OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 258.728
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
protest431 kaže...

Ne kužim čemu toliko hejtanje notcha kad se na većini androida može pod stock romom maknuti bez problema? 

Mislim , i meni užasno to izgleda ,ali ako se da isključiti sigurno mi to nebi bilo presudno kod biranja telefona. 

 zasto stavljati onda notch ako ga mozes "iskljuciti"?? ocito i u oneplus-u znaju da se ljudima ne svida notch..

13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
nixass kaže...

osudjeni smo na odrvatne zakrivljene rubove ili fucking notch. ne znas kaj je gore od to dvoje.

 

Bome...koristio sam zadnjih mjesec dana P20 PRO i iritirao me notch, a sada imam Pixel 2 XL koji ima zakrivljen ekran...stvarno ne znam sto mi je gore...mislim da mi je ipak zakrivljeni ekran gori jer frustrira cinjenica da nema nekog kvalitetnog rjesenja kako ga zastititi.

 whitestone dome, screenknight, zagg invisibleshield, amfilm, spigen neoflex, itd...

13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...

@Ocean77

 

Uzeo bi S9+, Note 8, Pixel 2 XL jer ih ima za cca 4000kn otprilike, 200kn mi ne znaci nista kad kupujem nesto za tolike novce.

 

Svi su bolji od OP6 u dosta segmenata

 s9+ za 4000 kn? 

13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže... 

ma ja isto popizdim bezveze, sorry 

 

ako nije S9+ za 2 klase bolji, nije ni PXL2, sto se fotografije tice

 

bolji je, to nema sumnje, ali sad da se moze reci da je svjetlosnim godinama daleko nije

 

da se ne zavaravamo, OP6 nije u rangu PXL2, P20Pro, Note 8, U11+ i slicnih, ali je tu negdje, puno blize nego je to bio sa OP5T, bar po ovim uzorcima koje trenutno vidimo

 

bude ocean77 dobio prvi OP6 pa ce moci usporediti sa Pixelom, pa cemo vidjet, on mi je dovoljno kompetentan, puno vise nego ovi internacionalci sa youtube 

 

bilo kako bilo, ja sam ga isto narucio, bez obzira bila fotografija losa ili dobra, video mi je bitniji, a i mene vise interesiraju neke druge stvari kod telefona

Pa dobro gle, OP6 ce sigurno biti solidan cameraphone. Bolji od 5T mora biti jer je ovaj bio ocajan. Za taj cjenovni rang ih uopce ne treba pratiti, bitno je da je kamera iskoristiva jer vecina kupaca OnePlus mobitela ni ne gleda kameru toliko. 

 

Dat cu ti jedan najgluplji primjer izmedu iPhone 8 Plus i Pixel 2 XL. Staticna nocna slika, nocna rasvjeta. 8+ uzeo brzinu okidaca 1/4, odabrao ISO 300. Pixel 2 XL uzeo brzinu okidaca 1/30, odabrao ISO 800. U to vrijeme je uhvatio vise svjetla, prikazuje vise detalja i manje suma sve zahvaljujuci vecem senzoru i HDR+ algoritmu. Zamisli da se desio neki pokret na slici, proslo je auto, ili si trznuo malo rukom pa ti je zatreslo mobitel. Slika ne iP8+ bi ti bila neiskoristiva. A iPhone 8 Plus ce sigurno imati bolju kameru od OP6 pa mi to bas ne ulijeva povjerenje. Cekamo da Ocean77 dobije OP6 i nabaci koju usporedbu, siguran sam da ce ici u detalje. Iako je vecini ljudi najbitniji auto mode, dobro je znati za sto je sve senzor sposoban

13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
CrossDeath kaže...

 s9+ za 4000 kn? 

Dobro, malo sam pretjerao. Obicni S9 ide za 4000kn. Iako njega nebi nikad uzeo pored OP6. S9+ je ipak skuplji i nekome kome je bitna kamera sigurno bi dali vise para za njega. Ja samo radi zuba i kamere nebi na OP6, iako mi je sve ostalo na mobu perfektno

10 godina
offline
OnePlus 6

Kamera na OP6 je odlicna prema svemu sto sam do sada vidio, a video pogotovo.

4K 60 FPS i jos ovako dobro stabiliziran, selfie kamera takodjer video stabiliziran, snimljeni zvuk videa odlican (bolji nego na S9+), nocni video mi se cini mrvicu bolji nego na Pixelu 2XL a i same fotke izgledaju jako dobro.

Mislim da je kamera jedan od boljih detalja ovog moba.

Senzor je fizicki iste velicine kao onaj na Pixelu, ali ima nesto vecu rezoluciju pa samim time nesto manje pojedinacne piksele, ali ne radi se o nikakvim ogromnim razlikama.

Jedino je P20 PRO ove godine malo iskocio iz okvira na koje smo navikli dok je ovo sve ostalo podjednako sto se hardware-a tice.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:33 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Koliko sam ja shvatio stabilizirano je 4K/30 a 60 nije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
robee1 kaže...

Koliko sam ja shvatio stabilizirano je 4K/30 a 60 nije.

nema nigdje tocna potvrda

 

trazio sam ali ne vidim jos taj podatak,

 

4k/30 ima sigurno OIS, a 4k/60 neznamo, mozda ima EIS, ako nema nista onda je to nevjerovatno, jer ovi video uzorci sto su po netu, nije moguce da su toliko dobri bez nekakve stabilizacije, mora biti neki vrag

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
robee1 kaže...

Koliko sam ja shvatio stabilizirano je 4K/30 a 60 nije.

 

 

Da, u pravu si...na 60 FPS 4K nema elektronske stabilizacije vec samo opticka dok na 30 FPS radi i jedna i druga.

 

Nasao sam nesto:

 

As for video, OnePlus outdid itself, choosing to focus on the fundamentals of the hardware than super slo-mo gimmicks like Samsung and Sony. Indeed, we have 4K video at 60fps (in addition to 30fps), which despite lacking the company's excellent electronic stabilization and being limited to 10-minute spurts, is absolutely gorgeous. Dropping to 4K at 30fps, or 1080p at either 30 or 60 frames per second, engages both electronic and optical stabilization, and it's a pleasure to look at.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:22 (ocean77).
13 godina
offline
OnePlus 6

isto razmisljam o ovom mobu no kao mana mu je ispodprosjecna baterija i koliko sam gledao neke reviewe katastrofalan mono zvuk.

 

ove godine svaki mob ima neku manu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...

pa to ti kazem, jedni govore jedno drugi drugo, kod nekih videa 60fps radi fenomenalno a kod drugi se vidi kao da nema stabilizaciju

 

"To review the OnePlus 6 camera, we shot several 4K test videos. Here's some of our OnePlus 6 video shot at Ultra HD resolution, at both 30FPS and 60FPS. The EIS works remarkably well in both instances to keep things smooth."

 

a i ova fora sa time limitom kod videa mi izuzetno ide na zivce, uzas

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 14:30 (Timo).
13 godina
offline
OnePlus 6
Jedan youtuber je napisao da OIS radi samo kod slika, a kod videa je samo EIS.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
zuper kaže...
Jedan youtuber je napisao da OIS radi samo kod slika, a kod videa je samo EIS.

Kakvog to smisla ima? OIS se nemoze iskljuciti jer je hardverski, tako da OIS mora raditi non stop, kako kod videa tako i kod slika. Vjerojatno se misli na EIS da ne radi prilikom video snimanja

9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

 

Ovdje se vidi da 4K60 nema stabilizaciju. Pokazao je i kako AF zeza.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
zuper kaže...
Jedan youtuber je napisao da OIS radi samo kod slika, a kod videa je samo EIS.

Kakvog to smisla ima? OIS se nemoze iskljuciti jer je hardverski, tako da OIS mora raditi non stop, kako kod videa tako i kod slika. Vjerojatno se misli na EIS da ne radi prilikom video snimanja

 Naravno da se može isključiti. Kada si van kamere, hardver je isključen. Isto tako ako proizvođač misli da je kod videa efikasnije koristiti EIS, mogu isključiti OIS

9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

...kao nekada za iph :)

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Neka. bas mi je drago!

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
zuper kaže...

 Naravno da se može isključiti. Kada si van kamere, hardver je isključen. Isto tako ako proizvođač misli da je kod videa efikasnije koristiti EIS, mogu isključiti OIS

Daj mi molim te dokaz ovoga? To sto govoris nema nikakvog smisla, pa OIS radi uvijek jer je to mehanicki dio kamere

10 godina
offline
OnePlus 6

Oneplus 6 mi je danas poslan, dobio obavijest poslijepodne.

Gledao sam tracking i poslan je iz Szczecin (PL) i sada je stigao u Slubice (PL).

Isporuka mi pise 25.5. u petak.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...

Oneplus 6 mi je danas poslan, dobio obavijest poslijepodne.

Gledao sam tracking i poslan je iz Szczecin (PL) i sada je stigao u Slubice (PL).

Isporuka mi pise 25.5. u petak.

 Je, i meni poslan danas. Samo izgleda da mi tracking number ne radi. Kad god provjerim uvjek isto Not found

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Jesi isao na oneplus.net pa na svoj account i onda orders...tamo bi trebao imati kompletni tracking history.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6

Da.

Shipment has been sent out.
Track now
Kliknem i veli No tracking info is available at the moment. Sa mojim tracking brojem ispod

 

13 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
zuper kaže...

 Naravno da se može isključiti. Kada si van kamere, hardver je isključen. Isto tako ako proizvođač misli da je kod videa efikasnije koristiti EIS, mogu isključiti OIS

Daj mi molim te dokaz ovoga? To sto govoris nema nikakvog smisla, pa OIS radi uvijek jer je to mehanicki dio kamere

 Evo, ovaj u testu testirao sa isključenim OIS. Hardverski je tu isto ko i blic pa ga možeš uključit i isključiti. A di ne može proizvođač koji jednostavno blokira uporabu ako smatra da EIS bolje odrađuje. Btw. Erica Griffin je youtuber koja je u komentarima rekla da su joj iz Oneplusa naveli kako OIS radi samo sa fotkama.

 

https://www.androidauthority.com/smartphone-gimbals-versus-smartphone-ois-785621/

 

EDIT: evo baš izbacila video o tome. Super je i ova recenzentka

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 6:39 (zuper).
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).

 narucio si standard ili priority dostavu?

14 godina
online
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).

Mobitel je u obilasku Europe, danas ćeš saznati kojom rutom će "doma".

 

Jedan od smjerova je Lecce(IT)-Patras(GRE)-Veliko Trnovo(BUL)-Temišvar(ROU)- Szekszárd(HUN)-Zagreb(HRV), a mogo bi i drugim smjerom Nica(FRA)-..., ali boje da niti pomislimo kojom rutom bi onda išao.

12 godina
offline
Re: OnePlus 6
T-bone's kaže...
ocean77 kaže...
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).

Mobitel je u obilasku Europe, danas ćeš saznati kojom rutom će "doma".

 

Jedan od smjerova je Lecce(IT)-Patras(GRE)-Veliko Trnovo(BUL)-Temišvar(ROU)- Szekszárd(HUN)-Zagreb(HRV), a mogo bi i drugim smjerom Nica(FRA)-..., ali boje da niti pomislimo kojom rutom bi onda išao.

 Ako ide DHL-om, na što mi asocira ovaj Bergamo, mislim da bi iduća postaja mogla biti Zagreb.

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
assassin.st kaže...
T-bone's kaže...
ocean77 kaže...
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).

Mobitel je u obilasku Europe, danas ćeš saznati kojom rutom će "doma".

 

Jedan od smjerova je Lecce(IT)-Patras(GRE)-Veliko Trnovo(BUL)-Temišvar(ROU)- Szekszárd(HUN)-Zagreb(HRV), a mogo bi i drugim smjerom Nica(FRA)-..., ali boje da niti pomislimo kojom rutom bi onda išao.

 Ako ide DHL-om, na što mi asocira ovaj Bergamo, mislim da bi iduća postaja mogla biti Zagreb.

 ide sa UPS-om

12 godina
offline
Re: OnePlus 6
assassin.st kaže...
T-bone's kaže...
ocean77 kaže...
Meni tracking radi, nocas je iz Poljske poslan u Leipzig (DE) i trenutno je u Bergamu (IT).

Mobitel je u obilasku Europe, danas ćeš saznati kojom rutom će "doma".

 

Jedan od smjerova je Lecce(IT)-Patras(GRE)-Veliko Trnovo(BUL)-Temišvar(ROU)- Szekszárd(HUN)-Zagreb(HRV), a mogo bi i drugim smjerom Nica(FRA)-..., ali boje da niti pomislimo kojom rutom bi onda išao.

 Ako ide DHL-om, na što mi asocira ovaj Bergamo, mislim da bi iduća postaja mogla biti Zagreb.

 Poslje Bergama je uvijekl Zagreb. Ja dosta toga dobivam DHL-om, a sad baš naočale i meni su u Begamu tako da danas do kraja dana očekujem da će biti u ZG.

12 godina
offline
OnePlus 6

Što je stvarno pohvalno od OP - Kad ga predstave nakon par dana ide u prodaju. To je veliki plus.

 

A ne ovi ostali - predstave mob i onda čekaš kao ozebli sunce da dođe na tržište.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice