Xiaomi Mi4c

poruka: 217
|
čitano: 51.560
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Uglavnom, naručio sam si Xiaomi Mi4c s Honorbuya, trebao bi stići kroz dan-dva. Doći će s kineskim Rom-om. Ono što bi ja vas zamolio, ako bi netko bio tako ljubazan, da mi kao malom djetetu objasnite što bi sve trebao napraviti da mob optimalno radi.

 

Npr. ne znam baš šta točno znači flešanje, a šta rootanje, te šta se time dobiva :D Na temelju pročitanoga po netu, kontam da je flešanje stavljanje drugog ROM-a na mob, a rootanje je proces kojim si dajemo sve ovlasti? Vidio sam još da se spominje CyanogenMod i Gapps, Libra ROM, Flashify, šta je to i da li mi to treba?

 

Dosta sam proučavao ovaj i neke druge forume zadnjih tjedana, neke stvari sam polovio, znam da bi trebao staviti EU rom i TWRP, ali generalno se ne kuzim baš, a koliko sam skužio, nužno je obaviti te stvari kako bi mob dobro šljakao, a i volio bi to naučiti za ubuduće.

 

Ja ću u nastavku "pobacat" ono što sam ja polovio, a zamolio bi nekog tko ima volje da mi objasni šta napravit, ili linka ako negdje postoji korak po korak.

 

Našao sam ovaj video:

 

Da li je dovoljno samo korak po korak pratit upute iz videa i samo to napravit? Otkud mogu skinut taj najnoviji EU ROM, otkud mogu skinut TWRP i još neki software, ako mi je potreban?

 

Ovdje sam naletio ne neke druge upute: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/help/how-to-flash-mi4c-weekly-rom-using-twrp-t3221432/post63226794#post63226794

 

Naletio sam i na ove postove koji nešto objašnjavaju:

 

Tocan je : 7.5.10.8... Nasao sam video tutorial na youtubeu.

1. Instalirao xiaomi MI4c USB driver

2. Stavio twrp, rom, i libra rom, te flashify na u folder download na mobitelu

3. Instalirao rom pomocu "update" aplikacije u toolsima

4. Instalirao flashify

5. od tamo podigao twrp

6.iz twrp-a istalirao libra rom

To je to. Radi superbrzo i imam sve od googlea a kine nema, kako sam rekao.

 

Evo postupak kako sam ja išao:

1) Prvo na mobitelu omogućiti developer mode (postavke>o uređaju i stisnuti par puta na miui verzija dok ne dođe poruka you are now a developer).

2) Skinuti dev.rom sa xiaomi.com (razlog jer dolazi sa root pristupom).

3) Prebaciti zip file na mobitel, pod downloads ili negdje drugdje, nije bitno i instalirati preko update aplikacije ili mi recoverya (Ja sam preko upd.apk: alati>updater>3točkice na vrhu desno>odaberite paket ažuriranja i odabrati taj skinuti rom).

4) Skinuo libra rom, aplikaciju flashify i twrp iz opisa gornjeg videa (prebacio sve na mobitel) i onda samo pratiš po njemu i to je to (od 02:56). Twrp skinuo preko mega linka i raspakirani stavit u mobitel, ne u zip file-u.

 

Kao što vidite dosta sam istraživao, ali zbrka mi je totalna u glavi i sad bi nekog zamolio da mi pomogne to sve posložit u jednu smislenu cjelinu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

sutra ili prekosutra dolazi moja mica (mi4c naravno :-) ) pa napravim ja što trebaš napraviti kako promjeniti ROM ili custom recovery

inače je u videu sve fino objašnjeno

mob je došao sa stable verzijom koja nema ROOT

kroz updater aplikaciju je flešao kinesku dev verziju ROM-a koja ima ROOT

zatim je instalirao Flashify, aplikaciju kojoj je odobrio ROOT ovlasti te istom flešao custom recovery (TWRP) i njime je flešao multi ROM koji također ima ROOT ovlasti i eu jezike

ak te još kaj zanima, samo pitaj

 

 

MI4W
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 11:42 (MASVA).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Vjerojatno će biti još pitanja u hodu :)

 

Ja bi te zamolio da, kad završiš, ako mozes napisati šta si ti sve radio sa svojim da ga optimiziraš te da mi pošalješ linkove otkud si to sve skinuo :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Samo da provjerim ako sam svladao terminologiju...

 

ROM je operativni sustav na mobu

 

dev ROM znači developer ROM i to je verzija koja još sadrži bugove, a stable ROM je stabilna verzija? Ali ne znam šta je multi ROM?

 

Root je proces kojim user (mi) dobije sve ovlasti na mobu? Koji su konkretni benefiti rootanja moba?

 

Flashanje je zapravo instalacija drugog ROM-a, tj. operativnog Android sustava, na naš mob?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Multi ili global je za nas tj ima multilanguage.. China/global

Rootanjem dobiješ ovlasti..flashanje instalacija app koji zahtjevaju root

Flashanje je instalacija novog Roma ,da

Toliko ja znam,površno ali sasvim dovoljno ak Oćeš mijenjat /flashat rom
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Sve si shvatio , root je kao admin na PC. A bez roota si kao user bez odredenih privilegija, ne možeš brisati appove niti instalirati neke ako nemaš root
12 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Nemojte se zeznuti i pomisliti Developer ROM = bugovi.

U praksi je stabilniji nego stablle ROM zato jer prolazi kroz više faza testiranja, odnosno svaki dan se testira prije nego što se pusha u OTA petkom.

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Stigao mobitel, super brzo, svaka cast Honorbuy!

 

Android verzija je 5.1.1 LMY47V

 

MIUI verzija je MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 Beta

 

Da li netko može reći ako su to ok verzije, mada bi ja u svakom slučaju volio napraviti ovaj proces iz videa..

 

E da, i kako mogu znati ako je mobitel već rootan?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 19:28 (marijanooo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

to je verzija iz 10 mjeseca 2015

za root idi u sigurnost-roort pristup

prvo trebaš pokrenuti aplikaciju koja treba root pristup pa ići u gore navedeno da odobriš

možeš instalirati flashify, odobriti joj root i flešati TWRP i njime flešati zadnji multi

MI4W
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Sad čitam dalje vezano uz developer i stable ROM. U biti cijelo vrijeme sam mislio staviti stable ROM, ali gore je netko napisao da je developer stabilniji. Da li ako stavim developer moram raditi apdejte svaki petak? Da stavim onda developer gore?

 

Jer čitam da kad staviš jedan od ta dva, ako kasnije želiš staviti drugi, gubiš sve podatke? Da li stable ROM ima root?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Sad čitam dalje vezano uz developer i stable ROM. U biti cijelo vrijeme sam mislio staviti stable ROM, ali gore je netko napisao da je developer stabilniji. Da li ako stavim developer moram raditi apdejte svaki petak? Da stavim onda developer gore?

 

Jer čitam da kad staviš jedan od ta dva, ako kasnije želiš staviti drugi, gubiš sve podatke? Da li stable ROM ima root?

 Ako si novi korisnik MIUI ROM-a i ne zanimaju te tjedni updateovi, flashaj Stable ROM.

Stable ROM nema in-built root access.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Cromaki kaže...

Stable ROM nema in-built root access.

 Možeš molim te pojasnit šta ovo znači i kakve implikacije nosi :D

 

Edit: da, novi sam korisnik i vjerojatno mi se neće dati apdejtati svaki petak.

 

Da li se zna koja je od ove 3 zadnje verzije stable ROM-a najbolja?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:07 (marijanooo).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

 Možeš molim te pojasnit šta ovo znači i kakve implikacije nosi :D

 

 China Developer ROM ima ugrađen Root access u Security aplikaciji tako da ne moraš flashati Super SU preko custom recoverya.

Iako za nekakvog prosječnog korisnika root access nije potreban.

 

Edit: evo kratki review za zadnji stable build:

http://en.miui.com/thread-203549-1-1.html

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:20 (Cromaki).
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Prvi dio je prošao OK, sad flasham ovaj Libra ROM preko TWRP, i sad me pita ovo na slici.. Ne vidi se baš dobro, nudi mi dvije opcije, a lik iz videa je premotao taj dio, pa ne želim zeznut. Dakle da li da stisnem:

 

WIPE cache/dalvik

ili

Reboot System

 

Doduše, u toj brzini mi se ipak čini da je rebotao, ali nisam siguran jer znam da se u moru postova koje sam zadnje dane čitao spominjalo i da se treba wipe-at cache i dalvik, ali to se možda radi nekom drugom prilikom :S

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 22:01 (marijanooo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Nakon instalacije ROM-a samo odi reboot, a da si i obrisao cache ništa loše nebi napravio.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 22:01 (Cromaki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Čini se da sam uspio, hvala svima na pomoći. Stavio sam na kraju developer ROM, dodao sam i Titanium Backup i sad me zanima šta od ovih predinstaliranih appova od Xiaomija mogu maknut, a da nešto ne poremetim.

 

BTW, ima kakav topic na forumu na kojem su navedene popularne i korisne aplikacije?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Čini se da sam uspio, hvala svima na pomoći. Stavio sam na kraju developer ROM, dodao sam i Titanium Backup i sad me zanima šta od ovih predinstaliranih appova od Xiaomija mogu maknut, a da nešto ne poremetim.

 

BTW, ima kakav topic na forumu na kojem su navedene popularne i korisne aplikacije?

 Izbriši samo one "kineske" aplikacije koje vjerovatno nikada nečeš koristiti.

 

Što se aplikacija tiče, skini ono šta ti treba, odnosno šta koristiš.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Malo sam guglao, pobrisao sam dosta toga, valjda neću ništa zeznut :D Ali dobro, na greškama se uči :)

 

Nego, čitam negdje da kad se napravi update na noviju verziju dev ROM-a, da se svi ti appovi vrate? Šta je to istina, koji je onda smisao?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Ako si pobrisao one partner aplikacije koje su došle uz ROM tipa QQ, Baidu Map, WPS Office... One se više neće instalirati nakon OTA upgradea.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Device Team
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4c

poz svima,pokusao sam flashati ovaj rom http://www.teamsuperluminal.org/mi4c-cyanogenmod-13/ ali prilikom flashanja dobijem ovaj error https://www.reddit.com/r/cyanogenmod/comments/3dzt4x/eerror_executing_updater_binary_in_zip_note3/ ,trazio sam po netu rjesenja,pokusavao sam sve,ali bezuspjesno.

 

EDIT: problem rijesen,flashao sam recovery s prvog linka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 1:37 (kexzoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Rootali smo mob, flashali EU dev ROM, maknuli sav bloat. Da li ima kakvih sugestija ili savjeta šta dalje? Kako još optimizirati mobitel? Kako izvući maksimum iz baterije?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 15:53 (marijanooo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Dakle, kad ne diram mobitel (makar je spojen na wifi), baterija se skoro ni ne spusta, ali ako ga koristim, surfam, nesto igram, suludo se troši. Je to normalno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Ako igras zahtjevne igre kao sto su HS ili NFS to je normalno
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Igram Quizup ili BrainWars..

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4c

poz svima,flashao sam MIUI preko recoveryja i mobitel mi se nece bootat,stoji mi na mi.com vec jako dugo vremena i nista se ne mijenja,kada drzim power button ekran se zacrni i opet se pojavi mi.com,sto da radim,ocajan sam,bojim se da sam sjebao mobitel -.-

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 16:58 (kexzoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
kexzoR kaže...

poz svima,flashao sam MIUI preko recoveryja i mobitel mi se nece bootat,stoji mi na mi.com vec jako dugo vremena i nista se ne mijenja,kada drzim power button ekran se zacrni i opet se pojavi mi.com,kada drzim volume down i up button ne zeli mi otici u recovery,sto da radim,ocajan sam,bojim se da nisam sjebao mobitel -.-

Uđi u fastboot mode tako da držiš Power button + Volume down button.

 

Zatim flashaj rom preko fastboota koristeći Mi Flash:

http://en.miui.com/a-234.html

 

 

 

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Intern Moderator
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
Cromaki kaže...
kexzoR kaže...

poz svima,flashao sam MIUI preko recoveryja i mobitel mi se nece bootat,stoji mi na mi.com vec jako dugo vremena i nista se ne mijenja,kada drzim power button ekran se zacrni i opet se pojavi mi.com,kada drzim volume down i up button ne zeli mi otici u recovery,sto da radim,ocajan sam,bojim se da nisam sjebao mobitel -.-

Uđi u fastboot mode tako da držiš Power button + Volume down button.

 

Zatim flashaj rom preko fastboota koristeći Mi Flash:

http://en.miui.com/a-234.html

 

 

 

 

 i opet mi se pojavi mi.com kada stisnem volume down i power

16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

koju verziju ROM-a si flešao?

ako si zadnju kinesku dev verziju onda se bojim da ti se zaključao bootloader

nema ti druge nego čekati novu verziju  Mi PC Suite kojom bi se to trebalo riješiti

kod zaklj. bootloadera ne možeš flešati fastboot načinom, mob je cigla

znači ne flešati novije verzije kineske dev verzije, naši xiaomi.eu ne zaključavaju BL

ne znam koji kurac je to trebalo kinezima, to se tako ne radi, trebali su bar dati neko pametnije i jednostavnije rješenje

oprostite na prostim rječima al nisam jedini koji je frustriran oko tog zaključavanja

MI4W
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 18:39 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
MASVA kaže...

koju verziju ROM-a si flešao?

ako si zadnju kinesku dev verziju onda se bojim da ti se zaključao bootloader

nema ti druge nego čekati novu verziju  Mi PC Suite kojom bi se to trebalo riješiti

kod zaklj. bootloadera ne možeš flešati fastboot načinom, mob je cigla

znači ne flešati novije verzije kineske dev verzije, naši xiaomi.eu ne zaključavaju BL

ne znam koji kurac je to trebalo kinezima, to se tako ne radi, trebali su bar dati neko pametnije i jednostavnije rješenje

oprostite na prostim rječima al nisam jedini koji je frustriran oko tog zaključavanja

 uspio sam uci u fastboot,ali sad dobijem ovaj error,molim vas mozete li mi pomoci.

16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

odaberi

Flash all except data and storage

pa probaj ponovo ili raspakiraj images u jednu mapu npr flash

ima nekoliko stavki koje tu mogu zezati

jel si raspakirao rom?

 

 

MI4W
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 19:08 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice