Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.449.018
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Rijesen problem factory resetom 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 20:25 (GRDI-146).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Koji je trenutno najstabilnij/ najbolji rom i kernel?ovog darkya mi je pun k
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Stavio sam MIUI v4 na mobitel, izgleda obećavajuće, radi brže od GB {#}

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

za jetpack rom sam čitao da je dobar i super baterija, baš budem probao jedan dan jer je i meni darky nakon 2 mjeseca počeo kenjati

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1178026

 

 

ne znam zašto, al jednostavno ics kad sam probao nisam bio zadovoljan nikako pa još koristim GB rom

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 15:08 (brane_og).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Stavio sam darky opet al 10.4.2 i cini se ok zasad jedino kad odem u menu ikone se malo brkaju.zbog ceg bi to moglo bit?
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Najbolji rom SlimICS 3.5. Mob radi za nevjerovat, sve fluidno i brzo i to nakon dužeg korištenja, baterija dobra. Najbolje što sam ikad vidio na ovom mobu. Kao da je drugi mob. Nema nikakvih trzanja i smrzavanja kao što su se znale desiti povremeno na svim ostalim romovima. ICS koristi hardwaresku akceleraciju i mob radi odlično.

Dakle prava konbinacija je Slim ICS 3.5 + Semaphore 1.1.1s kernel.

 

Mana ICS-a je što nema stock Samsungove aplikacije. Dakle nema kamere koja je bolje nego stock od ICS-a, nema Radio FM aplikacije - dakle radio možete samo preko neta slušat...

 

 

Jedino je važno sve procedure instalacije obavit kako treba kako ne bi bilo nikakvih zaostataka od prošlih romova.

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Imam problem, kad udem u download mode, komp mi ne prepoznaje mob, koji bi mogao bit problem?

Inace na mobu je GB 2.3.3, na kompu win7 64-bit, kies instaliran (zbog drivera)..

 

EDIT: Rjeseno, napravio sam factory reset i stavio odin 1.7 (prije je bio 1.0), tako da ne znam sta od tog dvoje je pomogli, al eto, sad je sve ok.. :D

 

 

EDIT2: Ali sad imam drugo pitanje.. Rootao sam ga preko odina, uz instalaciju CR-a, pa me zanima koji je daljnji postupak, da li flashanje (cemu uopce sluzi?) ili mogu sad instalirat odmah neki ROM?

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 11:11 (bikloner).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
bikloner kaže...

Imam problem, kad udem u download mode, komp mi ne prepoznaje mob, koji bi mogao bit problem?

Inace na mobu je GB 2.3.3, na kompu win7 64-bit, kies instaliran (zbog drivera)..

 

EDIT: Rjeseno, napravio sam factory reset i stavio odin 1.7 (prije je bio 1.0), tako da ne znam sta od tog dvoje je pomogli, al eto, sad je sve ok.. :D

 

 

EDIT2: Ali sad imam drugo pitanje.. Rootao sam ga preko odina, uz instalaciju CR-a, pa me zanima koji je daljnji postupak, da li flashanje (cemu uopce sluzi?) ili mogu sad instalirat odmah neki ROM?

 

 

.

flashanje=instalacija novog ROM-a.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Zahvaljujem..

Imam jos jedno pitanje, unaprijed se ispricavam ako sam dosadan, al prvi put ovo radim, procitao sam zadnjih 20-30 stranica, skuzio sam otprilike sto i kako, sad me zanima slijedece:

 

Mob je rootan preko odina i instaliran je CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS

Sad mi je setup ovakav:

 

Firmvare 2.3.3 (Da li svejedno mogu stavljati apsolutno bilo koji rom za i9000?)

Osnovna verzija: I9000XXJVO

Kernel: 2.6.35.7-I9000XXJVO-CL182973 se.infra@SEP-51 #2 (Koji je to kernel ustvari? :D Njega sam stavio dok sam isprobavao uopce kako se to radi, da li da ga mijenjam s nekim drugim?)

 

I jos jedno pitanje, koji ROM bi mi preporucili, da li ovaj slimICS ide na trenutni setup ili bi trebalo mijenjat kernel?

 

Bio bih vjecno zahvalan na nekom linku za skinut stabilan ROM i ako je potrebno kernel.. :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
bikloner kaže...

Zahvaljujem..

Imam jos jedno pitanje, unaprijed se ispricavam ako sam dosadan, al prvi put ovo radim, procitao sam zadnjih 20-30 stranica, skuzio sam otprilike sto i kako, sad me zanima slijedece:

 

Mob je rootan preko odina i instaliran je CF-Root-XX_OXA_JVO-v3.2-CWM3RFS

Sad mi je setup ovakav:

 

Firmvare 2.3.3 (Da li svejedno mogu stavljati apsolutno bilo koji rom za i9000?)

Osnovna verzija: I9000XXJVO

Kernel: 2.6.35.7-I9000XXJVO-CL182973 se.infra@SEP-51 #2 (Koji je to kernel ustvari? :D Njega sam stavio dok sam isprobavao uopce kako se to radi, da li da ga mijenjam s nekim drugim?)

 

I jos jedno pitanje, koji ROM bi mi preporucili, da li ovaj slimICS ide na trenutni setup ili bi trebalo mijenjat kernel?

 

Bio bih vjecno zahvalan na nekom linku za skinut stabilan ROM i ako je potrebno kernel.. :D

Nema veze što imaš trenutno na mobitelu, ide svaki.

Sa ROM-om dolazi i kernel tako da se on automatski promijeni pri flashanju ROM-a.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Odlicno, puno fala, lega, sad mi je jasno!

 

Daj mi jos samo reci (ti ili netko drugi), nasao sam link za skinut miui (http://android.gcfam.net/devs/andy/MIUIv4/), al tamo ima vise fileova, pa me zanima koja je razlika medu njima i koji bi trebao skinut? Nakon toga je gotovo s priglupim pitanjima (valjda).. :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ima li smisla prelaziti sa rootanog 2.3.6. (I9000XXJW4) na nešto poput SlimICS? 

 

Hvala! 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ima veze koji rom imas...nemozes recimo prego GB-a stavit Slim ICS moras prije flashat neki cm9 rom...

Inace Slim ICS je za svaku preporuku kao sto je i kolega forumas gore napisao,ja koristim zadnji 3.6 i semaphore 1.1.1s sa Nova Launcherom i super sve brzo radi !

Evo link tu ti sve pise http://www.slimroms.com/installation.htm

 

 

Evo recimo moja preporuka kako da stavis slim rom 

Prvo stavi stock 2.3.6 JVU

Onda stavi Cm9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223

I na kraju SlimICS + Semaphore 1.1.1s 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468795

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvala, hvala.... kuzim. Samo kazem sto imam trenutno, pa pitam jel vrijedno dogurati do npr SlimICSa :)

 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pa ako nisi zadovljan sa tim sta imas onda stavi Slim :)

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Cro01 kaže...

Pa ako nisi zadovljan sa tim sta imas onda stavi Slim :)

Nisam probao nešto drugo, pa ne znam jel sam zadovoljan i što propuštam :D

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pa ICS rom je puno fluidniji i brzi od GB-a tako da ti moze samo bolje i brze radit mob nego sada...

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pomoć! 

 

Pratim tutorijal, http://www.theandroidsoul.com/cm9-cyanogenmod-9-for-galaxy-s/

Došao sam do točke 8. ; 

 

This will flash the required files on your phone to ready the phone for actual rom flashing, and will reboot your phone into recovery again

 

Tu mi se mob zblesira... stalno se reboota i vrti u krug

15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Riješeno... Izvadio bateriju, ponovo recovery mode i instal. Ok, u neku ruku su to i napisali!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ok, instalirao sam SlimICS + Semaphore 1.1.1s  i ZAKON!!! Nema povratka!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

dal je slim ics bolji od 4.0.3 i po cemu ili je to tu negdi?

AMD-ATI
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Key features:

 

- Fully built from AOSP sources with some cherry picks from CM and AOKP team, Easy to customize features (thanks to AOKP team) via ASS (Advanced Slim Settings) Common Base ROM

- 60MB Device Essentials

- ~20MB 5 languages ( en, fr, de, it and es. No new languages will be added)

- No GAPPS required, Gmail, Talk , Contacts and Calendar Sync already included, rest in removed addon zip file.

- Zeam Launcher

 

What Works:

- Everything for daily use

 

What Doesn't:

- Video Effects and Face Unlock for all phones except Galaxy Nexus.

 

It currently supports the following devices, no extra devices for now:

- Galaxy Nexus

- I9250 Nexus S

- I9020A/T, I9023 Nexus S 4G Samsung Galaxy S II

- I9100 Samsung Galaxy S

- I9000 Samsung Captivate

- I897 Samsung Vibrant

- T959

 

Removed apps ( install via my OTA app):

Genie Widget

GoogleBackupTransport

GoogleFeedback

GooglePartnerSetup

Stock ICS launcher

LiveWallpapers

MarketUpdater

MediaUploader

OpenWnn

SetupWizaerd

VideoEditor

VoiceSearch

Youtube

 

Najbolje da probaš i da vidiš sam za sebe. Meni je CM9 sasvim u redu za moje potrebe, sve što mi treba radi, radi mi super fluidno, iako imam sigurno 60+ aplikacija koje sam ja instalirao. E sad ovdje vidiš da su neke nepotrebne stvari izbačene, ako ti ne trebaju svakako isprobaj.

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Cro01 kaže...

Ima veze koji rom imas...nemozes recimo prego GB-a stavit Slim ICS moras prije flashat neki cm9 rom...

Inace Slim ICS je za svaku preporuku kao sto je i kolega forumas gore napisao,ja koristim zadnji 3.6 i semaphore 1.1.1s sa Nova Launcherom i super sve brzo radi !

Evo link tu ti sve pise http://www.slimroms.com/installation.htm

 

 

Evo recimo moja preporuka kako da stavis slim rom 

Prvo stavi stock 2.3.6 JVU

Onda stavi Cm9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223

I na kraju SlimICS + Semaphore 1.1.1s 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468795

 

Ovako, sad bas stavljam ovaj Cm9 koji si preporucio i kad idem na instal tog zip foldera, javi mi "E:signature verification faild".

Sto je to i zasto se pojavljuje? :D Jel problem to sto je trenutno GB 2.3.3 gore?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Moras prvo CWM flashat.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvala, uspio sam, flashao sam ga bio, al kasnije sam jos nesto pipkao, pa sam flasao drugi firmware, pa sam morao ponovo cwm flashat da bi proslo.. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 2:10 (bikloner).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Cro01 kaže...

Ima veze koji rom imas...nemozes recimo prego GB-a stavit Slim ICS moras prije flashat neki cm9 rom...

Inace Slim ICS je za svaku preporuku kao sto je i kolega forumas gore napisao,ja koristim zadnji 3.6 i semaphore 1.1.1s sa Nova Launcherom i super sve brzo radi !

Evo link tu ti sve pise http://www.slimroms.com/installation.htm

 

 

Evo recimo moja preporuka kako da stavis slim rom 

Prvo stavi stock 2.3.6 JVU

Onda stavi Cm9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1398223

I na kraju SlimICS + Semaphore 1.1.1s 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1468795

 

A ovaj SlimICS + Semaphore 1.1.1s je u jednom paketu na ovom zadnjem linku? Il je to samo kernel, a SlimICS moram negdje posebno skinut?

13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

decki moze pomoc oko kiesa? stavio sam nedavno sa 4.0.3 na 4.0.4 i nemogu se spojit na kies, pocne instliravat drivere i kaze da windows nije mogo instalirat drivere, pa sam skinuo ručne i instalirao ali nista, gluglam vec 2 sata i nista... 

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

A što ti treba KIES ?? mislim da sa ovim 4.0.3 i 4.0.4 se koriste driveri od nexus S...

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

niš posebno hocu vidjet kako to radi cista znatizelja i nerviranje cim ne radi -.-'

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Kies i Custom romovi ti bas i ne idu zajedno....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice