Tele2fon V6

poruka: 41
|
čitano: 41.719
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V6

Bok ekipo!!

 

- ovako zanima me tko proizvodi Tele2fon V6, zadnji njihov model Tele2fon V5 je proizvodio Mobiwire, imo sam ga priliku koristit 2 tjedna kao zamjenski uređaj dok je moj Galaxy S4 bio na servisu i ugodno me iznenadio, imo je dosta dobar ekran i na njemu je bio čisti android ko na nexus modelima, jedino mu je kamera bila malo lošije kvalitete, ali radio je dosta brzo, uvijek je bilo slobodno 300-400mb RAM-a iako sam imo instalirani messenger, viber, facebook, 24 sata i ostale programe u pozadini

 

- po specifikacijama je praktički jednak Sony xperia 4G uređaju, kao i po cijeni, jedina je razlika u veličini ekrana jer je manji uređaj i dosta je tanji od xperie, e da i podržava 4G mrežu koja nema smisla kod Tele2 operatera

 

- tražio sam po netu među raznim kineskim proizvođačima i nisam uspio naći sličan uređaj po vanjskom dizajnu, dok hardverski ima dosta sličnih uređaja, na Mobiwire stranici sam gledo i još uvijek su im svi stari modeli prikazani

 

- nemam u planu kupovat taj mobitel, al me ono čisto zanima jer će me vjerojatno ljudi pitat što mislim o njemu pošto ima dosta atraktivnu cijenu za ono što hardverski nudi, pa se zato malo više informiram

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V6

ima i boljih mobova za te pare a i teletina je glupa i poznata po nedostatku signala

L.P
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6

znam da je signal užasan kad sam korisnik tele2, nemoraš mi ništa objašnjavat, nema za te pare hardverski boljih mobova u Hrvatskoj osim sony xperie 4G, nemoj pričat napamet

9 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V6

mislio sam na kineze sa webshopova poput banggood etc..

L.P
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2fon V6
Nema niti Hd ekran, zato mi se ne sviđa. Neki 'kinezi' nude čak full hd za cca 150$
...biće bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6

iz kine se za te pare može naručit i xiaomi redmi 2, al ja ovdje ne pišem o mobitelima koje moraš naručivat iz kine, nego o mobitelu kojeg možeš kupit kod nas u Hrvatskoj po cijeni od 795 kn, a za tu cijenu nudi mt6735 procesor koji je u rangu sa snapdragonom 410 i ips ekran pristojne rezolucije za tu veličinu ekrana od 4,5", plus što dobiješ 2 godine garancije, zato molim da mi odgovarate za ono šta sam pito u prvom postu, jel itko zna tko proizvodi ovaj mobitel, nemojte mi davat savjete koji mobitel kupiti i predlagat mobitele iz kine jer to me ne zanima

10 godina
offline
Tele2fon V6

Taman se igram s njim, stock android 5.1 bez ikakvih dodataka. Doubletap2wake. Jako fluidan. Svidja mi se. Sad udrem antutu

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Tele2fon V6
thebatman kaže...

Taman se igram s njim, stock android 5.1 bez ikakvih dodataka. Doubletap2wake. Jako fluidan. Svidja mi se. Sad udrem antutu

Jel mobitel podržava 4G LTE? Gore ne pišu LTE frekvencije, ali dole piše LTE. Osim toga, je li snimanje stvarno 3GP ili?

10 godina
offline
Re: Tele2fon V6
Marko :D kaže...
thebatman kaže...

Taman se igram s njim, stock android 5.1 bez ikakvih dodataka. Doubletap2wake. Jako fluidan. Svidja mi se. Sad udrem antutu

Jel mobitel podržava 4G LTE? Gore ne pišu LTE frekvencije, ali dole piše LTE. Osim toga, je li snimanje stvarno 3GP ili?

 Podržava 4g, dual sim je, provjerim kasnije za video. BTW u specifikacijama piše 8mp, a u mobitelu 13mp.

 

Testiram i kameru malo.

10 godina
offline
Tele2fon V6

Evo par sa

Moj PC  
4 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
thebatman kaže...

Evo par sa

 opet su ga zeznuli sa unutarnjom memorijom podijeljenom na dvije particije, nekak mi je premali score na antutu za procesor MT6735 i tu mi neš smrdi i izgleda da su stavili krive specifikacije za ekran po ovom tvome screenshotu, jer mu sistem pokazuje HD rezoluciju ekrana, a pod specifikacijama su naveli qHD rezoluciju, a što se tiće 4G mreže smatram da je to nebitno jer je mob vrlo vjerojatno zaključan na Tele2 a oni ne podržavaju 4G, aj nabaci ak ti nije problem neku recenziju, tipa kako se ponaša u surfanju, kolko mu je ram-a slobodno kod malo žešćeg multitaskinga, testiraj kamere, test baterije i ostalih stvari da ne nabrajam, uglavnom vec i znaš sam, jer vidim da si radio vec neke recenzije za mobove

10 godina
offline
Re: Tele2fon V6
Pinhead kaže...
thebatman kaže...

Evo par sa

 opet su ga zeznuli sa unutarnjom memorijom podijeljenom na dvije particije, nekak mi je premali score na antutu za procesor MT6735 i tu mi neš smrdi i izgleda da su stavili krive specifikacije za ekran po ovom tvome screenshotu, jer mu sistem pokazuje HD rezoluciju ekrana, a pod specifikacijama su naveli qHD rezoluciju, a što se tiće 4G mreže smatram da je to nebitno jer je mob vrlo vjerojatno zaključan na Tele2 a oni ne podržavaju 4G, aj nabaci ak ti nije problem neku recenziju, tipa kako se ponaša u surfanju, kolko mu je ram-a slobodno kod malo žešćeg multitaskinga, testiraj kamere, test baterije i ostalih stvari da ne nabrajam, uglavnom vec i znaš sam, jer vidim da si radio vec neke recenzije za mobove

 Čudno mi je ovo, antutu pokazuje 720p rezoluciju ekrana, ali kad napravim screenshot zaslona slika je u qHD rezoluciji.

Uređaj nije zaključan ;)

 

Napravim recenziju u nedjelju.

9 godina
offline
Tele2fon V6

Kakav je ekran, pixelasti? Je li fluidan, stabilan?

Lijep da umreš!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tele2fon V6

Našao sam kineza kojeg je Tele 2 prepakirao u svoje Tele2fon V6... Sumvier S9T

 

MTK6735M 1.3GHz

4.5" QHD OGS IPS 960X540 pixel

1GB RAM  +  8GB ROM

1800 mAh baterija

android 5.0 itd...

 

Nije loše, sad čekamo recenziju od kolege

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
filterini kaže...

Našao sam kineza kojeg je Tele 2 prepakirao u svoje Tele2fon V6... Sumvier S9T

 

MTK6735M 1.3GHz

4.5" QHD OGS IPS 960X540 pixel

1GB RAM  +  8GB ROM

1800 mAh baterija

android 5.0 itd...

 

Nije loše, sad čekamo recenziju od kolege

 

 sličan mu je, ali mislim da nije isti, stražnja kamera je na tele2fon-u 8mpx, dok je na tom sumvier-u 5mpx, sad neznam dal  i tele2fon ima metalni okvir, još je razlika u debljini 8,14 mm naspram 8,25 mm, thebatman može potvrdit dal je to taj mob pošto je testiro tele2fon

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
Pinhead kaže...

 

- po specifikacijama je praktički jednak Sony xperia 4G uređaju, kao i po cijeni, jedina je razlika u veličini ekrana jer je manji uređaj i dosta je tanji od xperie, e da i podržava 4G mrežu koja nema smisla kod Tele2 operatera

 

Xperia dolazi s jačim procesorom, Mediatekov 64 bitni MT6732 (4x1.5GHz Cortex A53) uz GPU MaliT760MP, tako da ovdje ne možemo govoriti o "praktički jednakim" uređajima. Evo, netko je priložio i rezultate Antutu benchmarka, mobitel je postigao nekih 18000 bodova, dok Xperija E4G postigne preko 32000 bodova.

 

Nego, na temu...

 

Tele2fon V6 dolazi s okljaštrenom odnosno oslabljenom verzijom Mediatekovog MT6735 procesora - radi se o SoC-u MT6735M, također 64 bitni, namijenjen za ugradnju u low-end uređaje, čije su četiri Cortex A53 jezgre predviđene za rad na 1 GHz-u, međutim na Tele2fon V6 uređaju kucaju na 1.3 GHz (vjerojatno OC, pripazite na moguće zagrijavanje uređaja). SoC je predviđen za modul kamere do 8 MP i rezoluciju zaslona qHD. GPU je MaliT720 (u suradnji s 1 GB radne memorije očekuju se sasvim solidne grafičke performanse (3D igre, render web stranica...).

 

Sve u svemu, barem na papiru, radi se o odličnom mobitelu za te novce... još ako dolazi otključan. Šteta što zaslon nije veći, 5" bi bilo idealno.

14 godina
offline
Tele2fon V6

kupio,zadovoljan, jedino slušalice kratki kabel pa uzeo od V5 i začudo dobio bolji zvuk od originalnih.

najveće zamjerke hrvatski prijevod određenih fraza i tipka za paljenje koja već sad malo štrocka.

da se nešto više grije nisam jos primjetio, kut gledanja super, a kinezi naopako složili jack na mikrousb konektoru pa im oznaka gleda dolje kada se uključuje.

Noob na profilu... opasnost...
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tele2fon V6
Narucio sam ga i ja. Koliko god imao manji score od xperie, ne palim se na to jer mi nece sluziti kao gamerski uredjaj. E sad, zanima me: trajanje baterije, optimiziranost sustava, kakve su kamere? Kakav je zvuk u slušalici prilikom razgovora? Scrollanje po internet stranicama ide glatko ili? Hvala puno!
**[LG L90 D405n] [Android 4.4.4. Kitkat]**
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
djdino0402 kaže...
Narucio sam ga i ja. Koliko god imao manji score od xperie, ne palim se na to jer mi nece sluziti kao gamerski uredjaj. Scrollanje po internet stranicama ide glatko ili? Hvala puno!

Slazem se da benchmark score nije bitna stavka, medjutim GPU je vrlo vazan, ne samo za igranje igara nego i za ugodan rad sucelja, posebice kad je rendering web stranica u pitanju.

 

Srecom Tele2fon V6 ima odlican MaliT720 GPU s dvije jezgre sto kucaju na 500MHz (bolji od razvikanih GPU-ova poput Tegre4, Adrena 320, PowerVR GSX544 MP4 i ostalih koje mozemo naci u mnogo skupljim uredjajima).

 

U Tele2 su pogrijesili u vezi snage procesora, naime cetiri jezgre u ovom mobitelu kucaju na 1.0GHz, tako kaze Wikipedia (slika ispod) ali se i vidi na slikama gore (Antutu info) sto je netko objavio (ponavljam ih ovdje, ispod teksta).

 

Inace, neki dan sam imao priliku nakratko se poigrati s mobitelom - svidja mi se dizajn, posebno cvrsto kuciste s metalnim obrubom. Zaslon me nije odusevio previse, a kamere nisam isprobao.

Jako zanimljiv mobitel za svega stotinjak eura.

 

 

 

Tele2 informacije u procesoru Tele2 informacije u procesoru
Antutu informacije o procesoru Antutu informacije o procesoru
Wikipedia informacije o procesoru Wikipedia informacije o procesoru
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
Ljudi, moze pomoc ? Imam Tele2phone V6. Kupio ga pred nekih tjedan dana. S mobitelom sam prezadovoljan. Brzina odlicna, sve super. Zastekao nije ni jednom, sve glatko lijepo ide no imam jedan problem, eh sad ne znam jel do mobitela. Uglavnom.. Instalirao sam jedno 4,5 aplikacija i pise da je memorija puna. Imam memorijsku karticu od 8GB u njemu i sto god napravim, nece. Odem na trg. play i stisnem da skine nesto i pise da ta aplikacija ne stane u mobitel a aplikacija minimalna. Pa ako moze kakav savjet ako se tko sastao vec s time i ranije. Hvala unaprijed. :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
TeoTeo kaže...
Ljudi, moze pomoc ? Imam Tele2phone V6. Kupio ga pred nekih tjedan dana. S mobitelom sam prezadovoljan. Brzina odlicna, sve super. Zastekao nije ni jednom, sve glatko lijepo ide no imam jedan problem, eh sad ne znam jel do mobitela. Uglavnom.. Instalirao sam jedno 4,5 aplikacija i pise da je memorija puna. Imam memorijsku karticu od 8GB u njemu i sto god napravim, nece. Odem na trg. play i stisnem da skine nesto i pise da ta aplikacija ne stane u mobitel a aplikacija minimalna. Pa ako moze kakav savjet ako se tko sastao vec s time i ranije. Hvala unaprijed. :)

Najvjerojatnije si popunio memoriju mobitela - 8 GB nije tako puno, posebno ako je podijeljeno na dvije particije sto je cesti slucaj s low budget mobitelima kineskih proizvodjaca.

 

Uzmi u obzir da Android Lolipop s pripadajucim aplikacijama zauzima otprilike pola od dostupnog prostora za pohranu.

 

Rijesenje? Izbrisi/onemoguci/vrati na tvornicu verziju sve aplikacije koje su stigle s mobitelom a ne koristis ih (oprezno samo da ne obrises aplikacije potrebne sistemu). Sve sto mobitel dopusta prebaci na memorijsku karticu. Takodjer, izbrisi aplikacije koje koristis rijetko ili nikada.

 

Mozda najbolje rezultate dobijes pomocu Clean Master aplikacije - ona ima vrlo dobru opciju i algoritam za oslobadjanje prostora (ponekad Facebook i slicne aplikacije nakupe po nekoliko stotina megabajta cachea, a Clean Master ce ti omoguciti rijesiti se toga na jednostavan nacin).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6

tako je, problem je isti kao i kod prijašnjeg Tele2fon V5 modela sa tim particijama, i to je ogroman minus kod telefona, neznam zašto je interna memorija podijeljena na dvije particije, na unutarnju i memoriju telefona, uglavnom postoji riješenje tvog problema

 

- pod postavkama telefona ideš na programe i svaki program koji si instaliro prebaci na memoriju telefona, tako da oslobodiš unutarnju memoriju, možeš i nariktat da ti se sve aplikacije koje skidaš automatski instaliraju na memoriju telefona (pisat će ti SD karticu)

- Clean Master ti je isto dobar alat, jer sa njim brišeš predmemoriju koje se zna nakupit i po nekoliko stotina megabajta, tako da i njega obavezno instaliraš i svakih 5-6 dana si brišeš predmemoriju telefona

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
Pinhead kaže...

minus kod telefona, neznam zašto je interna memorija podijeljena na dvije particije, na unutarnju i memoriju telefona

 Pretpostavljam radi odvojenih memorijskih čipova, recimo po 2 GB svaki (slično kao na PC-u kada imaš dva HDD-a).

16 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V6

čekam neku recenziju... :)

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tele2fon V6

Nema niko nikakva nova saznanja misljenja (neki test) mozda?

My box said, Requires Windows 98 or better. So I installed Linux.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tele2fon V6

Pozdrav svima, samo da javim da je dostupan update koji povecava memoriju uređaja za aplikacije sa 1gb na 4gb, tako da je sada mob bomba.

Moj PC  
3 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6

Pozz! Možete mi molim vas reči kako ga updatati,i mene muči memorija?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6
thebatman kaže...

Pozdrav svima, samo da javim da je dostupan update koji povecava memoriju uređaja za aplikacije sa 1gb na 4gb, tako da je sada mob bomba.

 Možeš mi samo poslat screenshot prve stranice na mobu(ne screen locka).Zanima me jer se mislim između Tele2fona V6,Microsoft Lumie 535 i Nokie Lumia 625.Molim te tvoje mišljenje jer vidim da si dobro razumiješ u mobitele.

Unaprijed hvala!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2fon V6

Dragi thebatmanu zamolio bih te da napraviš screenshot početnog zaslona(ne screenlocka) na Tele2fonu v6.Zamolio bih te također da mi kažeš koji je najbolji od sljedećih mobitela jer se nemogu odlučiti oko sljedećih.To su:Microsoft Lumia 535,Microsoft Lumia 625 i Tele2fon v6.

Unaprijed jedno veliko hvala!

15 godina
offline
Tele2fon V6

Ekipa bok,

 

uzeo sam dotični mobitel prije sedam dana. Iako me oduševio na prvi dojam, brzina, fluidnost, feeling u ruci.. moram priznati da sam razočaran. Prvenstveno baterijom od 1800mAh, koja jedva da uspije izdržati dan. Znači skidam ga sa punjača ujutro u 6h, odlazim na posao, palim 3G,  u pozadini se vrte viber, messanger i avast (koje ja koristim, sistemske i ostale stvari nediram, osim možda ugasim playstore ako ostane u pozadini nakon surfanja). Aktivno korištenje se sastoji od vibera i messangera cca 3h i igranja SmashHita od nekih 30tak minuta. Do 15h kad dolazim doma se nalazi na <20% ako ga poštedim ako se desi poziv ili nekakvo sms-anje onda je to <10%. I do navečer ako se ne ugasi sam bude dobro. (3G gasim kada dođem doma).

Vezano uz 3G kada je upaljen, imam problema sa pozivima, ljudi me nečuju ili ja nečujem njih, dolazi do "pucanja" (iako je signal full) i moram prekinut razgovor, ugasit 3G i onda opet probat zvat. To se dešava konsantno. Također, tokom razogovra se desi da facom prekinem jer se zalson iz meni nepoznatog razloga upali... Mislim da je opis koji tražmi: đaba hardware-a kad je software blesav. Također neke opcije su totalno banalne, a podešavanje profila zvuka je moguće samo u general. Tiho, bešumno, vibra.. ništa se nemože podesiti. Isto tako, zvukovi i obavjesti o porukama, iz nekog razloga mi mob bolkira messanger kada je upaljena vibra ili bešumno. Dakle dok ne otključam zaslon nebih znao da imam poruku s messangera. I još par detalja u vezi postavki koje su stvarno .. blesave je najprikladnija riječ. 

Ugl, može biti da sam dobio mob s greškom, kojem baterija također zeza (ili je to realna potrošnja nisam siguran), sutra ga nosim u shop na zamjenu il šta god.. i super mi je žao što nisam uzeo samsung grand prime u istoj tarifi za iste novce.. mulac.. 

I da.. ono prestrašno, nigdje maske za mobitel, Sumvier S9T je proizvođač/model (kao što netko reče u komentarima) ali znaći cijeli ebay nema masku za mob, na "stranicama" također nisam ništa našao, a ostalo što mi je google ponudio je također bez rezultata. Sve što se dobije s mobom, je plastičan case, koji će prilkom pada bit beskorstan, a ekran za mob košta kao cijeli mobitel skoro. A desit će se da će stradat, pogotovo bez nekakve gumene maske koja bi barem donekle amortizarala i zaštitila mobitel/ekran. 

Above &amp; Beyond
Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice