Sony Xperia Z1

poruka: 1.195
|
čitano: 250.267
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z1
Erda kaže...

Ima li netko riješenje za taj problem s kamerom (freezanje, zastajkivanje i ostalo) na Z1??

Imam Androdi 4.4.4. ako je to bitno :)

Jel rootan i jesi stavljao ikakve modove (xposed/4k)

11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
d4rkd3atH kaže...

Nisam primjetio nikakavo freezanje kamere ili štekanje bilo cega na mobitelu...kod mene sve savršeno radi

 +1

 

jedino bih volio da me netko nauči raditi dobre slike sa mobom, nisam zadovoljan sa auto postavkama (ponedkad) , nije to to .

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 6:44 (domeklija).
11 godina
offline
Sony Xperia Z1

JEl vam rade pozivi preko vibera? Meni nakon update na 5.x.x verziju pozivi nisu išli.

Vratio sam se na ver 3.1.1. i s ve je OK, pa me zanima zna li netko koja je zadnja stabilna verzija vibera za SOny Xperia mobitele ? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

pozz ekipa{#} ovdje nitko da stavi idealne postavke kamere za nocno slikanje: ajde molim vas neka netko napise koje su postavke idealne u manualnim postavkama{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
holly23 kaže...

pozz ekipa{#} ovdje nitko da stavi idealne postavke kamere za nocno slikanje: ajde molim vas neka netko napise koje su postavke idealne u manualnim postavkama{#}

DSLR, stalak, daljinac i duga ekspozicija :D

 

šalu na stranu, ne bih znao. mob imam 10-tak dana i uzduž i popreko sam zadovoljen svim ostalim stvarima, pa čak i dnjevnom kamerom.

no na noćnu fotografiju ni ne računam. imao sam nekih iskustava s time na jednom tulumčiću i slike su ispadale očekivajuće loše.

koliko znam sa stock app-om za kemru se ne može mijenjati trajanje ekspozicije, ali navodno bi se to moglo promijeniti sa novom verzijom androida (info link).

možeš pokušati sa nekim drugim aplikacijama po marketu, ali ne bih očekivao previše od toga.

i nisi rekao što želiš slikati po noći. nije baš ista stvar slikat nebo ili pejzaž nekakav i tulumarenje. u prvom slučaju bi se vjerojatno nešto dalo skemijat, a za ovo ostalo ne znam baš..

 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z1
chutac kaže...

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Najbolje da si uzmes Windows phone i glumis retardiranu osobu sa onim tiles-ima na pocetnom zaslonu, gdje moras raditi 7 precaca u 7 klikova da bi hebeni wifi upalio.. lijepo odi i prodaj Z1 pa si uzmi WP, meni je dosta jedno iskustvo sa L800 bilo da sam morao raditi precac za hebene tooglove, u x klikova moram paliti podatke/wifi

 

dok mi niti jedan android (Z1/Z1/Z, Nexus 5, S3) nikad nije probleme radio, freezao se niti slicno..i mogu ako zelim gesture stavit da mu doslovno kazem da mi ukljuci podatke i to ce napravit, dakle smartphone radi za tebe, a ne Lumie da ti radis za njih, pa si uzimaj blazene Lumie

13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
chutac kaže...

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Ja ne znam šta si ti potrpao na njega, ali to nisu mobiteli koji bi se smjeli smrzavati nakon slikanja pa da se vrtilo po njemu ne znam kolko aplikacija.

Tako da aj ti fino to restartaj na tvorničke i ako to ne upali pravac servis... usput možeš tužit i sony :D

Baš me interesira kak će curi z1 compact šljakat (i meni moja z1). Jer ako je vjerovati tvojim postovima čini se da se radi o smeću od mobitela.. Premium izrade, velikog senzora kamere, dobrog proca koji unatoč "starosti" papi sve pred sobom, dovoljne količine rame etc..

Mene sam zanima koliko često ti mijenjaš mobitele i tko financira te pothvate.

 

A sad za ozbiljno... našao sam ovdje neko wannabe riješenje LINK.

Navodno bi mogo wajpat kamera appove, probat restartat mob u sejf modu pa probat da nije problem do neke 3rd party aplikacije.

U krajnjem slučaju se strpi malo do Lizalice pa vidi da li će sa novim apdejtom šljakat cijela stvar. Ako već toliko ne možeš na kraj s mobitelom, prodaj. Ne znam zašto se mučit toliko...

 

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Cao ljudi,nisan uspila medu svim pitanjima nac ovo: jel se moze kupiti igdje originalna anti-shatter folija,naime moja se unistila totalno od strane prijatelja i skinula sam je al me smeta cinjenica sta nema vise loga sony..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
chutac kaže...

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Hahah taman sam danas prodao lumiu 920 i vidim tvoj post...ako budes prodavao po nekoj pristupacnoj cijeni javi se.

U onih par minuta sto sam isprobao Z1 od frenda pa jbt to leti, stock 4.4.4

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 14:48 (domac5).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1
wh15tler kaže...
chutac kaže...

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Ja ne znam šta si ti potrpao na njega, ali to nisu mobiteli koji bi se smjeli smrzavati nakon slikanja pa da se vrtilo po njemu ne znam kolko aplikacija.

Tako da aj ti fino to restartaj na tvorničke i ako to ne upali pravac servis... usput možeš tužit i sony :D

Baš me interesira kak će curi z1 compact šljakat (i meni moja z1). Jer ako je vjerovati tvojim postovima čini se da se radi o smeću od mobitela.. Premium izrade, velikog senzora kamere, dobrog proca koji unatoč "starosti" papi sve pred sobom, dovoljne količine rame etc..

Mene sam zanima koliko često ti mijenjaš mobitele i tko financira te pothvate.

 

A sad za ozbiljno... našao sam ovdje neko wannabe riješenje LINK.

Navodno bi mogo wajpat kamera appove, probat restartat mob u sejf modu pa probat da nije problem do neke 3rd party aplikacije.

U krajnjem slučaju se strpi malo do Lizalice pa vidi da li će sa novim apdejtom šljakat cijela stvar. Ako već toliko ne možeš na kraj s mobitelom, prodaj. Ne znam zašto se mučit toliko...

 

Mobitel nije zatrpan.
U pozadini rade Whatsapp, dva maila i Facebook.

Neću ništa resetirati nego ću pričekati L jer mi se ne da opet sve ponovno namještati radi pokojeg problema koji se ponekad jave(svaki jednom, zapravo).

Mobitele mijenjam svake dvije godine, ili u slučaju Xperie, možda ranije. Financiram sam jer u dvije godine zaradim(ne mislim na ono što dobijem od roditelja/bake, dide) dovoljno novca.

 

Nije da ne mogu na kraj, možda sam pretjerao, ali me zna naživcirati.

Prije mi je Opera Beta radila probleme, ali nakon updatea, nema ih više.

Jedini problemi su zapravo s kamerom koja me u početku(JB) izbacivala, a sada mrzne(nakon restarta više nema problema).

Zadovoljan sam kvalitetom kamere kao takve, ekranom, izradom, baterijom i performansama, ali softver zna hebat.

domac5 kaže...
chutac kaže...

Uf al će ova Z1 letit na njušku.

Hebo me Android da me hebo.

Danas idem uslikat zadatke sa ploče u školi i kada okinem sliku mobitel se smrzne.

Dok ga nisam restartao nije se sredio... {#} 

 

 

Blaženi Windows Phone.

Nemjerljivo slabiji mobitel od Z1 i jedini problem mi je bila ogrebotina na ekranu! 

Hahah taman sam danas prodao lumiu 920 i vidim tvoj post...ako budes prodavao po nekoj pristupacnoj cijeni javi se.

U onih par minuta sto sam isprobao Z1 od frenda pa jbt to leti, stock 4.4.4

Vidit ću hoću li prodavati.

Nije baš da imam želju...

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Nesto tu nije u redu, moja Z1 (zapravo prodana prije par dana poznaniku) je na istom softveru od 30.6, dakle 4.4.4 stock + root i radi bez beda, nije se freezala nijednom, kao ni sadasnjem vlasniku

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z1
MARKOZD15 kaže...

Nesto tu nije u redu, moja Z1 (zapravo prodana prije par dana poznaniku) je na istom softveru od 30.6, dakle 4.4.4 stock + root i radi bez beda, nije se freezala nijednom, kao ni sadasnjem vlasniku

Markec sta sad koristis od smartphona?

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Nexus 5, daleko najbrzi i najstabilniji android telefon, iako mi je Z1 bila bolja overall, puno bolja baterija i kamera, kvaliteta izrade, ali brzina/stabilnost i ekran na Nexusu su fantasticni

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1
MARKOZD15 kaže...

Jel rootan i jesi stavljao ikakve modove (xposed/4k)

Nije rooatn ali mi je pun krc tog smrzavanja.

Da li da ga rootam i da li da stavljam neki mod??

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Ja nisam imao nikakve modove (inace to freezanje se desavalo kod Z1c i Z1 na 4.4.2, ali najnoviji update je sve rijesio)

 

Preporucam vam da probate staviti JB pa vidite oce li se i dalje desavati

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z1

Isplati li se kupiti z1 compact za 1600 kn star 2 mjeseca, bez oštećenja i sa svom opremom?

Vidim da ima dosta problema oko ovog modela a drugi izbor mi je xperia z za 1500 kn.

Kolko vas ima problema?

8 Sve besprijekorno radi
1 Manje sitnice zahebavaju
0 Puno toga zahebava
Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 16:26 (EZY-E).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1
EZY-E kaže...

Isplati li se kupiti z1 compact za 1600 kn star 2 mjeseca, bez oštećenja i sa svom opremom?

Vidim da ima dosta problema oko ovog modela a drugi izbor mi je xperia z za 1500 kn.

Kolko vas ima problema?

isplati se

meni se jedino fotoaparat freeza,a to popravim paljenjem i gasenjem(sreca u nesreci netreba mu dugo za to)

imas i opciju instaliranja nekog rom-a ili moda pa odmah gore roknes i 120fps/4k mod

dok opet nekima radi besprijekorno...

btw ako ti ekran igra ulogu uzmi Z,nista losiji mobitel

battlelog:KICKASS_HR
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
kurt kaže...
EZY-E kaže...

Isplati li se kupiti z1 compact za 1600 kn star 2 mjeseca, bez oštećenja i sa svom opremom?

Vidim da ima dosta problema oko ovog modela a drugi izbor mi je xperia z za 1500 kn.

Kolko vas ima problema?

isplati se

meni se jedino fotoaparat freeza,a to popravim paljenjem i gasenjem(sreca u nesreci netreba mu dugo za to)

imas i opciju instaliranja nekog rom-a ili moda pa odmah gore roknes i 120fps/4k mod

dok opet nekima radi besprijekorno...

btw ako ti ekran igra ulogu uzmi Z,nista losiji mobitel

Uzeo ga, za sad većinom sve super a od problema:

-jedanput mi se wifi ugasio i nisam ga mogao upaliti, jedino restart pomogao

-Superior Mode uopće nije Superior, loše slike po noći, a i po danu kad zoomam na sliku sve je nekako zmrljano,  Superior Mode jedino slika u 8 mpx 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Kupi si ' screen' protector za straznju stranu jer se lako grebe.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
chutac kaže...

Kupi si ' screen' protector za straznju stranu jer se lako grebe.

Imam već prozirni case mate.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
16 godina
offline
Sony Xperia Z1

Za ekipu koja eventualno razmišlja o prelasku na Z1 sa jednog od galaxy uređaja, moram reći da će biti vrlo teško priviknuti se na kvalitetu ekrana kod Z1. Netko tko se navikne na OLED teško privaća kompromise koje je Sony napravio sa zaslonom na Z1. A i form factor nije baš najsretniji. Sve ostalo je za peticu. Brzina i fluidnost je na zaista visokoj razini. Eh da, i veliki minus što se mene tiče je nedostatak IR blastera. A jedan od većih pluseva je trajanje baterije na Z1. Ugodno iznenađenje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 12:18 (Sil).
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z1
Sil kaže...

Za ekipu koja eventualno razmišlja o prelasku na Z1 sa jednog od galaxy uređaja, moram reći da će biti vrlo teško priviknuti se na kvalitetu ekrana kod Z1. Netko tko se navikne na OLED teško privaća kompromise koje je Sony napravio sa zaslonom na Z1. A i form factor nije baš najsretniji. Sve ostalo je za peticu. Brzina i fluidnost je na zaista visokoj razini. Eh da, i veliki minus što se mene tiče je nedostatak IR blastera. A jedan od većih pluseva je trajanje baterije na Z1. Ugodno iznenađenje.

SAMOLED ekrani samo na drugaciji nacin prikazuju sliku (OLED), ne znaci da su ista bolji, imaju bolje kuteve gledanja i crnu, i to je to, zelena je i na standard modu daleko iznad RGB standarda, a samoled je spot od 50% bubnuo saturaciju bar jos 25/30% iznad, tako da ce UVIJEK izgledati presaturirano, a jedna Z1 ima kontrast od 1:15xx, te taman boje mrvicu iznad RGB standarda, tako da su boje odlicne, ali kutovi gledanja losi i bijela pretopla, to je jedina mana

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
MARKOZD15 kaže...
Sil kaže...

Za ekipu koja eventualno razmišlja o prelasku na Z1 sa jednog od galaxy uređaja, moram reći da će biti vrlo teško priviknuti se na kvalitetu ekrana kod Z1. Netko tko se navikne na OLED teško privaća kompromise koje je Sony napravio sa zaslonom na Z1. A i form factor nije baš najsretniji. Sve ostalo je za peticu. Brzina i fluidnost je na zaista visokoj razini. Eh da, i veliki minus što se mene tiče je nedostatak IR blastera. A jedan od većih pluseva je trajanje baterije na Z1. Ugodno iznenađenje.

SAMOLED ekrani samo na drugaciji nacin prikazuju sliku (OLED), ne znaci da su ista bolji, imaju bolje kuteve gledanja i crnu, i to je to, zelena je i na standard modu daleko iznad RGB standarda, a samoled je spot od 50% bubnuo saturaciju bar jos 25/30% iznad, tako da ce UVIJEK izgledati presaturirano, a jedna Z1 ima kontrast od 1:15xx, te taman boje mrvicu iznad RGB standarda, tako da su boje odlicne, ali kutovi gledanja losi i bijela pretopla, to je jedina mana

Marko, kad sam se počeo igrati sa Z1, bio je priličan šok koliko je zaslon izgledao "ispran" a ti kutovi vidljivosti zaista nanose ogromnu štetu nekom ugodnom iskustvu korištenja uređaja. Nekome tko nije navikao na OLED, vjerojatno neće biti veliki problem naviknuti se na takav zaslon, ali kod mene je to jednostavno bio deal breaker. Kod mene ovdje nema niti najmanje mjesta nekom relativiziranju. :)

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Vjerojatno si navikao na OLED, zato ti i govorim to :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Ima li tko Z1 da je zainteresiran mijenjati za Nexusa 5? Na podrucju Zadra i sl..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
MARKOZD15 kaže...

Ima li tko Z1 da je zainteresiran mijenjati za Nexusa 5? Na podrucju Zadra i sl..

Šta nisi ti već imao z1?

Zašto bi sad natrag?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Ma baterija na Nexusu mi tlak dize, uz moje koristenje nemoze mu do kraja radnog vremena izdrzat, Z1 je bar toliko durala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z1

Ljudi, kako popraviti ovo trošenje baterije po noći?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z1

Skini wakelock detector i vidi sto te zeza, hilberniraj sa greenify-om ili zabrani wakelock sa privacy guard-om

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice