Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.840
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Da, znam za silikonsku. Imao sam je svega dan, dva na S8 i odustao. Najrađe bi Alcantaru ali škrt sam i ne vidim je nigdje još na akciji. :) Hyperknit cijenu još mogu opravdati ako je ok kvaliteta i osjećaj.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
@Ocean, drži se Note8 i ne mijenjaj. Bolje od toga ćeš teško naći.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Jesi vidio recenziju kamere na Dpreview, dosta toga se poklapa sa ovim sto opisujes.

Kameri su dali relativno losu ocjenu i sve ono sto opisuju vezano za kameru na S9+ ja na Note 8 nisam primjetio.

Moguce da su neki problemi povezani sa promjenjivom blendom sto si i sam napisao...Note 8 ima fiksnu blendu.

Ovo je relativno moguce jer citajuci kamera cesto zna koristiti f2.4 na manje osvjetljenim scenama, gdje bi bolje dosao f1.5. Ovo stvarno nebi znao jer svaki put kada slikam fotke u pokretu koristim manual mode, stavim si fiksno brzinu okidaca na 1/15 ili vise od toga, namjestim ISO po tome i to je to. Kasnije po potrebi izvucem iz RAW-a sto treba.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
@Ocean, drži se Note8 i ne mijenjaj. Bolje od toga ćeš teško naći.

Ja sam imao Note 8, sada imam S9+. S9+ osim baterije i S-Pena je bolji uredaj u svakom pogledu.

 

Bolji display, bolje kamere, miljama bolje video snimanje, dosta bolji zvucnici. Ostatak sve isto

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
Sil kaže...
@Ocean, drži se Note8 i ne mijenjaj. Bolje od toga ćeš teško naći.

Ja sam imao Note 8, sada imam S9+. S9+ osim baterije i S-Pena je bolji uredaj u svakom pogledu.

 

Bolji display, bolje kamere, miljama bolje video snimanje, dosta bolji zvucnici. Ostatak sve isto

 Slažem se za video snimanje i zvučnike. S9+ je tu primjetno bolji od Note 8. Meni je Note 8 bio bolji što se tiče svjetline zaslona na dnevnom svjetlu. A spen nedostaje. Korisna stvar ako se navikneš koristiti.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...

 Slažem se za video snimanje i zvučnike. S9+ je tu primjetno bolji od Note 8. Meni je Note 8 bio bolji što se tiče svjetline zaslona na dnevnom svjetlu. A spen nedostaje. Korisna stvar ako se navikneš koristiti.

Za display nisam primjetio, na dnevnom svjetlu mi je N8 bio bolji os S8, a S9+ mi je nekako podjednak Notu sto se toga tice, tu nebi dao prednost nijednom ni drugom.

 

To za kameru cu bas isprobati sa S8, pa ti javim

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Bolje kamere ne znam bas da su prema svemu sto sam do sada vidio...gledajuci iskljucivo fotke Note 8 mi se cini bolji, a video snimanje je bolje na S9+.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Bolje kamere ne znam bas da su prema svemu sto sam do sada vidio...gledajuci iskljucivo fotke Note 8 mi se cini bolji, a video snimanje je bolje na S9+.

Fotke nigdje nisu bolje na Note 8 i to ti mogu dokazati ako zelis, iskljucit cu Zero Camera Mode i napravit cu usporedbu fotki sa S8 (iste su kamere). Neznam kojom logikom bi N8 trebo imati bolje fotke s obzirom da je isti senzor, sa sirim otvorom blende na S9 i jos mrvicu bolje procesiranje (manje oversharpeninga na S9). Takoder dinamicki raspon na S9 je popravljen naspram prosle godine i to je prva stvar koju sam primjetio nakon prelaska

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Vidio sam dovoljno uzoraka i mene jednostavno S9 ne odusevljava kamerom, a Samsungu nebi bio prvi puta da je kamera downgrade u odnosu na proslogodisnji model...recimo S6E+ je imao bolju kameru od S7...pogledaj uzorke na Dpreview za tele kameru S9+...ima zbilja uzasnih primjera...kod Note 8 je tele kamera bez greske.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 12:28 (ocean77).
 
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Vidio sam dovoljno uzoraka i mene jednostavno S9 ne odusevljava kamerom, a Samsungu nebi bio prvi puta da je kamera downgrade u odnosu na proslogodisnji model...recimo S6E+ je imao bolju kameru od S7...pogledaj uzorke na Dpreview za tele kameru S9+...ima zbilja uzasnih primjera...kod Note 8 je tele kamera bez greske.

Prijatelju tele kamera na S9+ je ista kao na Note 8, druga stvar je sto Note 8 nije recenziran od strane DPReviewa. Ja neznam jel me slusas ili ne, neda mi se vise glumiti papigu jer imam osjecaj da si sam sebi zacrtao nesto i samo udaras po svome. Dakle bio si prvi koji si na S8+ bacao ljagu jer je imao tragove oversharpeninga i noise reductiona na bacanje, a ima istu kameru kao Note 8. Drugo ako ti kazem da sam imao oba ja ne kuzim u cemu je problem, nemam te zasto lagati i nemam nikakvog povoda da te lazem. Tele kamera na N8 nije bez greske, odlicna je za zumiranje po danu ali za Bokeh efekt je ocajna cim su uvjeti slabijeg osvjetljenja, a ista situacija je na S9+. 

 

Evo bas cu ovih dana baciti usporedbu sa S8 da vidis da S9+ ima bolju kameru, u svim uvjetima jer mi se neda slusati ovo vise, ponavljam kao papiga vec svaki dan. Ako ima neko Note 8 u Zadru spreman sam da i Tele kameru testiramo da se uvjerite i u to.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pogledaj u conclusion stavku still photo i ocjenu...Dpreview nije neki no name site, imaju ugled i postoje od pocetaka interneta i njihove ocjene su mi dobar pokazatelj...S9+ nije neka sreca ako gledamo cisto fotografiju...istina Note 8 nisu recenzirali, ali kod njega ne vidim te probleme.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Pogledaj u conclusion stavku still photo i ocjenu...Dpreview nije neki no name site, imaju ugled i postoje od pocetaka interneta i njihove ocjene su mi dobar pokazatelj...S9+ nije neka sreca ako gledamo cisto fotografiju...istina Note 8 nisu recenzirali, ali kod njega ne vidim te probleme.

Jesam rekao igdje ista protiv DPReview? Njihove recenzije cijenim ali me nije briga jer mi S9+ pase u miljun drugih pogleda. On je dobio tu ocjenu najvise iz razloga jer JPG direktno iz S9 ima problema sa procesiranjem (oversharpening i denoise), sto sam ja osobno rjesio stavljanjem Zero Camera Moda. Ali mi vec polako ide na zivce tvoje predstavljanje Note 8 kao boljeg uredaja za fotke od S9+ jer to jednostavno - NIJE. Note 8 izostrava sigurno 20ak % vise out of box i ima malo losiji algoritam za peglanje suma. Isto vrijedi i za telephoto kameru. Ovo govorim kao neko ko je imao oba mobitela i stojim iza toga i dalje te sam spreman dokazati. Kada dodem sa puta uzet cu mamin S8 i napravit cu usporedbu. Nazalost Tele kameru necu moci testirati jer nemam N8 u ovom trenu ali ako ima neko u Zadru Note 8 drage volje sam spreman za usporedbu. Ako ti osobno S9 nije neka sreca za fotke, nije ti ni Note 8 onda, nemoras mi vjerovati ali tako je. 

 

Huawei P20P, Pixel 2 XL, U12+. To su jedini mobiteli za koje trenutno mogu reci da daju bolje fotke od S9+, uz N9 naravno.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni Samsung opcenito nije neka sreca i Note 8 imam kao i svaki do sada privremeno jer je uletio po ok cijeni.
Kada sam ga uzimao znao sam sto mogu ocekivati jer sam se dijelom upoznao sa tom kamerom na S8+...ono sto sam kritizirao na S8+ vrijedi i ovdje i to su stvari sa kojima se da zivjeti, ali da mi AF radi problem ili da okinem 10 tak fotki od kojih je 5 za obrisati odmah jer je fulao AF ili odredio krive parametre kao kolegi Sil to mi je potpuno neprihvatljivo.
On je napisao do sada najkorisniji osvrt na S9+ jer se poklapa sa nekim review-ima, a zasto neki sute i pisu samo pozitivno ne znam...ovo je forum, a ne hvalisanje...ja sam sve do sada sto sam imao objektivno ocjenio i N8 mi se iskreno ne svidja u puno toga, ali kamera je korektna sa svim manama koje sam napisao i za S8+.
Vjerujem da su na Note 9 popravili dosta toga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ocean77 kaže...
Meni Samsung opcenito nije neka sreca i Note 8 imam kao i svaki do sada privremeno jer je uletio po ok cijeni.
Kada sam ga uzimao znao sam sto mogu ocekivati jer sam se dijelom upoznao sa tom kamerom na S8+...ono sto sam kritizirao na S8+ vrijedi i ovdje i to su stvari sa kojima se da zivjeti, ali da mi AF radi problem ili da okinem 10 tak fotki od kojih je 5 za obrisati odmah jer je fulao AF ili odredio krive parametre kao kolegi Sil to mi je potpuno neprihvatljivo.
On je napisao do sada najkorisniji osvrt na S9+ jer se poklapa sa nekim review-ima, a zasto neki sute i pisu samo pozitivno ne znam...ovo je forum, a ne hvalisanje...ja sam sve do sada sto sam imao objektivno ocjenio i N8 mi se iskreno ne svidja u puno toga, ali kamera je korektna sa svim manama koje sam napisao i za S8+.
Vjerujem da su na Note 9 popravili dosta toga.

Razumio sam to, ne svida ti se Samsung i bok. To je tvoj odabir kao kupac i to je ok. Ni meni se Huawei ne svida i nebi ga uzeo ama bas nikad pa sto je tu je, ukus je ukus. 

 

Ja sam prvi koji cu popljuvati uredaj ako nesto ne valja, pogledaj ovu temu kad sam uzeo S9, zalio sam se na lag jer je bio lagfest od mobitela, zalio sam se na bateriju jer je - OCAJNA. S9+ ima takoder ocajnu bateriju, dakle bilo kakvo jace koristenje mozes zaboraviti ako ga neces bar 2/3 puta dnevno puniti. Kod mene je custom ROM/Kernel i situacija sto se baterije tice je i dalje ocajna. Ali sto se tice lagga na mom S9+, on ne postoji sa ElementalX kernelom. Ali ja sam u onih 1% ljudi sto uopce stavlja ovakve stvari na mobitel. Takoder, S9+ mi se ne pregrijava, u tom segmentu mi je kao svi ostali mobiteli. Ato se tice kamere, sve mi je isto kao na N8 i S8 (fokus i brzina okidanja), samo su fotke malo bolje i to je to. Moj najrealniji moguci osvrt. Kad god nesto ne stima prvi cu se u temu javiti

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pročitao sam dpreview i moja su iskustva vrlo slična do sad. Da li će se nešto promijeniti, vidjeti ću... @Marko, dnevne fotografije i fotografije statičnih scena u slabijim svjetlosnim uvjetima su odlične. Možda ti je samo mali postotak fotografija scenarija koji sam naveo pa te ne smeta u toj mjeri. Ja sam eto odmah primijetio nedostatak. Ali ima možda nešto i u tome što dolazim s Pixela koji u segmentu kamere nije imao problema osim nedostatka tele kamere.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Pročitao sam dpreview i moja su iskustva vrlo slična do sad. Da li će se nešto promijeniti, vidjeti ću... @Marko, dnevne fotografije i fotografije statičnih scena u slabijim svjetlosnim uvjetima su odlične. Možda ti je samo mali postotak fotografija scenarija koji sam naveo pa te ne smeta u toj mjeri. Ja sam eto odmah primijetio nedostatak. Ali ima možda nešto i u tome što dolazim s Pixela koji u segmentu kamere nije imao problema osim nedostatka tele kamere.

Mozda ti nedostatci stoje, ali ako S9 ima te nedostatke uvjeren sam da ima i S8/N8. Ja nikada slike u pokretu (ljubimce, djecu) ne slikam u auto modu, pa iskreno - stvarno neznam kako se ponasa u tome. Ali imao sam N8 i S8 i stojim iza toga da S9+ ima bolju kameru.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
A dobro... Imao sam i ja S7E, S8, S8+, N8 i još dosta toga... Kao što ti možeš iz svog iskustva donijeti zaključke, mogu i ja iz svog. :) I sam kažeš da ne koristiš automatiku i tu priča prestaje. Različito koristimo kameru. Ja vidim nešto interesantno, dupli klik na power tipku, snimim i to je to. Nema vremena za kemijanje. I u tom scenariju je S9+ lošiji.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
A dobro... Imao sam i ja S7E, S8, S8+, N8 i još dosta toga... Kao što ti možeš iz svog iskustva donijeti zaključke, mogu i ja iz svog. :) I sam kažeš da ne koristiš automatiku i tu priča prestaje. Različito koristimo kameru. Ja vidim nešto interesantno, dupli klik na power tipku, snimim i to je to. Nema vremena za kemijanje. I u tom scenariju je S9+ lošiji.

Ma naravno, niko ne brani da napises svoje iskustvo. Ali napisati da S9+ ima losije fotke od N8, to nije istina. Ponavljam, nisam isprobao automatiku u losijim svjetlosnim uvjetima, ali automatiku koristim svaki dan za sve i ti je - bolji. Kada imam scene sa pokretom koristim manual mode jer vise izvucem, ali njega sam koristio i na N8 za takve scene. Stavim brzinu okidaca na 1/15s i ISO po potrebi. Takoder nisam primjetio problem sa auto fokusom sto napominjes. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
,ocean77 kaže...
Vidio sam dovoljno uzoraka i mene jednostavno S9 ne odusevljava kamerom, a Samsungu nebi bio prvi puta da je kamera downgrade u odnosu na proslogodisnji model...recimo S6E+ je imao bolju kameru od S7...pogledaj uzorke na Dpreview za tele kameru S9+...ima zbilja uzasnih primjera...kod Note 8 je tele kamera bez greske.

 Imam kuci i S7 Edge i S6 Edge i ne znam po cemu si ti zakljucio da je bolja kamera na S6? Jedino ima vecu rezoluciju pa ako naknadno sliku zumiras imas vise detalja, ali definitivno S7 Edge dosta bolje slika u svim uslovima, pogotovo u nocnim.

 

Sto se tice kamere na S9+, ja sam super zadovoljan i svi se dive slikama. Slikam u 95% slucajeva na automatskim postavkama i do sada nisam imao problema sa fokusiranjem niti bilo cim drugim, zbog toga me najvise cudi to sto tebi od 10 slika 5 ne valja (fokus). Sada samo cekam port od Note 9 kamere sa novim AI tako da ce tad biti jos bolja jer note 9 ima isti hardver kada je u pitanju kamera kao i S9+, samo softver mu daje prednost a to nije problem nabaciti :)

 

A trenutno imam i google cameru instaliram, pa kada mi treba drugacije procesiranje tad nju koristim.

 

 

EDIT: Ovih dana planiram zeni nabaviti Note 8 pa cu se javiti sa utiscima i informacijom da li su iznad navedene stvari istinite ili ne u direktnom poredjenju :)

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2018 11:13 (arnes_king).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

se moze negdje skinuto zero camera mod.apk ili samo sa marketa, ne bi htio jos rootati mob. treba mi da mog snimati 4k bez limita. to mi najvise smeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ekipa problem koji sam danas primjetio, javim se na poziv ali ja onog s druge strane dobru sekundu ne cujem sta kaze, u cemu je problem inace sam Tele2 mreza

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ako se događa na istoj lokaciji, a na nekoj drugoj ne, vjerojatno je problem operatera.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Ako se događa na istoj lokaciji, a na nekoj drugoj ne, vjerojatno je problem operatera.

 Nije do lokacije, različita lokacija ista stvar, također sam probao 3G i 4G ista stvar

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Zvuk obavijesti je tih. Dolazi samo iz donjeg zvučnika. Ovo bi mogli lagano riješiti kroz update. Ljudi se žale na ovo još od izlaska ali još ništa.

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/galaxy-s9-announcements/thread-id/1175/page/1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nakon tjedan dana... Zadovoljan sam sa SOT. Bilo bi dobro da je ukupno trajanje malo dulje. Vjerojatno bi dobio puno bolji rezultat sa isključenim AOD. Manje, više sve uključeno bez optimizacija.
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Nakon tjedan dana... Zadovoljan sam sa SOT. Bilo bi dobro da je ukupno trajanje malo dulje. Vjerojatno bi dobio puno bolji rezultat sa isključenim AOD. Manje, više sve uključeno bez optimizacija.

 Obicni S9 ili plus? Kod mene baterija drzi dan do dva ukupno a SOT varira zavisi koliko koristim, ali najcesce je takav kao i kod tebe iako znam izvuci jos 2 sata ako sam bas visio na mobu.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ljudi, u SD je akcija na s9+ tzv. crazy weekend,e sad dal ja moram čekat vikend ili se odma može naručit? Prihvaća "kod" već sada a još nije vikend

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Nakon tjedan dana... Zadovoljan sam sa SOT. Bilo bi dobro da je ukupno trajanje malo dulje. Vjerojatno bi dobio puno bolji rezultat sa isključenim AOD. Manje, više sve uključeno bez optimizacija.

 Zar ti nemas Note 8?

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Od danas imam. I zadovoljniji nego što sam bio sa S9+.
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Od danas imam. I zadovoljniji nego što sam bio sa S9+.

 

 

Ipak su to dvije razlicite klase, koliko god se nekima cinili slicni Note je ipak visa klasa.

Note 8 da ima 4000 mah bateriju bio bi dovoljan za naredne 3 godine...meni je jedino to zamjerka.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice