Xiaomi Mi4

poruka: 250
|
čitano: 64.033
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Danas je predstavljen novi flagship tvrtke Xiaomi, Xiaomi Mi4.
Specifikacije:

CPU: Quad Core Qualcomm Snapdragon 801, 2.5 GHz
3GB LP-DDR3 RAM
5-inch 1080p Sharp/ JDI OGS full lamnation display
13MP rear/ 8MP front Sony CMOS camera
3080 mAh battery

OS: MIUI v5 based on Android 4.4 KitKat (uskoro MIUI v6)

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 11:53 (antimadridista).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

odličan ekran ugrađuju - to je s Sharpovog modela Aquos koji se prodaje samo na japanskom tržištu...

 

Xiaomi Mi4 će biti vrhunski mobitel. Stvarno se ekipa trudi ponudit top specifikacije po povoljnoj cijeni.

13 godina
offline
Xiaomi Mi4

kad bi trebao doći na tržište ili neki pre order?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
bozhan kaže...

kad bi trebao doći na tržište ili neki pre order?

Navodno u rujnu stiže na tržište. Ako bude cijena nekih 300 - 350 eura, uzimam ga sigurno.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4

Kod mene malo razočaranje, a vidim dosta ima razočaranih postova po netu...
Prvo dizajn, pogotovo bijelog primjerka, previše iphone... Snapdragon 801, a bilo se šuškalo o 805... Neće biti mjesta za sd karticu, a po netu se šuška i da se baterija neće moći vaditi...
Ostaje se na 5'' mada su uglavnom svi flagship ostalih relevantnih proizvođača to prerasli...

Sve u svemu odličan mob (valjda će i cijenom biti pristupačan), ali ništa spektakularno.
Realnije bi bilo da su ga nazvali mi3s.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 16:10 (brixy).
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Meni je baš prednost što je ekran od 5" a ne veći. To mi je baš taman, i jedan od razloga zašto mi se mobitel baš sviđa, nisu forsirali veći ekran i 2K rezoluciju, vjerojatno su se više posvetili drugim detaljima. Ali naravno, to je samo ono što meni odgovara, moje mišljenje. Vrhunski uređaj za prihvatljivu cijenu. Baš me zanima kvaliteta kamere.

 

edit:

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 16:34 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Cijena: 16GB - 320 USD, 64GB - 400 USD

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 18:13 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

Antutu

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 20:49 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Antutu

 

(možda je prerano da bi se pouzdali u ove testove)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 17:00 (brixy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

pa samo sam naveo,a opet negdje vidim da ide "samo" 37000 i kusur.u principu nebitno,bitna je optimizacija i novi MUIU V6...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Ima netko link pouzdanih stranica gdje se prodaju originali?Hvala unaprijed,pokusavam naci na forumu ali bas ne ide

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
vepar kaže...

Antutu

 

 

Uzmemo li u obzir Antutu rezultate s en.miui.com foruma, Znaci Xiaomi MI4, Huawei Honor 6 i OnePlus One

 

 

I ovdje su rezultati mog MI3-a, zakljucak je jednostavan, nema potrebe za prelaskom na MI4 koji ej zapravo MI3S, cekat cu iducu godinu i MI5, da se nesto u industriji revolucionarnije dogodi kao skok s Snapdragona 600 na Snapdragon 800.. Skok sa 800 na 801 je cista glupost za mene..

 

 
 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 21:07 (majdo).
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

da li je netko pronašao kakav info o FDD LTE verziji kada će biti puštena u prodaju i crna boja?

 

za sada samo neke šture informacije da bi trebalo biti krajem godine

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Procurile su slike vec od MI5, i ako je njima vjerovati, nemoj previse nade polagati u brz dolazak LTE

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

16.12. se sprema izlazak Mi4 FDD-LTE, valjda bu i crna boja u ponudi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Da li mi5 bude isto 5,0incha ili?

Meni moj staaari iphone 4 lagano odumire i ozbiljno gledam kineske mobitele -preciznije mi3 i mi4, gledao sam i oneplusone s 5,5incha ali mi preveliko..ne znam ni kaka ce osjecaj biti preci s malog iphone 4 na 5,0 kamoli nest vece :)))
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Predoxx kaže...
Da li mi5 bude isto 5,0incha ili?

Meni moj staaari iphone 4 lagano odumire i ozbiljno gledam kineske mobitele -preciznije mi3 i mi4, gledao sam i oneplusone s 5,5incha ali mi preveliko..ne znam ni kaka ce osjecaj biti preci s malog iphone 4 na 5,0 kamoli nest vece :)))

 

mi5 navodno ekran bude 5.7"

meni je prelazak na veću dijagonalu bio samo prvih par dana wow a nakon toga se brzo navikneš

konkretno moj primjer LG gt540 3" na Cubot GT99 4.5"

 

jedan od razloga zašto su štopali crnu boju kod Mi4 (problem peelinga)

 

FDD-LTE verzija mi4 samo u bijeloj boji {#}

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Mozes mi objasniti problem peelinga? A ja si bas gledam crni mi4 :)
Tek sredinom prvog bi negjde mobitel uzimao...se isplati dati toliko novaca za mi4 ili da uzmem jeftiniji mi3 ,lagano priviknem na android(ocekivam da bude šok nakon godina ios-a) ,MIUI, te cekati noviji model
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

peeling je laički objašnjeno obično guljenje boje

 

ja isto čekam crni Mi4 i to još ganjam 4G verziju (FDD-LTE verzija), treba se još malo strpiti da padne malo cijena

 

isplativije je uzeti Mi3 jer četvorka ne donosi ništa tak novoga i jačega da bi opravdalo skuplju cijenu

ako imaš love kupuješ ono šta želiš,

 

MIUI rom je jako sličan iOS-u a da uzmeš i klasični android kroz par dana bi se naviknuo ovisno koliko bi prčkao

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hvala na odg za peeling:)

Ja ne znam dal mi treba 4g verzija kad nisam iz zagreba pa nije da bi puno profitirao.al opet trebalo bi prvo probati pa onda reci...meni je na iphone 4 sve sporo tak da bilo sto bi bilo poboljsanje

A koji mobitel trenutno koristis? Mi3 ? Zaboravio sam napisati da mi je zapeo za oko i zopo1000 :)

Do kad mislis cekati s mi4 da se znam i ja pripremiti hehehe

12 godina
offline
Xiaomi Mi4

koristim mi2s a imao sam mi3 kratko jer mi je tada bio prevelik,

sad sam se opet zapalio za velike mobitele pa ću vjerojatno uzet mi4,

čekat ću do 2 mjeseca i vidjet ću kako će se cijena kretati a ovisi i ostalim prizvođačima šta će imati u ponudi,

paralelno pratiti i cijenu mi3 jer osim 4g podrške i izgleda kučišta mi4 nije ništa bolji performansama a minimalno je 100$ više

 

za 4G treba provjeriti dal ti mjesto ima pokrivenost a tele2 mislim da nema 4G signal

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

http://www.xiaomishop.com/130-xiaomi-mi4-quad-core-16gb-64gb-smartphone.html

 

Ovo je neloša cijena sa šipingom (2729kn).

 

EDIT: Ovo je WCDMA verzija, pa kaj još nema za za naše područje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.1.2015 13:17 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Uskoro ce biti redstavljanje Xiaomi Mi5. To jest sledece nedelje. Kako se suska a najvjerovatnije ce bit :

- 5.7 ichi,2 K Screen with the Fingerprint scan on board,

- QualComm SnapDragon 810 Octa Core Processor,
- 3 ili 4GB Rama,

Adreno 430 GPU,

- 20.7MP Camera which is likely the same Sony Exmur used in the Meizu MX4

 

Neko kaze da ce cijena biti 326 USD off contract in the US. Ali videcemo sve sledee nedelje. Ako cijena bude 326dolara, a ja i onako trebam kupit novi telefon, onda ovo cu uzeti. I onako Mi4 kosta 310eura.

Postoje glasine da ce ovo biti telefon koji ce prvi imati veliku cijenu u Xiaomi kompaniji - daj Boze da ne bude tako :). A ako bude, onda ce ovo biti prvi telefon koji je skrenuo s puta njihove strategije HIGH END-LOW PRICE telefona. Inace kako je najavljeno iz njihovog ureda ovo je flagship kojem je cilj da pobije svu konkurenciju a tacnije ciljaju na Iphone 6, Galaxy Note 4 itd...

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/156001-gallery/Earlier-leak-of-the-white-Xiaomi-Mi5.jpg

http://www.technobuffalo.com/2014/12/30/xiaomi-mi5-leaked-photo-black-rumors-specs/

kiki
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
wave90 kaže...

Uskoro ce biti redstavljanje Xiaomi Mi5. To jest sledece nedelje. Kako se suska a najvjerovatnije ce bit :

- 5.7 ichi,2 K Screen with the Fingerprint scan on board,

- QualComm SnapDragon 810 Octa Core Processor,
- 3 ili 4GB Rama,

Adreno 430 GPU,

- 20.7MP Camera which is likely the same Sony Exmur used in the Meizu MX4

 

Neko kaze da ce cijena biti 326 USD off contract in the US. Ali videcemo sve sledee nedelje. Ako cijena bude 326dolara, a ja i onako trebam kupit novi telefon, onda ovo cu uzeti. I onako Mi4 kosta 310eura.

Postoje glasine da ce ovo biti telefon koji ce prvi imati veliku cijenu u Xiaomi kompaniji - daj Boze da ne bude tako :). A ako bude, onda ce ovo biti prvi telefon koji je skrenuo s puta njihove strategije HIGH END-LOW PRICE telefona. Inace kako je najavljeno iz njihovog ureda ovo je flagship kojem je cilj da pobije svu konkurenciju a tacnije ciljaju na Iphone 6, Galaxy Note 4 itd...

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/156001-gallery/Earlier-leak-of-the-white-Xiaomi-Mi5.jpg

http://www.technobuffalo.com/2014/12/30/xiaomi-mi5-leaked-photo-black-rumors-specs/

 piše se Exmor i cijena neće bit ispod 500 usd sigurno

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Kod preprodavaca nece, kao sto je uvijek i bilo, orginalna cijena +100-150$ gore kad izadje mob.. 

Za sam Xiaomi vjerujem da ce biti niza i to dosta..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

Jel zna tko koje su SAR vrijednosti na xiaomi mi4?

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi4

Vidim da napokon imaju crnu varijantu:

http://www.xiaomishop.com/180-xiaomi-mi4-16gb-wcdma-smartphone-black.html

 

Ali samo od 16GB, tako da to vecina nece uzeti.

A uskoro i famozni mi5, pa da vidimo sta mogu ponudit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
zvonac kaže...

Jel zna tko koje su SAR vrijednosti na xiaomi mi4?

 

Jedino sto sam nasao je za Hogmija jos kad ikad kad sam trazio, pa ako ti to moze posluziti kao neka referenca..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
zvonac kaže...

Jel zna tko koje su SAR vrijednosti na xiaomi mi4?

 SAR 0.5 W/Kg

 

http://www.teknistore.com/index.php?id_product=110&controller=product&id_lang=3

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice