Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.882.674
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djigibao kaže...
toxic kaže...

Tu onda dolaze p10 oko 3200 kn, neki xz platinum oko 4k kuna, a xz1 je vec 4399 kn.

jbga bila je neka akcija s slusalicama za xz2 ali to sam propustio.. ipak su slusalice oko 2000+ kn pa bi se isplatilo investirati koji tisucu vise.

 

Akcija je i dalje tu:

 

https://www.ekupi.hr/Sony-Xperia-XZ2-crni-pametni-telefon--poklon-Sony-WH-1000XM2-slusalice-u-vrijednosti-3000kn-1296332.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Takodjer linkano u temi:

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver/66513.aspx?page=177&jumpto=5629610&sort=asc&view=flat

 Ma, ja sam ti njih u subotu kontaktirai putem chata i rekli su da im je ostala kriva obavijest.

Danas sam ih kontaktirao i maknuli su datum do 06.04.2018, vjerovatno se moze naruciti sada...

ali eto ja sam se odlucio ipak za lg v30, upravo placen pa cekam da mi ga dostave.

Po onome sto sam vidio mislim da ce me zadovoljiti.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Svakako napiši dojmove.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Svakako napiši dojmove.

 po meni samo zvuk opradava ulozeno.

poslusao sam sto je netko zakacio od blunta snimku zvuka i to me kupilo..

 

a cuj i ovo :

kad nabodem vrhunske slusalice s 3.5m utorom u njega ima da uzivam..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 17:49 (toxic).
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toxic kaže...
zuper kaže...
Svakako napiši dojmove.

 po meni samo zvuk opradava ulozeno.

poslusao sam sto je netko zakacio od blunta snimku zvuka i to me kupilo..

 

 

kad nabodem vrhunske slusalice s 3.5m utorom u njega ima da uzivam..

 

 

 

 ne znam koje ces slusalice korsititi, ali bih ti preporucio da si nabavis dobre bluetooth sluske i tako slusas muziku

 

mobitel ti ima 32-bit/192kHz audio sa aptx HD-om, i bit ce ti bolji i jaci zvuk poreko bluetootha, kao sto rekoh ne znam koje ces slusalice koristiti, ako imas neke bijesne od par 1000 kuna onda bi morao i takav rang bluetootha kupiti :)

 

imam M10P i on iima jos i bolji sound 32-bit/384kHz audio i isto aptx HD, i kada slusam preko 3.5mm kabela u autu, na bose zvucnicima, dosta je losiji i slabiji zvuk nego preko bluetootha, npr. sa 3.5mm moram pojacati na 15, da bih imao istu jacinu kao bluetooth na 10. s time da ako idem preko 15 na kablu onda polako dolazi do iterferencije i distorzije zvuka, sto preko bluetootha nije slucaj

 

to je moje iskustvo sa slusanjem preko bluetootha, probaj pa vidi

 

a ovo ostalo sto si napomenuo, da samo zvuk opravdava ulozeno, ne mogu se sloziti 

 

video je top skroz, s vremenom ces skuziti kako ces se igrati s funkcijama videa, i sto sve mozes postici, na androidu nema boljeg

 

fotke su isto popravili, gledao sam bas danas ujutro usporedbu sa s9, i nije to vise tako lose kako je bilo kada je mobitel izasao

 

nisi fulao uopce, mob je fenomenalan

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 21:11 (3dfx).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Produžujem ugovor kod operatera i ne mogu se odlučiti između ovih telefona pa vas molim vašu preporuku ili iskustva.

huawei p20 pro

huawei mate 10 pro

sony xperia xz2

samsung galaxy note 8

Huawei p20 pro košta 135 kn na tri godine, huawei mate 10 pro 120 kuna, sony xperia xz2 90 kuna i samsung galaxy note 8 160 kuna na tri godine. Molim preporuku.....hvala.

8 huawei p20 pro
2 huawei mate 10 pro
7 sony xperia xz2
2 samsung galaxy note 8
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
riverside kaže...

Produžujem ugovor kod operatera i ne mogu se odlučiti između ovih telefona pa vas molim vašu preporuku ili iskustva.

huawei p20 pro

huawei mate 10 pro

sony xperia xz2

samsung galaxy note 8

Huawei p20 pro košta 135 kn na tri godine, huawei mate 10 pro 120 kuna, sony xperia xz2 90 kuna i samsung galaxy note 8 160 kuna na tri godine. Molim preporuku.....hvala.

Ja bi eliminirao M10P jer kamera i ekran stvarno nisu na flagship razini...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei mate 10 pro je jako dobar, možda i jesu i ostali ali mislim da ti on daje dovoljno i nepotrebno je uzimat skuplje jer nije toliko drastična razlika.

Inaće pretplate su postale jako skupe i predugi rok otplate. Ako se ne želiš vezat ugovorom jeftinije ti je onda Xiaomi redmi note 5 ( preko honorbuya bi trebao koštat 1300kuna. ) Još je u prednarudžbi tj isporuke kreću tokom ovog mj. Ako podjeliš 1300kuna na 36mjeseci onda je to 37kuna mjesečno. Ukratko, pretplate nisu kao nekad.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi uzeo XZ2 jer je najjeftiniji, a definitivno nije toliko lošiji od ostalih.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Ja bi uzeo XZ2 jer je najjeftiniji, a definitivno nije toliko lošiji od ostalih.

 Ja sam isto dao glas za xz2. Nije najljepsi, a ima najbolji i najstedljiviji procesor od navedenih te ostale stvari uopce nisu toliko lose, ekran u usporedbi sa noteom 8 je losiji, ali je baterija puno bolja kod xz2 :)

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, koji QI bezicni punjac uzeti, jel potrebno da bude brzi ili?

Vjerujem da vec neki od Vas imaju pa molim preporuku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Idem na ugovor jer sam u magenti 1 i dobijam određene popuste na pretplatu i druge usluge, tako da mi se isplati. Što se tiče p20 pro jako me privlači, iako ga još nisam vidio uživo (vidio običan p20 koji je u biti jako sličan) i mogu reći da predobro izgleda, mada mislim da je jako osjetljiv u slučaju da padne ili nešto slično pošto je sav od stakla. Mate 10 pro je također impresivan uživo, kao i note 8 koji je sav izdužen, ali predobrog i vrlo iskoristivog ekrana. Sony nisam vidio uživo osim na jubitou i djeluje mi najrobusnije i najtrajnije. Također je kod sonyja plus najjači procesor jer mob mislim imati duže vrijeme. Da li ima netko navedene mobove pa da napiše nešto o njuma ukratko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toxic kaže...

Ekipa, koji QI bezicni punjac uzeti, jel potrebno da bude brzi ili?

Vjerujem da vec neki od Vas imaju pa molim preporuku

Qi chargeru ce trebati duplo vise vremena da napuni mob nego wired charger. Mislim da je trenutno najbolji izbor od samsunga charging pad ep-pg920 ili ako ces jeftinije onda uzmes od ankera powerport ali on dolazi bez punjaca pa ces morati koristiti svoj

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Patrick_cro kaže...
toxic kaže...

Ekipa, koji QI bezicni punjac uzeti, jel potrebno da bude brzi ili?

Vjerujem da vec neki od Vas imaju pa molim preporuku

Qi chargeru ce trebati duplo vise vremena da napuni mob nego wired charger. Mislim da je trenutno najbolji izbor od samsunga charging pad ep-pg920 ili ako ces jeftinije onda uzmes od ankera powerport ali on dolazi bez punjaca pa ces morati koristiti svoj

 Fora je u tome sto bi ga ja spojio kod kompa i kad sam za kompom uvijek stavio na punjac i to je to..

 

gledam ovaj : https://www.ebay.com/itm/Seneo-QI-Wireless-Fast-Charger-Wireless-Charging-Stand-For-Samsung-US-SHIPPIN-/162510082628

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne mozes pogrijesiti kod toga, makar vidim da ima shipping samo za usa. Samo gledaj da je noviji standard 1.1 ili 1.2 ako nadjes povoljno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A jest i ti blebećeš... Pa čovjek bira flagship uređaj, vjerojatno želi najbolji mob sa najboljim funkcijama dostupnim. Nije note 5 loš, best buy je naravno, ali ništa mu nije na flagship razini... da bira izmežu Xperie Xa i mate 10 lite, ajd tu ima smisla preporuka
Ovako ili neka pričeka HTCov model novi, ili uzme S9+ ili ajd p20 pro
Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trazi drugarica preporuku za neki android sa dobrom kamerom i da je jak zvuk.Cijena joj je nevazna.I nebi voljela neki bas velik da je za zensku ruku.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
A jest i ti blebećeš... Pa čovjek bira flagship uređaj, vjerojatno želi najbolji mob sa najboljim funkcijama dostupnim. Nije note 5 loš, best buy je naravno, ali ništa mu nije na flagship razini... da bira izmežu Xperie Xa i mate 10 lite, ajd tu ima smisla preporuka
Ovako ili neka pričeka HTCov model novi, ili uzme S9+ ili ajd p20 pro

 Ako si meni odgovarao

ja sam mu predložio Mate10 pro, a kao opciju ako ne želi preko ugovora Xiaomi . Uglavnom neka zna koje su mu sve opcije :)

 

Znam da nije isto, ako uzmes u obzir potrošnju, on može za godinu dana opet uzeti Xiaomi. Recimo neki smartphoneovi na pretplatu imaju 3godine a garancija ako se ne varam je 1 godinu, i ako se slučajno razbije ili krepa a ne isplati se popravljati onda je u velikom gubitku.

 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji novi mobitel gledati za klinca od 14 godina do 2500 kn (može i malo preko) ali mora biti novi iz dućana i plaća se gotovinom? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Koji su točno zahtjevi? Dimenzije, kamera...?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma mislim da nema nekih pretjeranih zahtjeva, mislim da ce najvise surfat na njemu i igrat igrice i recimo da ima barem solidnu kameru

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrčak kaže...

Ma mislim da nema nekih pretjeranih zahtjeva, mislim da ce najvise surfat na njemu i igrat igrice i recimo da ima barem solidnu kameru

Ma uzmi mu redmi note 5 plus. Biti će presretan, baterija će mu potrajati za igrice, kamera je solidna, all round super telefon za 1500kn. Ako ideš baš do 2500, imaš mi note 3 sa jačim hardverom i kamerom. Honor 8 isto nije skup a skroz dobar uređaj, cjenovno negdje između ova dva. Galaxy A5 2017 nije loš, ali košta više nego što bi trebao. Ima dobar ekran doduše

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 sta nije ovo bolja opcija ?

 

https://www.ekupi.hr/Moto-Z-crna-pametni-telefon--2x-Moto-Mods-projektor--dodatna-baterija-1298856.aspx

 

ako se ne varam moto z prvi ima bolji hw nego moto z2 play? + dobijes 1 dodatni mod gratis

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Iskreno nisam ni vidio to. Pa svakako je dobra ponuda, ali nije tolika razlika kako se čini. Z ima jači SoC, ali rastrošniji. Uz to, nema 3,5mm jack, a i kamera senzor je veći kod Z2 Play. I uz Z je battery mod skoro pa must have, a Z2 Play bez njega izdrži cijeli dan jačeg korištenja.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Opet vas molim preporuka za telefon android nisu bitni novci.Nesto poput mate 10 pro

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Besana kaže...

Opet vas molim preporuka za telefon android nisu bitni novci.Nesto poput mate 10 pro

 P20 Pro, S8/S9, HTC U11+, Pixel 2 XL i V30

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav društvo, trebala mi preporuka za mobitel oko 3000 kuna.

 

Za gledanje videa i surfanje, i rad na mobitelu 2-3 sata u komadu.

 

Primarno kvalitetan ekran, sekundarno da je širina mobitela oko 70 mm (75 i više mm mi je već previše), kojih 1-2 mm gore dolje može, i nakraju da ima solidne zvučnike za slušanje bez slušalica.

Kamera mi nije bitna, količina RAM-a i interne pohrane nije bitna,  baterija što veća to bolje, ali i tu mogu napraviti kompromis. Gornja 3 kriterija su mi najbitnija.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
AMOLED ima najbolje ekrane za multimediju tako da tu spada uži krug modela. Ako pazimo na širinu, onda još uži krug.
Na njušci bi možda mogao naći novi S8 ako povećaš budžet za 10%. Ako ne, A8 je po meni mob za tebe.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bolji od npr.p20 lite koji ima veci ekran? Pitam jer i mene to zanima,kvalitetan ekran a ne prevelik mob za pristojne novce
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Bolji i od njega. Dosta bolji ekran i bez notcha
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice