Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.810
|
čitano: 10.880.443
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tko planira uzimati Meizu, ništa starije od m6 note ne uzimajte u obzir. Uređaji nemaju google certifikat što automatski donosi probleme sa google servisima, potrošnjom baterije, zagrijavanjem uređaja itd... Flyme Os je svakom nadogradnjom sve veća banana i umjesto da isprave postojeće bug-ove, dodaju još hrpu novih. Od postojećeg meizu korisnika #neverbuymeizuagain
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Netočno, taj p10 je užasan procesor, sve šteka, a u igricama ga s450 razvaljuje na proste faktore. Kada je izašao taj p10 je bio popljuvan, a tek sada. Ugl imaš usporedba koliko hoćeš između s625 (s450+-) i p10 pa vidi. Neka je HD ekran, još će biti bolji u igricama, mob je kompaktan i baterija traje i traje. 1100 kn je puno previše dati za taj mob, kupio sam M6 Note za manje i dalje ga ne bih preporučio naspram recimo RN4 ili 5+

 

Da je samo do brojki, ne bi se svi proizvođači tukli za snapdragon procesore, pa xiaomi je i sam skočio sa Nadmoćnog helia x20 na s625 koji je na papiru jad i bijeda naspram tog x20, a sve bolje radi na njemu. Od igara, interfacea, zagrijavanja i baterije. Meizu trenutno na našem tržištu ne nudi ništa što je bolje od Xiaomija za istu cijenu, jbg. 

Haha kolega, pročitaj opet moj post.

Kažem da je nemoćniji, slabiji, lošiji :D

Vidi ovo?

 

Osobno pored ovakvoga čega nebih gledao u nas ništa drugo...

Ili još pametnije, naručiti s nekog od shopova iz EU za cirka 1200HRK.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 14:14 (zoharbizo).
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupujem mob do nekih 1500kn..nisam zadnje vrijeme u tome toliko pa nezz sto bi bio neki 'best buy' za te novce...ako moze neka preporuka bio bih zahvalan, uvjet je da nije ekran prevelik...Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MathBoy kaže...

Kupujem mob do nekih 1500kn..nisam zadnje vrijeme u tome toliko pa nezz sto bi bio neki 'best buy' za te novce...ako moze neka preporuka bio bih zahvalan, uvjet je da nije ekran prevelik...Hvala!

 Doslovno post iznad :D

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Bojim se da nije malo prevelik ekran? Trenutno imam 5.2'' ..

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zanima me Xiaomi Mi 5X(ili A1) 4/32gb ima li tko, dojmovi ili ima li nešto bolje u cijenovnom razredu?

 

hvala

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 15:43 (Butcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MathBoy kaže...

Bojim se da nije malo prevelik ekran? Trenutno imam 5.2'' ..

 90% ljudi se navikne bez problema i ne žele natrag na išta manje. Frend upravo na Mi8 sa Galaxy A5 prešao i milina mu je. Odi u trgovinu primi u ruku i vidi si. Bolje od toga za tu lovu nema

Butcher kaže...

Zanima me Xiaomi Mi 5X(ili A1) 4/32gb ima li tko, dojmovi ili ima li nešto bolje u cijenovnom razredu?

 

hvala

 Koliki ti je budžet i otkud bi kupovao? 

Hearthstone: Maks0806#2960
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
MathBoy kaže...

Bojim se da nije malo prevelik ekran? Trenutno imam 5.2'' ..

 90% ljudi se navikne bez problema i ne žele natrag na išta manje. Frend upravo na Mi8 sa Galaxy A5 prešao i milina mu je. Odi u trgovinu primi u ruku i vidi si. Bolje od toga za tu lovu nema

Butcher kaže...

Zanima me Xiaomi Mi 5X(ili A1) 4/32gb ima li tko, dojmovi ili ima li nešto bolje u cijenovnom razredu?

 

hvala

 Koliki ti je budžet i otkud bi kupovao? 

 Oko 2k kuna uzimao bih valjda u EU ili kod nas.

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ BattleNet uplay: StariGAD_HR
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, trebao bih pomoć kod kupnje novog moba. Mob je za sina (financiranje 50/50) znači prioriteti su više manje poznati a cifra je do max 2200/2300 iako je tendencija prema 2000 ali... Njemu se sviđa A6+ (zbog veličine ekrana) ja sam više za A8 ali sam otvoren za prijedloge. Svjestan sam da će sada biti najviše kritika (ako uopće bude sugestija) na račun Samsunga i zašto za te novce ne uzmem kineza. Nisam raspoložen za kupnju iz Kine i natezanja oko eventualne garancije. Kupujem za keš, može i preko njuškala ali da je mob zapakiran i sa garancijom. Molim vas, vrijeme do rođendana mi lagano curi

Hvala!

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Ne bi nikad najvjerojatnije, zato kažem

 

avantgard redmi 5 je 1000kn, a imaš model za 1100 sa 32gb/3gb rama što svakako preporučujem. Preplati tih 100kn sada naspram 2gb modela i život će ti biti ljepši

Hvala na savjetu. Samo, modela sa 2/16 ima i za manje od 800 KN. Tako da ne znam jel se isplati dati 300 KN više za više memorije.

Prije 4 - 5 godina mogao si imati fluidan mobitel sa 1GB memorije. Na jednom, stare uređaje su požderali apdejtovi, a novi su dolazili sa novim verzijama softvera koje nisu mogli prožvakati.

Nekako mi se čini da današnje uređaje sa 2GB memorije neće ubrzo zadesiti ista sudbina. Koje je tvoje mišljenje?

 

 

I da ne bude zabune, samo 5A dolazi u obzir pošto je 5.0".

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 11:26 (avantgard).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MathBoy kaže...

Kupujem mob do nekih 1500kn..nisam zadnje vrijeme u tome toliko pa nezz sto bi bio neki 'best buy' za te novce...ako moze neka preporuka bio bih zahvalan, uvjet je da nije ekran prevelik...Hvala!

 Novi best buy https://m.alzashop.com/asus-zenfone-max-pro-zb602kl-black-d5442362.html

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, da li se isplati kupiti u SD Samsung j3 2017 za 800 kn? Tražim mami neki mobitel, treba joj samo za pozive, whatsapp i viber, ništa drugo. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
roby27 kaže...
MathBoy kaže...

Kupujem mob do nekih 1500kn..nisam zadnje vrijeme u tome toliko pa nezz sto bi bio neki 'best buy' za te novce...ako moze neka preporuka bio bih zahvalan, uvjet je da nije ekran prevelik...Hvala!

 Novi best buy https://m.alzashop.com/asus-zenfone-max-pro-zb602kl-black-d5442362.html

klik

Odličan telefon, link ti ne radi kolega pa evo s računala...

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

i odlicna je cijena, na nabavi je https://www.nabava.net/search.php?q=ZB602KL+

 

probao sam bio par starijih asus mobitela u trgovini i to leti, sve je jako responzivno na dodir kad pokreces aplikacije, ne guši se kad je preko 30 aplikacija otvoreno u pozadini uz odlicne lcd ekrane tako da je ovo zvijer od ponude, a odlaze ko vruce kifle Purchased by 42 customers this week 

 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I još jedan koji nema NFC...

 

LG Spirit koji je prije dvije godine koštao 800kn ima NFC... Ne kužim ih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
roby27 kaže...

i odlicna je cijena, na nabavi je https://www.nabava.net/search.php?q=ZB602KL+

 

probao sam bio par starijih asus mobitela u trgovini i to leti, sve je jako responzivno na dodir kad pokreces aplikacije, ne guši se kad je preko 30 aplikacija otvoreno u pozadini uz odlicne lcd ekrane tako da je ovo zvijer od ponude, a odlaze ko vruce kifle Purchased by 42 customers this week 

 

ASUS radi super telefone već dosta vremena, ovaj čipset je superštedljiv i poprilično brz u paru sa 3/4/6GB radne memorije.

Mada iskreno, dosta ljudi radije naruči izvana ovakav telefon, EU warehouse nekoga od webshopova, jer je dosta jeftiniji.

RN5 Pro je identičan sa 4000mah baterijom, SOT time je ogroman, kamera odlična s GCAMOM.

Ali je jeftiniji od ASUS-a na nabavi tako da neće biti velike pomame u nas iz naših dućana.

Ja bih osobno radije kupio ASUS izvana za iste novce radi quick chargea i brzog punjača te veće baterije, sad kad vidim ovo.

Baš ću pogledati ima li koji test...

Built in modem je lošiji u ASUS-a inače...starija generacija...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 12:39 (zoharbizo).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Reef kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć kod kupnje novog moba. Mob je za sina (financiranje 50/50) znači prioriteti su više manje poznati a cifra je do max 2200/2300 iako je tendencija prema 2000 ali... Njemu se sviđa A6+ (zbog veličine ekrana) ja sam više za A8 ali sam otvoren za prijedloge. Svjestan sam da će sada biti najviše kritika (ako uopće bude sugestija) na račun Samsunga i zašto za te novce ne uzmem kineza. Nisam raspoložen za kupnju iz Kine i natezanja oko eventualne garancije. Kupujem za keš, može i preko njuškala ali da je mob zapakiran i sa garancijom. Molim vas, vrijeme do rođendana mi lagano curi

Hvala!

 Evo, spomenti Asus ti se čini najbolje rješenje. Dosta bolji uređaj od navedenih. Još bi htio dodati Honor Play koji u Alzashop košta 344€, malo iznad budžeta, ali još jača kategorija. Shop je legit, besplatna dostava iznad 300€.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za te novce bih ja osobno ipak preporučio Pocophone F1, on je u tom rangu.

Huawei je isto odličan ali je SD 845 snažniji od Kirina 970.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...

I još jedan koji nema NFC...

 Ako misliš naAsus Zenfone Max Pro ZB602KL, ovaj model sa Alze ima NFC. Postoje verzije bez NFC-a i sa NFC-om. Ja ga jučer naručio, stiže u utorak.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
avantgard kaže...
maks0806 kaže...

Ne bi nikad najvjerojatnije, zato kažem

 

avantgard redmi 5 je 1000kn, a imaš model za 1100 sa 32gb/3gb rama što svakako preporučujem. Preplati tih 100kn sada naspram 2gb modela i život će ti biti ljepši

Hvala na savjetu. Samo, modela sa 2/16 ima i za manje od 800 KN. Tako da ne znam jel se isplati dati 300 KN više za više memorije.

Prije 4 - 5 godina mogao si imati fluidan mobitel sa 1GB memorije. Na jednom, stare uređaje su požderali apdejtovi, a novi su dolazili sa novim verzijama softvera koje nisu mogli prožvakati.

Nekako mi se čini da današnje uređaje sa 2GB memorije neće ubrzo zadesiti ista sudbina. Koje je tvoje mišljenje?

 

 

I da ne bude zabune, samo 5A dolazi u obzir pošto je 5.0".

A čuj, tehnlologija se razvija... Pogledaj opcije youtubea prije 4 godine i sada... I tako za svaku aplikaciju, sve su zahtjevnije, zauzimaju više memorije. Ako već možeš sada uzeti mob sa 3gb rama i solidnim čipsetom, uzmi ga. I uzmi redmi 5, a ne 5a. Nije velik mob, a ekran zvuči veliko, ali nije jer je ta dijagonala rezultat modernog omjera stranica. Primjetno bolji uređaj od 5a ako želiš dulje biti zadovoljan mobom

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Reef kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć kod kupnje novog moba. Mob je za sina (financiranje 50/50) znači prioriteti su više manje poznati a cifra je do max 2200/2300 iako je tendencija prema 2000 ali... Njemu se sviđa A6+ (zbog veličine ekrana) ja sam više za A8 ali sam otvoren za prijedloge. Svjestan sam da će sada biti najviše kritika (ako uopće bude sugestija) na račun Samsunga i zašto za te novce ne uzmem kineza. Nisam raspoložen za kupnju iz Kine i natezanja oko eventualne garancije. Kupujem za keš, može i preko njuškala ali da je mob zapakiran i sa garancijom. Molim vas, vrijeme do rođendana mi lagano curi

Hvala!

 Evo, spomenti Asus ti se čini najbolje rješenje. Dosta bolji uređaj od navedenih. Još bi htio dodati Honor Play koji u Alzashop košta 344€, malo iznad budžeta, ali još jača kategorija. Shop je legit, besplatna dostava iznad 300€.

 Hvala Zuper, iako nisam nešto zagrijan za kineza jel može koja informacija o Xiaomi MI A2. Da li ulazi u konkurenciju? Kakva je procedura sa eventualnom garancijom ako se naruči sa nekog europskog warehouse-a?

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Može preporuka mobitela do 2500kn (mogu se protegnut do 3000kn ako se isplati), sada imam nexus 5x, ne bi ga mjenjao da baterija nije sranje, moram ga punit 2 puta na dan. Kod moba mi je važno da je fluidan, da ekran nije veći od 5.5 inča, baterija koja ce izdržat 1 dan, kamera nije toliko bitna. Većinom koristim za surfanje i igranje nekih nezahtjevnih igara. Uzimao bi novi mobitel a ne rabljeni

 

Imam identicne prohtjeve kao kolega, samo sto bih ja volio da uz to sve ima jos i brzo punjenje. Postoji li jos koja opcija osim Xiaomi Mi Note 3?

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dastefan kaže...
lllnuclearlll kaže...

I još jedan koji nema NFC...

 Ako misliš naAsus Zenfone Max Pro ZB602KL, ovaj model sa Alze ima NFC. Postoje verzije bez NFC-a i sa NFC-om. Ja ga jučer naručio, stiže u utorak.

 javi dojmove kad stigne...

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Reef kaže...
zuper kaže...
Reef kaže...

Pozdrav svima, trebao bih pomoć kod kupnje novog moba. Mob je za sina (financiranje 50/50) znači prioriteti su više manje poznati a cifra je do max 2200/2300 iako je tendencija prema 2000 ali... Njemu se sviđa A6+ (zbog veličine ekrana) ja sam više za A8 ali sam otvoren za prijedloge. Svjestan sam da će sada biti najviše kritika (ako uopće bude sugestija) na račun Samsunga i zašto za te novce ne uzmem kineza. Nisam raspoložen za kupnju iz Kine i natezanja oko eventualne garancije. Kupujem za keš, može i preko njuškala ali da je mob zapakiran i sa garancijom. Molim vas, vrijeme do rođendana mi lagano curi

Hvala!

 Evo, spomenti Asus ti se čini najbolje rješenje. Dosta bolji uređaj od navedenih. Još bi htio dodati Honor Play koji u Alzashop košta 344€, malo iznad budžeta, ali još jača kategorija. Shop je legit, besplatna dostava iznad 300€.

 Hvala Zuper, iako nisam nešto zagrijan za kineza jel može koja informacija o Xiaomi MI A2. Da li ulazi u konkurenciju? Kakva je procedura sa eventualnom garancijom ako se naruči sa nekog europskog warehouse-a?

 Isto odlična kupnja bi bila. Ponajprije radi softvera jer full jednostavan, brz i nadogradnje će biti brze i redovite. Baterija mu sigurno nije kao na Asusu i malo je slabiji od Huawei-a. Garancija u EU mora svugdje vrijediti tako da ne bi trebalo biti problema.

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može neka preporuka polovnog mobitela do 1000 kn?

Za sada ciljam na galaxy A5 2016 (~800kn) pa ako ima neki bolji za te novce...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi Note 4 recimo, je mnogo bolja kupnja
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

Isplati li se kupiti novi Galaxy A8 za 2240 kn ?

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-samsung-sm-a530f-galaxy-a8-2018-32gb-lte-ds-crni.aspx

 

Sviđa mi se još Xiaomi Mi 8 se koji je tu negdje po cijeni,samo nema jos global ROM.

 

Koji se vise isplati kupiti ?

Najvise me zanima ekran,straznja kamera,brzina i baterija

Hvala unaprijed !

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Abra008 kaže...

Može neka preporuka polovnog mobitela do 1000 kn?

Za sada ciljam na galaxy A5 2016 (~800kn) pa ako ima neki bolji za te novce...

 Neki dan sam A6 2016 prodao za 600kn, smeće od telefona, sporo, štekav, nikakva baterija, nikakva kamera, ok display jedino.

Kupio sam Xiaomi S2 koji je 10x bolji telefon za 100kn više, a imaš puno redmi noteova 4 koji su puno bolji izbor od tog jadnog samsunga

 

Joca Amsterdam  Mi8 je 2500, savršen mob za tu cijenu

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2018 10:09 (maks0806).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam trenutno S7 Edge, kupljen je nov prije nesto vise od dvije godine. Da budem iskren, nisam zadovoljan. Burning-in effect ekrana, baterija je dosta oslabila, a sada se i poleđina mobitela počela odljepljivati. Inače mobitel pazim najviše što mogu i definitivno ovo nije nastalo zbog "nepravilnog" korištenja. Jedina stvar s kojom sam zaista zaista zadovoljan je kamera.

 

E sad, mislim kupiti Sony Xperiu XZ2. Čuo sam da joj je baterija odlična, a kamera malo slabija nego konkurentskom S9. Ali budimo realni, i jeftinija je od S9. 

 

Zanima me ima li tu vlasnika spomenute Xperije koji mi iz prve ruke mogu reći imaju li problema s njom? Svi testovi na internetu su praktički jednaki i jasno je koje su pozitivne, a koje negativne strane XZ2, ali želim čuti mišljenje nekoga tko ju baš posjeduje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
g520 kaže...

Imam trenutno S7 Edge, kupljen je nov prije nesto vise od dvije godine. Da budem iskren, nisam zadovoljan. Burning-in effect ekrana, baterija je dosta oslabila, a sada se i poleđina mobitela počela odljepljivati. Inače mobitel pazim najviše što mogu i definitivno ovo nije nastalo zbog "nepravilnog" korištenja. Jedina stvar s kojom sam zaista zaista zadovoljan je kamera.

 

E sad, mislim kupiti Sony Xperiu XZ2. Čuo sam da joj je baterija odlična, a kamera malo slabija nego konkurentskom S9. Ali budimo realni, i jeftinija je od S9. 

 

Zanima me ima li tu vlasnika spomenute Xperije koji mi iz prve ruke mogu reći imaju li problema s njom? Svi testovi na internetu su praktički jednaki i jasno je koje su pozitivne, a koje negativne strane XZ2, ali želim čuti mišljenje nekoga tko ju baš posjeduje.

Ja bi ti osobno preporucio XZ3. Dosla je sa odlicnim OLED ekranom, manjim bezelima i sveukupno ljepsim dizajnom. Uz to, slabija kamera od S9 ne vjerujem ja osobno vise tome. Neki dan sam imao priliku se 5min poigrati sa XZ2 i kamera mu je odlicna. Procesiranje slike puno prirodnije nego na S9, bar u uvjetima gdje sam ja slikao. Nema toliko suma i izostravanja kao na S9, odlican posao je ove godine Sony napravio.

 

Sve u svemu ako uzmes i XZ2 i XZ3 neces pozaliti jer su poprilicno pouzdani mobiteli kvalitetom i baterijom. Ali osobno bi rade XZ3 kad bi morao birati. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice