Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 880.729
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Po pitanju updatea:

 

- poboljšana automatska kontrola svjetline

- poboljšana stabilnost računalne veze

- mjesečna sigurnosna zakrpa...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Kako izgleda u praksi? Meni je onaj zadnji update u 6.mj telefon skroz poboljsao nema mikro laga cak nibu imeniku. Ne bi ovaj stavljao ako ce se vratit na ono prvo jer sad je super

16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Isti kao i taj uz navedena poboljsanja tako da ga stavi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

eto od danas sam i ja ponosni glasnik s8+ modela, prešao sa iPhonea 7 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Torent kaže...

Preporodio se ;)

 dal imate koji savjet za početak korištenja....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...
Torent kaže...

Preporodio se ;)

 dal imate koji savjet za početak korištenja....

Pazi da ti ne ispadne iz ruke - prvi i najbitniji savjet 

 

Oprosti, ali morao sam, makar savjet sam po sebi i nije loš.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
MasterOfDisaster kaže...

Pazi da ti ne ispadne iz ruke - prvi i najbitniji savjet 

 

Oprosti, ali morao sam, makar savjet sam po sebi i nije loš.

 hahahah pazit ću 

16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Welcome to club 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

kad god hoces, kao i svaki drugi, samo nemoj dopustati da se bas skroz isprazni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

Ma ne zamaraj se glupostima.

 

Stavljaj ga kad punjać hoćeš, koristi ga kako hoćeš. Nema pravila. Sve zavisi od pojedinca.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

Što se baterija tiče, koliko znam barem na LG G6, a i na svim novijim uređajima bolje je ne prazniti bateriju do kraja jer joj to šteti pa čak i skraćuje vijek trajanja. Bolje je da ga puniš na 50% baterije nego na 5%. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
MasterOfDisaster kaže...
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

Što se baterija tiče, koliko znam barem na LG G6, a i na svim novijim uređajima bolje je ne prazniti bateriju do kraja jer joj to šteti pa čak i skraćuje vijek trajanja. Bolje je da ga puniš na 50% baterije nego na 5%. 

 Ne slažem se. Možeš ga punit bilo kad tj bilo kojem postotku bateriju. 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
R36 kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

Što se baterija tiče, koliko znam barem na LG G6, a i na svim novijim uređajima bolje je ne prazniti bateriju do kraja jer joj to šteti pa čak i skraćuje vijek trajanja. Bolje je da ga puniš na 50% baterije nego na 5%. 

 Ne slažem se. Možeš ga punit bilo kad tj bilo kojem postotku bateriju. 

Gle, meni je Smart Doctor koji je predinstaliran od strane LG-a poslao poruku da ga često punim pri niskom postotku baterije i da to šteti bateriji i da to izbjegavam. Naravno on me je bacio na stranice koje to stručno objašnjavaju, ja sam sada laički tu to napisao.

Inače sam još negdje pročitao neka istraživanja da se ove nove baterije ne preporuča puniti pri malom postotku baterije, već pri većem postotku.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

 To ti je najmanja briga. Niti bateriju možeš prepuniti, niti previše isprazniti. O tome se brine posebna sistemska aplikacija mobitela. Upravo iz razloga što su ove nove baterije jako osjetljive na prepunjavanje odnosno jako pražnjenje. Zato ovaj mobitel slobodno možeš puniti kad kod imaš priliku. Jer ne pate od "memorijskog" efekta.

Plehani vikleri
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

slučajno sam uključio ovo (slika u privitku) pa me zanima kako se ista može isključiti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

kad god hoces, kao i svaki drugi, samo nemoj dopustati da se bas skroz isprazni...

 Ne mozes to napraviti i da hoces....

MasterOfDisaster kaže...
Gale92 kaže...

Ono što me nekako najviše zanima jest pri kojem postotku ga stavljate na punjač? 
Odnosno sada kada ga prvi puta upalim ,mogu ga slobodno koristiti dok se ne isprazni ili? 

Što se baterija tiče, koliko znam barem na LG G6, a i na svim novijim uređajima bolje je ne prazniti bateriju do kraja jer joj to šteti pa čak i skraćuje vijek trajanja. Bolje je da ga puniš na 50% baterije nego na 5%. 

 Dajte ljudi pustite te bajke od prije 20 godina. Danasnji mobiteli ti nece dozvoliti da ista napravis sto ce ostetiti bateriju. Telefon je dovoljno smart da ti to ne dozvoli.....Ima navigaciju i sve ostale djidje midje a nema elektroniku koja nadzire bateriju i ugasi mobitel prije nego ju ispraznis toliko da joj nastetis? Bas....

Sigurno ce samsung dozvoliti da to napravis i da ima milione uredjaja na sevisu radi crknute baterije.....

9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

nitko nije rekao da ce nesto crknuti ili nesto slicno, nego da ce je bezveze mrcvariti i skracivati joj vijek trajanja.. ne moramo valjda sad ponovo linkat sva istrazivanja i litanije..

i jos jedan savjet, iskljuci brzo punjenje ako ti nije presudno. ukljuci si samo po potrebi.

temp je najveci neprijatelj baterije, a kad to iskljucis bit ce mrtav hladan i mozes ga korisiti prilikom punjenja bez zagrijavanja

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ako se nevaram danasnje baterije su vec pretanke i clanci preblizu i bilo je da kad ju posisa do kraja moze doc i do kratkog spoja nesta bla bla...neznam sad tocno....e a dal su to rijesili elektronikom neznam...a na primjeru Note 7 smo vidjeli da baterija podlijeze i fizickim promjenama u tijeku praznjenja-punjenja....
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Stigao mi update za bixby ima svasta novo nesto 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Baterija ima rok trajanja i broj ciklusa praznjenja/punjenja koje izdrzi a da ne izgubi kapacitet. Kod ovih baterija je to cca 450 ciklusa. Najvise se baterija "trosi" kad se isprazni do kraja i napuni do kraja. Znaci ako se hoce povećati broj ciklusa a da se ne gubi kapacitet, preporuca se drzati bateriju između 20-80%, jer je to manje "trosi". Jos manje je troši kad je između 40-60%. Zato svi ovi uređaji dolaze s baterijom napunjenom na 40% jer joj je to najbolje stanje a da ne utječe na "trošenje".
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

nitko nije rekao da ce nesto crknuti ili nesto slicno, nego da ce je bezveze mrcvariti i skracivati joj vijek trajanja.. ne moramo valjda sad ponovo linkat sva istrazivanja i litanije..

i jos jedan savjet, iskljuci brzo punjenje ako ti nije presudno. ukljuci si samo po potrebi.

temp je najveci neprijatelj baterije, a kad to iskljucis bit ce mrtav hladan i mozes ga korisiti prilikom punjenja bez zagrijavanja

 Ko to spori? Ja sam rekao da mobitel vodi o tom racuna i ne mozes je mrcvariti i da hoces. To sam ja rekao. Baterija ima mane ali te mobitel sprecava da to korsitis protiv nje... Kuzis? Kad ti mobitel napise 0% i ugasi se to je donja granica ispod koje ti neda da ides a ne da je baterija stvarno na 0%. Da ti proizvodis mobitele pusti bi korisnike da vode racuna da baterija ne ide ispod 20%? Nekako sumnjam da bi a samsung i ekipa nisu nista gluplji. Dapace...

Dan1234567890 kaže...
Baterija ima rok trajanja i broj ciklusa praznjenja/punjenja koje izdrzi a da ne izgubi kapacitet. Kod ovih baterija je to cca 450 ciklusa. Najvise se baterija "trosi" kad se isprazni do kraja i napuni do kraja. Znaci ako se hoce povećati broj ciklusa a da se ne gubi kapacitet, preporuca se drzati bateriju između 20-80%, jer je to manje "trosi". Jos manje je troši kad je između 40-60%. Zato svi ovi uređaji dolaze s baterijom napunjenom na 40% jer joj je to najbolje stanje a da ne utječe na "trošenje".

 jest ti matematika. 0d 100% do 0% je jedan ciklus. Od 80% do 20% je 0,6 ciklusa od onih 450. Tako da ti je potpuno svejedno isao ti od 100% do 0% i 60% do 40% trajace ti isto... Previse vi cirkusite oko toga... Taman posla jos da toliko mazim i pazim mobitel....A nijednom jos nije crkla baterija.... Gdje grijesim ;)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Bixby voice je fantazija, napokon je dosao u hrvatsku. Ima samo na engleskom jeziku, ali radi savrseno. Stvarno dosta pomaze.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Vjerovatno ce i nas doc...strepljen spasen 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Cisto sumnjam da ce biti na hrvatakom jeziku. Ma bitno da ima engleski
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Zasto sumnjas jer imas neke novosti.da nece...mislim samsung je odavno lokaliziran kod nas pa pitam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

dal netko zna kako isključit početni zaslon .... da imam onaj "normalni"....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Vec sam se s tobom dopisivao o tome i poslao ti linkove gdje mozes pročitati da od 20 do 80 nije 0,6 ciklusa, jer nisu proporcionalni. Da te zanimalo, procitao bi i sad bi znao, tako da mislim da ne treba dalje s tobom u detalje ulaziti. Ako kog drugog zanimaju detalji, samo neka kaže,pa lako postam par linkova...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

 

Ma drug samo ti maz i pazi i mjeri  i sta god tebe veseli. Ja samo znam da niti jedna proizvodjac nece brigu o bateriji prepustiti korisniku. Ne sporim ja teoriju... Ja kupim koristim i prodam i ne pada mi na pamet pored svih obaveza maziti i paziti bateriju i nikad nikakvih sa baterijom nisam imao niti iko koga ja znam....Punim kad mi padne na pamet i gdje mi padne na pamet. Quick charge je najbolja stvar na mobitelu i ni u ludilu ga na ebih gasio... PA fucking brijaci aparat ga ima ;) Ali The Phone ga nema :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 22:07 (Torent).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Torent kaže...

 Ko to spori? Ja sam rekao da mobitel vodi o tom racuna i ne mozes je mrcvariti i da hoces. To sam ja rekao. Baterija ima mane ali te mobitel sprecava da to korsitis protiv nje... Kuzis? Kad ti mobitel napise 0% i ugasi se to je donja granica ispod koje ti neda da ides a ne da je baterija stvarno na 0%. Da ti proizvodis mobitele pusti bi korisnike da vode racuna da baterija ne ide ispod 20%? Nekako sumnjam da bi a samsung i ekipa nisu nista gluplji. Dapace...

 jest ti matematika. 0d 100% do 0% je jedan ciklus. Od 80% do 20% je 0,6 ciklusa od onih 450. Tako da ti je potpuno svejedno isao ti od 100% do 0% i 60% do 40% trajace ti isto... Previse vi cirkusite oko toga... Taman posla jos da toliko mazim i pazim mobitel....A nijednom jos nije crkla baterija.... Gdje grijesim ;)

 gdje sam ja napisao da mobitel o tome ne vodi brigu? normalno da vodi, citaj o cemu pisem, nece joj se nista vidljivo dogoditi, nece se raspasti, eksplodirati.. samo ce je nepotrebno mrcvariti i brze degradirati, isto kao kad je puni od 0-100 umjesto 40-80 npr., jednostavno je brze degradira i to je to, neke baterije su kvalitetnije pa se ne osjeti toliko nakon godinu-dvije, neke nisu pa se osjeti i ranije.. mene osobno briga jer cesto mijenjam mobitele.. dajem samo dobar savjet ako netko zeli duze vrijeme koristiti mob i da mu baterija i nakon godinu-dvije bude u sto boljem stanju

 

evo ti malo i sta samsung kaze: http://techlife.samsung.com/tips-keep-smartphone-charged-1059.html

lithium-ion batteries do best when kept above a 50 percent charge. Repeatedly allowing the battery to drain fully may shorten its life and decrease its overall capacity.

Your battery will also perform better if you don't let it charge to 100 percent, so take it off the charger at about 80 to 90 percent capacity.

 

normalno da nece biti osjetno ako se ponekad isprazni skroz, ali ako se to non-stop radi onda ce brze izgubiti kapacitet.. sto ce kod kvalitetnijih baterija biti osjetno u radu mozda tek nakon godinu dana.. samsung se inace reklamira da bi baterija u s8 trebala biti na 95% kapaciteta nakon godinu dana..

iako od tog svega mislim da je izlaganje visokim temperaturama jos pogubnije za bateriju od nacina punjenja i praznjenja.. drzanje na suncu (u autu, vani), brzo punjenje i "teze" koristenje (igre i sl), jos u kombinaciji sa nekom maskom koja neda temperaturi da ode od uredaja.. to najvise ubija bateriju..

opet kazem, vecina korisnika to nece ni primjetiti u prvih godinu dana sta god da mu radi... jer tesko da mozes skuziti da ti je oslabio kapacitet 10-15%, jednostavno mislis da si "jace" koristio mob ili da imas vise aplikacija i gluposti nego prije, pa se brze potrosi..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice