Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.869
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mozda je kupljen od sellera koji je skuhao neki svoj rom i ubacio jezike unutra sto je lose jer to uvijek ili ima bugova ili nekih reklama koje ti ne daju mira.. zasad najbolje sto mozes je stavit xiaomi.eu rom 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Kako ide s garancijom kad se naruci preko aliexpressa, salje se negdje vani u sucaju kvara?

Vidim da imaju samo 1.g garancije, naspram 2.g kod nas u ducanima?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Bok ljudi.

Upravo sam počeo gledati ovaj mobitel. Ovdje vidim da ima Global ROM:

https://en.miui.com/thread-3369398-1-1.html

https://en.miui.com/thread-3890062-1-1.html

 

I sad pročitam ovdje da ne postoji Global ROM.

Kako to? Ima nekoliko verzija uređaja, ili što?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

 Mi 8  code name dipper - ima global 10

 

 Mi 8 Pro equuleus

 

 Mi 8 Lite platina - ima global 10

 

 Mi 8 Explorer ursa

 

 Mi 8 SE sirius

 

da ima različitih modela i previše čak

 

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 7:46 (MASVA).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

15% sniženje na Xiaomi mobitel u Sancta domenici + 10% popusta prijavom na Newsetler

Dosta dobre cijene

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
jomi kaže...

15% sniženje na Xiaomi mobitel u Sancta domenici + 10% popusta prijavom na Newsetler

Dosta dobre cijene

 Hvala!

I da odma pitam. Ovaj mi 8 kod njih, ima global 10?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mi 8 ima global ROM

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi 8

pozdrav

iman mi8 se sa xiaomi.eu rom-on koji mi ne moze napravit OTA update... 

trenutno je na njemu xiaomi.eu 8.6.28
kako mogu napraviti update na najnovi rom?

A zapravo jos bolje pitanje, je li bolje da idem na global stable rom ili da ostanem na xiaomi eu?



 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

za Mi8 SE ne postoji official global rom. Ostani na xiaomi.eu..

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...

za Mi8 SE ne postoji official global rom. Ostani na xiaomi.eu..

 hvala

Ali kako da napravim update, jer kada udem u updater app piše mi da ima dostupan update, medutim kada pritisnem "update" pise "your phone is up to date"

i naravno da uz taj update ne izgubim sadasnje podatke



13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Tvpronlem kaže...
Gam3r kaže...

za Mi8 SE ne postoji official global rom. Ostani na xiaomi.eu..

 hvala

Ali kako da napravim update, jer kada udem u updater app piše mi da ima dostupan update, medutim kada pritisnem "update" pise "your phone is up to date"

i naravno da uz taj update ne izgubim sadasnje podatke



 Odavde skines za mi8 se i pokrenes rucno update preko updater aplikacije, desno gore 3 tockice i odaberi zip 

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
domac5 kaže...
Tvpronlem kaže...
Gam3r kaže...

za Mi8 SE ne postoji official global rom. Ostani na xiaomi.eu..

 hvala

Ali kako da napravim update, jer kada udem u updater app piše mi da ima dostupan update, medutim kada pritisnem "update" pise "your phone is up to date"

i naravno da uz taj update ne izgubim sadasnje podatke



 Odavde skines za mi8 se i pokrenes rucno update preko updater aplikacije, desno gore 3 tockice i odaberi zip 

 tako jednostavno?? nece biti nikakvih bug-ova niti gubitka podataka?


super,hvala ti 

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

da zato sto vec imas eu rom, ovo je samo update na to.. inace bi tu bilo dosta vise zajebancije oko tog

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 8
domac5 kaže...

da zato sto vec imas eu rom, ovo je samo update na to.. inace bi tu bilo dosta vise zajebancije oko tog

 ipak sam napravia clean instal svega, samo sam backupa sve na mobitelu i restora na novi rom

cini mi se da sve radi super. cak i kompas koji mi nije radia na prosloj verziji sada radi.

medutim whatsapp mi vise nece da pušta glasovne poruke preko "slusalice" ...opce ne reagira kada ga prislonim na  glavu, nego uvik reporoducira na zvucnik.

zna li netko kako to rjesit?

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo počinjem pratiti pozornije ovu temu jer sam od jučer vlasnik Mi8 ( istina kao drugi mob) ali se „družim“ sad s njim intenzivno.

Od kada je predstavljen htio sam ga uzeti ali me sprečavalo ( ljutilo) što se dugo čekalo i što su trgovci do izlaska Globala otključavali bootloader i stavljali rom -ove. Nekako ja to volim sam odraditi a i želim da je global verzija original .

Dobio nadogradnju ,čim sam ga uključio i došao do radnog zaslona ,sa Verzije V10.0.2.0.OEAMIFH (MIUI10) na Verziju  V10.0.3.0.OEAMIFH(MIUI10).  

Za sad dojmovi ..elegantan.. sve radi i obavijesti ne kasne ( gmail, viber, whatsapp, letgo ).

Zamjerka: nema za sad (Smart Stay) mogućnost da zadrži uključen zaslon dok se u njega gleda i na ''always on display'' gdje nema obavijesti za gmail  viber , whatsapp … pa sam ga isključio , meni za sad dosta i led lampica za obavijesti ( navodno su to popravili u dev romu ).

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gledam si kupiti ovaj mob, pa me zanima koji su u konačnici objektivni dojmovi u vezi firmwarea/softwarea?

Jel dobro radi, ima li curenja baterije, kineskih apliakcija koje se ne mogu maknuti itd.?

Zanima me stanje uređaja out-of-the-box. Bez otključavanja bootloadera i sl., jer mi se više s tim ne da zezati kao nekad.

Thanks!

PSN - DeniZg80
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Stiga je night mode za china dev , radi zadovoljavajuće , al za moj ukus previše zasićene crvenkaste nijanse

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gdje je trenutno najjeftinije naručiti s uključenom poštarinom, carinom i PDV-om?

S DHL dostavom sam pronašao preko Aliexpressa za 382$

LINK

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 16:05 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Sutra poslijepodne možeš naručiti pošto je akcija. Bijeli 128GB sa dostavom cca 373$.

 

LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Meni se čini da je ovdje najpovoljnije, 64GB verzija za 382.99$ (27$ je DHL dostava koja ide iz UK).

 

Ove koje ste stavili će lupiti 25% PDV, zar ne?

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 20:52 (DeniZg).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
DeniZg kaže...

Meni se čini da je ovdje najpovoljnije, 64GB verzija za 382.99$ (27$ je DHL dostava koja ide iz UK).

 

Ove koje ste stavili će lupiti 25% PDV, zar ne?

 

 Da, ovo mi se čini ok, 2500 Kn za takav mob nije puno.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Evo i ja sam vlasnik MI 8 s Honorbuya, prelazak s Redmi note 2.

Naručio s Honorbuya, stigao za 2 dana, na njemu je MIUI 10.

 

Mobitel super u svakom pogledu, ali kao i većini problem su notifikacije.

 

Kako koristim otisak prsta, preskačem lock screen i ako nešto dođe, vidim samo ako je notifikacija iznad ikone aplikacije.

Na always on displayu se ne vidi ništa osim sata i messengera.

Kako nema status bara, skroz se osjeti kako nedostaju notifikacije.

Također, nigdje ne stoji ako je uljučen alaram, silent mode i slično.

 

Imaju li i drugi ovakvo iskustvo? Hoće li se nešto mijenjati po ovom pitanju?

Always on nema baš svrhe ako samo sat pokazuje.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Mobitel stigao sa Honorbuya prije 2 tjedna.

 

Ekran se na prvu cinio malo presvjetao, saturation mu je po meni za razliku od drugih ekrana na dosta niskoj razini, no u postavkama uz mnostvo drugih postoji opcija "Increased contrast" koja to rjesava. Vratio sam na defaultnu jer mi na kraju najvise odgovara. Sa ekranom sam vise nego zadovoljan.

Za kameru bih rekao da je odlicna, iako nije da bas svaka fotografija ispadne kako je zamisljena.. Nakon instalacije gcam-a, uz kombinaciju sa stock kamerom nemam nikakve zamjerke na fotografije, dapace znaju impresionirati.

Sto se tice brzine, mobitel je fluidan, tj. leti.

Prethodno sam imao Redmi 4 Prime koji ima 4100 mAh, ali autonomija je i dalje zadovoljavajuca, a i punjenje je dosta brzo.

 

Protivnik sam notcha, no ne znam jesam li ga primjetio otkad je stigao.

Sa nepostojanjem notifikacija u statusnoj traci sam se pomirio cim sam odlucio uzeti Mi 8, zgodnije bi bilo da ih ima, ali i ovako mi nije tesko palo.

Out of the box pravovremeno dolaze sve notifikacije (gmail, whatsapp, viber, messenger...) bez ikakvih namjestanja postavki. 

 

Netko je pitao za kineske aplikacije i curenje baterije. Curenje baterije nisam primjetio, a nema ni kineskih aplikacija osim ako se kao takve ne podrazumijevaju MIUI cleaner ili Security.
Sve u svemu, odlicna kupnja.
I trebam pohvaliti spomenuti Redmi 4 Prime koji me najbolje sluzio od svih mobitela do sada, i nakon 2 godine radi kao svicarski sat. 
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Možeš plz zavrtiti Antutu?
Zanima me score i throttla li mobitel, kako mnogi tvrde (Gsm Arena, Mob.hr itd.).
Thanks!
PSN - DeniZg80
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
DeniZg kaže...
Možeš plz zavrtiti Antutu?
Zanima me score i throttla li mobitel, kako mnogi tvrde (Gsm Arena, Mob.hr itd.).
Thanks!

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ne znam sta mislis raditi na mobu, ja nisam primjetio nikakvo throttlanje niti mislim da mozes to u svakodnevnom koristenju primjetiti.
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Spominjalo se i na ovoj temi pregrijavanje i usporavanje mobitela pri benchmarku i jačim igrama, pa me zanimalo jel' to riješeno sa miui10 update-om.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 20:18 (DeniZg).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-Xiaomi-MI-8-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-S845-Octa-Core-Mobile-Phone-3400mAh/32881574037.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5fa22e0erPoHjt

 

Da li jeto najpovoljnije trenutno i za koliko stiže otprilike, te najvažnije da li ide porez ako se izabere dhl?

mi 8 6/64 =384$ sa dostavom dhl

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Imas global version od istog sellera za 150kn vise.

I ne, ne placas nista ako uzmen dhl

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 16:26 (Kregol).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice