LG G6- Rasprava

poruka: 907
|
čitano: 212.063
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
LG G6- Rasprava

Ja svoj koristim tek 5 dana ali sam oduševljen

Od kvalitete izrade preko kamere do baterije - sve je fantastično! Najviše me je oduševio zaslon. U ruci leži jako dobro ali brate što otisci ostaju na poleđini (crna boja)

Punio sam ga 3 puta u ovih 5 dana dok je G4 redovno oko 22h išao na punjač. Od Tcoma sam dobio LG PowerTank PMC-310 (3300mAh), no nisam ga još koristio. Što mi se ne sviđa: nema notification ledice , zvučnik nije baš nešto glasan i to što me je strah spustiti ga na bilo koju površinu da se ne bi ogrebao jer maskicu ne koristim .

Always on display je ok. Ako mob okrenem face down ili ako mi je u džepu, AOD se ugasi. Može se postaviti u opcijama da se AOD isključi u određeno vrijeme, ja sam postavio da je off od 02-07h, tj kad spavam.

Nego, je li netko našao opciju u lg music app da se pjesme poslože po date modified a ne abecedno?

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Da li ce verzija dual SIM 64gb bit dostupan kod nas i po kojoj cijeni?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
neve111 kaže...
Da li ce verzija dual SIM 64gb bit dostupan kod nas i po kojoj cijeni?

Kod nas sumnjam da će u trgovine doći verzija koja nije za Europu, tj. 100% sam siguran da neće, ali ju možeš kupiti na eBay-u.

9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Znaci, LG g6 nema notifikacijske ledice?
8 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Flas1987 kaže...
Znaci, LG g6 nema notifikacijske ledice?

 Ne. Nema ni IR blaster (lg remote )

13 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Flas1987 kaže...
Znaci, LG g6 nema notifikacijske ledice?

 Bolje da nema. S obzirom kako radi ova na g3 i g4... 

Na androidu 4.4.2 je jos i radila, ali s ovim novijim je neupotrebljiva.

9 godina
offline
LG G6- Rasprava

znači dosad nisam ni skužio da nema te notifikacijske ledice..imam always on 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Da, i ja sam se bojao što nema notifikacijske ledice, ali sa AOD-om uključenim nema ni pretjerane potrebe. Baterija je odlična tako da AOD može biti uključen bez problema. Inače rekao bih za sebe da sam heavy user i da dosta "uništavam" baterju, ali nema teorije da potrošim bateriju za cijeli dan, a ako manje koristim mob izdura mi bez problema i 2 cijela dana uz SOT od 3:45h što je odlično jer je ipak mob bio 2 dana bez punjača.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G6- Rasprava

Gospodo vlasnici, što vas se najviše dojmilo dosad? Baterija,ekran,AOD,kamera,nešto drugo? I biste li ga preporučili nekome tko ima npr iphone 6s+? 

Ayee!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
McBrain kaže...

Gospodo vlasnici, što vas se najviše dojmilo dosad? Baterija,ekran,AOD,kamera,nešto drugo? I biste li ga preporučili nekome tko ima npr iphone 6s+? 

Evo po meni do sada odlična kamera, pogotovo ova sekundarna odostraga koja hvata široki kut (125°) i čuda hvataš, a blizu si i nemoraš se udaljavati da bi sve uhvatio u kadar, baterija odlična - teško da ju možeš potrošiti u cijelom danu, AOD je fora i koristan pošto nema notifikacijske LED-ice, ekran je po meni fenomenalan i brzo se navikneš na čudniji format (18:9), izrada uređaja je fenomenalna i odiše vrhunskom kvalitetom, zvučnik je dovolno glasan i kvalitetan, mega brzo punjenje baterije.

 

E sad po meni postoje i nedostatci, a to su:

- 32GB interne memorije je malo na premium klasu (trebalo je biti barem 64GB),

- uređaj je ekstra sklizak - trebalo bi nabaviti neki case za uređaj

- bilo bi bolje da ima stereo zvučnike

- slabija prednja kamera

- AOD bi mogao biti malo svijetliji na ekranu (ali vjerojatno bi to značajnije utjecalo na bateriju).

 

E sad preporuka za nekoga tko ima iPhone 6s+, nemam pojma. Nisam nikada imao iPhone i ne namjeravam tako da ti ne mogu po tome ništa reći pametno. Najbolje odi u neki centar i vidi G6 uživo i tada odluči

 

13 godina
offline
LG G6- Rasprava
Kako taj AOD izgleda u mraku? Jel se vidi da je i ostatak ekrana osvjetljen budući da nije OLED?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
zuper kaže...
Kako taj AOD izgleda u mraku? Jel se vidi da je i ostatak ekrana osvjetljen budući da nije OLED?

AOD na LG G6 ima 2 načina rada koji su automatski, a to je kad ne koristiš mob AOD ima onaj dimm efekt i vidi se najbolje kad ti je ekran ispred lica, ali čim pomakneš mob AOD se posvijetli i odlično je čitljiv. Ostatak ekrana nije osvijetljen. AOD se u mraku ok vidi. Imaš i opciju da mu u postavkama odrediš kada da se isključi AOD i onda nakon proteka tog vremena opet se automatski uključuje.

Kada mob stavljaš u futrolu ili u ladicu senzor to kuži i automatski isključuje AOD.

Uglavnom AOD je dobro izveden. 

11 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

Stigao mi power bank od Tele2(nisam ga ocekivao ali eto)

Ali majstori su uz power bank za mobitel sa USB C portom, dali onaj stari kabel...

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Dobio sam i ja powerbank. Pa taj kabel što je došao uz njega koristiš za punjenje powerbanka zato je i namijenjen .
11 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

A kak punis mobite? Moras uzet kabel od punjaca... Mogli su napravit power bank s C portom posto svi prelaze na to..

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Evo još jedna naša recenzija za LG G6 - LINK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Evo malo opet o bateriji uređaja. Iznenađen sam kako je baterija na uređaju dobra što se tiče potrošnje u stanju mirovanja. Jučer sam imao ludnicu od dana i znao sam da neću baš previše koristiti mob, pa rekao sam sebi da baš vidim koliko će baterije otići za 1 dan uz ultra slabo korištenje uređaja. I nakon 24 sata upaljenog moba gdje je stalno bio uključen mobilni internet (osim u 7 sati spavanja - znači 17 sati sa uključenim prijenosom podataka) i 26 minuta SOT-a baterija je opala za samo 17% ili ti na 83% ukupnog kapaciteta. Po meni je ovo odličan rezultat odličnog firmware-a koji stvarno čuva bateriju maksimalno od neželjene potrošnje baterij. Svaka čast za LG

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
LG G6- Rasprava

sot je katastrofa, fuckas mob ak nemra bar 8-10 sati. sve unaprijeduju osim baterije kaj oni misle da ja nosim uticnicu sa sobom pa mogu na punjenje svako malo :(  inace je mob bomba i svida mi se vise od s8

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
minarelli kaže...

sot je katastrofa, fuckas mob ak nemra bar 8-10 sati. sve unaprijeduju osim baterije kaj oni misle da ja nosim uticnicu sa sobom pa mogu na punjenje svako malo :(  inace je mob bomba i svida mi se vise od s8

SOT nije katastrofa, jer može ići od 4:30h do 5:30h što je solidno, za takav uređaj i sve ovisi o načinu potrošnje ili ti koje aplikacije koristiš. Ta tvoja ideja o 8-10h SOT-a je imaginarna i to ima možda 5 uređaja na tržištu.

Inače ne znam šta bi morao raditi u danu da mi baterija ne izdrži do kraja dana, a to je meni dovoljno za ok bateriju u mob-u. Naravno da bi volio da baterija može izdržati 2 dana jake upotrebe, ali danas takav uređaj praktično ne postoji.

9 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

Koja je svrha AOD na lcd displayu?! Ocito samo trendovski dodatak posto sa tehnicke strane nije pozeljan.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
robee1 kaže...

Koja je svrha AOD na lcd displayu?! Ocito samo trendovski dodatak posto sa tehnicke strane nije pozeljan.

Pa svrha je očita, pošto nema notifikacijskih LED-ica. Znači na ekranu imaš sve ikonice od čega ti je došla obavijest. Zašto sa tehničke strane nije poželjan, pa IPS LCD ekran ne može napraviti burn in, tako da ne vidim nepoželjnost osim dodatog trošenja baterije kada je uključen. Trenutno koliko imam mob i koristim AOD, vidim da je utjecaj na bateriju minimalan. 

12 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
AOD je najbolja stvar...ja vise bez toga ne kupujem mob.
Em mi sluzi kao "sat" pa samo pogledam mob.,ne trebam ga palit., em sluzi da vidis koja vrsta obavijesti ti je dosla...
Govorim na S7e, a isti k... je na G6.
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G6- Rasprava

meni isto aod zakon na s7e, sad kad koristim neki drugi mob bas mi nedostaje.. moram svakih par min palit ekran da vidim sat i da li je sto pametno od notifikacija doslo,  npr. vidim notifikaciju od youtube i uopce ne diram mob, kad mi se bude dalo pogledat cu, a kad vidim notifikaciju od sms, poziva, mail a i sl. odmah idem vidjet sto je 

 

mozda je mislio da je nepozeljno na lcd ekranu jer cijeli ekran mora raditi i trositi dosta baterije u odnosu na amoled kojem rade samo ti pikseli, pa aod moze raditi i na full osvjetljenju bez osjetnog utjecaja na potrosnju

zato je na g6 jako prigusen aod, dok na amoledima svijetli kao u betlehemu stalno

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
digitall kaže...

meni isto aod zakon na s7e, sad kad koristim neki drugi mob bas mi nedostaje.. moram svakih par min palit ekran da vidim sat i da li je sto pametno od notifikacija doslo,  npr. vidim notifikaciju od youtube i uopce ne diram mob, kad mi se bude dalo pogledat cu, a kad vidim notifikaciju od sms, poziva, mail a i sl. odmah idem vidjet sto je 

 

mozda je mislio da je nepozeljno na lcd ekranu jer cijeli ekran mora raditi i trositi dosta baterije u odnosu na amoled kojem rade samo ti pikseli, pa aod moze raditi i na full osvjetljenju bez osjetnog utjecaja na potrosnju

zato je na g6 jako prigusen aod, dok na amoledima svijetli kao u betlehemu stalno

 

Moguće da je na to mislio, ali kao što si rekao LG G6 ima prigušeni AOD, tak kad senzor skonta prisutnost onda pojačava i jače osvijetljava ekran, inače je u prigušenom modu koji je dovoljan ako ga se gleda pod pravim kutom. Sve u svemu jako sam zadovoljan sa AOD-om i sa LG G6. Mob se stavrno podcjenjuje samo zato jer nema najjači hardware, a mob radi bez ikakvih trzanja i zatajkivanja i baterija je do sada najbolja koju je LG imao.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
MasterOfDisaster kaže...
robee1 kaže...

Koja je svrha AOD na lcd displayu?! Ocito samo trendovski dodatak posto sa tehnicke strane nije pozeljan.

Pa svrha je očita, pošto nema notifikacijskih LED-ica. Znači na ekranu imaš sve ikonice od čega ti je došla obavijest. Zašto sa tehničke strane nije poželjan, pa IPS LCD ekran ne može napraviti burn in, tako da ne vidim nepoželjnost osim dodatog trošenja baterije kada je uključen. Trenutno koliko imam mob i koristim AOD, vidim da je utjecaj na bateriju minimalan. 

 Promasio si poentu. Potrosnja baterije. LCD mora imati upaljeno pozadinsko svjetlo radi nekoliko piksela dok AMOLED ima upaljene samo te piksele i potrosnja energije od strane AOD je drasticno manja na AMOLEDU....

I nema burn ina jer taj AO ne radi uvijek na istim pikselima vec se pomice okolo da sprijeci burn in. Tako je vec odavno na amoledima. Tako je recimo i na mom Huawei watchu....

16 godina
offline
LG G6- Rasprava

Aod koristim od lg g4 preko s7e i sad s8+ tako da nemogu bez istog

i tko je to izmislio neka dobije nobelovu nagradu! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Torent kaže...
MasterOfDisaster kaže...
robee1 kaže...

Koja je svrha AOD na lcd displayu?! Ocito samo trendovski dodatak posto sa tehnicke strane nije pozeljan.

Pa svrha je očita, pošto nema notifikacijskih LED-ica. Znači na ekranu imaš sve ikonice od čega ti je došla obavijest. Zašto sa tehničke strane nije poželjan, pa IPS LCD ekran ne može napraviti burn in, tako da ne vidim nepoželjnost osim dodatog trošenja baterije kada je uključen. Trenutno koliko imam mob i koristim AOD, vidim da je utjecaj na bateriju minimalan. 

 Promasio si poentu. Potrosnja baterije. LCD mora imati upaljeno pozadinsko svjetlo radi nekoliko piksela dok AMOLED ima upaljene samo te piksele i potrosnja energije od strane AOD je drasticno manja na AMOLEDU....

I nema burn ina jer taj AO ne radi uvijek na istim pikselima vec se pomice okolo da sprijeci burn in. Tako je vec odavno na amoledima. Tako je recimo i na mom Huawei watchu....

Nisam ja promašio poantu, pa jel si ti pogledao na ovoj strani moju potrošnju baterije pri relativno malom korištenju baterije sa AOD-om na LG G6. Meni je u 24h pojeo samo 17% baterije, uz 17h na priključenim mobilnim podacima i 26 minuta SOT-a. To je stvarno mala potrošnja baterije, tako da ovo tvoje ne stoji barem što se tiče LG G6.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
MasterOfDisaster kaže...
....

Nisam ja promašio poantu, pa jel si ti pogledao na ovoj strani moju potrošnju baterije pri relativno malom korištenju baterije sa AOD-om na LG G6. Meni je u 24h pojeo samo 17% baterije, uz 17h na priključenim mobilnim podacima i 26 minuta SOT-a. To je stvarno mala potrošnja baterije, tako da ovo tvoje ne stoji barem što se tiče LG G6.

 Svejedno LCD ne mpze to odraditi bolje od AMOLED-a to je bila poenta... Bravo LG ako je odradio odlicnu optimizaciju ali jednostavno LCD je tu inferioran. Mozes misliti sta bi LG uradio sa amoledon tek....

14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Torent kaže...
MasterOfDisaster kaže...
....

Nisam ja promašio poantu, pa jel si ti pogledao na ovoj strani moju potrošnju baterije pri relativno malom korištenju baterije sa AOD-om na LG G6. Meni je u 24h pojeo samo 17% baterije, uz 17h na priključenim mobilnim podacima i 26 minuta SOT-a. To je stvarno mala potrošnja baterije, tako da ovo tvoje ne stoji barem što se tiče LG G6.

 Svejedno LCD ne mpze to odraditi bolje od AMOLED-a to je bila poenta... Bravo LG ako je odradio odlicnu optimizaciju ali jednostavno LCD je tu inferioran. Mozes misliti sta bi LG uradio sa amoledon tek....

Da je LG to napravio sa AMOLEDOM onda bi imali još jedan Samsung, a kome je to potrebno. Vjerovao ili ne ima puno ljudi kojima se ne sviđa amoled i uživaju u vjernim bojama na IPS ekranima. Zašto nema amoled ekrana - monitora ili TV-a, nego tu vlada IPS i dalje uvjerljivo. Sa IPS ekrana će se ići direktno na OLED ekrane.

8 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

Vjernim bojama na mobitelu? Po cemu znas da su vjerne? Kalibrisao si ga ili provjerio kalibratorom? A to je neophodno radi cega konkretno? Imas kalibrisan monitor kuci ili na poslu? I ako ga ti imas 99% onih koji se kunu u vjerne boje na mobitelu ga nemaju a taj ekran koriste za posao a na mobitelu za zabavu....

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice