Da li se može locirati mob preko imei?

poruka: 17
|
čitano: 54.914
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

netko mi je ukrao mob.

sada me zanima dali ga t-mobile može locirati preko imei?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?

Mogu - pitanje jel hoce. U pravilu tu uslugu rade samo za pretplatnike a ne i za   ove na bonove, ako se nesto nije u meduvremenu promijenilo...

Pravi programeri programiraju binarno!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?

T-Mobile nece ti uraditi tu uslugu vec policija. Bez mnogo tuplenja...

Pravac policija i prijavi ga. Nadam se da imas prijatelja u policiji posto ovi nece mrdnuti rstom zbog tamo nekog mobitela. Ako imas frenda onda stvari su lakse.

 

Policija izdaje nalog T-Mobileu na osnovu tvojih dokaza (IMEI, racun, kutija) i T-Mobile ga locira prilicno brzo...naravno ako je u pogonu taj mobitel

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?
gamemaster2911 kaže...

netko mi je ukrao mob.

sada me zanima dali ga t-mobile može locirati preko imei?

Meni je prije 3 godine bio ukraden SE K800i, prijavio sam policiji te prvo što su pitali je račun (tj. vrijednost mobitela). Nakon što sam dokazao da vrijedi više od 2oookn (mobitel mora biti veće vrijednosti od 2000kn da bi ga trazili :S), trazili su da dam neke brojeve (serijske , IMEI ....) i rekli da ce dati sve od sebe. Ja zaboravija na mob kupio novi, kad za 2 mjeseca zove inspektor da je mob naden.

Znači moze se, ali samo preko policije. Prijavi krađu ako je mob vrijedniji od 2000kn. Sretno!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 19:01 (SHELBY_09).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?
SHELBY_09 kaže...
gamemaster2911 kaže...

netko mi je ukrao mob.

sada me zanima dali ga t-mobile može locirati preko imei?

Meni je prije 3 godine bio ukraden SE K800i, prijavio sam policiji te prvo što su pitali je račun (tj. vrijednost mobitela). Nakon što sam dokazao da vrijedi više od 2oookn (mobitel mora biti veće vrijednosti od 2000kn da bi ga trazili :S), trazili su da dam neke brojeve (serijske , IMEI ....) i rekli da ce dati sve od sebe. Ja zaboravija na mob kupio novi, kad za 2 mjeseca zove inspektor da je mob naden.

Znači moze se, ali samo preko policije. Prijavi krađu ako je mob vrijedniji od 2000kn. Sretno!!

hvala. al je vrijedan samo 800kn.{#}

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?

Nema veze vrijednost mobitela. To je subjektivno, jedino i validno je racun (opet...cijena ne utice) i serijski broj iliti IMEI

Trazi prijatelja da ga pronadu brze ili prijateljev prijatel....

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
15 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

Samo ti prijavi.

Ako je vrijednost manja od tisuću kuna, onaj kod koga ga nađu dobit će prekršajnu prijavu, a ako je preko 1000 kuna kaznenu prijavu.

 

Malo štiva onima koji vole krasti mobitele ili pronađu izgubljeni mobitel,   a ne potrude se pronaći vlasnika:

Zatvor za nađeni mobitel?

 

Lažno sam optužena za krađu, pomozite mi!

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 19:45 (klimama).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

pita san susjeda koji je granični policajac i  čovik kaže ovako policija može locirat oređeni telefon u roku od 10 minuta ali uvjek ali hr  nema svoj vlastiti satelit zato mora se priključit na tuđi a to košta jedno 20 takvih mobitela ako nije rječ o nečem bitnom tipa ucjena  otmica ubojstvo pljačka trgovina ljudima  ili nešto od državne važnosti ništa od lociranja mobitela   naravno moš probat  podnesi prijavu ali ti veza u mupu neče pomoč jer satelitima  upravlja unutarnja kontrola sigurnosti rh dakle moraš  bit kalmeta da ti  nađu ukradeni mob

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

Koliko ja znam za lociranje običnih mobitela im ne treba nikakav satelit, nego se to radi pomoću podataka iz baznih stanica mobilnih operatera.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 19:59 (klimama).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?

i ja mislim da je tako svako mobitel bez obzira na karticu kad je na mrezi spaja se putem jedinstvnog imei-a i pomocu njega je moguce priblizno locirati gdje se nalazi!

My Life Is A Very Serious Game...
15 godina
protjeran
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?

imaš pravo mreža če to najprije obavit ali opet ali ako je telefon kojim slučajem več bija kod meštra za skidanje kodova što siguro je pošto je  kupljen u te koma pajdo je uredno resetira softver  a stime i prominija ip {#}

13 godina
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

OT: Noviji shopping centri u inozemstvu, a koliko sam čuo i neki kod nas, koriste sustav za brojanje kupaca u pojedinom lokalu, temeljen na lociranju mobitela preko IMEI-a. Sustav se temelji na nekoliko antena koje osiguravaju da je svaki dio centra pokriven signalom s najmanje tri mjesta.

 

Sada malo on topic. Bez policije nema ništa od pronalaženja mobitela. Zamisli situaciju, centar Zagreba (trg bana Jelačića), lociran korisnik s ukradenim mobitelom. Na koji način detektirati tko je taj čovjek? Kako mu pristupiti i nagovoriti ga da preda mobitel?

 

Čuo sam da su neki imali problema kod prelaska granice s mobitelima koji su ukradeni u inozemstvu. Ne znam da li je to samo priča...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Da li se može locirati mob preko imei?
giga kaže...

bija kod meštra za skidanje kodova što siguro je pošto je  kupljen u te koma pajdo je uredno resetira softver  a stime i prominija ip  {#}

IP tu nema veze s vezom. IMEI je serijski broj mobitela, on se može promijeniti, ali navodno za novije modele ta promjena se vidi samo na ekranu kad ukucaš *#06#, ali na mrežu i dalje šalje orginalni.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
odjavljen
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

Zato se nađeni mobitel proda i mirna Bosna.

 

Zezam se!!!{#}

 

IMEI se da promijeniti, čak se i SP može prevariti. Ali zahtjeva neke radnje kojima se može ubiti mobitel.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

e hvala. pozvat ću policiju neka ga lociraju.

trebat će doći jer je to krađa moba. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

jel bilo kakvih rezultata ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Da li se može locirati mob preko imei?

Zašto lociranje preko IMEI nije normalna stvar koju telekom moze napraviti za vas? Dođete njima s dokazom da je mobitel vas bas kao i na policiju i oni ga lociraju ili barem pokazu gdje je zadnje bio ukljucen. Kuzim da radi privatnosti nije dopusteno ni ljudima u telekomu locirati do mile volje, ali ne vidim zasto nije moguce locirati vlastiti mobitel za koji imam dokaz da je moj. Ili zasto ne postoji neka medunarodna baza ukradenih IMEI brojeva i jednostavno da se takvim mobitelima onemoguci spajanje na mrezu ako ih je vec nemoguce tamo negdje van RH locirati?

(vidim da je stara tema, ali zanima me jer je frend ostavio negdje i netko je uzeo, a na policiji ne zele niti cuti da nije sigurno ukraden)

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice