Štete li bluetooth slušalice?

poruka: 14
|
čitano: 19.243
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Štete li bluetooth slušalice?

Dakle, u zadnje vrijeme se više-manje sve više govori o (ne)štetnosti mobilnih uređaja. Podsijetio bih na onaj test na kojemu su skuhali jaje koje se nalazilo između mobitela dok su bili u stanju poziva. Stoga, zanima me da li netko zna ili ima neko mišljenja da li, i koliko štete zdravlju  bluetooth slušalice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?

a to ti je isto kao i o štetnosti mobilnih telefona... Jedni kažu da štete drugi kažu da ne štete. Isto tako je i sa bluetooth slušalicama, neko će ti reći da štete neko da ne štete, ako pitamo proizvođače, naravno da ne štete:)). Ja imam Sony Ericssonovu Bluetooth slušalicu i koristim je i nisam primjetio nikakve promjene. A što se tiče kuvanog jajeta sa mobilnim telefonima, gledao sam eksperiment na Discoveriju gdje je jaje bilo okruženo sa 50 moblinih telefona u razgovoru i nije se skuvalo...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?
malina22 kaže...

 gledao sam eksperiment na Discoveriju gdje je jaje bilo okruženo sa 50 moblinih telefona u razgovoru i nije se skuvalo...

 I ja sam to gledao(braniac), to sa stetnoscu ti je glupost, stetno je ako drzis mob na usima 24 h na dan sto ne vjerujem da radis.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics - Even if you win you´re still retarded.
16 godina
protjeran
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?
Point-X kaže...
malina22 kaže...

 gledao sam eksperiment na Discoveriju gdje je jaje bilo okruženo sa 50 moblinih telefona u razgovoru i nije se skuvalo...

 I ja sam to gledao(braniac), to sa stetnoscu ti je glupost, stetno je ako drzis mob na usima 24 h na dan sto ne vjerujem da radis.
 Da bilo je to na Braniac-u, bluetooth nema jednako zracenje ni snagu kao mobitel. Jos ti je najsigurnije zica ili auto speakerphone
Zlo i Naopako
15 godina
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?

drži se ti fiksne linije i nemaš brige.

16 godina
neaktivan
offline
Štete li bluetooth slušalice?

hehe...hoću...haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Štete li bluetooth slušalice?

mislim da ti je član malina22 sve rekao, odnosno to je i moj stav.

 

Mišljenja sam da također i BT sklušalice štete u istoj mijeri kao i mobitel, možda čak i više pošto su stalno u neposrednoj blizine glave i aktivne kroz cijelo vrijeme.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?

ne vjerujem da to nešto puno šteti. stalno smo okruženi elektromagnetskim valovima tako da jedan mobitel ne može puno toga promjeniti.

16 godina
offline
Štete li bluetooth slušalice?

e to si dobro rekao, SVI smo svakodnevno okruženi kakojakvim zračenima, svuda oko nas.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Štete li bluetooth slušalice?

Službeno ni mobiteli ni bluetooth nisu štetni, jer bi inače bili zabranjeni.

Možda stvarno nisu štetni, možda se činjenice prikrivaju, a možda uistinu nema jasnih dokaza ni za ni protiv štetnosti.

Nije rijetkost da se nakon niza godina korištenja otkriju neočekivane stvari o nekom proizvodu, odnosno o njegovoj štetnosti.

Kada je gospodin Wilhelm Conrad Röntgen 1895 otkrio x-zrake, bilo je jako popularno ići se slikati na rendgen, čisto da vidiš kako izgledaš unutra. Nitko nije niti pomišljao da bi to moglo imati neke štetne posljedice na zdravlje. Nakon nekog vremena su se   na osobama koje su se malo češće išle slikati, primijetile promjene koje danas zovemo radijacijskom bolešću.

Pred nekih stotinjak godina bio je jako popularan lijek protiv bolova koji je proizvodio Bayer, a koji je kasnije zamijenjen Aspirinom, jer se otkrilo da izaziva ovisnost. O kojem se lijeku radi, možete vidjeti na slici (izbacite uljeza). Da vas danas neko zatekne s tim prethodnikom Aspirina, vjerovatno bi vas se odrekla cijela obitelj.

DDT (diklor-difenil-trikloretan) je jedan od najpoznatijih insekticida, čija uporaba datira od 1939. godine. U vrijeme drugog svjetskog rata, zbog svoje "apsolutne neškodljivosti" primjenjivan je kao sredstvo za higijenu u borbi protiv ušiju i tifusa, te u vidu praha nanošen na kožu ljudi: vojnika, izbjeglica i zatvorenika. Švicarski kemičar Paul Hermann Müller je 1948 za njegovo otkriće dobio Nobelovu nagradu. Danas se DDT povezuje se s karcinomima te s muškom neplodnošću, nakon što je dokazano da blokira muške spolne hormone. U industrijaliziranim je zemljama njegova uporaba zabranjena, a UN-ov program za razvoj pokušava zabraniti njegovu uporabu u cijelom svijetu.

 

Tako što se tiče i mobitela i ostalih bežičnih mreža, koristiti koliko se treba i mora, ali bez pretjerivanja, jer je to još uvijek relativno nova tehnologija, pa se možda još niti neznaju sve negativne posljedice njihovoga djelovanja. Ja se nadam da nisu štetni.

Postoje određene indicije da bežično spajanje na internet može povećati opasnost od zamućenja očne rožnice, pa je stoga   preporučljivo povezivanje modema i računala kabelom, ako već stoje na stolu jedno pored drugog.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Štete li bluetooth slušalice?

sve to stoji, ali mi smo izloženi elektromagnetskom zračenju htjeli mi to ili ne. ne moraš ti ni imat mobitel ali ga imaju drugi a signal s mobitela ne putuje pravocrtno prema baznoj stanici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Štete li bluetooth slušalice?

Istina je da smo cijelo vrijem okruzeni raznim zračenjima ali mobitel mi izgleda puno jaci od njih ako je blizu nas zato što ako ga stavis pokraj bilo kojeg uređaja na njemu  če se vidjeti smetnja,npr. kreštenje zvučnika kod kompa i smetnje kod TV ekrana,što bi trebalo značiti da moze biti loše imati ga oko glave cijelo vrijeme.No ipak jakost tog signala opet oslabi kada se javis na telefon ....

 

 

da li mozda to znaci da je signal samo jak dok se ne javis?

 

ma sve usvemu,mislim da bluetooth nebi trebao uopce stetiti s tim da ga neke osobe imaju 24h ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2010 18:57 (Alen0047).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Štete li bluetooth slušalice?
dejo6 kaže...

ne vjerujem da to nešto puno šteti. stalno smo okruženi elektromagnetskim valovima tako da jedan mobitel ne može puno toga promjeniti.

upravo tako!Namigiva za to niko ne brine,a o mobitelima znaju puniti glave ljudima(bespotrebno)....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
16 godina
offline
Štete li bluetooth slušalice?

Štete naravno, kao i sva elektromagnetska zračneja.

No Bluetooth radi na 2,4 GHz (točnije na range od 2.4 - 2,48 GHz) što puno manje smeta ljudima nego mobiteli , koji rade na 900, 1800 ili 1900 MHz.

Uz to snaga bluetooth signala je oko 2.5 mW (standard u mobilnoj komunikaciji), što je naspram 250-500mW koliko zrače mobiteli prava sitnica(stariji telefoni na GSM-u i do 2 W).

Tako da nema neke prevelike bojazni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice