OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 257.670
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Ako netko misli kupovati preko oneplus.net (nema carine/PDVa, brza i besplatna postarina), s ovim code-om ostvarite 20 Eura popusta na bilo koji gears & accessory

Referral code:

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: OnePlus 6

Pozz!
Koristim OP6 nekih 4-5 dana, i imam samo rijeci hvale u korist OP!
Izrada je vrhunska, izgleda cvrsto, tanko, u djepu se osijeti da ga ima, tipke su jako kvalizetne, lijepo klikaju, slaider je kao raspa ne mozez ga fulat, odlicna stvar pametno izvedena super korisna!

Stvarno je tanak i lijepo zaobljen na rubovima! Brat ima M10P tu su negdije po dimenzijama, M10P izgleda u ruci puno deblje, dok OP mi izgleda tanak kao papir, takav filing imam, mozda malo subijektivno!😁

Ekran je velik, sve se lijepo vidi, ja ga drzim ne nekih 10-20% osvjetljenja i nemam nikakvih problema! Ima mod za citanje i noci nacin rada, pa onda bijela boja malo pozuti super stvar!

Radi ko zvijer, ne trza, ne steka, nema zastoja, radi kao podmazan! Stvarno je gust, pogotovo sa gestama, ima puno opcija za sve gumbe, mozes mapirati kako ih zelis, dobro, ne bas 100% kako zelis ali imas vise opcija☺️

Kameru sam najmanje koristio, ali ono sta jesam, za mene je super, u mraku malo manje se vide detalji, neznam kako se to strucno kaze, a na svijetlu dali unutra ili vani jako lijepe slike, vidoeo 4K 60fps jako glatko, bolje slike i vedeo od M10P manje je suma!

Zvucnik je OK, nije stereo ali odradjuje i vise nego dobro poso, imao sam HTC M8 i po jacini su tu li-la, nije frontalni pa je dozivljaj zvuka malo drugaciji! Mislio sam da ce zvucnici biti losa stvar, ali stvarno nisu! Za YT i slusati muziku NP, igre ne igram, ali prepostabljam da rade jako dobro, ako ih usporedjujete sa S9, G7 ili HTC onda su slabiji, ali ne toliko da se kaza da ne valjaju!

Baterija i optimizacija su vrhunske, bomba😃 meni traje 10 sati Sota i jos mi ostaje 15% super sam zadovoljan, stvarnon bolji mob nisam imao! Prvi dan sam bio bez SIM kartice i baterija je trajala 10 sati Sota i 15%
drugi dan sam stavio SIM i bojao sam se da ce SOT biti puno manji, ali sam se ugosno iznenadio isto 2-3% slabije! Drzim ga na 2G signal, ne na automatici, i stalno je full signal ( T2 ) jako sam zadovoljan sa OP!

Stavit cu vam par slika o bateriji i antutu testa! Ova slika sa 16% je bez SIM kartice, dok sa 18% je sa SIM karticom

Napiso sam kako sam znao, nisam strucan sa izrazima i recenzijama, to je samo moje laicko misljenje i vidjenje OP6, i da, preporucio bi ga svakom, prije nego S9 sigurno! Za mene OP6 je zvijer od moba! Mane mu nisam naso, sve je tip-top! Koliko se ja kuzim!😁

Nije naj bolji, ali za sta meni treba OP6 je avion! Lp! ☺️✌️









Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 19:51 (veseli007).
Moj PC  
6 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: OnePlus 6
TD zvog G2 signala i euforeije.
To je kao da kupis sportski auto, stavis mu odmah blokadu na 120kmh i onda hvalis kako je udoban te malo trosi.
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

@veseli007

Koliko ti godina imas :) ? 9, 10, 12...hm...

...

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6
bik kaže...
TD zvog G2 signala i euforeije.
To je kao da kupis sportski auto, stavis mu odmah blokadu na 120kmh i onda hvalis kako je udoban te malo trosi.

 Ja priznam prebacivanje na 2G dok je mobitel zaključan (automatski, postoje aplikacije za to, kad otključaš mob automatski ga prebaci na 4g). Može to uštedjeti dosta baterije, pogotovo tokom vožnje/putovanja. Ovak, cijelo vrijeme na 2g, ja bi poludel 

9 godina
offline
Re: OnePlus 6
Nisam euforican, htio sam podijeliti moje iskustvo sa OP, to je moje vidjenje moba!

Ako neko moze neso dobro izvuci od toga sta sam napiso i da mu koristi, pa da lakse moze odluciti se za kupnju ili ne. Ja sam zadovoljan!

Drzim ga na 2G, zato jer ga koristim samo na wifi, pokrivenost 2G za telefonske pozive je super full signal, nema smetnji! Zasto da mijenjam ako mi radi kako spada!

Kada bude trebao 4G idem u postavke i izmijenim, NP! Ne koristim za sada GPS, tako da mi je ovako sasvim OK!

Kazem nisam zahtijevan, za ono sta ga ja koristim meni je zmaj! Shvatite to kako hocete! 😊✌️


Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 6

Zašto ići kroz postavke svaki put da mjenjaš prioritet sa 2g na 4g, kada istu stvar napraviš shortcutom za uključenje/isključenje podatkovnog prometa

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
@veseli007

ne brini se za te provokatore.lijepo si opisao svoje dojmove i većini će bit korisno...
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
OnePlus 6

Ne mogu se odlučiti između Op6 i xiaomi mi 8...mala pomoć u tom slučaju ( bitnije kamera i displej).  I jel ima gdje jeftiniji Op6 od 520€ jer su najavljivali cijenu cca 530$

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
zooman kaže...

Ne mogu se odlučiti između Op6 i xiaomi mi 8...mala pomoć u tom slučaju ( bitnije kamera i displej).  I jel ima gdje jeftiniji Op6 od 520€ jer su najavljivali cijenu cca 530$

 

 

TechTablets-u možeš vjerovati na riječ, po meni jedan od rijetkih iskrenih i ne korumpiranih Youtubera.

 

16 godina
offline
OnePlus 6

Ili ovaj test, 4 komada od jedanput

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6
veseli007 kaže...

Baterija i optimizacija su vrhunske, bomba😃 meni traje 10 sati Sota i jos mi ostaje 15% super sam zadovoljan, stvarnon bolji mob nisam imao! Prvi dan sam bio bez SIM kartice i baterija je trajala 10 sati Sota i 15%
drugi dan sam stavio SIM i bojao sam se da ce SOT biti puno manji, ali sam se ugosno iznenadio isto 2-3% slabije! Drzim ga na 2G signal, ne na automatici, i stalno je full signal ( T2 ) jako sam zadovoljan sa OP!

Kažeš da ti je baterija vrhunska a koristiš mob na 2G. Zakuni se da si to rekao.

 

Ova tvoja recenzija i divljenje mi je u istoj razini kao kad pitaš ljepšu polovicu kakav je auto kupila i ona kaže : lijep.

 

 

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zooman kaže...

Ne mogu se odlučiti između Op6 i xiaomi mi 8...mala pomoć u tom slučaju ( bitnije kamera i displej).  I jel ima gdje jeftiniji Op6 od 520€ jer su najavljivali cijenu cca 530$

 Meni se čini da je kamera generalno bolja na Mi8, fotke i videi u mraku pogotovo. Ekrani preslični za usporedbu.

 

Pogledah video techtabletsa sada sa usporedbom. Selfie kameru da oneplusu pobjedu, boje su kao da su iz vešmašine izašle, detalje jede šum, a FOV je primjetno manji...

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 10:38 (maks0806).
13 godina
offline
OnePlus 6
Ne znam, meni se više čini OP bolji kod kamere, pogotovo kod videa sa boljom stabilizacijom, zvukom, 4k 60fps i slow modeom. Tu ne mislim sada na samo onaj 1 video onog Španjolca koji je direktno usporedio, nego hrpu drugih videa sa OP koji je stvarno dokazao da jako su popravili u odnosu na prije. Za Mi 8 treba vidjeti još mnoge recenzije i primjere.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zuper kaže...
Ne znam, meni se više čini OP bolji kod kamere, pogotovo kod videa sa boljom stabilizacijom, zvukom, 4k 60fps i slow modeom. Tu ne mislim sada na samo onaj 1 video onog Španjolca koji je direktno usporedio, nego hrpu drugih videa sa OP koji je stvarno dokazao da jako su popravili u odnosu na prije. Za Mi 8 treba vidjeti još mnoge recenzije i primjere.

Stabilizacija videa i zvuk su bolji na OP6 ,da. Čak mi se i temperatura boja malo više sviđa na OP6. Btw ne znam kako je kod njega 4k video na OP6 tako loš, na ostalim kanalima Međutim po mraku mi je Mi8 dosta bolji bar po snimkama koje vidim na netu, a to mi je najbitnije kod kamere. Sve kamere zadovoljavajuće slikaju po danu, ali u mraku se vidi razlika između flagshipa i flagship killera, te po viđenom na videu Mi8 je je poprilično bolji u tome. Svakako za kompletniji utisak treba još recenzija vidjeti i iskustva

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Pozdrav ljudi, 

Evo da se javim kao novi korisnik OP 6, koji sam postao uz pomoć (i nagovor) svih vas sa foruma koji ste dali komentare i osvrte na navedeni mob. 

Kao prvo da spomenem da sam nakon cca 6 god. korištenja raznih Iphona i "pljuvanja" svega sto nije Apple, zbog njihovog sad već bezobraznog napuhavanja cijena, a i zbog potrebe za dual sim mobom, odlučio prijeći na ("tamnu stranu") Android. 

Prošli utorak popodne (oko 14 h)  naručen OP 6 128/8 preko službene stranice, u četvrtak oko 13 već na vratima (bez prioritya), pohvala na brzini dostave. Otvaranje kutije i već se sve čini kao super, od pakiranja, izgleda, svega. Također naručio i Karbon bumper case koji uživo izgleda čudo. Iako sam imao malih poteškoća sa prebacijavanjem svega sa IOs-a na android, nekako sam ipak uspio sve potrebno prebaciti. Nakon par dana korištenja mogu samo reći da je brzina moba vrhunska, i što je meni bitno i čega sam se bojao kod Androida je fluidnost, koja je za sad također vrhunska, čak usporediva sa Ios-om. 

Trebam još vremena za privikavanje na Android, ali općenito radom i svime na mobu sam zadovoljan. 

Face unlock i touch ID rade super brzo. 

Za sad nemam zamjerki i mogu samo pohvalit mob...

 

Ukoliko je netko zainteresiran za kupnju, šaljem link pa si ostvarite 20€ popusta na "accessorise and gear":

 

https://www.oneplus.com/hr/invite#HV6LQ9IEFHAN3PD

 

Pozz...

 
9 0 hvala 5
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
"Face unlock i touch ID rade super brzo. "

Bas se vidi da si dosao sa Iphona (bez uvrede, samo si me nasmijao lijepo) :)
Samo daj androidu vremena, potrebno je dosta navika ali nakon tjedan-dva sve ce sjesti na mjesto. Uzivaj u novoj zvjerki :)
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
Sve na OP6 radi vrhunski.fingerprint je među najbržima,face unlock vjerojatno najbrži,kao i Dash....
O optimizaciji i brzini u radu ne treba previše.Oxygen OS+SD845+8GB RAM je čisto zadovoljstvo.
Nisu bezveze u 22 dana prodali već milijun komada 😁

Jedino me nervira silikonska crvena maska s njihovog shopa.predebela je i onaj slider sa strane je beskoristan,baš zbog te debljine....
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 19:30 (vepar).
11 godina
offline
OnePlus 6

S time da ove godine imaju brutalan marketing. Svaki iole vezani za tech video na jutubu mi se prekine 5 puta sa "ONE PLUS 6, THE SPEED YOU NEED"

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 6

Naučili na Samsungovom primjeru, da se ulaganje u marketing (iskakanje iz paštete) isplati...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Ja imam jedan problem sa igricama, da preciziram sa PES Club Managerom. Naime na OP5 igirca doslovno leti i sve je fantasticno, dok na je na OP6 sve je dosta sporije. Oba modela su 8/128. 

Za zavrsit utakmicu na OP5 trebam 3min , dok na OP6 treba 4min - jednostavno nije fluidno i kao da trza za vrijeme 2D prikaza. 

Probao sam prckat po postavkama, pa i po developer postavkama i bas nista ne pomaze (al nije da znam sta sam radio, vise po nekoj logici vezanoj za opis postavke). 

 

Jedino sto ne mogu promjeniti a da bi mogao biti potencijali uzrok je aspect ratio 16:9 / 19:9 , jer se vidi da igrica nije optimizirana za 19:9 posto je sve razvuceno i ruznije izgleda nego na OP5 - ali nisam ekspert pa nagadjam...

 

Da li itko ima ideju sta bi mogao biti razlog i kako da se sredi ovaj problem?   

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
Stead kaže...

Ja imam jedan problem sa igricama, da preciziram sa PES Club Managerom. Naime na OP5 igirca doslovno leti i sve je fantasticno, dok na je na OP6 sve je dosta sporije. Oba modela su 8/128. 

Za zavrsit utakmicu na OP5 trebam 3min , dok na OP6 treba 4min - jednostavno nije fluidno i kao da trza za vrijeme 2D prikaza. 

Probao sam prckat po postavkama, pa i po developer postavkama i bas nista ne pomaze (al nije da znam sta sam radio, vise po nekoj logici vezanoj za opis postavke). 

 

Jedino sto ne mogu promjeniti a da bi mogao biti potencijali uzrok je aspect ratio 16:9 / 19:9 , jer se vidi da igrica nije optimizirana za 19:9 posto je sve razvuceno i ruznije izgleda nego na OP5 - ali nisam ekspert pa nagadjam...

 

Da li itko ima ideju sta bi mogao biti razlog i kako da se sredi ovaj problem?   

 Svaku aplikaciju/igru treba optimizirati za svaki novi flagship da bi ono radilo kako zamisle i to velike aplikacije i igre rade uvijek. Ta vjerojatno još nije optimizirana potpuno za OP6 i samo se trebaš strpiti da igra napravi update. Bitno je da mobitel ne zamrzava u svom sučelju, a pojedine aplikacije su druga priča. Nemaš brige za mobitel, kad srede, za minut ipo ćeš zavrsiti igru

11 godina
offline
OnePlus 6

instalirao zadnju nadogradnju i primjetio sam za sada sljedece:

 

- pojacali su sistemske zvukove, puno jace se cuje "klik" kod zatvaranja i otvaranja telefona i slicno

 

- swipe lijevo na desno kod pregleda aplikacija otvara "hidden space" u koji se ubace aplikacije za koje ne zelite da ih vide i koriste partner, djeca i slicno 

 

- swipe desno na lijevo kod pregleda aplikacaija otvara pretrazivanje aplikacija po pocetnom slovu

 

to je to za sada sto sam vidio novo

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 10:48 (Timo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-oneplus-6-smartphone-black-733.html?
Kupon: YBMS za 20 eura.
dostava iz Njemačke, Globalna verzija, 2 godine jamstva, lokalni centar za popravak.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...

instalirao zadnju nadogradnju i primjetio sam za sada sljedece:

 

- pojacali su sistemske zvukove, puno jace se cuje "klik" kod zatvaranja i otvaranja telefona i slicno

 

- swipe lijevo na desno kod pregleda aplikacija otvara "hidden space" u koji se ubace aplikacije za koje ne zelite da ih vide i koriste partner, djeca i slicno 

 

- swipe desno na lijevo kod pregleda aplikacaija otvara pretrazivanje aplikacija po pocetnom slovu

 

to je to za sada sto sam vidio novo

 Molim te reci mi da li je kod gledanja youtube videa prekriven cijeli zaslon od ruba do ruba(osim zuba) ili je horizontalno gledani video nešto suženi??  

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zooman kaže...

 Molim te reci mi da li je kod gledanja youtube videa prekriven cijeli zaslon od ruba do ruba(osim zuba) ili je horizontalno gledani video nešto suženi??  

suzen je jer je 16:9 a ekran je 19:9

 

kada napravis "zoom to fill" onda je od ruba do zuba

10 godina
odjavljen
offline
Re: OnePlus 6
zooman kaže...
Timo kaže...

instalirao zadnju nadogradnju i primjetio sam za sada sljedece:

 

- pojacali su sistemske zvukove, puno jace se cuje "klik" kod zatvaranja i otvaranja telefona i slicno

 

- swipe lijevo na desno kod pregleda aplikacija otvara "hidden space" u koji se ubace aplikacije za koje ne zelite da ih vide i koriste partner, djeca i slicno 

 

- swipe desno na lijevo kod pregleda aplikacaija otvara pretrazivanje aplikacija po pocetnom slovu

 

to je to za sada sto sam vidio novo

 Molim te reci mi da li je kod gledanja youtube videa prekriven cijeli zaslon od ruba do ruba(osim zuba) ili je horizontalno gledani video nešto suženi??  

 Ako treba vizualno, napraviš pokret kao u videu. 

15 godina
online
Re: OnePlus 6
Jel ima netko problema s pozivima? Točnije, kad me netko zove oni dobe zvučni signal kao da sam u drugom pozivu, ali to nije slučaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...
zooman kaže...

 Molim te reci mi da li je kod gledanja youtube videa prekriven cijeli zaslon od ruba do ruba(osim zuba) ili je horizontalno gledani video nešto suženi??  

suzen je jer je 16:9 a ekran je 19:9

 

kada napravis "zoom to fill" onda je od ruba do zuba

 

Super, nisam bio siguran da li ima tu opciju.

10 godina
odjavljen
offline
OnePlus 6

Za sve koji vole AR, dobre vijesti. Oneplus nastavlja s rastom u "features"-ima, svaka im cast.

https://www.xda-developers.com/oneplus-6-supports-google-arcore/

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice