Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.001.872
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
champion20 kaže...

S6 Edge, verzija softvera 7.0

 

Neka ideja zakaj kasne poruke Viber i WhatsUp? 

Stednju baterije ne koristim ni nesto slicno. Nikakva ogranicrnja nisam stavio. Dolaze poruke tek kad udem u aplikaciju ili u najboljem slucaju kad upalim ekran. 

 To meni radi zadnjih mjesec dana, malo radi normalno malo kasni, nisam jos skuzio sto ga muci ali nije do verzije 7.0 

9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Poštovani,

 Cijena zamjene home tipke i baterije bi bila 598,75Kn sa uslugom servisa i dijelovima. Točna cifra tek nakon dijagnostike u servisu.

Moramo Vam napomenuti  da na S6 uređajima kod otvaranja može doći do odljepljivanja zaslona.

Ukoliko je uređaj u jamstvu, a navedeno se dogodi, zaslon se mijenja kao jamstveni popravak.

Ukoliko se navedeno dogodi, a uređaj više nije u jamstvu, morali bi Vam staviti na procjenu i zaslon što je na gore navedenu cifru još 1308,75Kn.

Na Vama je da odlučite da li želite servis nakon dobivenih informacija s naše strane.

 

 

Evo kako servisi pokušavaju odrat korisnika za dijelove koju zajedno dođu 100-150 Kn i 1 sat posla. Još se ograde ako unište ekran korisnik mora platiti njima za popravak istog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2018 8:30 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Bok ljudi, vi koji imate s6/edge može info kako je telefon "ostario" tj, bili ga preporucili korisniku kojem je bitna kamera, mailovi, surfanje i društvene mreže. Bez igrica i slicno? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Kamera je odlicna, jedino u mracnijim uvijetima pati. Mobitel je sigurno fluidan ali velika mana mu je baterija tako da bi ja razmislio dobro o tome prije kupnje. Radi baterije sam ga dao mami koja je manje zahtjevan korisnik :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

kamera je odicna u losim uvjetima barem svi govore kad im pokazem slike, al bljeskalica upaljena bude i bude super, mob je super brz jos ga koristim samo sam stavio bateriu od s7e i custom rom, baterija 2 dana izdrzi normalno koristenje ili ful koristenje i do kraja dana ostane jos nekih 20-30% ovisi. i nakon 3 god nemam razloga da ga mjenjam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
WalterWolf kaže...

Poštovani,

 Cijena zamjene home tipke i baterije bi bila 598,75Kn sa uslugom servisa i dijelovima. Točna cifra tek nakon dijagnostike u servisu.

Moramo Vam napomenuti  da na S6 uređajima kod otvaranja može doći do odljepljivanja zaslona.

Ukoliko je uređaj u jamstvu, a navedeno se dogodi, zaslon se mijenja kao jamstveni popravak.

Ukoliko se navedeno dogodi, a uređaj više nije u jamstvu, morali bi Vam staviti na procjenu i zaslon što je na gore navedenu cifru još 1308,75Kn.

Na Vama je da odlučite da li želite servis nakon dobivenih informacija s naše strane.

 

 

Evo kako servisi pokušavaju odrat korisnika za dijelove koju zajedno dođu 100-150 Kn i 1 sat posla. Još se ograde ako unište ekran korisnik mora platiti njima za popravak istog.

 pa nemos vjerovati kakvi kreteni.. znaci oni tebi uniste ekran i onda ti moras platiti 

zar nemaju neke sposobne ljude u servisu?

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
CrossDeath kaže...

pa nemos vjerovati kakvi kreteni.. znaci oni tebi uniste ekran i onda ti moras platiti 

zar nemaju neke sposobne ljude u servisu?

 

To je ovlašteni Samsungov servis, ajde još bi ih platio 600kn za zamjenu baterije i tipke al ovo se ekranom ne znam što bih rekao. Uglavnom odustao sam od toga jer koristim ovo( Link ), radi savršeno kao zamjena nit se ne primjeti da zeza tipka.

 

Izgleda da samo gledaju kako da oderu čovjeka gdje stignu, koji to servis ili majstor(opčenito) naplati korisniku štetu koju servis/majstor uzrokuje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 21:42 (WalterWolf).
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Imam čudan "problem" na s6; ne znam jel vezano isključivo samo za s6 ili android generalno, a na guglu nisam našao ništa konkretno na tu temu. Dakle, mob je na manje od 5% baterije i ako ga nastavim koristiti, dođe do 2 ili 1% i ubrzo krepa što je normalno. No, ako ga na tom postotku baterije odlučim staviti na punjač, odjednom javi da je baterija prazna i krepa/resetira se i nastavi puniti ugašen. Također, ako ga spojim na punjač kad je na npr. 5%, postotak baterije mu pri spajanju padne na 2-3%. Ima tko kakvu ideju zašto se to događa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

ocito je baterija odradila svoje pogotovo ako ima preko 3 god od kad je izasao, kupit bat s7e i staviti unutra i novi kernele da ju prepozna i imas novi mob. isprobano istestirano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Pozdrav!

Trebam pomoc u vezi baterije za galaxy s6.

 

Cura ima taj mobitel vec nesto duze od 2 godine i baterija joj se vrlo brzo isprazni nakon sto se napuni. Odlucila je da ce sad kupiti novu bateriju, a posto je u Puli na sezoni, tu je jedan shop koji bi usluge servisa (otvaranje mobitela, zamjena baterije i zatvaranje) naplatio 250kn ako donesemo sami bateriju, a ako ce on bateriju narucivati, rekao je da bi narucio iz ZG odnekud, nije rekao izvor, i da bi onda sve skupa izaslo 450kn, kao original baterija.

 

E sad, da li tko ima kakav savjet dobar sto da napravimo? Jel moze uopce doci 450kn servis i original baterija ili bolje da odnekud narucim bateriju da dodje za nekih tjedan dana pa odnesemo onda tako covjeku da to zamjeni?

I ako ovo drugo, moze neki link gdje je to najbolje kupiti?

 

HVALA!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

ja zivim u puli i iskreno im ne bi nosio, radje uzeo posao u svoje ruke, zeznuti nemas sta. prati lagano youtube i idi redom, jako je jednostavno. a on jako tesko moze nabaviti original bateriju po toj cijeni, jer sam ja gledao i bolje ugraditi bateriju od s7e kao sto sam ja.

 

cijene na ebay se krecu oko 15$

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Evo nasao sam na gizzmo.hr da mogu tu bateriju dobiti za 140kn sa postarinom (ima kod za popust PFREE te mice se postarina u vrijednosti 24,90kn) i na kraju ispada 140,30kn (radi se o modelu baterije EB-BG920ABEG - 2550 mAh - bulk)

 

Hoce li to biti u redu?

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 16:51 (acmilan2).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

bit ce u redu al kad vec mjenjas idi na s7e bateriju koja ima 1000mah vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

bit ce u redu al kad vec mjenjas idi na s7e bateriju koja ima 1000mah vise

 Cura ne zeli nista komplicirati, ona zeli takvu bateriju, ja cu biti toliko dobar i naruciti takvu za nju i svi sretni.

Ali hvala svejedno, evo ja sam ovu uzeo pa jednom kad dodje i kad ovaj lik slozi, javim kako je (mjenjam u HI-Techu, 43. Istarske divizije)

Kovačić
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

ocito je baterija odradila svoje pogotovo ako ima preko 3 god od kad je izasao, kupit bat s7e i staviti unutra i novi kernele da ju prepozna i imas novi mob. isprobano istestirano.

 

Been there, done that. ;-) Nova bat radi solidno i drži taman koliko mi treba, ali ovaj 'problem' je i dalje prisutan. Isto se događa i na samsungovom tabletu kad ga spojim na punjač s 2-3%.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

mozda je do softwarea ili neki bug. probaj neki durgim rom staviti ako ti nije problem i vidi dal ce se ponavljati.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

molim pomoć, vraćao sam mob na tvorničke postavke i sad imam korejski jezik pa bih vas molio gdje su u postavkama jezici kako bih vratio na hrvatski, hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
hercm70 kaže...

molim pomoć, vraćao sam mob na tvorničke postavke i sad imam korejski jezik pa bih vas molio gdje su u postavkama jezici kako bih vratio na hrvatski, hvala

 Nakon vracanja na tvornicke je valjda uslijedio restart telefona. Pri prvom bootanju, prva opcija koju telefon ponudi je izbor jezika.

Medjutim, ocito si preskocio taj dio evo upute

 

morrisoN
9 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

"Otkrivene su neovlaštene radnje..."  Stalno mi izbacuje tu poruku, probao sam s nekim antivirusnim programom, vratio i na tvorničkepostavke, isto. Kako popraviti? Čak mi ne da  provjeriti ni nove aktualizacije softvera nego me upućuje na smartswitch radi ovoga. Navodno neka aplikacija pravi problem, no nemam  ih puno i ne znam koja bi, zadnje što sam radio da mi se to dogodilo sam pokušavao vratiti neke obrisane slike sa nekom aplikacijom koju sam skinuo na pc i spojio se kablom na mob. Od tada se to događa no ne vidim da je išta instalirano od strane toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Da li je tko stavljao bateriju sličnu ovoj u svoj S6E+? Moja već jedva izdrži jedan dan pa sam ju mislio mijenjati.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

ja sam stavljao al neku sa ebay iz njemacke i dva dana sad izdrzi bat. ne znam kakva je ta sa alia

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
dennocro kaže...

ja sam stavljao al neku sa ebay iz njemacke i dva dana sad izdrzi bat. ne znam kakva je ta sa alia

 Imaš možda link?

FC Bayern Munchen
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Stavio sam s7 edge bateriju i bez problema moze izdrzati 2 dana. Svima koji imaju iskustva sa otvaranjem telefona, a nisu zadovoljni sa baterijom preporucujem zamjenu.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Mene zanima preporuk abaterije za S6 Edge koja je sigurno dobra. Uzeo sam S9 ali bih S6 ipak htio srediti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
M23 kaže...

Stavio sam s7 edge bateriju i bez problema moze izdrzati 2 dana. Svima koji imaju iskustva sa otvaranjem telefona, a nisu zadovoljni sa baterijom preporucujem zamjenu.

 Stavio na S6E ili S6E+? Da li treba šta oko software-a još raditi ili je dovoljno samo fizički zamijeniti bateriju?

FC Bayern Munchen
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Obicni S6. Potrebno je imati twrp recovery da bi stavio kernel koji prepoznaje vecu bateriju sto nije komplikovano. Zamjenu sam izvrsio prije 3 sedmice i vise sam nego zadovoljan u odnosu na fabricku bateriju koja nije mogla izdrzati ni pola dana, a zamjenjena je prije godinu dana. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Konektor za S6 edge je na suprotnoj strani od S6/S7/S7E pa zbog toga ne mozes staviti vecu bateriju zbog nedostatka kernela koji bi prepoznao vecu bateriju

11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

na s6 stavis od s7e i drugi kernel da ju prepozna i radi ok.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Cura ima galaxy s6.

Nedavno smo na gizzmo-u kupili novu novcatu bateriju i odnijeli u ovlasteni servis da se to zamijeni. Jel mi moze netko objasniti zasto, iako ima poboljsanja sto se tice trajanja baterije, to poboljsanje je mozda 5-10% maksimalno?

Da li treba raditi factory reset ili nesto? Jer to je cudno da smo mi zamijenili sa novom original baterijom i to opet nije dobro.

 

Svaki savjet i pomoc je dobrodosao. Hvala

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 18:47 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Da li se moze upaliti nakon gasenja? Ako da potrebno je uraditi kalibraciju. Ako to nije problem onda je baterija stara ili njena stara baterija nije toliko degradirala. Inace s6 baterija je losa. Jos mozes probati staviti sve na fabricka podesavanja jer neke aplikacije znaju  dosta vuci bateriju cak i kad ih ne koristis npr. Fb, messenger, instagram etc.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice