Ukraden mobitel

poruka: 43
|
čitano: 16.916
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Ukraden mobitel

Sinoc u kaficu neko mi je drpio mobitel molio bih vas savjet kako ga locirati radi se o modelu xperia xa logiran sam na istom  emailu  na pcu i na mobitelu pokusao sam nazvati no osoba koju ste nazvali trenutno nemore odgovoriti na vas poziv predpostavljam kartica bacena na mobu je ukljucen program  find my lost android  na pcu preko upravitelja android uredjaja prepozna mi uređaj no pise da je lokacija nedostupna mobitel je star neki 45 dana imam svu potrebnu dokumentaciju 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Nikako cim je lokacija iwkljucena na mob, mos se pozdraviti snjim. Jedino rijesenje ic na policiju i dat im sve podatke i papire telefona.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

jeli to more bit ak je mobitel iskljucen

Bero
15 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Otici na policiju sa papirima od moba. Ako je iskljucen normalno da nece raditi lociranje, ali cim se ukljuci lociranje ce proraditi. Telekom moze locirati mob ali prvo moras na policiju sa papirima da oni daju zahtjev telekomu za lociranjem mobitela.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Ukraden mobitel

Onda dolazis do problema gdje on moze reci da si mu prodao mobitel (bez kartice)... On nabavi svjedoke, ti nabavis isto (svi lazne) i onda ide zanimacija na nasim sudovima.

Uglavnom sretno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 23:23 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

svjedoke iman anim me prema prikupljenim podatcima ima li ikakve sanse da se mob pronadje

Bero
9 godina
neaktivan
offline
Ukraden mobitel

Na zalost tesko da ces doci do moba. Policija se uglavnom (osim ako imas debelu vezu) ne zeli zezati sa ukradenim telefonima. Nedavno sam napravio jednu prijavu za otudjenu robu i doslovno mi je receno da mi to nista ne vrijedi. Kaze postoji opcija da AKO netko uzme moju prijavu i malo se potrudi te pronadju pocinitelja, jedina opcija mi je privatna tuzba sto znaci da od svega nema nista. Niti ce netko uopce procitati moju prijavu a niti cu se ja privatno natezati s tuzbom, gubljenjem vremena, zivaca i jos love a sve za jedno veliko nista. Tako ti je to u nasim krajevima :(

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ukraden mobitel

Još k tome nije hi-end telefon. Pazi ubuduće, neće policija ništa oko jeftinijeg telefona poput ovog.

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Kakve ima veze jer high end ili nije.Vazno je koliko si mob platio, ako je iznad 2k kuna moraju ti izaci u susret i prijavit telekomu da locira mob. Moze to biti i skart koji ne vrijedi 300kn sad, ali ako je placen iznad 2000kn moraju napraviti prijavu i nalog da traze mob.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Ukraden mobitel

Odi na policiju, napravi prijavu i dalje s njima rjesavaj.

 

Operater ce po IMEI-u locirat toranj na koji je spojen mobitel i dalje valjda policija odradit svoje.

Linux, Arch Linux.
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Ukraden mobitel

Da izvinete pr*im im ja mater mobitel xperia z1 mi nisu htjeli trazit sad ovaj ne budu zvat cu njihove nadlezne i zupana jer mobitel sam platio 3000kn oni su duzni to napravit ako nece imas mladih ljudi koji bi sve dali za radno mjesto 

Bero
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

Sta je za tebe prijateljiu Hi-end hahaha :D mobitel sam platio 3000kn 

Bero
12 godina
protjeran
offline
Re: Ukraden mobitel
Bero_ng95 kaže...

Da izvinete pr*im im ja mater mobitel xperia z1 mi nisu htjeli trazit sad ovaj ne budu zvat cu njihove nadlezne i zupana jer mobitel sam platio 3000kn oni su duzni to napravit ako nece imas mladih ljudi koji bi sve dali za radno mjesto 

 Njihovi "nadležni" im i govore šta će raditi i čime da se bave svaki dan kad dođu na posao, ne odlučuju policajci sami hoće li tražiti tvoj telefon i hoće li se baviti ukradenim stvarima kojih možda ima na tisuće.

Sve ti je već rečeno, napravi prijavu i čekaj, to je sve što možeš.

 

I očito ne paziš na svoje stvari kad su ti ukrali već drugi telefon, kako ti uopće uspiju ukrasti telefon u kafiću? Staviš ga na stol pa odeš? Bolje se pozabavi čuvanjem svojih stvari nego poslom policije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 14:57 (bill_jobs).
10 godina
offline
Ukraden mobitel

Definitivno si upravu zns pomalo sam razocaran policijom jbt zivot evo nedavno su mene i kolegu zaustavili na biciklistickoj stazi jer nismo imali prsluka i kacige meni vec 2 jebena kazna dok je nama pisao kaznu jedan je s autom jedva cestu lovio ne jebu zivu silu zakon se postovat mora ali preko nekih stvari ipak mozes prijeci kolega moj do tada nije bio kaznjavan nema opomene a bahatost nezelim spominjat nazalost svugdje je takva situacija iskoristi situaciju

Bero
Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

Tak ti i treba kad si za to dao 3000kn. Ne gledaju oni koliko si platio, nego koje su tržišne cjene

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ukraden mobitel
Bero_ng95 kaže...

Definitivno si upravu zns pomalo sam razocaran policijom jbt zivot evo nedavno su mene i kolegu zaustavili na biciklistickoj stazi jer nismo imali prsluka i kacige meni vec 2 jebena kazna dok je nama pisao kaznu jedan je s autom jedva cestu lovio ne jebu zivu silu zakon se postovat mora ali preko nekih stvari ipak mozes prijeci kolega moj do tada nije bio kaznjavan nema opomene a bahatost nezelim spominjat nazalost svugdje je takva situacija iskoristi situaciju

 

Kaciga nije obavezna... Koliko godina imaš?

Svi smo mi Mentalist.
8 godina
neaktivan
offline
Ukraden mobitel

Ljudi stvarno ne paze na svoje uređaje.

 

 

Npr., jednom prilikom sam rano ujutro vikendom išao na posao tramvajem, a tamo sjedi dečko mrtav pijan ili drogiran u nesvjesti, drži iPhone 5c u ruci, i padne mu mob, ja mu kažem da mu je ispao mobitel, on ga digne. Valjda minutu nakon toga opet mu ispada, ovog puta ga bog ne može probuditi, ja govorim ništa. Ulazi neka žena i ona ga isto zove, ništa. Tramvaj se sad već i popunio ekipom koja ide kući iz izlaska, a ja već trebam dole, i mislim si netko će mu ga sigurno ukrasti. Fino uzmem mobitel i stavim u džep njegove jakne (gdje ima patent), valjda ga tamo nije uspio izgubiti. 

 

Isto na bivšem poslu smo znali nalaziti svako malo nečiji mobitel, pa ga čuvati dok netko ne dođe po njega. Jednom je netko ostavio mobitel na stolici nekoj i otišao u wc, a blizu je izlaz. Normalno da ga više nije našao.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Jakovp kaže...
Bero_ng95 kaže...

Definitivno si upravu zns pomalo sam razocaran policijom jbt zivot evo nedavno su mene i kolegu zaustavili na biciklistickoj stazi jer nismo imali prsluka i kacige meni vec 2 jebena kazna dok je nama pisao kaznu jedan je s autom jedva cestu lovio ne jebu zivu silu zakon se postovat mora ali preko nekih stvari ipak mozes prijeci kolega moj do tada nije bio kaznjavan nema opomene a bahatost nezelim spominjat nazalost svugdje je takva situacija iskoristi situaciju

 

Kaciga nije obavezna... Koliko godina imaš?

 21

Bero
14 godina
odjavljen
offline
Re: Ukraden mobitel
Bero_ng95 kaže...
Jakovp kaže...
Bero_ng95 kaže...

Definitivno si upravu zns pomalo sam razocaran policijom jbt zivot evo nedavno su mene i kolegu zaustavili na biciklistickoj stazi jer nismo imali prsluka i kacige meni vec 2 jebena kazna dok je nama pisao kaznu jedan je s autom jedva cestu lovio ne jebu zivu silu zakon se postovat mora ali preko nekih stvari ipak mozes prijeci kolega moj do tada nije bio kaznjavan nema opomene a bahatost nezelim spominjat nazalost svugdje je takva situacija iskoristi situaciju

 

Kaciga nije obavezna... Koliko godina imaš?

 21

 

Onda nije obavezna, i nisu te mogli kazniti zbog toga...

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukraden mobitel
Ante kaže...

Odi na policiju, napravi prijavu i dalje s njima rjesavaj.

 

Operater ce po IMEI-u locirat toranj na koji je spojen mobitel i dalje valjda policija odradit svoje.

Neće. Kolegici je netko ukrao iphone 6 i jedino što su ovi rekli je da mogu napraviti ciglu od njega i zblokirati ga po IMEIju. Lociranje rade samo ako je osoba nestala skupa sa mobitelom ali i u tim slučajevima dobiješ radijus od parsto metara. Pa neće policija češljati cijelu ulicu radi mobitela (iako bi, "sigurnost i povjerenje", trebali).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukraden mobitel
Ovako nije vezanu uz vasu temu al zanima me ovo
Upisem *#06# izbaci mi serijski broj pa povlaka / s brojem 75

A prije tjedan dana mi bilo 74

Molio bi ako bi mi ko mogao dati odgovor sta bi to trebalo znaci..
Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

ma ne treba cesat ulicu, odredis gdje mobitel "spava" po noci i gledas kud se krece na posao/skolu, dalje lako smanjis radijus/krivce. To sto su policajci "policajci" i nitko to ne radi je drugi problem.

Linux, Arch Linux.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ukraden mobitel

IMEI (serijski broj što ti kažeš ali nije) ima 15 znakova. Sve nakon toga je nebitno. IMEI se ne može mijenjati (osim nekim magičnim trikovima).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Ukraden mobitel

Za Android postoji aplikacija Cerberus koja daje puno mogucnosti ako je mobitel rootan ( sluzi manje vise za pronalazak telefona, ali ima puno mogucnosti ). Tako da ju mozete staviti kao system app i ako kradljivac vrati mob na tvornicko stanje onda aplikacija ostaje u mobitelu raditi bez da se vidi na popisu. Jedino ako je pametan pa kompletan ROM novi sprzi gore.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ukraden mobitel
Ma znam da se serijski broj ne mijenja i uvijek je isti.. samo me zanima sta bi trebao taj drugi broj znacit iza te povlake nakon serijskog broja
Kao sta sam rekao prije tjedan dana iza povlake bio broj 74 a sada 75

Prijatelj isto ima galaxy a5 2016 kod njega kad izbaci serijski broj pa iza te povlake pise /01
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Tomaxxx kaže...
Ma znam da se serijski broj ne mijenja i uvijek je isti.. samo me zanima sta bi trebao taj drugi broj znacit iza te povlake nakon serijskog broja
Kao sta sam rekao prije tjedan dana iza povlake bio broj 74 a sada 75

Prijatelj isto ima galaxy a5 2016 kod njega kad izbaci serijski broj pa iza te povlake pise /01

 To ti je znak da te prate

Baci mobitel i karticu u WC školjku 

You have to be odd to be number one
12 godina
offline
Re: Ukraden mobitel
Patrick_cro kaže...
Kakve ima veze jer high end ili nije.Vazno je koliko si mob platio, ako je iznad 2k kuna moraju ti izaci u susret i prijavit telekomu da locira mob. Moze to biti i skart koji ne vrijedi 300kn sad, ali ako je placen iznad 2000kn moraju napraviti prijavu i nalog da traze mob.

Baš suprotno... Misliš da će ti tražiti recimo htc desire plaćen 4999kn prije 6 godina? :P

Za ovo neće prstom mrdnuti kad su zapakirani na oglasima 1800kn. 3k za ovo dati... još nikako da povjerujem

 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
10 godina
offline
Ukraden mobitel

mob kupljen 26.09 u vipu 2800kn skoro 3k 

Bero
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ukraden mobitel

Tko još kupuje telefone za cash kod operatera majko mila... Mob je precjenjen sa svojom dućanskom cijenom od 2000kn... nasamarili su te kao mladog majmuna

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ukraden mobitel
Meni su nasli Lg G2..E sad,malo okruzenje i neki klinci ga uzeli tak da ono..Ne znam,probaj na policiji pa vidi.
Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice