Apple iPhone 8/8 Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 637
|
čitano: 210.677
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
NorthBlue kaže...
Ima masu stvari koje me živciraju kod jabuke, ali hands down imaju najbolji CPU/GPU svake godine. Apsolutno je enormna razlika između SD835 i A11.

 Ajd barem ti za nesto ne treba adapter ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...

Kako trenutni stvari stoje, uzet ću ga za cash solarno plaćanje iz nekog Store-a, osim ako mi T-Com ne ponudi neku besramnu nemoralnu ponudu da uzmem kod njih uz produljenje ugovora, i to krajem iduće godine, u mjesecu prosincu! 

 

Ustvari, što se tiče iPhone X modela, dizajnom mi baš nije legao, a i glasine šuškaju da ga uopće worldwide nebu prodanog prije 01 siječnja 2018 najmanje, a opet, u 2018 se očekuje i nešto tipa iPhone X Plus, pa OLED ekrani, .... 

 

U svakom slučaju, tu su se u dvorištu pojavila dva NOVA gadgeta koje se isplati luknuti, pa i pinku ubosti za njih, XIAOMI MIX2 i LG V30, a hoće li neki od njih oduzeti prednost iPhone 8 Plus, ili X Plus, ostaju moje slatke brige 

 

Usput budi rečeno, neka si mi ti živ i zdrav, iznimno vrckav, uvijek dobre volje, iskreno nadam se i dubokog novčanika, a za ostalo ćemo lako, zar ne kolega?! 

Kako to da ti dizajnom nije legao X? Zbog rupe u ekranu ili nečeg drugog?

 

Mix2, V30... A Samsung? S8 ili Note8? Njih još uvijek prezireš iz dna srca svoga?

 

Hvala na lijepim željama Dubina novčanika jedino malo šteka u ovom trenu, ostalo me solidno služi. Nadam se da ni kod tebe nije ništa lošije.

6 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Hornet_93 kaže...
Staviti baterijicu od 2500 mah u mobitel velicine ekrana od 5.5" je supacki potez, da ne znam kako soc malo trosi.

 

Da, baš. Pogotovo jer traje "samo" dva dana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 10:46 (IcyTexx).
12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
R36 kaže...
Torent kaže...

koji je reciklirani IP6... U prilogu se vidi veliki dizajnerski napredak unazad par godina....

Dogodit će se isto ono kao i Samsungu. Nitko nije htio S6 nego svi S6 edge.

 

Ovdje će biti navala na Iphone X a ne na Iphone 8/8 plus

 Ono što sam rekao prije 10 dana. Navala će biti na X...

 

http://mob.hr/slaba-potraznja-za-iphoneom-8-izostali-tradicionalni-redovi/

6 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Eto kako baterija ništa ne drži.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 13:59 (IcyTexx).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Kako trenutni stvari stoje, uzet ću ga za cash solarno plaćanje iz nekog Store-a, osim ako mi T-Com ne ponudi neku besramnu nemoralnu ponudu da uzmem kod njih uz produljenje ugovora, i to krajem iduće godine, u mjesecu prosincu! 

 

Ustvari, što se tiče iPhone X modela, dizajnom mi baš nije legao, a i glasine šuškaju da ga uopće worldwide nebu prodanog prije 01 siječnja 2018 najmanje, a opet, u 2018 se očekuje i nešto tipa iPhone X Plus, pa OLED ekrani, .... 

 

U svakom slučaju, tu su se u dvorištu pojavila dva NOVA gadgeta koje se isplati luknuti, pa i pinku ubosti za njih, XIAOMI MIX2 i LG V30, a hoće li neki od njih oduzeti prednost iPhone 8 Plus, ili X Plus, ostaju moje slatke brige 

 

Usput budi rečeno, neka si mi ti živ i zdrav, iznimno vrckav, uvijek dobre volje, iskreno nadam se i dubokog novčanika, a za ostalo ćemo lako, zar ne kolega?! 

Kako to da ti dizajnom nije legao X? Zbog rupe u ekranu ili nečeg drugog?

 

Mix2, V30... A Samsung? S8 ili Note8? Njih još uvijek prezireš iz dna srca svoga?

 

Hvala na lijepim željama Dubina novčanika jedino malo šteka u ovom trenu, ostalo me solidno služi. Nadam se da ni kod tebe nije ništa lošije.

Meni osobno se nimalo ne dopada X  (da ne kažem da mi je ružan kao pas) tako da je vjerojatno da ću uzeti 8-icu ili čak 7-icu jer joj je cijena sad zaista isplativa. Jedino što vidim cijena u T-Comu više nije subvencionirana, bolje se isplati uzeti negdje u dućanu jer ovi daju smiješne popuste na tarife.

 

Osobno nisam ljubitelj Andorid uređaja ponajviše radi samog Androida, ali Note 8 mi se trenutno čini kao ponajbolje dizajnirani mobitel, no iza ovoga ću moći stati tek kad ga vidim uživo. Isto tako mi je S8 bio lijep na slikama, ali uživo me razočarao, čak mi je S7 Edge ljepši. No, jedno je ljepota, drugo funkcionalnost. Na S7 Edge ti rubovi koliko god bili lijepi nema nikakve koristi od njih. Meni 7-ica i 8-ica imaju sasvim ok dizajn i ne vidim problem u tome, ali moda je tu da se mijenja pa očito treba nešto izmijeniti pa makar i nagore.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...
Syke kaže...
ATJLučko kaže...
robee1 kaže...

Molim iskreni odgovor zasto kupiti i8  te platiti prilicno vise :) kada je isti kao i i7 ? Ne nudi apsolutno nista bitno u odnosu na i7.

Da sam ja u pitanju, ja bih uzeo bijeli iPhone 8 Plus, sa 256GB interne memorije, isključivo! 

 

Zašto, ima preko nekoliko razloga! 

 

Prvi razlog; ima veći ekran, FullHD rezoluciju i veći realno PPI! 

Drugi razlog; realno opet, ima veću bateriju, a display ipak ne troši toliko više juhe od iPhone 8! 

Treći razlog; možda griješim, ali 6 Plus je imao landscape mod rada, a 6 nije, meni je to neki puta must have! 

Četvrti razlog; utvaram si da je zbog više rupica dolje, čišći zvuk iz zvučnika, moguće i jači! 

Peti razlog; bolja kamera, sa više mogućnosti, uz OIS koji sada ima i 8-ica, ima tu još materijala! 

Šesti razlog, možda najbitniji, Novi procesor, CPU, GPU, sve je to novije, jače, bolje! 

 

Evo i link za jednostavnu usporedbu, čisto da se uvidi razlika "U detaljima" koji bi trebali biti presudni, pa i u izboru 8-ice nad 7-icom! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8131&idPhone2=8573&idPhone3=8064

 

Ekran je iste veličine, rezolucije i PPIa kao i na tvom 6 Plus... jedino 8 ima TrueTone pa je možda slika bolja.

 

Baterija je manja na 8 nego na 6...

 

Landscape imaju samo Plus modeli...

 

NHF ali malo si previše uživljen u sve to za moje pojmove...

U samo startu, jedan mali OT! 

Nakon HTC DHD mobilnog gadgeta sam imao Samsung Galaxy Note II, i zar si stvarno uvjeren da sam imao ikakvih problema sa njegovom 720p rezolucijom u svakodnevnom radu ?!?! 

 

Uz to što Plus modeli imaju znatno veću rezoluciju i PPI, to nije jedino u čemu su bolji, a posebice razlike između 6 Plus i 8 Plus, pa da ti ih pobrojim, taksativno kolega; 

Ad1; Plus 8 je IP67 standard, što je podosta obzirom da je 6 Plus bio bez ičega, a i 8 Plus je težak 202 grama a 6 Plus samo 172 grama. 

Ad2; ekran je vrlo bolji, osim uz stavku što ima colour ganut, makar još ove godine nije OLED niti POLED, nešto peto deseto, 

Ad3; Chipset, sa A8 na a11 bionic, ovo valjda nije potrebno podrobnije objašnjavati, 

Ad4; CPU, Hexa Core naspram Dual Core, GPU, i on je offskroz detaljno pojačan, 

Ad5; kamera, prednja 12MP, stražnja 7MP na 8 Plus dok je 6 Plus imao osnovnu 8MP a prednju tek 1.2MP, o mogućnostima koliko su povećane nemam prostora toliko se raspisati, 

Ad6; Bluetooth 5.0 naspram 4.0, USB 3.0 naspram 2.0, stereo zvučnici, makar je upitno koliko su "stereo"! 

 

Jedino što 8 Plus nema, a 6 Plus ima je 3.5 milimetara jack, ali po mojem skromnom subjektivnom osobnom stavu i nije stavka za kojom ću ridati suze kokrodilske! 

Baterija je manja, istina, ali je tu procesor koji puuuuuuuuno inteligentnije srče juhu, tako da, ne drži vam teorija baš nešto vodu! 

 

I da, jedna moja glasna misao za kraj. U mojem slučaju, design iPhone-a X mi baš i nije legao svejedno, a što će biti kada ga budem mogao vidjeti uživo, teško je za predvidjeti! No, kako iduće godine očekujem nove iPhone gadgete, tako očekujem i nešto a la iPhone X Plus. Ako se nešto malo na bolje ne popravi sa njegovim dizajnom, pretpostavljam da ću onda na kraju balade uzeti bijeli iPhone 8 Plus, čisto zbog "navike" na old school fashion design, utvaram si da bi me mogao popratiti pa tamo do negdje 2022 godine !!!! 

 

Meni ne trebaš nabrajati ja to znam, ali nisi shvatio bit mog posta.

12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
southy kaže...

 

Osobno nisam ljubitelj Andorid uređaja ponajviše radi samog Androida, ali Note 8 mi se trenutno čini kao ponajbolje dizajnirani mobitel, no iza ovoga ću moći stati tek kad ga vidim uživo. Isto tako mi je S8 bio lijep na slikama, ali uživo me razočarao, čak mi je S7 Edge ljepši. No, jedno je ljepota, drugo funkcionalnost. Na S7 Edge ti rubovi koliko god bili lijepi nema nikakve koristi od njih. Meni 7-ica i 8-ica imaju sasvim ok dizajn i ne vidim problem u tome, ali moda je tu da se mijenja pa očito treba nešto izmijeniti pa makar i nagore.

 

 

 Rubovi na edge liniji Samsunga imaju neke koristi samo ih treba znat/htjet koristit. Ako nisi koristio a očito da nisi ne možeš tvrdit da nema koristi. To je tvoje subjektivno mišljenje.

8 godina
odjavljen
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
R36 kaže...
....

 

 Rubovi na edge liniji Samsunga imaju neke koristi samo ih treba znat/htjet koristit. Ako nisi koristio a očito da nisi ne možeš tvrdit da nema koristi. To je tvoje subjektivno mišljenje.

 Svako misljenje je subjektivno....

13 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Kako trenutni stvari stoje, uzet ću ga za cash solarno plaćanje iz nekog Store-a, osim ako mi T-Com ne ponudi neku besramnu nemoralnu ponudu da uzmem kod njih uz produljenje ugovora, i to krajem iduće godine, u mjesecu prosincu! 

 

Ustvari, što se tiče iPhone X modela, dizajnom mi baš nije legao, a i glasine šuškaju da ga uopće worldwide nebu prodanog prije 01 siječnja 2018 najmanje, a opet, u 2018 se očekuje i nešto tipa iPhone X Plus, pa OLED ekrani, .... 

 

U svakom slučaju, tu su se u dvorištu pojavila dva NOVA gadgeta koje se isplati luknuti, pa i pinku ubosti za njih, XIAOMI MIX2 i LG V30, a hoće li neki od njih oduzeti prednost iPhone 8 Plus, ili X Plus, ostaju moje slatke brige 

 

Usput budi rečeno, neka si mi ti živ i zdrav, iznimno vrckav, uvijek dobre volje, iskreno nadam se i dubokog novčanika, a za ostalo ćemo lako, zar ne kolega?! 

Kako to da ti dizajnom nije legao X? Zbog rupe u ekranu ili nečeg drugog?

 

Mix2, V30... A Samsung? S8 ili Note8? Njih još uvijek prezireš iz dna srca svoga?

 

Hvala na lijepim željama Dubina novčanika jedino malo šteka u ovom trenu, ostalo me solidno služi. Nadam se da ni kod tebe nije ništa lošije.

Evo da se referiram na postavljeno pitanje 

X mi nije baš nešto legao, možda nećeš povjerovati, ali zbog ROUNDED SCREEN, gdje su svi novi gadgeti zaobljeni po skorom svim osima, a meni je to meh, bljak! 

U redu, Samsung ima "SVOJ" design, pa je to inkorporirao i u 8/8+ liniju plus i na Note 8, LG je kod G6 to učinio suptilno, sa flat screen design-om, SONY je ostao flat cijeli, dok je Apple iz svega toga izvukao nešto niti vrit niti mimo, sa X modelom! Govorim isključivo o design-u display-a, dok je kućište po mojem skromnom subjektivnom dojmu, vrlo zanimljivo, iznimno dopadljivo! 

Recimo da su mi po "tako budi rečeno" pa design-u display-a najljepši MI MIX2 pa LG V30, gdje smatram da je Samsung otišao puuuuuno predaleko sa 2 : 1 design-om nauštrb pravoj funkcionalnosti koja je proistekla iz VRLO PRVOG MODELA! 

R36 kaže...
southy kaže...

 

Osobno nisam ljubitelj Andorid uređaja ponajviše radi samog Androida, ali Note 8 mi se trenutno čini kao ponajbolje dizajnirani mobitel, no iza ovoga ću moći stati tek kad ga vidim uživo. Isto tako mi je S8 bio lijep na slikama, ali uživo me razočarao, čak mi je S7 Edge ljepši. No, jedno je ljepota, drugo funkcionalnost. Na S7 Edge ti rubovi koliko god bili lijepi nema nikakve koristi od njih. Meni 7-ica i 8-ica imaju sasvim ok dizajn i ne vidim problem u tome, ali moda je tu da se mijenja pa očito treba nešto izmijeniti pa makar i nagore.

 

 

 Rubovi na edge liniji Samsunga imaju neke koristi samo ih treba znat/htjet koristit. Ako nisi koristio a očito da nisi ne možeš tvrdit da nema koristi. To je tvoje subjektivno mišljenje.

U svakom slučaju, kada se "kvalitetno i konkretno" ispuni funkcionalnošču kako gadget tako i Edge rubovi, sam gadget postaje zanimljiv, ali koliko se gubi na ergonomiji, obzirom na "stvarnu visinu" samog ruba?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Izašao je iOS 11.0.1!!!!!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Nešto "o tome" koliko u proizvodnji koštaju iPhone 8 i iPhone 8 Plus, i zbog čega su malkac skuplji ?! 

 

LINK; http://www.gsmarena.com/apple_iphone_8_iphone_8_plus_production_cost-news-27453.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
ATJLučko kaže...

U svakom slučaju, kada se "kvalitetno i konkretno" ispuni funkcionalnošču kako gadget tako i Edge rubovi, sam gadget postaje zanimljiv, ali koliko se gubi na ergonomiji, obzirom na "stvarnu visinu" samog ruba?! 

 Ne gubi se na ergonomiji jer ja npr imam taknu silikonsku maskicu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
R36 kaže...
southy kaže...

 

Osobno nisam ljubitelj Andorid uređaja ponajviše radi samog Androida, ali Note 8 mi se trenutno čini kao ponajbolje dizajnirani mobitel, no iza ovoga ću moći stati tek kad ga vidim uživo. Isto tako mi je S8 bio lijep na slikama, ali uživo me razočarao, čak mi je S7 Edge ljepši. No, jedno je ljepota, drugo funkcionalnost. Na S7 Edge ti rubovi koliko god bili lijepi nema nikakve koristi od njih. Meni 7-ica i 8-ica imaju sasvim ok dizajn i ne vidim problem u tome, ali moda je tu da se mijenja pa očito treba nešto izmijeniti pa makar i nagore.

 

 

 Rubovi na edge liniji Samsunga imaju neke koristi samo ih treba znat/htjet koristit. Ako nisi koristio a očito da nisi ne možeš tvrdit da nema koristi. To je tvoje subjektivno mišljenje.

Molim te prosvijetli me i pojasni mi koja je to revolucionarna korist od tih rubova. Meni je kod korištenja ta funkcionalnost koja se dobila potezanjem tog ruba primjer onoga "ajmo nešto napraviti da se može reći da smo napravili". Par ljudi koje znam imaju S7 Edge i ne koriste te "uber" funkcionalnosti, ali možda samo samo mi zaostali i ne shvaćamo dubinu iza toga.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

I ja sam imao S7 Edge i baš je bilo divno kad bi touch screen popizdio jer mi je dlan bio preblizu ruba. Neprestano sam nešto klikao, slučajno. Prekrasno izgleda dok ga ne koristiš, a sve ostalo je samo gimmick.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

infinity display izgleda odlično, možda i najbolje na tržištu, ali funkcionalnost mu je ravna nuli... ti zakrivljeni rubovi ne služe ničemu osim da zavaraju oko.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Jedan video koji pokazuje koliko se nekome i zašto isplati ili ne uzeti iPhone 8/8 Plus , vrlo nadasve zanimljiv autor ovog video uradka! 

 

LINK; 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
southy kaže...
..

 

 

Molim te prosvijetli me i pojasni mi koja je to revolucionarna korist od tih rubova. Meni je kod korištenja ta funkcionalnost koja se dobila potezanjem tog ruba primjer onoga "ajmo nešto napraviti da se može reći da smo napravili". Par ljudi koje znam imaju S7 Edge i ne koriste te "uber" funkcionalnosti, ali možda samo samo mi zaostali i ne shvaćamo dubinu iza toga.

 osobno nisam neki ljubitelj tih zakrivljenih ekrana, ali nisam ni ogorcen na njih kao ti.

pa mogu reci realno; ako ih ne koristis nema neku funkcionalnost jel tako.. ako ih koristis onda mogu bit i od koristi.. zamisli, da ne povjerujes..

par primjera; surfam browserom i hocu neki video ili nesto drugo skinut, a ne znam koliko jos imam free prostora i da li cu ga bezveze zatrpavat, ne moram izlazit iz browsera, pa trazit po postavkama nego samo prijedem preko ruba gdje mi je vec palac i povucem panel gdje mi pise koliko imam prostora i druge informacije..

ili trebam nekog brzo nazvat ili poslat poruku, ne moram izlazit i prekidat to sto radim, samo povucem sa strane i dobijem ljude koje sam stavio da mi budu tamo,..

ili gledam/slusam nesto na youtube, trebam vidjet prognozu ili neke vijesti, samo predem prstom, vidim sve, a u pozadini i dalje slusam youtube bez prekida, znaci nema izlazaka, zaustavljanja ili pauziranja aplikacije, pa ulazaka u nesto drugo, pa opet vracanja gdje si bio..

isti slucaj je kad treba brzo pronaci kalkulator, ili neku drugu app, sve si podesis, i kad ude u naviku super je.. da, cak produktivno i funkcionalno, jer stedi vrijeme

 

dakle imas brzo i lako prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju, shortcut-e po izboru, upravljanje playerom, ili pregled nekih informacija bez izlazenja i prekidanja trenutne aplikacije sto najcesce koristim i zna biti jako zgodno, i to sve na mjestu gdje ti svakako stoji palac kojeg samo malo pomjeris sa ruba ekrana.. sto je prirodnije na tim zakrivljenim ekranima nego povlacenje odozgo ili odozdo..

 

neki dan mi je zgodno doslo ravnalo koje nisam morao trazit okolo jer je ovo doslovno na rubu uredaja i moze posluziti kao pravo ravnalo za neke sitnice..

opet kazem, netko to uopce ne koristi, netko ne zna ni sta sve moze, nekom smeta, sto ljudi sto cudi kao i uvijek..

nije da mi nesto posebno predstavlja, ali kad uzmem neki drugi mob onda se ponekad uhvatim kako pokusavam doci do nekih precaca koje sam inace stavio na rubni ekran.. a nema ih :D

i prst mi zapinje preko ruba uredaja, jer sam navikao da svajpam lijevo ili desno samo malim potezom preko tog ruba bez dizanja prsta sa ruba uredaja..

meni je jedina mana sto se svjetlost u nekim uvjetima vani presijava preko tog ruba pa smeta, ne vidis sta pise na rubu..

inace i v30 koji nema zakrivljeni ekran ima nesto slicno tom edge panelu, isto povuces da preko postojece aplikacije dobijes precace za druge aplikacije ili opcije

inace, moj slijedeci mob vjerojatno nece biti neki zakrivljeni nego v30 :)

ovo je samo osvrt na ove fore "nist koristi".. sto i je istina ako to ne koristis 

IcyTexx kaže...

I ja sam imao S7 Edge i baš je bilo divno kad bi touch screen popizdio jer mi je dlan bio preblizu ruba. Neprestano sam nešto klikao, slučajno. Prekrasno izgleda dok ga ne koristiš, a sve ostalo je samo gimmick.

 ocigledno ga nisi koristio nakon 7.0 updatea gdje se to drasticno promijenilo i vise nema ni jednog slucajnog klika iako ga dlanom non stop dodirujes

Blade18 kaže...

infinity display izgleda odlično, možda i najbolje na tržištu, ali funkcionalnost mu je ravna nuli... ti zakrivljeni rubovi ne služe ničemu osim da zavaraju oko.

 evo i tebi gornji odgovor

 

isprika na o.t.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 8:18 (digitall).
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
9 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
southy kaže...
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...

sa updatima od prije pola godine niti ima gnjavaze niti problema sa rubovima (o kojima lupetas i uporno pukusavas ocrniti nesto ali ti ne ide). a sve sto dobijes mozes i ne moras korisitit. da je beskorisno - nije (vec sam naveo par primjera, a ima ih jos hrpetina). da je nesto presudno u koristenju - nije. ako ti se ne svida  - iskljucis i gotovo.

ne vidim cemu tolika drama..

12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
southy kaže...
R36 kaže...
southy kaže...

 

Osobno nisam ljubitelj Andorid uređaja ponajviše radi samog Androida, ali Note 8 mi se trenutno čini kao ponajbolje dizajnirani mobitel, no iza ovoga ću moći stati tek kad ga vidim uživo. Isto tako mi je S8 bio lijep na slikama, ali uživo me razočarao, čak mi je S7 Edge ljepši. No, jedno je ljepota, drugo funkcionalnost. Na S7 Edge ti rubovi koliko god bili lijepi nema nikakve koristi od njih. Meni 7-ica i 8-ica imaju sasvim ok dizajn i ne vidim problem u tome, ali moda je tu da se mijenja pa očito treba nešto izmijeniti pa makar i nagore.

 

 

 Rubovi na edge liniji Samsunga imaju neke koristi samo ih treba znat/htjet koristit. Ako nisi koristio a očito da nisi ne možeš tvrdit da nema koristi. To je tvoje subjektivno mišljenje.

Molim te prosvijetli me i pojasni mi koja je to revolucionarna korist od tih rubova. Meni je kod korištenja ta funkcionalnost koja se dobila potezanjem tog ruba primjer onoga "ajmo nešto napraviti da se može reći da smo napravili". Par ljudi koje znam imaju S7 Edge i ne koriste te "uber" funkcionalnosti, ali možda samo samo mi zaostali i ne shvaćamo dubinu iza toga.

@digitall Vam je sve rekao. Nabrojao je dosta funkcionalnosti koje i ja koristim. 

 

Vam ja beskorisno, nama nije. Čudite se kao pura dreku oko edge zaslona. Ništa na mobitelu nije beskorisno ako navedeno znaš koristit.

 

IcyTexx kaže...

I ja sam imao S7 Edge i baš je bilo divno kad bi touch screen popizdio jer mi je dlan bio preblizu ruba. Neprestano sam nešto klikao, slučajno. Prekrasno izgleda dok ga ne koristiš, a sve ostalo je samo gimmick.

 To je bilo popravljeno s prvim updateom.

12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
southy kaže...
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...

 Ne znam koji sad imaš mobitel ali si napisao 4 ista posta. Očito ti i taj ima grešku slučajnog klikanja.

12 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
digitall kaže...
southy kaže...
Nisam ogorčen jer mi to nije primarni mob i koristio sam ga sam kad sam testirao aplikacije na njemu, ali kao i drugi imao sam problem sa tim rubovima, a sve sto se dobije s time ne vrijedi sve te gnjavaže. Jeste lijepo za vidjeti, ali...

sa updatima od prije pola godine niti ima gnjavaze niti problema sa rubovima (o kojima lupetas i uporno pukusavas ocrniti nesto ali ti ne ide). a sve sto dobijes mozes i ne moras korisitit. da je beskorisno - nije (vec sam naveo par primjera, a ima ih jos hrpetina). da je nesto presudno u koristenju - nije. ako ti se ne svida  - iskljucis i gotovo.

ne vidim cemu tolika drama..

 Ma ekipa pljuje po nećem što nije koristila, ali je zaključila "kako je to glupo". Klasične forumske bedastoće.

6 godina
neaktivan
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
Jesi li svijestan da je mobitel star 18 mjeseci, a da je update koji je popravio fundamentalnu grešku izašao, kako i sam kažeš, prije 6 mjeseci? Isto tako, Nougat update je izasao 10 mjeseci nakon sto ga je Google pustio van. Zivot je prekratak za cekat Android update.
9 godina
offline
Re: (Novi) iPhone 8, rasprava!
IcyTexx kaže...
Jesi li svijestan da je mobitel star 18 mjeseci, a da je update koji je popravio fundamentalnu grešku izašao, kako i sam kažeš, prije 6 mjeseci? Isto tako, Nougat update je izasao 10 mjeseci nakon sto ga je Google pustio van. Zivot je prekratak za cekat Android update.

ne radi se o "popravku fundamentalne greske" (kako bi neki provalili) jer greska nije postojala, ekran reagira kad ga diras zar ne?.. bez greske.. o kakvoj greski meljes? sasvim normalna stvar.. jednostavno su kasnije promijenili osjetljivost tog dijela ekrana da prepoznaje da li ga slucajno diras ili namjerno i to je to.. da li je to bilo prije 6 ili 8 ili 10 mj ne sjecam se tocno niti je bitno..

i ne radi se samo o nekom 18mj starom uredaju, nego se to opcenito odnosi na sve uredaje s takvim ekranom, ukljucujuci s8, note8, vjerojatno i s6e i +... jer se vecina ovdje referira na takvu vrstu ekrana, a ne na odredeni uredaj.. zato je poanta da su i takve stvari vec odavno rijesene, i da nema provaljivanja da ces na zakrivljenim ekranima slucajno stiskati sve zivo..

 

a inace ta prastara kanta od 18 mjeseci dobija update redovito svakih mjesec dana bez iznimke, i sto dalje to radi sve bolje, brze, ugladenije, funkcionalnije.. sa 8.0 se ocekuju jos bolje performanse opcenito sto prvi testovi i pokazuju.. a sto je potpuna suprotnost od ajfona i njihovih updatea kroz godine.

i ne znam sto znaci cekat android update.. kao da mob ne radi, pa cekas da proradi, ne mozes docekat? nesto ti fali bez cega ne mozes? neka aplikacija ne radi? neki novi super kul feature dolazi sa novim os-om? samsung je u svom fimwareu na 6.0 imao 90% toga sto je opcenito svima doslo sa 7.0.. a i da nije, kao da mob nije funkcionalan ili sto?

ako mislis na sigurnosnu stranu, tu je bio redovno kao sada svaki mjesec update po tom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 16:46 (digitall).
6 godina
neaktivan
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Smijesno mi je i citati ovo, ajmo se vratiti na temu i iPhone.

 

 

Samo da zadnje dodam da je, između ostalog, ekran bio preosjetljiv i reagirao je i kad ga nisi dirao. Otud "fundamentalna greška". Cijeli UX im je fundamentalna greška, i nemam vremena čekat 12 mjeseci da nešto poprave. Mislim da su curved ekrani samo gimmick da izgledaju lijepo dok ih ne koristiš. Ne služe nikakvoj svrsi, kao što je kolega gore i rekao (i LG V30 ima featureove, a nema zakrivljen ekran). Ništa što je rekao nije svojstveno zakrivljenom ekranu.

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
(Novi) iPhone 8, rasprava!

Kolega digitall si vjerojatno utvara da bi morao/trebao postati glavni troll/hejter na forumu u Apple temama kako stvari stoje 

Uglavnom, kada se spominje bilo kakav update, što ga on spominje na mjesečnoj bazi, so far sigurnosni vjerojatno, koji sadrži neke bitne ispravke, ali fućkaš na sve to kada je to tamo na androidu ovdje OT, zar ne ?! 

Ma koliko brendova fura te curved display design fore?!?! 

Uvjeren sam da su po dizajnu Apple mobilnih gadgeta najljepši bili 4-orke i 5-ice, a gdje su tu detalji zakrivljenog dizajna?! 

Ono koliko linije 6/6Plus, 6S/6S Plus, 7/7 Plus i 8/8 Plus imaju curved display je samo poradi estetike, apsolutno nikako zbog neke "nepotrebite" gimmick šmensy fensy funkcije, jer se to uradi puuuuuno bolje sa puuuuuno više stila. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice