Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 878.893
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Ti teoriju ja praksu... U praksi se ovo jako rijetko desava. Nikom nije telefon stalno na suncu niti se svaki dan prazni na 0% a i to ostavlja posljedice poslije godinu ili vise.... Znaci prakticno nema nikakve sanse da ces primijetiti razliku u trajanju bateriju na dvije godine.... O tome ja pricam..... 

9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

cijeli zadnjii odlomak koji sam napisao je praksa ako ne kontas..

onaj tko cesce mob izlaze visim temperaturama, tko cesce full prazni, taj ce prije degradirat bateriju, ali vjerojatno u prvih god dana nece ni primjetiti sto je napravio.. 

moram 5 istih postova napisat?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo meni S7 Edge, Nexus 6P, Nexus 5...svi na zamjeni MBO+baterija jer su se počeli gasit na 50% nakon godinu dana.

 

Ja jednostavno previše štancam mobitele, punim, praznim (od 0 do 100% minimum 8 puta u 5 dana)....

 

 

Izmjenjiva baterija je MUST.

 
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ne znam gdje sam ja rekao da ja pazim i mazim svoju bateriju, bas naprotiv, opet pises neistine... Samo sam naletio da pisete da nacin korištenja ne utječe na bateriju, sto nije istina, pa da ljudi ne budu dezinormirani sa krivim informacijama samo zato jer nitko ne osporava ovakve gluposti. Visoka temperatura također utječe (znaci i brzo punjenje) na brze "trošenje", kao sto su drugi već spomenuli...
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Kupio bezicni punjac s aliexpressa LINK i moram reci da je predobra stvar , seller mi je jos dao maskicu i onaj drzac za mob da mos gledat filmove ili kaj vec.. Prvi put da tak nes imam i stvarno super stvar, lezi kraj mene na radnom stolu inace , a ovak je lezi na punjacu kad treba i odma je dostupan pa ako netko zeli preporucam :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Mitch kaže...

Evo meni S7 Edge, Nexus 6P, Nexus 5...svi na zamjeni MBO+baterija jer su se počeli gasit na 50% nakon godinu dana.

 

Ja jednostavno previše štancam mobitele, punim, praznim (od 0 do 100% minimum 8 puta u 5 dana)....

 

 

Izmjenjiva baterija je MUST.

Iphone 5s - 4 godina u upotrebi. Baterija došla do 0 barem 800 puta., puni se kako kada. Uopće se na to ne pazi.

 

Nikad nije na njemu promjenjena baterija.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ne znan cemu svadanje kad je neizmjenjiva baterija u uredaje jedino stavljena iz razloga da se kupac odluci na kupnju novog uredaja kad baterija crkne ili ako je van garancije jer je garancija na baterije godinu dana a na uredaj dvije da se ista zamjeni u sluzbenom servisu uz nadoplatu... I to se jednostavno zove lihvarstvo a vi i dalje branite samsung kao fer i firmu baziranu prema korisnicima... Je bazirana je prema svome džepu i sve sto rade rade zbog love a ne zbog ljubavi prema korisnicima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+

Evo link bas za iphone:
https://discussions.apple.com/thread/7656542?start=0&tstart=0

 

Tako da to sto pricas, ne moze nikako biti istina. Tebi se to moze tako činiti, ali nema veze sa stvarnom situacijom. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
R36 kaže...
Mitch kaže...

Evo meni S7 Edge, Nexus 6P, Nexus 5...svi na zamjeni MBO+baterija jer su se počeli gasit na 50% nakon godinu dana.

 

Ja jednostavno previše štancam mobitele, punim, praznim (od 0 do 100% minimum 8 puta u 5 dana)....

 

 

Izmjenjiva baterija je MUST.

Iphone 5s - 4 godina u upotrebi. Baterija došla do 0 barem 800 puta., puni se kako kada. Uopće se na to ne pazi.

 

Nikad nije na njemu promjenjena baterija.

 

 A vidiš, meni iPhone je baš najviše i mijenjao baterije i power button. Power button je na servisu bio svakih 8 mj.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Mitch

pa dobro ti si gori od mene.. sta radis ti s tim mobitelima? 

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

Mitch

pa dobro ti si gori od mene.. sta radis ti s tim mobitelima? 

To je najviše zbog toga što je meni na poslu svaki mob spojen USBom radi emulacije. Kad pokreneš hrpu dobrih i loših startupa izgubiš se i sam.

 

A power button na iP...eh hebiga, trebao bih možda duži screen timeout stavit. No stvarno, koga god znam, svatko ima uključen accessibility opciju za power button na iP. Svima crkava.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:07 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Imam pitanje. Dosta puta mi se dogodi dok sam u nekoj aplikaciji da nenamjerno izadem iz nje samo povlacenjem prstom preko dna ekrana di se inace nalazi home button na navigacijskoj traci medutim prililom prikaza punog zaslona je skriven. Jednostavno home button je preosjetljiv tako da recimo dok listam facebook ili ukoliko sam u nekoj aplikaciji i samo zelim podignuti navigacijsku traku da se prikaze on odmah registrira kao da sam stisnuo home button.

 

Ne znam jel moguce promjeniti osjetljivost toga. U postavkama sam pod zaslon/navigacijska traka/osjetljivost pocetnog gumba stavio na najmanje osjetljivo, ali to se po svemu sudeci odnosi samo na otkljucavanje uredaja pritiskom na "home button"

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Probaj u postavkama namjestiti raspored možda se resetira raspored i dodirne touchpad opcije

ILI;
možda si uključio da se taj izbornik odmah spusti nakon što ga neupotrebljavaš npr. 10 sec ili 5 sec pa to isto pogledaj
danielB
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
danći123321 kaže...
Probaj u postavkama namjestiti raspored možda se resetira raspored i dodirne touchpad opcije

ILI;
možda si uključio da se taj izbornik odmah spusti nakon što ga neupotrebljavaš npr. 10 sec ili 5 sec pa to isto pogledaj

 

Oprosti, ali nisam te bas najbolje skuzio. 

Nekakve postavke koje bi morale biti povezane s tim su ovdje i to je sve sto vidim. I to sve sam cackao, ali nista se promijenilo nije.

 

 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ekipa zanima me kako mogu potpuno utišati zvuk? Naime kada idem na Volume Down prebaci mi se na vibraciju, ali ne i na skroz utišano. Već kada odem pod postavke onda ga mogu potpuno utišati

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ovako.
Luc
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Do not disturb
14 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Bog daj, svima!

 

Dakle, imam jedno, vrlo vjerojatno bedasto, pitanje.

 

Kako stoji ta beštija sa bloatwerom od strane samsunga? Ima li toga još uvijek kao nekada il' su sada to sveli na neku razumnu količinu?

 

Pitam, jer bih možda kupio pa rekoh, ono, nije loše imati inf. iz prve ruke .

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ovisi što koristiš, a što ti ne treba ;)

 

Ima nekih (meni) nepotrebnih appova, sve što ti treba je ova app, pogasiš što ne koristiš i to ti je to :)

 

Samo pazi što gasiš jer možeš ugasiti nešto što misliš da je nebitno, a na kraju ipak ti ipak  zatreba, kao što se meni dogodilo sa Samsung Connectom koji se koristi za kontrolere i BT, na prvu djeluje kao bloatware, ali zapravo nije jer vrti i sistemske procese.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Jehonan kaže...

Bog daj, svima!

 

Dakle, imam jedno, vrlo vjerojatno bedasto, pitanje.

 

Kako stoji ta beštija sa bloatwerom od strane samsunga? Ima li toga još uvijek kao nekada il' su sada to sveli na neku razumnu količinu?

 

Pitam, jer bih možda kupio pa rekoh, ono, nije loše imati inf. iz prve ruke .

 

Hvala!

 potrazi popis bloatwera... uvijek ih je bilo...ili makar opis aplikacija pa vidis sam jel ti treba il ne...

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
exxe kaže...

Ovisi što koristiš, a što ti ne treba ;)

 

Ima nekih (meni) nepotrebnih appova, sve što ti treba je ova app, pogasiš što ne koristiš i to ti je to :)

 

Samo pazi što gasiš jer možeš ugasiti nešto što misliš da je nebitno, a na kraju ipak ti ipak  zatreba, kao što se meni dogodilo sa Samsung Connectom koji se koristi za kontrolere i BT, na prvu djeluje kao bloatware, ali zapravo nije jer vrti i sistemske procese.

Ja nisam našao te nepotrebne appove a imama S8.

 

Ne znam što bi danas bilo nepotrebno. Aplikacija "Galerija", "Imenik", "Postavke"..., osim "Bixby" koji mi tako i onako nije aktiviran - ja ne vidim neke nepotrebne appove.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
exxe kaže...

Ovisi što koristiš, a što ti ne treba ;)

 

Ima nekih (meni) nepotrebnih appova, sve što ti treba je ova app, pogasiš što ne koristiš i to ti je to :)

 

Samo pazi što gasiš jer možeš ugasiti nešto što misliš da je nebitno, a na kraju ipak ti ipak  zatreba, kao što se meni dogodilo sa Samsung Connectom koji se koristi za kontrolere i BT, na prvu djeluje kao bloatware, ali zapravo nije jer vrti i sistemske procese.

Ja imam tu kupljenu verziju i zadnji put mi je bila na S6. Imao sam poslje S7 i sad S8 i nisam to instalirao.

 

Po meni nepotrebno, jer nisam vidio neku prednost gašenja aplikacija jel tako i onako sve odlično radi. 

 

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
R36 kaže.. 

Po meni nepotrebno, jer nisam vidio neku prednost gašenja aplikacija jel tako i onako sve odlično radi. 

 

 

 pa jedini razlog sad je bespotrebno trosenje baterije....neka glupa app se pokrene na startup-u i cjelo vrijeme u pozadini radi bespotrebno....a ako radi onda i resurse trosi....

VenAtoR#2231
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

od bloata ti dode skype, facebook i tak to, sto nekome i nije bloat.. ali je dobro sto jednostavno mozes iskljuciti app koji ne zelis koristiti, ne treba ti ni root ni nista, ne mozes je skroz maknuti bez roota, ali kad je iskljucis ne radi nista u pozadini i ne trosi resurse, ne azurira se, nema je u popisu aplikacija..

prije mi je bio bloat i njihov browser, ali je sada odlican i brzinom/glatkocom ubija chrome u pojam, jos kad mu stavis adblock.. tako da to nebi stavio u bloat za sada..

uglavnom nema nikakvog bloata od strane operatera kao ranije..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

meni se pojavio burn-in na s8+ (kupljen prednarudžbom) preko više od pola ekrana, odnosno do one linije kada se gledaju videi na youtube-u, odnio ga u arenu i zvat će me kad ugrade novi display, nadam se da do toga više neće doći!
i usput više neću imat red display,  dvije muhe jednim udarcem

Na sreću nitko nije preživio (c) Saša Kopljar@@@@@@@@ http://www.youtube.com/user/0rdreSacre?feature=mhum
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 11:13 (CreaToR).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
R36 kaže...
exxe kaže...

Ovisi što koristiš, a što ti ne treba ;)

 

Ima nekih (meni) nepotrebnih appova, sve što ti treba je ova app, pogasiš što ne koristiš i to ti je to :)

 

Samo pazi što gasiš jer možeš ugasiti nešto što misliš da je nebitno, a na kraju ipak ti ipak  zatreba, kao što se meni dogodilo sa Samsung Connectom koji se koristi za kontrolere i BT, na prvu djeluje kao bloatware, ali zapravo nije jer vrti i sistemske procese.

Ja imam tu kupljenu verziju i zadnji put mi je bila na S6. Imao sam poslje S7 i sad S8 i nisam to instalirao.

 

Po meni nepotrebno, jer nisam vidio neku prednost gašenja aplikacija jel tako i onako sve odlično radi. 

 

 

 

To što ti ne vidiš, ne znači da se isto odnosi na sve.

 

Nemaju svi iste potrebe i načine na koje koriste telefon.

 

Moj glavni razlog gašenja je ili redudantni app ili smanjivanje šanse da se nešto nepotrebno vrti u pozadini i siše resurse.

 

Ako nekome pomaže, evo mog popisa - nemojte ga kopirati tj. isključiti sve što i ja i onda mi govoriti "zašto ovo ili ono, ali ovo ti je ok, ili nešto treće", to je moj popis koji odgovara mojim potrebama (a većinu je zamjenio neki drugi app koji mi više odgovara).

 

Također, ako sam nešto ugasio, ne znači nužno da će zauvijek ostati tako (npr. skužim da mi je nešto postalo korisno ili se dogodio značajan upgrade aplikacije).

16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Izgleda da Bug forum ne voli visoke slike, evo linka:

 

http://imgur.com/a/qKnRT

 
0 0 hvala 2
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

exxe pa dobro da nisi ekran jos disejblao 

salim se, tebi je to ok, i sigurno mob radi jos brze i manje trosi baterije, meni se neda sa svim tim zajebavat, iskljucim bez nekih posebnih aplikacija i metoda ono sto me ne zanima npr. fejs, skype, health, google filmovi, onedrive i sl. tj. aplikacije koje nikad necu ni pokrenut.. i vec nakon toga se osjeti na brzini i bateriji

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 11:40 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Neke se nedaju ugasit bez ovog appa (Bixby i još neke Samsungove).

 

Nije to puno posla, ideš po redu i rokaš, par minuta i miran si, ali da, tko voli, nek izvoli :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DzigiBau kaže...
danći123321 kaže...
Probaj u postavkama namjestiti raspored možda se resetira raspored i dodirne touchpad opcije

ILI;
možda si uključio da se taj izbornik odmah spusti nakon što ga neupotrebljavaš npr. 10 sec ili 5 sec pa to isto pogledaj

 

Oprosti, ali nisam te bas najbolje skuzio. 

Nekakve postavke koje bi morale biti povezane s tim su ovdje i to je sve sto vidim. I to sve sam cackao, ali nista se promijenilo nije.

 

 

 Izgled gumba to izmjeni, mislim resetiraj

 

danielB
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice