Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.826
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
MARKOZD15 kaže...

Ja mobitele mjenjam na mjesecnoj bazi, pa mi je svejedno kad se potrosi. Sva sreca na iPhonu sad mogu staviti kaljeno jer nije edge ekran, pa ne trosim nista

 Nakon sto stavis kaljeno ili foliju koja se lijepi na displej nemoj se vise nadati da mobitel ima oleofobni sloj. Imas sve dok ne skines to staklo ili foliju, jer pri skidanju ljepilo koje se drzi za displej skine sav sloj tog oleofoba.

 

Ako ko trazi dobru foliju koja ide preko cijelog ekrana, neka trazi na ebay screenknight foliju. Svaka preporuka, jednostavna aplikacija, skoro pa nemoguce je ostetiti i traje jako dugo bez odljepljivanja.

Nema sanse da skine, mislis da skidanjem folije cu izgubiti oleophobic coating?? Nema teorije

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja jos imam ovu foliju koja se dobije sa mobitelom kad se odpakira 😂😂😂 ocu s njom izgubit oleofobni sloj?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

I ja sam ju imao jedan dan. Sad nemam nista na ekranu a necu ni stavljat. Imam jedino neki ultra thin clear case i to je to. 

Evo korisnik sam s9+ tocno tjedan dana i mogu rec da je mobifel super,  ekran je vrhunski, ima puno raznih opcija na koje nisam naviknut jer sam godinama bio na IOSu. Mobitel je brz ali ima tu trzaja u nekim situacijama ali nema veze na to sam bio spreman. 

 

Jedino mi je ta baterija cudna. Meni nije jasno kako ja jos ni jednom nisam dobio 5 sati, evo trenutno mi je stanje ovakvo (SS)

AOD mi je ugasen sve ostalo upaljeno, svijetlina skroz izmedu 50-60%

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 23:45 (omomomomoomm).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Zna li neko kako da fixam messenger ne stizu mi poruke na vreme dok je odredjeno vreme telefon neaktivan nakon sto sam ga ubacio u onaj device maintaice u always sleep i nakon toga sam ga vratio iz tog moda, pa sam stavio unmonitored apps ali i dalje mi nakon nekog vremena kad je ekran izgasen, ode u sleep mesenger i poruke nedolaze. Kada otkljucam tel posle tog nekog vremena, i udjem odma u messenger vidim da se diskonektovao sa interneta, i da ponovo uspostavlja vezu. 
Deinstaliro sam messenger i ponovo instalirao ali dzaba. A dok nisam ubacio u taj mod spavanja, uvek je bio online i stizale poruke u sekundi kad god se posalju. Nzm kakav je ovo bag da ga i posle deinstaliranja uspavljuje

 Meni se to isto događa sa wapp-om. Kad ne diram mobitel 15ak min, on kao da izgubi vezu sa internetom, pa mi poruke na wapp stizu tek kad udjem u wapp aplikaciju.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne volim nikakve zastite na mobitelu, najjaci mi je naked look pogotovo na S9+ coral blue..Al jbt ovo je kriminalno lose odraden coating ili je staklo tako mekano.

Znaci nije dosao u dodir sa nikakvim kljucevima, kovanicama, pjeskom i slicno.. Imao ga u dzepu, izvadim mob pogledam nesto, vratim nazad u dzep i eto poruke, vadim ga opet kad ono odjednom ekran zgreban i to tak jako da nokat ful zapinje po njemu, kao da je netko skalpelom urezivao..katastrofa. Imam S7 edge ciji ekran nakon 2,5 god nema ni crtice, i S8 sa par mikro ogrebotina, ali ovo... koma..

Inace sve ostalo na mobitelu je vise nego odlicno. Stavio sam soldier rom i endurance kernel, jos malo pojacao jacinu zvucnika i izlaz za slusalice.

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Očešao si ga za nešto što je tvrđe od stakla na mobu. Na svakom mobitelu bi se to dogodilo. U džepu se može naći sitna prljavština koju ne možeš primijetiti i otud ogrebotina.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Pored ovako ljepog ekrana,meni je bzvz stavljat neku foliju ili staklo,jer jednostavno kvari ovako lijep ekran

 Slazem se, ali draze mi je to nego za godinu da mi se gadi gledati u telefon zbog parnica. I u S7 Edge sam imao isti problem, grebe se displej samo tako iako je uvijek mobitel sam u djepu bez bilo kakvih predmeta.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

i meni baterija cudna skroz, danas evo 3 sata SOT-a bio na wfiju cijeli dan, dok nekad bude skoro pa 6 sati u sličnim uvjetima... mada sam primjetio da je baterija općenito puno lošija otkad sam ga kupio (prije 5 mjeseci), u zadnje vrijeme dosta izraženo.. šta je tu je

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

i meni baterija cudna skroz, danas evo 3 sata SOT-a bio na wfiju cijeli dan, dok nekad bude skoro pa 6 sati u sličnim uvjetima... mada sam primjetio da je baterija općenito puno lošija otkad sam ga kupio (prije 5 mjeseci), u zadnje vrijeme dosta izraženo.. šta je tu je

 Pripremaju teren za S10 👹

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Onda necu nikakve updejtove instalirat od njih zasad,ako tako jebu bateriju.

 

Btw ja mob drzim preklopnoj futroli,jest da je ruzna( nije original) ali stiti mob kompletno.Te folije po ekranu nemogu gledat,jednkstavno mi bodu u oci

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

i meni baterija cudna skroz, danas evo 3 sata SOT-a bio na wfiju cijeli dan, dok nekad bude skoro pa 6 sati u sličnim uvjetima... mada sam primjetio da je baterija općenito puno lošija otkad sam ga kupio (prije 5 mjeseci), u zadnje vrijeme dosta izraženo.. šta je tu je

 Mozda je vrijeme za factory reset? Ali strpi se do januara dok dodje pie i onda resetuj, na pie je baterija daleko bolja nego na oreo.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nevjerujem da ce Pie nesto poboljsati bateriju,mozda neki mali postotak zbog dark moda 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Nevjerujem da ce Pie nesto poboljsati bateriju,mozda neki mali postotak zbog dark moda 

 Ja koristim betu i vidim znatan napredak naspram oreo. Night tema mi je upaljeno stalno jer mi se svidja izgled, ali i na oreo sam koristio crne teme pa nije bilo ni blizu ovako efektivno. Ranije sam samo uz upaljen power save mod imao ovakve ili priblizne rezultate, a sada ga nisam jos nikako palio jer ne vidim potrebu. Morat cu svakako testirati i kako ce biti tek sa upaljenim power save.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 13:56 (arnes_king).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako si instalirao betu?

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad dodje pie, baterija ce da nam bude kao kad smo tek uzeli telefon, onako ce da drzi zbog toga sto pie malo poboljsa ali smo zato izgubili kapacitet baterije cekajuci pie za jos 2 mjeseca. Tako da ce da dodje na isto, pa tamo na ljeto ce da bude ista baterija kao sad na oreo :D

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li neko da li se moze napraviti dual sim od ovog obicnog koji sad podrzava sim+sd card?

Posto gledam po internetu kako prave Sim+sd card+sim karticu zalepe na sd karticu, ali odvoje tanak sloj cipa sa cim kartice? 
Pa sad nisam siguran da li od single sim prave dual sim, ili od dual sim prave podrsku za sd karticu? 

Evo malo info za S8 single sim to dual sim. Pa dole u komentarima pisu da moze, neki je ostavio podrzane telefone koji to mogu S7 naprimer itd

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/g950f-single-sim-to-g950fd-dual-sim-t3653941

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 14:47 (keks99).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

To se nekad moglo, dual sim su imale 2 moda, ili 1 sim i 1 sdcard, ili 2 sima. Ljudi su onda uspjeli nagurat svo troje da radi, al je samsung to prije par mjeseci softverski zabranio, tj. blokirao cito sam na xda.
Jel neko updateo sa beta1 na beta2 pie? vidim da je popravljeno dosta bugova, mene najvise nervira sto je ekran crn par sekundi dok zvoni mob pa se ne mozes javit

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Na S9 plus sam prešao neki dan sa S7

Nisam ničim impresioniran, dapače... s nostalgijom se sjećam S7

Nikako mi ne leži zakrivljeni ekran, čini mi se da je u nekim aplikacijama sporiji od S7

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
markohinic5 kaže...

Kako si instalirao betu?

 Ima par stranica ranije sve detaljno napisano. Moras prvo preko ODINA flashovati zadnju verziju DBT firmware-a te nakon toga skines sa xda foruma update.zip (beta) i instaliras preko normalnog recovery moda.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Grangers kaže...

Na S9 plus sam prešao neki dan sa S7

Nisam ničim impresioniran, dapače... s nostalgijom se sjećam S7

Nikako mi ne leži zakrivljeni ekran, čini mi se da je u nekim aplikacijama sporiji od S7

 

 I ja sam presao sa S7 Edge i nisam primjetio ni u cemu da je s9+ sporiji. Niti mi sta fali, a iako je s7 bio odlican (i dalje se koristi) nije ni blizu devetke.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kak moze s9+ bit sporiji od 2 godine starijeg modela.

Imam i s7edge doma u familiji ali da ne devetka sporija to nije.Ali nije niti sedmica daleko od devetke.Sve radi jako dobro

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koju aplikaciju koristite za internet? Defaultnu samsung app ili chrome,firefox? 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Koju aplikaciju koristite za internet? Defaultnu samsung app ili chrome,firefox? 

 Defaultnu zbog mogucnosti logina sa biometrijom

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Super,jel se onda dobivaju nadogradnje OTA ili moraš svaku koja izađe posebno skidati?

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Svaki update se mora rucno, al to je svega minut posla. Ja sam sada na beta 2.1 a kada izadje konacna verzija tad treba opet flashovati preko ODINa kako bi poslije opet dolazili OTA.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 

Sto mislite o ovome,misljenja su podijeljena,neki kazu da je normalno a neki da nije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nakon sta sam malo odvrtio film unazad, skuzio sam da se ekran moba ogrebao na patent majice..Na dodir nije cak nesto ni preostro, al probao sam na kaljenom staklu i ogrebe ga ko iz šale. Ispolirao sam ekran tako da ogrebotine više ne zapinju pod prstima, ali je otisao i coating pa se malo vise hvataju otisci. Cekam aftermarket coating pa cu ga nabacit i bit ce ka novi.

 

Frend je na S7 napravio isto, mikroogrebotine su mu nestale ali se coating nije skinuo, bar ne tako da bi bilo ocito... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

 

Sto mislite o ovome,misljenja su podijeljena,neki kazu da je normalno a neki da nije.

 Kod mene to nema. 

Nzm kako uspijete ogrebati ekrane, kod mene nema nista evo 9 mjeseci bez icega na ekranu, nekad u torbicu nekad u dzepove od jakine, pantalona drzim i nista. Sem jedne sitne koja se vidi na suncu jedva, ali ne osjeti se pod prstom. Nigdje vise nema tih sitnih ogrebotina, a ta jedna znam od cega je slucajno ja zakacio negdje

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
DuMe kaže...

 

Sto mislite o ovome,misljenja su podijeljena,neki kazu da je normalno a neki da nije.

 Kod mene to nema. 

Nzm kako uspijete ogrebati ekrane, kod mene nema nista evo 9 mjeseci bez icega na ekranu, nekad u torbicu nekad u dzepove od jakine, pantalona drzim i nista. Sem jedne sitne koja se vidi na suncu jedva, ali ne osjeti se pod prstom. Nigdje vise nema tih sitnih ogrebotina, a ta jedna znam od cega je slucajno ja zakacio negdje

 Nema ni kod mene, bilo mi je na s7 edge primjetno minimalno al se bas trebalo traziti, tako da to i ne vidim kao problem nego su ljudi poceli preseravati ne znaju vise sta ce :D

 

A imas srece, vecini se grebe kao lud, nisu te velike parnice ali one mikro sto vidis pod uglom na suncu.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni se vidi na s9 plus taj bleeding kada sam u mraku i svijetlo je pojacano do kraja...vidlo mi se i na s7 i na s8
Uglavnom mislim da se svima to vidi ali slabo ljudi to zagledaju
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice