OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 258.951
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
OnePlus 6

Moj se jučer updejtao na 5.1.9 i nakon toga kaže nema novijih. :S

 

Nego, koristi tko svog OP6 u "beast mode" s isključenim animacijama?

Imate kakve savjete za "početnika" s OnePlus uređajem, neke trikove za početak?

To mi je peti osobni uređaj s Androidom...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Ima li netko prijedlog za neku solidnu zaštitnu maski a da nije skupa 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 15:32 (razjaren).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
191x7 kaže...

Moj se jučer updejtao na 5.1.9 i nakon toga kaže nema novijih. :S

 

Nego, koristi tko svog OP6 u "beast mode" s isključenim animacijama?

Imate kakve savjete za "početnika" s OnePlus uređajem, neke trikove za početak?

To mi je peti osobni uređaj s Androidom...

probao sam par dana koristiti bez animacija, nisam se mogao naviknuti, pa stavio na 1.0, ugodnije mi je

 

trikovi bi bili, pocni koristiti "gesture" umjeto tipki na ekranu, vrhunski je

 

kada fotkas nemoj koristiti portrait mode, stisni s prstom na ekranu gdje hoces focus, i dobit ces bolji DOF efect i ljepse fotke

 

night mode je odlican za citanje u mraku kada ti je jedino svjetlo ekran mobitela, oci se ne naprezu nimalo i lakse zaspis

 

u default galeriji nemas "select all"  vec kliknes na prvu fotku/video i samo povuces prstom preko svega sto hoces obrisati/maknuti

 

kada si u app drawer, swipe od ljevog ruba prema desnome, i otvorit ce ti se "hidden space" gdje mozes staviti aplikacije za koje ne zelis da se vide ili da ih netko drugi moze koristiti 

 

op6 community aplikaciju, obrisi, nista korisno na njoj ne mozes procitati, samo milijarde indijaca koji placu i kukaju za svaki kurac koji im ne pase na mobitelu

 

ukljuci si "pocket mode"

 

u gaming modu, ako se igras dosta, iskljuci si "automatic brightness" i network boost i dodaj igre ili aplikacije za koje zelis da se te prilagodbe koriste

 

video uvijek snimaj u 4k@60 fps, jer je jednostavno najkvalitetnije opcija, bez obzira na velicinu datoteke i zagrijavanje 

 

ukljuci si "lift to wake" kad podignes telefon prikazat ce ti se vrijeme i notifikacije

 

ako imas vise racuna, ukljuci si "parallel apps" tako da mozes koristiti dva racuna za face, insta, skype, twitter, viber, whats up

 

u "geastures" si mozes podesiti kratice, kada ti je ekran ugasen, da mozes ukljuciti odma recimo, kameru, svjetlo ili koju god hoces aplikaciju

 

ukljuci si "screen tap" da mozes paliti i gasiti ekran

 

ovo mi pada na pamet ovako na prvu

11 godina
offline
Re: OnePlus 6

Vidim malu razliku u HDR kamere, a ovo ostalo nisam primjetio s tim da i nisam imao problema prije.

 

 

 

 

 

https://www.oneplus.com/hr/invite#H5W6G9I1O1I6EIN

16 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...

animacije

 gesture

ne-portrait nego regularni s ručnim fokusom

night mode

scroll select all

hidden apps

op6 community aplikaciju, obrisi

pocket mode

u gaming modu, konfigurirati

video uvijek snimaj u 4k@60 fps

lift to wake

parallel apps

u "geastures" si mozes podesiti kratice, kada ti je ekran ugasen

ukljuci si "screen tap" da mozes paliti i gasiti ekran 

A jesi probao animacije na 0.5?

 

Gesture mi nekako, ovako na prvu, ne leže, dodatno pamtiti novi način korištenja moba koji neće biti na slijedećem android telefonu (Pixelove su drugačije, nije standardizirano).

Ovo za "portrait" znam, to je trik koji koristim na telefonima već dugo. Ručni fokus. Nikakav bokekh ništa,

Night mode aka žuti ekran - meni je to malo problem na mobu pošto noću znam provjeravati tako stvari na mobu a da naočale nisu na glavi, pa uz takve žute zaslone još više ćoram (dioptrija +4).

Ovo za scroll select nijesam znao.

Hidden apps pokažu pri paljenju moba, zanimljiv fičer, ali ne baš jako koristan.

Ok, community app ću obrisati.

Pocket mode sam zaboravio uključiti iako sam čuo za njega, da se ne aktivira u džepu.

Ne znam ni dali ću koristiti gaming mode, ionako igram samo Star Trek Timelines.

Video sam i planirao 4K@60 osim za slow-mode kada treba puno više frejmova.

Lift to wake trebam uljučiti, fora je, to sam vidio u nekoj recenziji.

Parallel apps je možda OK, ali nisam navikao na to (iako je i G3 imao neki takav fičerk ojeg baš i nisam koristio).

Ovo za "gestures" na ugašenom ekranu sam danas vidio, budem aktivirao.

Screen tap sam uključio za paljenje ekrana, nisam vidio gdje je za gašenje. :(

 

Hvala ti. Dodati ću još i instalaciju Clip Tray, na to sam navikao na G3 i bez toga skoro pa i ne mogu. Da nema možda već tvornički?

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
191x7 kaže...

A jesi probao animacije na 0.5?

 

Gesture mi nekako, ovako na prvu, ne leže, dodatno pamtiti novi način korištenja moba koji neće biti na slijedećem android telefonu (Pixelove su drugačije, nije standardizirano).

Ovo za "portrait" znam, to je trik koji koristim na telefonima već dugo. Ručni fokus. Nikakav bokekh ništa,

Night mode aka žuti ekran - meni je to malo problem na mobu pošto noću znam provjeravati tako stvari na mobu a da naočale nisu na glavi, pa uz takve žute zaslone još više ćoram (dioptrija +4).

Ovo za scroll select nijesam znao.

Hidden apps pokažu pri paljenju moba, zanimljiv fičer, ali ne baš jako koristan.

Ok, community app ću obrisati.

Pocket mode sam zaboravio uključiti iako sam čuo za njega, da se ne aktivira u džepu.

Ne znam ni dali ću koristiti gaming mode, ionako igram samo Star Trek Timelines.

Video sam i planirao 4K@60 osim za slow-mode kada treba puno više frejmova.

Lift to wake trebam uljučiti, fora je, to sam vidio u nekoj recenziji.

Parallel apps je možda OK, ali nisam navikao na to (iako je i G3 imao neki takav fičerk ojeg baš i nisam koristio).

Ovo za "gestures" na ugašenom ekranu sam danas vidio, budem aktivirao.

Screen tap sam uključio za paljenje ekrana, nisam vidio gdje je za gašenje. :(

 

Hvala ti. Dodati ću još i instalaciju Clip Tray, na to sam navikao na G3 i bez toga skoro pa i ne mogu. Da nema možda već tvornički?

probao sam 0, 0.5, 0.8, 1, 1.5 i ostao na 1, stvar ukusa

 

gestures je cudan na pocetku, dok ne ude u "muscle memory" onda samo lete prsti bez problema, jedan dan ti treba da se naviknes

 

OP6 geste ce ostati ovako kako jesu, kada bude upgrade na android 9, s time da ces moci birati hoces google ili ove, preferiram ove

 

hidden app se ne pokazuje kod paljenja mobitela, ne znam tocno na sto mislis :)

 

meni je koristan jer stavi tamo poslovne aplikacije, te playstore tako da mi mali ne cacka po tome, niti moze instalirati nista bez playstore, bar za sada dok ne skuzi taj swipe naljevo :D

 

nema posebno ukljucenje "double tap" za gasenje, to radi po defaultu, cak i kada ti je iskljucenj double tap za paljenje

16 godina
offline
Re: OnePlus 6

Nisam mislio gestures na nadogradnji već na slijedećem telefonu kojeg kupim ako ne bude OnePlus, tj ako ne bude OP imati će drugačije geste ili neće uopće.

 

Hidden apps se pokazuje kod prvog paljenja moba, 100% mi je to pokazao.

 

Ne, ne radi double tap za gašenje ekrana, barem ne po defaultu.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
OnePlus 6

Danas mi je stigao 5.1.11 i ažurirao sam telefon.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
191x7 kaže...

Nisam mislio gestures na nadogradnji već na slijedećem telefonu kojeg kupim ako ne bude OnePlus, tj ako ne bude OP imati će drugačije geste ili neće uopće.

 

Hidden apps se pokazuje kod prvog paljenja moba, 100% mi je to pokazao.

 

Ne, ne radi double tap za gašenje ekrana, barem ne po defaultu.

 mozda si ti imao verziju "launch" softvera, pa ti zato ne radi tap, jer meni fercera

 

isto tako hidden apps ne vidi

 

sto se tice gesti, ne znam koliko cesto mjenjas telefone, ali ionako ce svi imati neki oblik gesti, jer tipke na ekranu si zavrsena prica, tako da ces se morati naviknuti tak i tak 

16 godina
offline
Re: OnePlus 6

Ne, nego mi nije bilo uključeno u launcheru. Postoji switch.

 

Hidden apps se vidio na prvom paljenju moba kažem ti, još su se hvalili tim featureom (pokazuju kako pređeš prstom od lijevog ruba ka desno). Nema to kod svakog paljenja, samo je bilo kod PRVOG.

 

Mijenjam telefon u prosjeku svakih 2.5 do 3 godine.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Odakle bi bilo najbolje naručiti uređaj? Izbjegne li se porez ako se naruči direktno sa službene stranice?

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
Reichz kaže...

Odakle bi bilo najbolje naručiti uređaj? Izbjegne li se porez ako se naruči direktno sa službene stranice?

Porez u biti nikako ne izbjegavaš. Ako naručiš direktno od OnePlus, šalju ti telefon iz Poljske i nemaš carine ako si na te troškove mislio.

Također, naručivanjem direktno od proizvođača nemaš međuposrednike (uvoznike, trgovce, marže) pa je cijena osjetno niža. Oko 1000 Kn niža za 128/8GB mmodele.

Ako uzmeš brzo slanje (10€), telefon ti je tu unutar 3-5 dana jer prvo ide avionom. Sporim (besplatnim) slanjem može potrajati i do par tjedana.

Trenutno imaš dvije akcije, Mirror black 64GB/6GB s dodatnim punjačem i slušalicama za cijenu samog uređaja te drugu akciju Mirror black s dodatnom maskom po cijeni samog uređaja.

Ako imaš sreće pa posjeduješ nekakvu e-mail adresu obrazovne ustanove (ako si učenik, student, profesor ili znaš nekoga), možeš preko Student Beans ostvariti 5% popusta na OnePlus mobitele i 10% na opremu.

Ako ideš odvojenom rutom, npr Midnight black uređaj, možeš iskoristiti nečiji Invite code za 20€ popusta na nešto od dodatne opreme.

Od dodatne opreme preporučam dodatni punjač s 1.5m kabelom, pogotovo ako mobitel puniš na dvije lokacije (npr kuća i posao), a kabel koji dođe s mobitelom je kratak (1m).

Twitter: @191x7
14 godina
online
Re: OnePlus 6
191x7 kaže...
Reichz kaže...

Odakle bi bilo najbolje naručiti uređaj? Izbjegne li se porez ako se naruči direktno sa službene stranice?

Porez u biti nikako ne izbjegavaš. Ako naručiš direktno od OnePlus, šalju ti telefon iz Poljske i nemaš carine ako si na te troškove mislio.

Također, naručivanjem direktno od proizvođača nemaš međuposrednike (uvoznike, trgovce, marže) pa je cijena osjetno niža. Oko 1000 Kn niža za 128/8GB mmodele.

Ako uzmeš brzo slanje (10€), telefon ti je tu unutar 3-5 dana jer prvo ide avionom. Sporim (besplatnim) slanjem može potrajati i do par tjedana.

Trenutno imaš dvije akcije, Mirror black 64GB/6GB s dodatnim punjačem i slušalicama za cijenu samog uređaja te drugu akciju Mirror black s dodatnom maskom po cijeni samog uređaja.

Ako imaš sreće pa posjeduješ nekakvu e-mail adresu obrazovne ustanove (ako si učenik, student, profesor ili znaš nekoga), možeš preko Student Beans ostvariti 5% popusta na OnePlus mobitele i 10% na opremu.

Ako ideš odvojenom rutom, npr Midnight black uređaj, možeš iskoristiti nečiji Invite code za 20€ popusta na nešto od dodatne opreme.

Od dodatne opreme preporučam dodatni punjač s 1.5m kabelom, pogotovo ako mobitel puniš na dvije lokacije (npr kuća i posao), a kabel koji dođe s mobitelom je kratak (1m).

 Ne ispalti se dodati 10€ za brzo slanje, meni je OP5 s normalnim slanjem došao unutar 7 dana (mislim da je bilo za 5 dana), kupljen s njihove stranice.

12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6

Da, na carinu sam mislio. Krivo sam se izrazio, pardon. Imam jos samo pitanje za kameru. Kako ste vi zadovoljni s njom? Drugi izbor mi je Huawei Mate 10 Pro, koji bi imao bolju između ta dva?

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
12 godina
offline
Re: OnePlus 6

Mate ima bolju. Mada nije na OP6 toliko loša da ga ne odabereš zbog toga jer je generalno bolji uređaj

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
maks0806 kaže...

Mate ima bolju. Mada nije na OP6 toliko loša da ga ne odabereš zbog toga jer je generalno bolji uređaj

M10P nema bolju primarnu kameru, imas na temi kamera, fotke koje sam slikao sa OP6 i M10P, isti uvjeti i isti kadar i vidi se da je OP6 za nijansu bolja

 

ono sto M10P ima a ostali nemaju je najbolja monochrome kamera na mobitelu i baterija koja traje i traje i traje 

12 godina
offline
OnePlus 6

Još bolje, onda nema dvojbi! 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 6

A imaš li možda informacije OP6 i Xiomi Mi8 kamere, usporedba, koja je bolja?

9 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...
maks0806 kaže...

Mate ima bolju. Mada nije na OP6 toliko loša da ga ne odabereš zbog toga jer je generalno bolji uređaj

M10P nema bolju primarnu kameru, imas na temi kamera, fotke koje sam slikao sa OP6 i M10P, isti uvjeti i isti kadar i vidi se da je OP6 za nijansu bolja

 

ono sto M10P ima a ostali nemaju je najbolja monochrome kamera na mobitelu i baterija koja traje i traje i traje 

 

 

M10Pro se meni pokazao toliko boljim od OP6 u noćnim slikanjima ulova da konkurencije niti nema. Govorim o p&s načinu.  Hvala bogu šogiju se više sviđa OP6 stoga smo se izčejnđali nazad :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 14:45 (saintmarcus9).
16 godina
offline
OnePlus 6

Ako će netko kupovati OnePlus 6 dok još imaju promociju, možete iskoristiti moj invite za 20€ popusta na dodatnu opremu (maske, staklo, slušalice, punjač, ...) pri kupnji OnePlus uređaja.

https://www.oneplus.com/hr/invite#H19T49EYVX7BHEZ

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 6

Znam da nije tema foruma xiomi mi8, ali moram reagirat. Tako i za mi8 sve recenzije govore odlicna kamera i sve hvale. Imam M10P i prije dvi veceri imam oba u ruci i okidam istovremeno u auto modu, bio je sumrak vec pomalo. I slike jednostavno se ne mogu usporedit. MP10 drugi svijet. A gleda sam dosta recenzija OP6 vs Mi8 po pitanju kamere, i vecina govori da nema velike razlike, iako svi govore da je OP6 ipak bolji. Zato kome je  kamera baš važna, ne bi olako pristupio tome. Dobro se treba informirat i razmislit prije kupovine.

16 godina
offline
Re: OnePlus 6
Nemam OP6 tako da ne mogu govoriti iz osobnog iskustva ali primjećujem jednu stvar na Twitteru gdje pratim OP, a to je da je većina fotografija uglavnom nekakav pejzaž. Moguće je da kamera nije dovoljno univerzalna te joj odgovaraju samo određeni motivi i situacije. S druge strane, bio bi mi problem M10 imati jer onih par selfija što sam imao priliku snimiti nije izgledalo dobro, a to često koristim za neke obiteljske fotografije.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
btomaso8 kaže...

Znam da nije tema foruma xiomi mi8, ali moram reagirat. Tako i za mi8 sve recenzije govore odlicna kamera i sve hvale. Imam M10P i prije dvi veceri imam oba u ruci i okidam istovremeno u auto modu, bio je sumrak vec pomalo. I slike jednostavno se ne mogu usporedit. MP10 drugi svijet. A gleda sam dosta recenzija OP6 vs Mi8 po pitanju kamere, i vecina govori da nema velike razlike, iako svi govore da je OP6 ipak bolji. Zato kome je  kamera baš važna, ne bi olako pristupio tome. Dobro se treba informirat i razmislit prije kupovine.

 pa zato i postoje ovi forumi, u temi kamere u smartfonima, imas hrpu suporedbi fotografija ljudi koji imaju 2-3 ili vise uredaja istovremene

 

tamo je i moja glaerije usporedbe OP6 i M10P, gdje se vidi da OP6 ima malo bolju kameru

 

nitko nikoga ne nagovara na nista, samo iznosimo cinjenice 

 

samo da se razumije, nisam ljubitelj robnih marki, mjenjam telefone ko carpe, i prije OP6 sam imao Note 8, U11+ i M10P istovremeno, nazalost taman sam prodao Note 8 i U11+ dan prije nego je dosao OP6, tako da sam usporedbu kamera radio samo sa M10P

 

Dok god OP bude radio uredaje ovako dobro kako je napravio OP6, sigurno cu im ostati vjeran kupac, ali to ne znaci da necu paralelno imati u druge uredaj.

 

Sigurno cu kupiti M20P, Galaxy 10 i Note 10 kada budu raspolozivi. Od Pixela sam odustao, jer stock android mi je pre spartanski, koliko god dobar uredaj bio

 

Da je moguce staviti Oxygen na Note telefone, i da radi kao na OP6, to bi meni bio savrsen uredaj i ne bi ga nikada mjenjao , jer mi je Note serija najbolji smartphone uvjerljivo

13 godina
odjavljen
offline
OnePlus 6
Da stavis Oxygen na Note uredaj, izgubio si ama bas sve cari koje Note nudi.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže...

 

samo da se razumije, nisam ljubitelj robnih marki, mjenjam telefone ko carpe, i prije OP6 sam imao Note 8, U11+ i M10P istovremeno, nazalost taman sam prodao Note 8 i U11+ dan prije nego je dosao OP6, tako da sam usporedbu kamera radio samo sa M10P

 

Dok god OP bude radio uredaje ovako dobro kako je napravio OP6, sigurno cu im ostati vjeran kupac, ali to ne znaci da necu paralelno imati u druge uredaj.

 

 

 

Da ti je ostao Note 8 i da si radio usporedbu vidio bi da OP6 nema nikakvu sansu pored Note 8.

Ja imam oba trenutno i u dosta toga je OP6 bolji (baterija, brzina punjenja, ugodniji i brzi rad...), ali kada je rijec o kameri Note 8 je nemjerljivo bolji.

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
ocean77 kaže...
Timo kaže...

 

samo da se razumije, nisam ljubitelj robnih marki, mjenjam telefone ko carpe, i prije OP6 sam imao Note 8, U11+ i M10P istovremeno, nazalost taman sam prodao Note 8 i U11+ dan prije nego je dosao OP6, tako da sam usporedbu kamera radio samo sa M10P

 

Dok god OP bude radio uredaje ovako dobro kako je napravio OP6, sigurno cu im ostati vjeran kupac, ali to ne znaci da necu paralelno imati u druge uredaj.

 

 

 

Da ti je ostao Note 8 i da si radio usporedbu vidio bi da OP6 nema nikakvu sansu pored Note 8.

Ja imam oba trenutno i u dosta toga je OP6 bolji (baterija, brzina punjenja, ugodniji i brzi rad...), ali kada je rijec o kameri Note 8 je nemjerljivo bolji.

 pa nisam ni rekao da je OP6 bolji, stovise napisao sam da je Note najbolji smartphone koje se moze kupit

a i kamera nije sad svjetlosnim godinam ispred OP9, pogotovo white balance i 4k@60fps video, 100% crop mi je i dalje nebitan 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 23:50 (Timo).
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
MARKOZD15 kaže...
Da stavis Oxygen na Note uredaj, izgubio si ama bas sve cari koje Note nudi.

 to sam naveo u smislu, da Note bute note, sa svim svojim carima i funkcijama, samo da je Oxygen umjesto samsung stutter throttle lag festa od OS-a

 

i dalje tvrdim da nema bolje uredaja od Note serije, u svakome pogledu

9 godina
offline
OnePlus 6

Pozz ekipa,evo jucer nakon dosta njeckanja kojeg uzet izmedu mi8 i op6 evo narucio op6 sinoc sutra.Imo bi samo par pitanja prvo......dakle pise mi u poruci da stize 27.8 a dosta vas kaze narucio danas sutra mi dosli ili kroz 2 dana.Pa dal oni to stave tako da dolazio kroz cca tjedan danaa a dode ti zapravo ranije!!???
I jos jedna stvgar,narucio sam ovaj Full Survival Kit al ne vidim dal u ppaketu dolazi koja maska ili kaljeno staklo posto nisam jos nista narucio?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 6
oneplus one sam imao 4.godine,milijun puta prefleshovan.sad sam si kupio oneplus 6 i nema zajebancije,najbolji mob na trzistu za tu cijenu.impresioniran sam,tolko dobro i brzo radi da je to cudo.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
zee_15 kaže...

Pozz ekipa,evo jucer nakon dosta njeckanja kojeg uzet izmedu mi8 i op6 evo narucio op6 sinoc sutra.Imo bi samo par pitanja prvo......dakle pise mi u poruci da stize 27.8 a dosta vas kaze narucio danas sutra mi dosli ili kroz 2 dana.Pa dal oni to stave tako da dolazio kroz cca tjedan danaa a dode ti zapravo ranije!!???
I jos jedna stvgar,narucio sam ovaj Full Survival Kit al ne vidim dal u ppaketu dolazi koja maska ili kaljeno staklo posto nisam jos nista narucio?

Oni stave rok do kojeg bi trebalo stići. Standardni shipping putuje tlom, dakle dostavnim službama preko granica, takoreći kamionima ili kombijima te to u pravilu dulje traje nego brzo slanje (10€) kod kojega pošiljka putuje avionom pa tlom.

Teoretski je moguće da ti i besplatnim stigne brzo, ali ne baš sutradan ili dva dana, treba to barem 4-5 dana jer od samog dolaska u Hrvatsku treba barem 1 dan da dođe do tebe.

 

Full Survival Kit ti uz najslabiji OP6 sadrži dodatni punjač, kabel i slušalice. Ne sadrži dodatnu masku niti kaljeno staklo. No uz sam telefon dolazi sasvim solidna maska i na mobitelu već bude nalijepljena zaštitna folija za ekran.

Twitter: @191x7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice