Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 916.914
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Ne može se deinstalirati(tj. možda i može,ali ja ne znam kako)...čitao sam na drugim forumima i piše da sam možda spojen preko laptopa nahttp://myxperia.sonymobile.com ,pa sam se odjavio ali opet isto

11 godina
offline
Sony Xperia Z

Da li je netko imao ostecenje ekrana da mu ne radi touch i da li je išao dat u centar sa garancijom. Interesira me da li je garancija pokrila to oštečenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
DnL kaže...

Ne može se deinstalirati(tj. možda i može,ali ja ne znam kako)...čitao sam na drugim forumima i piše da sam možda spojen preko laptopa nahttp://myxperia.sonymobile.com ,pa sam se odjavio ali opet isto

Rootaš ga i s titaniumom izbrišeš sav bloatware (iako ga je zbilja malo u Xperijama)

zviznemte kaže...

Da li je netko imao ostecenje ekrana da mu ne radi touch i da li je išao dat u centar sa garancijom. Interesira me da li je garancija pokrila to oštečenje?

Ne vjerujem da ce ti priznati jer je oštećenje doslo od strane korisnika

11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
speedy56 kaže...

zviznemte kaže...

Da li je netko imao ostecenje ekrana da mu ne radi touch i da li je išao dat u centar sa garancijom. Interesira me da li je garancija pokrila to oštečenje?

Ne vjerujem da ce ti priznati jer je oštećenje doslo od strane korisnika

A da li se isplati kupiti xperiu sa razbijenim ekranom evo par slika.

 
 
 
 

I koliko bi došao popravak? (cuo sam da se mjenja cijeli lcd)

13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
dv14 kaže...

Pozdrav svima..
Frend nekako uspio razbiti svoju Xperiu Z, a pošto je sad bez smartphona, zamolio me da pogledam što treba naručiti za zamjenu? Znači napuknut ekran, touch ne funkcionira..
E sad, ima li naručiti zamjenski, a da ne košta previše? Viđao sam po eBay-u ekran sa digitizerom za nekih 100-ak USD. Jel samo to treba ili?

 

 

 

Netko?

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
zviznemte kaže...
speedy56 kaže...

zviznemte kaže...

Da li je netko imao ostecenje ekrana da mu ne radi touch i da li je išao dat u centar sa garancijom. Interesira me da li je garancija pokrila to oštečenje?

Ne vjerujem da ce ti priznati jer je oštećenje doslo od strane korisnika

A da li se isplati kupiti xperiu sa razbijenim ekranom evo par slika.    

I koliko bi došao popravak? (cuo sam da se mjenja cijeli lcd)

Imam ti ja xz s razbijenim ekranom puno manje samo je jedna crta i to u gornjem desnom kutu ide centimetar preko ekrana pa ako te zanima kupnja javi se u inbox

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

imam jedno pitanje...naime pojavila mi se jedna mrlja na ekranu i odfuro sam ga u agram servis...no oni su otkrili da je mobitel rootan i da mi garancija to neće pokrit,pa me sad zanima da li se ikako može maknut root da oni u servisu to ne skuže,pošto je kvar takav da bi trebo dobit novi mobitel,al zbog roota nemam garancije...hvala :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Otvori SuperSU aplikaciju i scrollaj skroz na dno i budeš videl unroot. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
Smoke690 kaže...

Imam ti ja xz s razbijenim ekranom puno manje samo je jedna crta i to u gornjem desnom kutu ide centimetar preko ekrana pa ako te zanima kupnja javi se u inbox

Imas inbox (1) Hehe

9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozz ekipa, primjetio sam da mi se u zadnje vrijeme počeo savijati usb na mojoj xperiji.. Također kao da se sporije puni.. Dali netko zna koliko bi otprilike koštala zamjena tog djela, i dali se može baterija promjenit.. stvarno ću poludit s tom baterijom više.. :(((

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Bok ljudi. Imam pitanje za vlasnike Xperie Z. Je li netko možda imao problema s ovime? Naime koristim mob već pola godine, sve ok, i onda jedan dan u kojem sam većinu vremena vozio i nisam uopće koristio mob( bio u džepu- zapravo pogledao na minutu negdje oko 19 sati i onda je sve ok bilo, dođem doma vidim to puknuće, a mobitel mi nikad nije opao i nema šanse da sam ga potrgao, i sad mi gornji dio ekrana ne radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 8:07 (jpelko2).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Stavio si ga u džep tako da je ekran prema van, a zadnja strana prema nozi i puknuo si ga negdje, a nisi skužio. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Sony Xperia Z

Pozz ekipa,trebam vasu pomoc


Naime , odkad sam mob stavio na kitkat 4.4.2 ne mogu snimati mikrofonom nista, znaci ni u fb messenger aplikaciji, ni viber ,ni whatsapp jednostavno stisnem da snimam zvuk i pise ili snimanje nije mooguce ili mi se freezaju aplikacije . Promjenio sam danas rom i stavio existenz rom i opet ne radi . Hocu snimit voice u fb messenger aplikaciji i drzim gumb i sekunde idu, kao da snima i pustim gumb i ne zeli poslat to, a kada zelim to ponoviti mi se freeza ili pise snimanje nije moguce. Kada restartam mob opet nista, a cudno je to kad normalno telefoniram mikrofon radi, znaci normalni pozivi sve ok ali ovo ne zeli snimat voice. POLUDIT CU, P O L U D I T !!!!  zato vas molim pomoc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Hmm, s mikrofonom na exsitenu nije bilo problema kolko se ja sjećam, ali je bilo s earphone-om, a riješenje je bilo samo ponovno pokrenuti Aroma installer i kod onih sound modovoa izabarati default (onaj neki extra loud ili kako se već zove je radio taj problem), probaj, ne moraš raditi nikakav wipe pa ne možeš izgubiti ništa

 

A za džepove... U trapericama dok sam ju nosio nije bilo nikakavih problema, pa ne vjerujem da bi oštećenja mogla doći u džepovima

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z
speedy56 kaže...

Hmm, s mikrofonom na exsitenu nije bilo problema kolko se ja sjećam, ali je bilo s earphone-om, a riješenje je bilo samo ponovno pokrenuti Aroma installer i kod onih sound modovoa izabarati default (onaj neki extra loud ili kako se već zove je radio taj problem), probaj, ne moraš raditi nikakav wipe pa ne možeš izgubiti ništa

 

A za džepove... U trapericama dok sam ju nosio nije bilo nikakavih problema, pa ne vjerujem da bi oštećenja mogla doći u džepovima

Isprobao kolega al opet nista.. Pokrenem messenger i pocnem snimati voice i sekunde idu u kada maknem prst s gumba ne posalje voice. A ako pokusam ponovo app se freeza ...i pise snimanje nije moguce

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

A dali si napravio clean wipe ili si samo puknuo ROM bez ikakvog clean wipea, factory reseta... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z
Deawood kaže...

A dali si napravio clean wipe ili si samo puknuo ROM bez ikakvog clean wipea, factory reseta... 

dalvik i data cache sam napravio, a factory reset nisam. Da probam sve onak sa factory resetom i potupuno clean instalacijom?

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Ako imaš PhilZ recovery onda imaš "Clean wipe for new ROM". 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z
Deawood kaže...

Ako imaš PhilZ recovery onda imaš "Clean wipe for new ROM". 

to sam napravio i evo pokusavam opet nista, opet isto ko i prije :/  ajme majko mila

 

edit: kada vratim na stock 4.2.2 sve radi savrseno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 1:17 (mazy651).
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Probaj onda stock 4.3, bolji je od 4.2.2. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Što se tiče nošenja u džepovima, imao sam prije 7-8 neku Nokiju i jednom prilikom sam u školi udario u kut klupe i pukao mi ekran. Otad uvijek kad mob stavljam u džep, okrećem ga tako da mi je ekran prema natrag u džepu i nazad na mob puknem maskicu neku i tako mi je najsigurnije. ;)

 
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Sony Xperia Z
Deawood kaže...

Probaj onda stock 4.3, bolji je od 4.2.2. 

Ovako probao sam 4.3 ne radi mi i dalje, pa sam vratio 4.2.2 i radi normalno, probao flesat preko sony pc i napravio repair i opet ne radi.. imate li mozda kakvu preporuku roma da probam?

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Kako se može vratiti na 4.3?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
the_dammed kaže...

Kako se može vratiti na 4.3?

Nadji ftf file na xda i flashaj preko Flashtoola ili pukni neki.4.3 based rom (tipa existenz v7)

15 godina
offline
Sony Xperia Z

Moram se vratiti na 4.3, Kity je totalno u qurcu.

Koji je najbolji 4.3 rom (stock i custom stock) i kako da ga spucam gore preko 4.4 (LB)?

Gledam XDA, ali sam totalno off što se flashanja tiče pa se ne snalazim u hrpi threadova.

 

 

 

 

 

tata
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Najbolje ti je staviti deodoxani stock 4.3.

 

Znaci ovako, skineš si taj ROM, staviš ga preko kompa na SD karticu.

---

Skineš si na mob Titanium Backup * ROOT i backupiraš si sve user aplikacije sa datom.

---

Kad je backup gotov, ugasi mob i bootaj ga u recovery (kad se pojavi Sony logo onda clickaj VOLUME UP**), u recoveryu (ako je PhilZ ***) odaberi 3. pa 2. (znaći, Clean Wipe For New ROM) i onda se vrati natrag i odaberi da instaliraš sa ZIPa (mislim da je 2. po redu u PhilZ recoveryu) i odabereš sa SD1, odnosno SD kartice i odaberi ime ROMa. 

---

Nakon toga ugasi mob, upali flash tool na kompu, spoji USB kabel u komp, drži na mobu VOLUME DOWN i uštekaj micro USB u mob, nakon toga odaberi onu munjicu, flash mode i flashaj odgovarajući kernel (****) 

 

 

* nadam se da ti je mob ROOTan, ako nije vrati se par stranica unatrag i nađi ROOT za Kitkat (preko .apk) 

**moraš imati dual recovery

***bilo bi dobro da je PhilZ jer je znatno lakše za upravljati nego išta drugo

****kernel moraš skinuti zasebno ako stavljaš stock ROM, a neki ROMovi koji su bazirani na stock ROMu (npr. eXistenZ) imaju u sebi ugrađen Kernel. 

(!) za dual recovery, ROM i Kernel se vrati desetak stranica u nazad, gdje je netko već napravio tutorial, iako je malčice drugačije ako si na KitKatu (root), post je 2. po redu. 

 

 
2 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Jel se može po ovom gore psotupku instalirat taj rom sa stock 4.4.2 kit kata?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 0:56 (Gamer321).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Pa po tom postupku možeš instalirati koji god ROM, samo što moraš imati dual recovery i root. 

I opet napominjem, stock ROMovi nemaju u sebi kernel, nego se mora zasebno flashati preko flashtoola (na kompu) dok neki(!) stock based ROMovi (npr. eXistenZ) imaju u već tom paketu kernel. 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Sad sam provjerio, zaključan mi je bootloader.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Recite mi jel se isplati preći na neki custom rom trenutno sam na stock romu 10.5.A.0.230 rootan je iskljucio sam sva ona sony-jeva sranja od aplikacija. Nije da mi je aprat spor ali et volim experimentirat pa ako ima nekog pomaka kad stavim custom rom onda bi probao ali i ovaj stock rom radi solidno..

 

I ako netko ima prijedlog za neku dobru aplikaciju za kameru...i njih sam isporobao hrpu i za sad koritim Camera FV-5 i Cinema FV-5

Shoma
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice