Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 168.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Zašto?

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

zato što ja volim da uhvatim sve u kadru

a kao sto rekoh, sa lumiom 1020, kad hocu slikati nesto blize, zoomiram i uslikam, ako se predomoslim, mogu kasnije tu istu sliku odzuimrati

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Što bi mi Bosanci rekli, ima li bujruma ovde

sad je i offical

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ja dok ne vidim update ne vjerujem, a nadam se da će bit featurea kojima se svi nadamo (khm khm camera2 API potpuna implementacija) 

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

evo sad sam dosao kuci, pustio sam update preko ovog XperiaCompaniona

 

ici ce to sve polako, btw imam da mu dušu iščupam narednih dana, i nakon toga još da me sony obraduje marshmallowom, eh

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

eh, sad mogu telefon ostaviti da predahne, zasad sam zadovoljan, sve šljaka, nemam ja ništa protiv lollipopa

 

facebook, viber, whatsapp, messenger, nisam ni instalirao, naveden aplikacije cu do daljnjeg ignorisati, osjecam se bolje bez njih

sad kad je sestrić kod mene, kameru nisam ni isprobao, prvo sto sam upalio jeste ono sa fora sa animacijama, bas je cool :D btw ovih dana malo i sa kamericom se poigrati, primjetio sam da autofokus radi dok trepnes, ogroman skok naspram lumije 1020

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

AF da ali samo okidanje je ubersporo po današnjim flagship standardima treptaja oka. Igraj se sa AFom, fantastičan je šta može uhvatit...

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Ma daj, nekompaktibilne slusalice od lumie 1020 na xperiji, a slusalice nisam dobio uz fontele, umrijecu od dosade dok dodjem do rajvoSa
I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ti fakat nemaš sreće, ja sam uz svoj dobio sluške, MH750 standardne što im idu uz flagship uređaje...

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Te slušalice koje daju s mobitelima su kao da ih uopće nisu ni dale, one koje sam dobio s SE X Neo V su krepale, Mh750 koje sam dobio s XZ su krepale (jedan kanal ne radi, sad mi služe kao antena za radio kad radim neki "prljavi" posao) nakon možda manje od pola godine, ne sjećam se više, a čitao sam komentare da nisam jedini koji ima problema s tim Mh750. Uzeo sam neke Sonyeve u svijetu medija, ne znam točno kako se zovu, bile su nekih 150-180kn. Zvuk je po meni jako dobar (puuuno bolji od mh750), a sad me služe već više od godinu dana. Gledao sam i neke Sennheiser u istom cjenovnom rangu ali ih nije bilo. Uglavnom, najbolje jednom dati neku lovu za normalne sluške i ne zamarati se s tom jeftinoćom koju bacaju u kutije mobitela

 

Edit: 

Jedino one NC koje su išle s Z2, za njih vjerujem da su jako dobre jer ovako u po netu baš i nisu povoljne

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 18:22 (speedy56).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Što se tiče tih stock sluški one po pravilu riknu unutar godinu dana, a koliko znam na tu dodatnu opremu jamstvo je 6mj pa toliko i vrijede.

 

Najbitnije je provjerit kad kupuješ sluške za mob koliko im je jamstvo jer mi se tipa Sennheiser MX271 2x pokvario, jednom pred kraj jamstva, a jednom drito nakon isteka tako da samo ime nažalost nije garancija, pisani papir je

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

ja problema sa slušama nikad nemam na mobitelima, malo ih čuvam i ne zamećem ali nisam baš sad frik da ih mazim i pazim. Nit sam neki audiofil da sad mora bit da svršavam na bas il tak nešt dok putujem u tramvaju... Koliko mi treba MH750 su mi odlične.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

nisam ni neki audiofil, meni dovoljno samo da se normalno cuje, ove sa lumije 1020 su me sluzile dobro zadnje dvije godine.

a gledam neke unboxing vidoe, bas iz europe, i njima su dosle slusalice, ja otvorio kod sebe kutiju i nigdje ih, bas ko da ih je neko uzeo sebi, prazan prostor gdje su trebale biti :P

znate kako je kad putujes u busu nekih 5-6 sati, i samo buljis kroz prozor :P

 

valja sad trošiti opet para, uzeti neki tanak silikonski case, onu vezicu obavezno (navikao na lumiji 1020, jako zgodna stvar) te i tempered glass.

 

 

btw kako kod vas staklo od kamere nazad, imate li problema sa ogrebotinama? kad sam vidio da je zastita plasticna, a ne staklo, malo me strah, neću da me baš sad kad sam uzeo telefon da me strefi.

btw. zasad baterija jako dobra, lumia 1020 bi vec bila na punjacu, i airplane mode ukljucen. Z5 se odupire, i gdje sam na lumiji imao problem tj na stand by, xperia jako malo tu trosi.

 

uglavno, jos par dana testirati pa cu i ja review neki bacit´  jedino sto su mogli ako ništa ubaciti fast charger, sporo puni na ovome sto dodje u pakiranju.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

od 10 mjeseca, case ne koristim niti ikakvu drugu zaštitu pozadi ali se oko kamere nije još izgrebalo. Taj problem sam imao već na Z3C ali ovo je izgleda kvalitetnije. Slušalice sam dobio u paketu, vidio sam i ja da drugi nisu, al ne znam točan razlog zašt da zašto ne. Tako te potrefilo valjda.

 

Ovo za sporo punjenje nemoj me zajebavat  Ovaj charger bateriju napuni u sat i pol, za usporedbu, Z3C se punio oko 3 na onom koji je došao sa njim.

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Indestructible 

Potpisujem za charger, napuni za sat ipo.

Preporučio bih ti kaljeno staklo za prednju i zadnju stranu jer ti onda mob bude nadignut u odnosu na podlogu pa je manja šansa da se kamera izgrebe. Povrh toga moš i gumeni TPU case, sve navedeno koristim.

 

A kakvu to vezicu koristiš, to nisam koristio od 2009.

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

a nisam nikad imao telefon s alumijimom i staklom, sve prethodno je bilo ili samo aluminij ili plastika/polikarbonat, sve nokije bile, osim samsunga kad je izbacio galaxy s, tad je bila ona njihova obicna plastika

 

za case cu vidjeti, kod lumije 1020 sam nekad nosao, a nekad skinem, i tako u krug, a sto se tice vezice, meni je ona prejaka stvar, lakše izvlačim telefon iz džepa, a i lumija prije kad bi mi ispadala nekako baš za vezicu ufatim telefon (ako vezicu u tom slučaju ne uvežem oko ruke) čak mi jednom jaranu umalo telefon ispao u vodu da nije bilo te vezice, dakle, vezica čuva fontele :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

odvrtio malo antutu, iznenadjen sam, ne sa scoreom,vec sa zagrijavanjem, sony je odradio jako dobar posao, telefon se malo zagrije, cim je zvrsio sa benchmarkom telefon se odmah ohladio.
ljepota, inace ne bih ni odvrtio vec jaran sa iphone 6s htio porediti, tokom onog dijela sa onim "igrama" iphone jeste bolji, vidi se da ide to ugladjenije, ali z5 sasvim malo zaostaje.

jako sam zadovoljan sa telefonom, ma prezadovoljan.

evo i slika, slikano sa 8mpx rezom.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Updejtaj si Sonyeve aplikacije jer je kamera dobila redizajn UI-a u odnosu na stock.

Fotke su inače ok, samo Superior Auto povećava ISO do razine gdje ima šuma čim je manje svijetla (tipa unutarnji prostori osvijetljeni suncem) pa si osobno lockam ISO na manualu, a Auto koristim za slikanje vani.

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

sve je kod mene up to date, ove gore slike su izvadi telefon, point and shoot

nisam se još pozabavio sa kamerom, nemam ovih dana vremena, ove sedmice moram neke ispite riješiti, pa ću se onda malo više pozabaviti sa telefon, iako mi sad ne da mira

moram se bolje upoznati sa sonyevom kamerom

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
crazy_luđak kaže...

Updejtaj si Sonyeve aplikacije jer je kamera dobila redizajn UI-a u odnosu na stock.

Fotke su inače ok, samo Superior Auto povećava ISO do razine gdje ima šuma čim je manje svijetla (tipa unutarnji prostori osvijetljeni suncem) pa si osobno lockam ISO na manualu, a Auto koristim za slikanje vani.

 

Točno to, manual sa ISO lockom i divota.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Xperia Lounge App dobila update, u changelogu pise - optimized for Android M

hajd bar da Sony makar negdje nagoviještava Mashmallow update

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Skoro sve njihove aplikacije su od 1. mjeseca dobile update za optimizaciju na M-u

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

ja prezadovoljan

nekako mi chrome slabo troši, s obzirom da ga najviše koristim za facebook, dopisivanje (nemam fb app) plus dosta ostalih stranica koje posjecujem.

pa presudite :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

To je najbolja poruka za hejtere i preporuka za nove korisnike 

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Meni nebi toliko izdrzala na Z5c da ga na akumulator spojim.. ali sve ovisi o koristenju

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Meni ide do nekih 4.5h sa sveopćim igranjem i svim mogućim društvenim mrežama koje su ogromni potrošaći. Tako da vjerojatno bi išlo na 6h da to sve maknem i normalno koristim.

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
6h sota u jedom danu uopće nije puno, bilo bi žalosno da je drugcije. 6h sota u 2 dana, e da mi je to vidit ;-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
bubimir13 kaže...

Meni ide do nekih 4.5h sa sveopćim igranjem i svim mogućim društvenim mrežama koje su ogromni potrošaći. Tako da vjerojatno bi išlo na 6h da to sve maknem i normalno koristim.

 upravo, facebook app ne koristim, jer idem preko web browsera, gdje sve jednako vidim, a uz to mi ne treba jos naknadno app za dopisivanje tj messenger, znaci odmah sam posteđen za dvije aplikacije, u koje bih morao ulaziti i opterećivati bateriji

zato i spominjem gore chrome, koji jako dobro radi, iako sam bio isprva skeptičan, što nema defaultnog sonyevog browsera

ne skidam se s telefona, ovih par dana, a xperija z5 s ovako dobrom baterijom mi je legla ko desetka na keca

 

kao što se gore vidi, jako malo se baterije trosi u standby, ali kad pocnem telefon koristiti onda i baterija opada, sto je logicno

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 19:05 (Indestructible).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

http://connect.dpreview.com/post/2658453908/sony-xperia-z5-camera-review

 

Napokon i njihov cijenjeni review koji dosta dobro ocjenjuje kameru na ovom phonu. Samo oni koriste 23mpx za sve uvijete, pa me iznenađuje malo to da nisu uzeli 8mpx.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice