Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.584.816
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
filipvk1000 kaže...

Ja sam ti baš jučer opet nekaj prčkal, i naravno trebal je na kraju opet root da pobrišem blotware. Probal sam flešati sa externe SD kartice Siyah kernel, ali ovaj stock recovery je tolko sjeban da neće.

Skini stari Odin 1.85 i s njim radi.

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Bas sad kad sam ja uvijatija sve radit cilo popodne neradi stranica od http://download.cyanogenmod.org/ za download.

 

Ima li di alternativno za skinit mod?

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Zna neko kvalitetan ROM? Po mogučnosti što novija verzija Androida. I zanima me dali se postiže puno flashanjem custom ROM-a na S3,jer i ovako mi brzo radi. Na Xperia U sam morao flashati jer je laggalo sve u šesnaest,a na S3 sve brzo radi..

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

ovaj frajer na xda apresvu mu je nadimak hvali novi update, kao super brz, cini se i kamera bolja, baterija extra, nema wakeup laga, ima 932 rama dostupno( i opcenito bolji task manager),,,inace bi ovakvu vijest docekao s velikim osmijehom ali suzdrzat cu se za sad, da ne bi bilo opet nesto:) cekam da uploada on to da ljudi probaju, vidim da ce bender isto probat, i sam bi, al nemam vremena, valjda cu uhvatit ovih dana...ako netko proba neka javi i tu

juka
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 17:19 (Juka_91).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
filipvk1000 kaže...

 

Samo ga rootaj za početak i sa Titaniumom pobriši/zamrzni blotware (aplikacije koje ne koristiš a troše resurse) Stavi Apex ili Nova launcher i bude još brži.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Kako prebaciti backup iz interne memorije /clockworkmod/backups, na kompjuter. Imam nekoliko backupa koji mi bezveze zauzimaju prostor na interoj, a ne koristim ih cesto.

The future is Fusion - AMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
MaXt0r kaže...

Kako prebaciti backup iz interne memorije /clockworkmod/backups, na kompjuter. Imam nekoliko backupa koji mi bezveze zauzimaju prostor na interoj, a ne koristim ih cesto.

  :D, drag & dropom

ja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
bender_007 kaže...
MaXt0r kaže...

Kako prebaciti backup iz interne memorije /clockworkmod/backups, na kompjuter. Imam nekoliko backupa koji mi bezveze zauzimaju prostor na interoj, a ne koristim ih cesto.

  :D, drag & dropom

Kad udjem u clockworkmod na internoj memoriji unutra se nalaze samo neka 3 fajla

SALTED_HASH File 

NOMEDIa File

SETTINGS File

The future is Fusion - AMD
13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pitanje je dali se očekuje da novi 4.3 bude bolji od 4.1.2 ili samo bolji od ovog usranog 4.3 kojeg su prvo pustili iz Samsunga. Ali strpljivo pa ćemo vidjeti. Ja si baš poštelao 4.1.2 da radi kako treba ali izgleda da ću uskoro morati ponovno u flashanje :).

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Upravo sam uspija instalirat cyanogenmod 10.2 stabile sa androidom 4.3.1..

 

Jos uvijek samo otvaram i zatvaram imenik i uzivam kako sve leti. Sad par dana kopanja, da vidimo kako mi se sviđa i ukpni dojam :)

Samo skill
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Trut javi za par dana kakva ti je baterija....chrome citam da je odlican...frajer je na 43 posto tek uplodao cekaju ljudi da stavi pa da probaju ali napisao sam par poatova prije promjene i cini mi se sasvim solidno...ako je istina onda svakako jako dobar update...sve cemo vidjet kroz dan dva

juka
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 19:09 (Juka_91).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Juka_91 kaže...

Trut javi za par dana kakva ti je baterija....chrome citam da je odlican...frajer je na 43 posto tek uplodao cekaju ljudi da stavi pa da probaju ali napisao sam par poatova prije promjene i cini mi se sasvim solidno...ako je istina onda svakako jako dobar update...sve cemo vidjet kroz dan dva

  Ne kuzim, ako je dobio ota sa 4.3 na 4.3, onda je to onih 24 mb. Nema potrebe dumpati cijeli rom :)

 

A da li je dobio cijeli OTA (full), tko ce ga znati. Zapravo, idem ga pitati. Ako je full, onda ok.

ja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Ajde javi ovdje kad pitas
juka
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

pozz svima,

evo ja sam prije dva tri tjedna prešao s galaxy s2 na s3 i oduševljen sam kamerom i ekranoma ali štekanje soft. me ubija u pojam, malo, malo mi se zamrzne pa ga moram ugasiti i upaliti i onda nadođe ali ni to nije pravilo... s2 mi je na neat rom lite 5.1 radio puno fluidnije i nikada, nikad mi nije zastekao, za razliku od ovoga, kupio sam ga polovnog i sad je na njemu:

4.1.2, i9300XXELKC

kernel verzija 3.0.31-566833

broj verzije: jzo54k.i9300xxelkc

imam instaliran super su tako da je i rootan, baterija mi je ok koliko mi se čini, ali mene zanima šta da napravim da telefon proradi normalno (da se ne zamrzava i da nešteka toliko, ono da radi malo fluidnije kako bi ovakva pila i trebala raditi) jer je pomalo razočaravajuće kupiti takav telefon i da onda šteka...

koliko sam skontao da onaj I9300XXEMG4_I9300OXFEMG2_TRA radi još najbolje (ali onaj link od par stranica prije neradi) i da dali je postupak mjenjanja roma drugačiji nego kod s2, ako stavim preko odina taj rom dali će mi mob i dalje biti rotan ili ne, netko je spominjao da se garancija pika i ako je telefon rootan ali to mi malo čudno(predobro da bi bilo istinito) i da može i prijedlog nekog roma kao što je bio neatrom lite 5.1 za s2 s odgovarajućim kernlom koji koristite a da je ok konkurencija originalu ako i na I9300XXEMG4_I9300OXFEMG2_TRA bude štekao...

hvala unaprijed

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pricekaj dok Sale sredi novi neatrom lite :)

 

Vidjet cemo prvo kako sljaka novi 4.3 :)

ja
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imas i za S3 Neat rom lite 4.8 ugl ja ga imam sa stock repacked kernelom i dodatno pociscenim. Mogu reci da sam prezadovoljan. Prvo skini taj od tele2 TRA i samo ga stavi preko odina kao i na S2, ali root mislim da bi mogao izgubiti, za svaki slucaj spremi podatke sve. Imas CF AUTO ROOT takodjer se roota preko odina lagano je jako. Custom recovery stavljas pomocu odina takodjer. Pazi da ne bi napravio wipe data wipe system pa da moras opet flashati stock sustav, meni se desilo na pocetku. Mislio sam da S3 podrzava mount usb iz recoverya ali nisam bio u pravu tako da pripazi malo. Garancija isto vrijedi kao i na S2. Triangle away, unroot i flash stock sustav. Alii moja preporuka ti je Neat 4.8 i onda jos ga dodatno pocisti sa titanium backupom sto ti netreba.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
bender_007 kaže...

Pricekaj dok Sale sredi novi neatrom lite :)

 

Vidjet cemo prvo kako sljaka novi 4.3 :)

kada izlazi novi 4.3??

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Može mi neko reći kad updatujem sad 4.3 ovaj novi sto je izasao moze li se zeznuti imei posto znam da moze kad se downgradue da se moze pobrkati. Inace mi je 4.1 tra ??

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 22:16 (clasdulji).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
McNEKONTROLIK kaže...
bender_007 kaže...

Pricekaj dok Sale sredi novi neatrom lite :)

 

Vidjet cemo prvo kako sljaka novi 4.3 :)

kada izlazi novi 4.3??

Vec je izasao official, ali jos se ne zna jesu sredili one bugove. Vidjet cemo kroz par dana sto ce reci Sale :) do tada stavi 4.1.2 i uzivaj. 

 

Inace napravi efs backup i slobodno update na 4.3

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Marko5552 kaže...

Imas i za S3 Neat rom lite 4.8 ugl ja ga imam sa stock repacked kernelom i dodatno pociscenim. Mogu reci da sam prezadovoljan. Prvo skini taj od tele2 TRA i samo ga stavi preko odina kao i na S2, ali root mislim da bi mogao izgubiti, za svaki slucaj spremi podatke sve. Imas CF AUTO ROOT takodjer se roota preko odina lagano je jako. Custom recovery stavljas pomocu odina takodjer. Pazi da ne bi napravio wipe data wipe system pa da moras opet flashati stock sustav, meni se desilo na pocetku. Mislio sam da S3 podrzava mount usb iz recoverya ali nisam bio u pravu tako da pripazi malo. Garancija isto vrijedi kao i na S2. Triangle away, unroot i flash stock sustav. Alii moja preporuka ti je Neat 4.8 i onda jos ga dodatno pocisti sa titanium backupom sto ti netreba.

ja sam još relativni početnik u svemu tome tako da mi

ovaj prvi podcrtani dio nije bas sasvim jasan...

na s 2 je bilo da treba prvo ubaciti kernel preko odina,

kad se resetira mob onda prebaciš rom na sd karticu

ugasiš pa upališ volume up+home+power i

napraviti wipe cache partition, wipe data/ factory reset system i wipe dalvik cache

i onda odeš instal zipp from sd card

nađeš rom i instal i to je to i onda reboot

i mob je rootan i imaš rom i kernel...

a za drugi podrctani dio
ja na s2 nisam radio triange away(to je ono za micanje trokuta pri paljenju jel tako) i unroot, em nisam znao kako, a i nije me ni zanimalo jer mi je sve radilo ko podmazano :)

i da ako može link od tele 2 tar. ja ga nemogu naći i od zadnjeg neatroma lite + nekog kernela koji ide dobro s njim ili da ostavim original + neatrom lite i malo s titaniumom pobrisati višak??

 

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
12 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Tele2 neces pronaci, svi hotfile linkovi bi trebali biti dead. Ljudi rade na uploadu istih.

 

-edit..sto se tice onoga sto je uploadao btu 4.3 - novi..fejk ocito. I lik se upravo sprda na xda :)..ne znam sta je uzimao ali nesto jako.

 

Valjda taj OTA stvarno negdje postoji.

ja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 22:24 (bender_007).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
McNEKONTROLIK kaže...
Marko5552 kaže...

Imas i za S3 Neat rom lite 4.8 ugl ja ga imam sa stock repacked kernelom i dodatno pociscenim. Mogu reci da sam prezadovoljan. Prvo skini taj od tele2 TRA i samo ga stavi preko odina kao i na S2, ali root mislim da bi mogao izgubiti, za svaki slucaj spremi podatke sve. Imas CF AUTO ROOT takodjer se roota preko odina lagano je jako. Custom recovery stavljas pomocu odina takodjer. Pazi da ne bi napravio wipe data wipe system pa da moras opet flashati stock sustav, meni se desilo na pocetku. Mislio sam da S3 podrzava mount usb iz recoverya ali nisam bio u pravu tako da pripazi malo. Garancija isto vrijedi kao i na S2. Triangle away, unroot i flash stock sustav. Alii moja preporuka ti je Neat 4.8 i onda jos ga dodatno pocisti sa titanium backupom sto ti netreba.

ja sam još relativni početnik u svemu tome tako da mi

ovaj prvi podcrtani dio nije bas sasvim jasan...

na s 2 je bilo da treba prvo ubaciti kernel preko odina,

kad se resetira mob onda prebaciš rom na sd karticu

ugasiš pa upališ volume up+home+power i

napraviti wipe cache partition, wipe data/ factory reset system i wipe dalvik cache

i onda odeš instal zipp from sd card

nađeš rom i instal i to je to i onda reboot

i mob je rootan i imaš rom i kernel...

a za drugi podrctani dio
ja na s2 nisam radio triange away(to je ono za micanje trokuta pri paljenju jel tako) i unroot, em nisam znao kako, a i nije me ni zanimalo jer mi je sve radilo ko podmazano :)

i da ako može link od tele 2 tar. ja ga nemogu naći i od zadnjeg neatroma lite + nekog kernela koji ide dobro s njim ili da ostavim original + neatrom lite i malo s titaniumom pobrisati višak??

 

prvo backup efs, mozes ovom aplikacijom (thx to bender :)) http://www.neatrom.com/downloads/NeatEfs.apk

zatim flesujes pfilz recovery odinom:

http://d-h.st/Agq

 

skines neatrom odavde:

http://goo.gl/Wf7pAE

md5 je 

8787e8027119a405b523b8e36311ae0e

 

kopiras ga na internu sd

udjes u recovery, uradis jedan nandroid backup za svak slucaj, 

wipe data/clean to install a new rom

flesujes neat, gotovo

 

ne znam sta je sad ovo koji k boldovano :(

 

a da, ovo ce ti obrisati sve apps, tako da... bekapuj prvo

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 23:56 (salesale).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Chome kaže...

Pitanje je dali se očekuje da novi 4.3 bude bolji od 4.1.2 ili samo bolji od ovog usranog 4.3 kojeg su prvo pustili iz Samsunga. Ali strpljivo pa ćemo vidjeti. Ja si baš poštelao 4.1.2 da radi kako treba ali izgleda da ću uskoro morati ponovno u flashanje :).

 

ja mislim ovo drugo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
salesale kaže...
McNEKONTROLIK kaže...
Marko5552 kaže...

Imas i za S3 Neat rom lite 4.8 ugl ja ga imam sa stock repacked kernelom i dodatno pociscenim. Mogu reci da sam prezadovoljan. Prvo skini taj od tele2 TRA i samo ga stavi preko odina kao i na S2, ali root mislim da bi mogao izgubiti, za svaki slucaj spremi podatke sve. Imas CF AUTO ROOT takodjer se roota preko odina lagano je jako. Custom recovery stavljas pomocu odina takodjer. Pazi da ne bi napravio wipe data wipe system pa da moras opet flashati stock sustav, meni se desilo na pocetku. Mislio sam da S3 podrzava mount usb iz recoverya ali nisam bio u pravu tako da pripazi malo. Garancija isto vrijedi kao i na S2. Triangle away, unroot i flash stock sustav. Alii moja preporuka ti je Neat 4.8 i onda jos ga dodatno pocisti sa titanium backupom sto ti netreba.

ja sam još relativni početnik u svemu tome tako da mi

ovaj prvi podcrtani dio nije bas sasvim jasan...

na s 2 je bilo da treba prvo ubaciti kernel preko odina,

kad se resetira mob onda prebaciš rom na sd karticu

ugasiš pa upališ volume up+home+power i

napraviti wipe cache partition, wipe data/ factory reset system i wipe dalvik cache

i onda odeš instal zipp from sd card

nađeš rom i instal i to je to i onda reboot

i mob je rootan i imaš rom i kernel...

a za drugi podrctani dio
ja na s2 nisam radio triange away(to je ono za micanje trokuta pri paljenju jel tako) i unroot, em nisam znao kako, a i nije me ni zanimalo jer mi je sve radilo ko podmazano :)

i da ako može link od tele 2 tar. ja ga nemogu naći i od zadnjeg neatroma lite + nekog kernela koji ide dobro s njim ili da ostavim original + neatrom lite i malo s titaniumom pobrisati višak??

 

prvo backup efs, mozes ovom aplikacijom (thx to bender :)) http://www.neatrom.com/downloads/NeatEfs.apk

zatim flesujes pfilz recovery odinom:

http://d-h.st/Agq

 

skines neatrom odavde:

http://goo.gl/Wf7pAE

md5 je 

8787e8027119a405b523b8e36311ae0e

 

kopiras ga na internu sd

udjes u recovery, uradis jedan nandroid backup za svak slucaj, 

wipe data/clean to install a new rom

flesujes neat, gotovo

 

ne znam sta je sad ovo koji k boldovano :(

 

a da, ovo ce ti obrisati sve apps, tako da... bekapuj prvo

 

 

 

Paa ne znam jel to meni, al koliko vidim ne radi mi usb mount iz recovery-a. Kužiš da mogu prebaciti nešto na mob dok sam u recoveryu. To je na S2 radilo. Probao sam sve recoverye i ništa, ne radi

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

upps sorry. post je upucen McNekontrolik

 

ti si na 4.8? mozes mountovati samo ext sd iz mounts and storage

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
salesale kaže...

upps sorry. post je upucen McNekontrolik

 

ti si na 4.8? mozes mountovati samo ext sd iz mounts and storage

Ma da to sam i mislio da hoće samo external, ja sam mislio da mu može i internal storage al dobro. Bitno da radi :D

15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Moji prvi dojmovi:

 

cyanogenmod 10.2 stabile sa androidom 4.3.1

 

Brzi, toliko vise opcija, nema hrpe samsung sranja šta mi je bezveze radilo u pozadini, nadam se da će se to pozitivno odrazit na bateriju, za sada nisam naša neki bug koji me smeta u korištenju.

 

Jedina stvar koja me malo nervira, nisam naša kako slagat aplikacije kad udeš u njih, složene su mi abecednim redom i to je to. Bojim se da nemože custom ić :/

Samo skill
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

prije par dana kupio SGS3 novi, slobodan, sa njuske, 2.g. garancije ... 2300 kn,  nadam se da nisam pogrijesio ... za sada sam super zadovoljan :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Odlična cijena..nisi falio definitivno, u vrijeme ovih preskupih flagshipova koji su mizerno bolji.

 

Poveće razlike je bilo između s2 i s3, ali sad između s3 i s4 je vrlo mala. Nema smisla davati tolike pare.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Kad če biti dostupan 4.3 za download?

 

 

My way
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 11:41 (galinjo24).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice