Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6 6t

poruka: 7
|
čitano: 1.271
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Exynos 9810 vs Snapdragon 845, što kupiti i gdje?

Pozdrav Bug forumu, dugo lurker, prvo put poster.

 

Naime, imam dilemu  oko izbora mobitela. 

 

Brat mi je nedavno kupio Oneplus 6T i moram priznati da sam oduševljen uređajem. No, nisam se odmah zaletio i uzeo, nego sam odlučio malo istražiti opcije. U konačnici, dilema je bila između s9+ I oneplus 6t. Ipak sam se odlučio za s9+. Naime, volim gejmati na mobitelu, no volim i dobru kameru (dosta slikam, te konzumiram dosta Youtube sadržaja bez slušalica - obično pred spavanje u krevetu imam naviku se izvalit i gledat videe, te mi je bitna kvaliteta zvuka i headphone jack), a i sviđa mi se dizajn, curved edge mi je bolna točka. Također, vidim da One UI uskoro stiže, vizualno mi je jako lijep. 

 

No problem mi je što ne želim Exynos 9810 verziju jer koliko vidim, grafički chipset je inferioran Adrenovom 630. Uskoro ide i crni petak, te vjerujem da mogu uhvatiti dobar s9+ za ok cijenu. No problem mi je što su mi jedine realne opcije e-bay ili Amazon, a dosad ništa tako skupo nisam naručivao.

 

Sad tu dolazimo do problema. Svjestan sam da mi Samsung neće dati podršku za Snapdragon u Europi, no u svrhu boljeg grafičkog čipseta spreman sam riskirati. Pročitao sam Andatechov članak te me on uvjerio da je SD845 bolji izbor. Isplati li se riskiriati narudžbu online (dug shipping, mogućnost oštećenja paketa, šansa da te zajebu i pošalju prazno kad vide gdje šalju u pripizdinu), u odnosu da jednostavno kupim mobitel u RH? 

 

 Primjer uređaja kojeg sam pickirao: Recimo ovaj

 

Bi ste li se vi odlučili na rizik? 

 

Također, ukoliko ne, bi li onda u konačnici uzeli 6T, Oxygen OS je zaista odličan, a hardverski je identičan "američkog" S9+, uz što dolazi s još dvije gige rama. Nažalost, kvaliteta kamere, te WOW effect i notch, te nedostatak Headphone jacka i necertificirana zaštita su mi nekako odbojni, a i iskreno, ne znam koliko će držati cijenu uređaj. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 18:15 (Narw).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6 6t

e bok.

Imam s9+ naravno exynos verziju,igram pubg redovito,ponekad instaliram koju novu igru da je samo probam,sve postavke na high i mobitel leti.Nikakva trzuckanja jos nisam primjetio.Jedino je fortnite loše optimiziran pa malo zastucka ai na svakom mobitelu.

Jedino di oneplusu šestici dajem prednost je baterija. Sve ostalo se nemože baš mjerit sa samsungom.Neki spominju taj oxygen os da je ultra brz ali vjeruj mi,obojica su toliko brzi da su razlike neprimjetne.

Sestra mi ima s7edge star 2 i pol godine i nevjerovatno je koliko je mobitel i dan danas dobar i brz u svim igrama.Tako da  je po meni čista glupost exynos mjenjat za snapdragon verziju.

S9+ najjeftinije u trgovinama ćeš naći za 5200 sada.

 

edit: A i zvuk,video i kvaliteta ekrana daleko bolja na s9+ nasprema oneplusu

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 18:23 (DuMe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6 6t
Uzmi 6T ako ti je gaming bitan. Jer 845 ne samo da je mnogo jači kod grafičke, nego je i framedrop manji nego kod Exynos. Uz to imaš osjetno bolju bateriju, a ekran premda nije 1440p, je fenomenalan ekran i sumnjam da bi primijetio razliku u rezoluciji. Isto tako kamera na 6 i 6T je prilično dobra. Ne znam zašto ljudi odmah kameru na OP stavljaju pod minus, ali mislim da bi se ugodno iznenadili. + ima night mode koji Samsung nema, a i port Google kamere je lagan
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6
zuper kaže...
Uzmi 6T ako ti je gaming bitan. Jer 845 ne samo da je mnogo jači kod grafičke, nego je i framedrop manji nego kod Exynos. Uz to imaš osjetno bolju bateriju, a ekran premda nije 1440p, je fenomenalan ekran i sumnjam da bi primijetio razliku u rezoluciji. Isto tako kamera na 6 i 6T je prilično dobra. Ne znam zašto ljudi odmah kameru na OP stavljaju pod minus, ali mislim da bi se ugodno iznenadili. + ima night mode koji Samsung nema, a i port Google kamere je lagan

 Jasno, zato i razmišljam o Snapdragon s9+ modelu da uvezem izvana, svrha teme je zapravo bila da vidim iskustva drugih koji su to uvozili izvana i jeli netko to uopće radio.  Rekao bih da je 6T nekako zadnja opcija. Gaming mi nije jedina bitna stvar iskreno, kažem tu su i stereo zvučnici, te headphone jack, jer zaista konuzumiram dosta youtube sadržaja.

 

 

13 godina
offline
Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6 6t
Moj savjet je da se ne upuštaš u to je će te vrlo vjerojatno koštati više nego Exynos verzija, a najbitnije što nećeš imati garanciju u Europi.
Morat ćeš nešto žrtvovati ako želiš SD 845
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trilema, exynos 9810 vs snapdragon 845 VS OP6 6t

Zašto ne Ajfon? Najbrži, nema edge ekran, najbolji ekran na tržištu, odlična kamera, odličan stereo zvuk itd.

 

Ali ozbiljno, konzumiranje sadržaja na 5-6" ekranu zvuči smiješno i sa pripadajućim zvučnicima.

 

Šta ne uzmeš Pocophone i ostatak love uložilš u tv ili projektor, kvalitetne zvučnike i BT gamepad i igraš kao čovjek.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 17:11 (Mar).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice