Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.862
|
čitano: 10.901.149
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Inače samo a/b/g/n podržavaju 5ghz wifi? b/g/n ne?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja isto ne razumijem to čemu blaćenje pa ja mogu reć da je meni osobno Xiaomi bio katastrofalan jer ok ako mobitel ima bug koji rjesis restartom ali kako rjesit problem notifikacija koje kasne a radis takav posao da je to bitno Ja opet kažem da je meizu dobra marka i da flyme je skroz solidan os(meni se osobno pokazao izvrsnim kao i ljudima koji su kupovali neke meizu uredaje na moju preporuku jer fluidan brz i radi bez potrebe za hard resetima svaki mjesec i plus moje osobno iskustvo je da dobiva nadogradnje ali prilicno je slicno ko i hvaljenog xiaomija di se moze fleshat poprilicno jednostavno) tako da kao neko ko koristi pro 7 mogu garantirat da je 2000 kn koliko sam ja dao mob je izvrstan dapace cak mi i najveci nedostatak helio p26 je izvrstan odabir jer pokrece sve sto treba bez trzanja i zbog njega baterija traje i po dva dana maltretiranja..
Inace imam dojam da na forumu cim neko kaze nesto sto nije xiaomi krece xiaomijev progon heretika i pljuvanja kako nista drugo nevalja osim toga nema nikakve diskusije...
Gore jos neko kaze kako je noa bolja od meizua pa ja ne kuzim tu logiku pljuvanja ali ok valjda ima neke svoje razloge...
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel ima koji mobitel kao note 9 s olovkom, a da je "kineske cijene"
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Samo kopije Note 9 imaju tu olovku.Jasno i funkcije olovke su u skladu sa kopijom.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel moze neka preporuka?
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Možda da preko njuškala, ebaya nađeš polovni Note5 u dobrom stanju. Jer ni jedan model osim Note serije nema ni blizu funkcionalnosti s olovkom, a pogotovo jeftiniji "kinez"
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

kupljen poco hvala svima na preporukama za sada sam jako zadovoljan prvenstveno sa baterijom i odazivom moba na sve zadatke-zaboravio sam kako izgleda kad ne punis bateriju svaki dan

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

jel narucivao itko ovih dana iz tele2 redmi note 5 ? jel vam stigao ? 

neocekivano nisku cijenu je imao , trenutno ga nema vise u webshopu

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, kupujem mobitel do nekih 2500kn max, gledao sam između Xiaomi Redmi Note 5 (4/64) i Huawei P20 Lite, šta bi preporučili? Ima li možda još kakav u rangu ovih (po mogućnosti s manjom veličinom zaslona)


Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

P10 TELE2 2500kn +poklon...na najmanjoj tarifi 24 mjeseca ...2600 možeš srediti preko bonova kao.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 18:04 (zicer1101).
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

Nakon dugog vremena korištenja galaxy S5, došlo je vrijeme za novi mobitel.

Htio bih izabrati između OP6, S9/S9+, P20 Pro. Prije svega želim dugotrajnost, redovito dobivanje nadogradnje softvera što je duže moguće i pouzdanost, te naravno odlične performanse.

Razmišljao sam i o Pixelu 2, ali me odbija to što je izašao prošle godine, za razliku od ova 3.

LP

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Od navedenih ti, po mom mišljenju, OP6 nudi najbolji omjer uloženo/dobijeno. OxygenOS također brzo nadograđuju, i OP ti garantira 2 godine novih androida i 3 godine (ukupno) security nadogradnji.

S9 s slabijim Exynosom košta znatno više nego OP6, a razlika u dobijenom ne vrijedi razliku u cijeni. Uz to možeš i zaboraviti na nadogradnje softvera nakon godinu do dvije.

P20 Pro ima super kameru, ali gore je Kirin 970 procesor, to ti je rang Snapdragona 835, dakle generacijski i kamerski rang Pixela 2. Valja napomenuti i Huaweiov rizik s sporim (eMMC) ili brzim (UFS) storageom, kao lutrija.

 

Ako se odlučiš na OnePlus, uz ovaj kupon dobiješ 20€ popusta na dodatnu opremu pri kupnji Oneplus uređaja:

https://www.oneplus.com/hr/invite#H19T49EYVX7BHEZ

Dobro ga je iskoristiti na Bullets slušalice ili pak na dodatni Warp Charge punjač.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Kupnja OP6, po meni, sad nema smisla pošto se zna da za mjesec dana dolazi 6T.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
x1550 kaže...

Pozdrav,

Nakon dugog vremena korištenja galaxy S5, došlo je vrijeme za novi mobitel.

Htio bih izabrati između OP6, S9/S9+, P20 Pro. Prije svega želim dugotrajnost, redovito dobivanje nadogradnje softvera što je duže moguće i pouzdanost, te naravno odlične performanse.

Razmišljao sam i o Pixelu 2, ali me odbija to što je izašao prošle godine, za razliku od ova 3.

LP

 S9+  ako pare nisu problem,bez dileme.

13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...

Od navedenih ti, po mom mišljenju, OP6 nudi najbolji omjer uloženo/dobijeno. OxygenOS također brzo nadograđuju, i OP ti garantira 2 godine novih androida i 3 godine (ukupno) security nadogradnji.

S9 s slabijim Exynosom košta znatno više nego OP6, a razlika u dobijenom ne vrijedi razliku u cijeni. Uz to možeš i zaboraviti na nadogradnje softvera nakon godinu do dvije.

P20 Pro ima super kameru, ali gore je Kirin 970 procesor, to ti je rang Snapdragona 835, dakle generacijski i kamerski rang Pixela 2. Valja napomenuti i Huaweiov rizik s sporim (eMMC) ili brzim (UFS) storageom, kao lutrija.

 

Ako se odlučiš na OnePlus, uz ovaj kupon dobiješ 20€ popusta na dodatnu opremu pri kupnji Oneplus uređaja:

https://www.oneplus.com/hr/invite#H19T49EYVX7BHEZ

Dobro ga je iskoristiti na Bullets slušalice ili pak na dodatni Warp Charge punjač.

Uskoro izlazi 6T, čekati njega ili Mate 20 Pro sa Kirinom 980 koji je u rangu A12 Bionica koji će biti daleko najbolji izbor, vrhunske perfomanse, 8/128, kamera sigurno bolja negu u P20 Pro, dakle fantazija.

Što se tiče Samsunga, S9 će sigurno dobiti nadogradnju na Pie a poslije na Android 10, i patcheve, ali doduše sporije nego One Plus.

P20 Pro ima najbolju kameru od svih ali i slabiji čipset koji je u rangu SD 835 u S8 modelu.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, može preporuka “manjeg” mobitela do 3000 kn, može i rabljeni i novi… veličine do s8, dobra kamera (obje), dobra baterija, wireless punjenje (preko maske), donekle kvalitetan zvuk preko slušalica i da ima osigurane update do barem android r, trenutno koristim iPhone 6 i on mi je odličan sto se tiče veličine… zasada ciljam na Nokiu 6.1 plus ali je samo ima na mobileshop.eu za 2300 ali mi se ne sviđa sto dolazi samo sa njihovom garancijom, ima netko iskustva sa njima?

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da si si sam odgovorio. Ako želiš manji mob, a sa dobrim specifikacijama, do te cijene je S8 i dalje dobar izbor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Mislim da si si sam odgovorio. Ako želiš manji mob, a sa dobrim specifikacijama, do te cijene je S8 i dalje dobar izbor.

 Da, samo sto ne bi uzeo s8, kamera je po meni dosta losa, pogotovo prednja i zadnja u uvjetima slabog osvjetljenja a i tu je bixbi tipka koju sam skoro svaki put slučajno stisnuo dok sam ga imao u rukama a i baterija mi bas ne obećava puno

don't look at me!
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A sumnjam da je kamera u S8 tak loša...
Pogledaj si Honor 10. Iako je Pocophone do te cijene best buy, ali ti je možda prevelik...
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rooswelt1991 kaže...
Jel ima koji mobitel kao note 9 s olovkom, a da je "kineske cijene"

 LG Stylo 4, i kosta oko $300, ali ti je isto smece ako i kineske kopije

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zoharbizo kaže...
191x7 kaže...

...

Ako se odlučiš na OnePlus, uz ovaj kupon dobiješ 20€ popusta na dodatnu opremu pri kupnji Oneplus uređaja:

https://www.oneplus.com/hr/invite#H19T49EYVX7BHEZ

Dobro ga je iskoristiti na Bullets slušalice ili pak na dodatni Warp Charge punjač.

Uskoro izlazi 6T, čekati njega ili Mate 20 Pro sa Kirinom 980 koji je u rangu A12 Bionica koji će biti daleko najbolji izbor, vrhunske perfomanse, 8/128, kamera sigurno bolja negu u P20 Pro, dakle fantazija.

Što se tiče Samsunga, S9 će sigurno dobiti nadogradnju na Pie a poslije na Android 10, i patcheve, ali doduše sporije nego One Plus.

P20 Pro ima najbolju kameru od svih ali i slabiji čipset koji je u rangu SD 835 u S8 modelu.

 Mislim da 6T neće biti neki značajan skok s običnog OP6. Kirin 980 je navodno procesor jači od Snapdragon 845, ali s slabijom grafičkom te će pak biti slabiji od Snapdragon 855.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobar dan svima!
Nakon skoro 2 godine moj HTC Desire 530 počeo me izdavati i vrijeme je za nešto novo... ujedno i bolje i pouzdanije.
Izbor se sveo na Xiaomi Mi A2 i Huaweii P20 Lite. Eventualno bih mogao segnuti do Pocophone F1 s Honorbuy (ali tog me pravo stah da ne dobijem nešto drugo ili da ga naši poštari ne popale [čuo sam i takvih priča], a i strah me jer nisam siguran kako to stoji s garancijom u Hr budući je telefon iz vana).
Upravo iz tog razloga, voljan sam poslušati vaše savjete oko toga; prvo oko izbora između prva dva spomenuta, a zatim, ako imate savjet, i oko ovog posljednjeg (napomena: 3000 kuna u Hr trgovinama nisam u mogućnosti dati). 

Kod mobitela mi je bitna kamera, standardne aplikacije poput Fb, Insta, Messenger i web preglednika. I kvalitetno organiziran kalendar.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi A2 bez razmišljanja

Ili se probaj riješiti psihoza oko uzimanja robe iz kine(isti program ko strah od letenja,ronjenja, plivanja pa i vožnje, svugdje možeš nahebat i popušit život, jel si čuo da je nekome pao avion,loša dekompresija na Cresu, infarkt na plaži u Crikvenici te frontalka sa tri mrtva u Ilici) i kupi Poco.

I nebi ti ga donosil poštar već DHL UPS ili šta već....a oni funkcioniraju tako da trebaju tvoj potpis pri dostavi pa mu je malo zajebano popalit paket koji mu je dat u ruke za dostavu I odskeniran na polaznoj točci.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 21:38 (saintmarcus9).
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
saintmarcus9 kaže...
Mi A2 bez razmišljanja

Ili se probaj riješiti psihoza oko uzimanja robe iz kine(isti program ko strah od letenja,ronjenja, plivanja pa i vožnje, svugdje možeš nahebat i popušit život, jel si čuo da je nekome pao avion,loša dekompresija na Cresu, infarkt na plaži u Crikvenici te frontalka sa tri mrtva u Ilici) i kupi Poco.

I nebi ti ga donosil poštar već DHL UPS ili šta već....a oni funkcioniraju tako da trebaju tvoj potpis pri dostavi pa mu je malo zajebano popalit paket koji mu je dat u ruke za dostavu I odskeniran na polaznoj točci.

 

Dobro, a... što bih s ovom garancijom u slučaju kvara? Ima tu kakvo rješenje? Ako ima, Poco stiže idući tjedan!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Garancija ostvariva jedino u kini. Servisa ima kod nas...koji ćeš platiti naravno u slučaju kvara.

Ako ti je garancija bitna onda A2...mislim da za tvoje potrebe SD845 nije najbitnija stavka.

Uzmeš A2 rootaš,Gcam gore i bez brige si. ;)

SD660 je super proc ionako za normalno korištenje koje si naveo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 23:45 (saintmarcus9).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ma kakav A2 pokraj Poca... Ako naručiš preko Honorbuya, sa EU skladišta i ima ga na stanju, doći će za par dana. U slučaju garancije kontaktira se Honorbuy koji će dalje raditi proceduru.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sto mislite o redmi S2 iz Kine?
Pise da podrzava 3, 7 i 20 frekvencije, sto znaci da radi na svim LTE mrezama u HR?

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1839971.html

Cijena je €120, plus PDV.
Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
texas.bug kaže...
Sto mislite o redmi S2 iz Kine?
Pise da podrzava 3, 7 i 20 frekvencije, sto znaci da radi na svim LTE mrezama u HR?

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1839971.html

Cijena je €120, plus PDV.

 Ako vec gledas S2 , zar ti ga nije bolje uzeti u centru tehnike za 1100 kn , neces imati problema s garancijom .

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Absolute chaos kaže...
saintmarcus9 kaže...
Mi A2 bez razmišljanja

Ili se probaj riješiti psihoza oko uzimanja robe iz kine(isti program ko strah od letenja,ronjenja, plivanja pa i vožnje, svugdje možeš nahebat i popušit život, jel si čuo da je nekome pao avion,loša dekompresija na Cresu, infarkt na plaži u Crikvenici te frontalka sa tri mrtva u Ilici) i kupi Poco.

I nebi ti ga donosil poštar već DHL UPS ili šta već....a oni funkcioniraju tako da trebaju tvoj potpis pri dostavi pa mu je malo zajebano popalit paket koji mu je dat u ruke za dostavu I odskeniran na polaznoj točci.

 

Dobro, a... što bih s ovom garancijom u slučaju kvara? Ima tu kakvo rješenje? Ako ima, Poco stiže idući tjedan!

 Honorbuy se nalazi u Italiji sto znaci da u slucaju kvara saljes paket u Italiju odakle ga oni salju na servis. Jedino što ce te vise doci u slucaju kvara je postarina do Italije i nazad

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

tražim mobitel negdje oko 1000kn. Od mobitela se traži pristojna brzina i pristojna kamera ovog doba 

 

Pa ako može neka preporuka. Možda Huawei Y5 ili Y6, xiaomi redmi 6a ili možda redmi 5 ?

http://dogadaji.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 9:10 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice