Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.173
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
5S+
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ako ti je bitna kamera definitifno izbjegavaj redmi seriju, redmi uredaji imaju jedino bolju bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
domac5 kaže...

Nekad dobijem 6h sot kroz cijeli dan a nekad 8h, jako cudno a isti nacin koristenja svaki dan, imam zadnji dostupan eu rom

zadnji sa  7.0?

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ova verzija, a na ressurrection romu sam stalno dobivao 8h sot, ovdje rijetko kad
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Imam ponudi od prijatelja daje mi za jeftino Mi5 al kad je nadogradivai na Miui 8 nije dobro napravio pa je ostao u recovery modu..da li je to isplati kupit?
i kako da to rijesim?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
kaze samo mu lampica svijetli i PC prepoznaje mob a nece da se upali..
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pacoo kaže...
kaze samo mu lampica svijetli i PC prepoznaje mob a nece da se upali..

Ako ga može staviti u fastboot bez problema se da sredit.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Imam problem što se tiče GPS-a. Jučer smo počeli biciklirati pa sam sa SportTracker-om pratio rutu. Skonto sam da čim se ugasi ekran aplikacija više ne prati. Trenutno sam to riješio tako da aplikaciju zaključam nakon što je pokrenem. No čudno mi je zašto to moram jer kolega je ima Redmi 4 Prime i njemu radi bez ikakvih problema, upali gps, upali aplikaciju i vozi.

 

 

 

**Update:

 

Riješio. U postavkama baterije sam za Sport Tracker postavio da se ne ograničavaju aktivnosti u pozadini. Sad radi perfektno. Ne moram ju više zaključavati. 

 

 

BF Nick: Xtreme_Switch
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 18:57 (Switch).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za stavljanje romova?

Napokon i meni stigao s Goldwaya.. mi5 3/64, global stable 8.1.2.0 (MAAMIDI).. zdovoljan mobom ali bi htio staviti eu.rom

podnio zahtjev za otključavanje koji mi je danas i odobren.. e sad, naletio sam na malo oprečne podatke i

obzirom da nisam nigdje našao baš detaljan vodić od početka do kraja stavljanja romova trebao bi malu pomoć pa ako se nekome da složiti vodić koji će mnogima pomoći.

Svugdje su grubi pojmovi.. flešaj ovo, twrp ovo ono, stavi rom.. svi podaci su raštrkani i nisu povezani

evo jedan primjer pitanja i standardnih odgovora https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-update-mi5-from-8-1-2-official-global-stabel-rom-to-best-xiaomi-eu-rom.37878/

Ako sam dobro shvatio (nisam baš stručnjak pa mi oprostite na brkanju pojmova) poslije unlocka (koji je ok objašnjen) trebam staviti TWRP

Tu već imam par pitanja:

- koji backup je najbolji obzirom da se unlockom gube svi podaci.. nije mi jako bitno jer je mob novi i nije nakrcan

- u kojoj fazi je mob nakon unlocka, funkcionalan ali pobrisani podaci?

- da li već moram imati spreman (skinut) željeni rom.. di ga skidam, na mob ili kompjuter? koju verziju obzirom na sadašnji rom?

- da li mogu direktno sa global stable na xiaomi eu. rom (tu isto ima neka priča da prvo treba sa stablea na developer pa onda eu.)?

i tako dalje.. ajde ako se nekome da korak po korak jer ne bi želio brikan mob odmah na početku priče

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Za koji dan je na Aliexpressu neka njihova akcije i tim povodom ce Mi5 3/64gb biti 220$ kod Goldwaya..

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 7:38 (assassin.st).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za stavljanje romova?
Sik kaže...

Napokon i meni stigao s Goldwaya.. mi5 3/64, global stable 8.1.2.0 (MAAMIDI).. zdovoljan mobom ali bi htio staviti eu.rom

podnio zahtjev za otključavanje koji mi je danas i odobren.. e sad, naletio sam na malo oprečne podatke i

obzirom da nisam nigdje našao baš detaljan vodić od početka do kraja stavljanja romova trebao bi malu pomoć pa ako se nekome da složiti vodić koji će mnogima pomoći.

Svugdje su grubi pojmovi.. flešaj ovo, twrp ovo ono, stavi rom.. svi podaci su raštrkani i nisu povezani

evo jedan primjer pitanja i standardnih odgovora https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-update-mi5-from-8-1-2-official-global-stabel-rom-to-best-xiaomi-eu-rom.37878/

Ako sam dobro shvatio (nisam baš stručnjak pa mi oprostite na brkanju pojmova) poslije unlocka (koji je ok objašnjen) trebam staviti TWRP

 

Tu već imam par pitanja:

- koji backup je najbolji obzirom da se unlockom gube svi podaci.. nije mi jako bitno jer je mob novi i nije nakrcan

 

Datoteke kopiraj na komp kroz explorer, za aplikacije imaš sync na Mi account u postavkama

- u kojoj fazi je mob nakon unlocka, funkcionalan ali pobrisani podaci?

 

Nakon unlocka BL-a za tebe se apsolutno ništa ne mijenja osim što možeš stavit twrp

- da li već moram imati spreman (skinut) željeni rom.. di ga skidam, na mob ili kompjuter? koju verziju obzirom na sadašnji rom?

 

Ovisno o tome imaš li Android 7 ili 6. gore, skidaš EU ROM sa sedmicom ili šesticom androida sa koje nadograđuješ na sedmicu. Inače, tjedni ROM-ovi se nalaze ovdje pregledno kako izlaze

Skidaš .rar željene verzije na komp pa prebaciš u root folder na mobu (obično je teško ~900 MB)

- da li mogu direktno sa global stable na xiaomi eu. rom (tu isto ima neka priča da prvo treba sa stablea na developer pa onda eu.)?

i tako dalje.. ajde ako se nekome da korak po korak jer ne bi želio brikan mob odmah na početku priče

 

Koliko se sjećam trebaš prvo na global dev pa onda na eu

P.S. Ovdje ima dosta detaljan tutorial kako da radiš sve od nule, provjereno dobar

 

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Narucio sam mi5 32gb crni sa giztop-a za 300$ nadam se da bude ok. :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ivan_cno kaže...

Narucio sam mi5 32gb crni sa giztop-a za 300$ nadam se da bude ok. :D

 Ajde javi kako je prošlo kroz carinu ... Jer i ja sam u potrazi za crnim mi5 ...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ivan_cno kaže...

Narucio sam mi5 32gb crni sa giztop-a za 300$ nadam se da bude ok. :D

 također

 

quotaj me kad ćeš imat odgovor

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
znaci ja na wifiju a on sere, cak nema one opcije u dowload manageru da se stavi unlimited size download, sta sad? nijednu apk ne mogu skinut
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
domac5 kaže...
znaci ja na wifiju a on sere, cak nema one opcije u dowload manageru da se stavi unlimited size download, sta sad? nijednu apk ne mogu skinut

 Jesi li probao cancer pa onda opet skinut?

Ako to ne radi, probaj pobrisati cache/data od Google Play services i Play Store.

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Probao se odjaviti, obrisao cache i dalvik cache ali opet isti problem
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za stavljanje romova?
Sik kaže...

Napokon i meni stigao s Goldwaya.. mi5 3/64, global stable 8.1.2.0 (MAAMIDI).. zdovoljan mobom ali bi htio staviti eu.rom

podnio zahtjev za otključavanje koji mi je danas i odobren.. e sad, naletio sam na malo oprečne podatke i

obzirom da nisam nigdje našao baš detaljan vodić od početka do kraja stavljanja romova trebao bi malu pomoć pa ako se nekome da složiti vodić koji će mnogima pomoći.

Svugdje su grubi pojmovi.. flešaj ovo, twrp ovo ono, stavi rom.. svi podaci su raštrkani i nisu povezani

evo jedan primjer pitanja i standardnih odgovora https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-update-mi5-from-8-1-2-official-global-stabel-rom-to-best-xiaomi-eu-rom.37878/

Ako sam dobro shvatio (nisam baš stručnjak pa mi oprostite na brkanju pojmova) poslije unlocka (koji je ok objašnjen) trebam staviti TWRP

Tu već imam par pitanja:

- koji backup je najbolji obzirom da se unlockom gube svi podaci.. nije mi jako bitno jer je mob novi i nije nakrcan

- u kojoj fazi je mob nakon unlocka, funkcionalan ali pobrisani podaci?

- da li već moram imati spreman (skinut) željeni rom.. di ga skidam, na mob ili kompjuter? koju verziju obzirom na sadašnji rom?

- da li mogu direktno sa global stable na xiaomi eu. rom (tu isto ima neka priča da prvo treba sa stablea na developer pa onda eu.)?

i tako dalje.. ajde ako se nekome da korak po korak jer ne bi želio brikan mob odmah na početku priče

 

Mene je isto mučilo kako i kaj da ne bi nešto bricknuo, pa sam na kraju sakupio informacije sa par linkova i krenuo u akciju. Isti mob, stigao s istim ROMom prije kojih dva tjedna cca.

Unlock mi je bio odobren od prije (Redmi 3), a i imao sam instaliran MiUnlock i ADB drivere.
Probat ću složiti priču korak po korak, kako sam ja radio. Sorry na laičkim izrazima tu i tamo, a i dosta toga pišem po sjećanju (sa posla, nemam foldere/fileove pri sebi).
1. Skinuo sam na laptop sve potrebne file-ove - SuperSU 2.79, TWRP 3.0.2.3xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0 ROM (kao međukorak za prelazak na Nougat) i na kraju EU Stable ROM xiaomi.eu_multi_MI5_V8.2.1.0.NAACNEB_v8-7.0 - linkovi na sve to su dostupni sa Xiaomi.EU foruma.
2. Unlock bootloadera: Rebootao mob u Fastboot i nakon bootanja prištekao na komp.
Prvi pokušaj unlocka mi je stao na 50% - greška "Current account is different from the account info on the device". Napravio sam dvije stvari - prvo je da sam se i na mobitelu i na MiUnlocku logirao u Xiaomi account preko e-mail adrese (čitao sam na nekim forumima da to zna biti uzrok greške), a drugo je da na mobu pod settings - developer options - Bind your approved Mi account under Mi Unlock Status. (to sam napravio i prije ali mi se iz nekog razloga vratilo na default)
Nakon toga mi unlock prolazi (iz Global Stable ROMa).

3. Instalirao TWRP preko Fastboota. To napravio na način da u folder di sam unzipao TWRP 3.0.2.3 sam prebacio i adb fileove, otvorio command prompt u tom folderu i po uputama utipkao "fastboot flash recovery twrp.img" (umjesto twrp.img mora ići cijelo ime .img filea, koje je dosta duže, ili se img file rename-a u "twrp.img"), te nakon toga "fastboot boot recovery twrp.img". Mob se bootao u TWRP.
4. Iz recovery-a (TWRP) napravio wipe (cache, dalvik, data) pa onda flashao prvi ROM - xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0. Pustio da odradi, rebootao (prvi boot trajeee - ne prekidati).

5. Nakon bootanja u taj ROM, reboot natrag u recovery - opet isti wipe pa flash finalnog ROMa xiaomi.eu_multi_MI5_V8.2.1.0.NAACNEB_v8-7.0.

6. Kad je završio flash ROMa, flashao SuperSU2.79.

7. Reboot moba (opet traje, ne prekidati) i sve radi kako spada.

 

Eto, nadam se da pomaže.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Sto smo uopce dobili s nougatom osim sto smo izgubili mogucnost flashanja xposed modula?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Evo stigao je i meni mi5..

Zasad je okej jedino šta se baš i ne slaže najbolje sa ovim ZTE ruterom od t-coma...skida po 200kbs a kad stavim wifi passthrough kroz komp i spojim se  na njega sve radi normalno. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 16:06 (Motorino).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5

Flashao sam si i namjestio zadnju verziju miui na androidu 6.0.1 i zaboravio nesto spremiti sa starog roma pa sam si ga restorao, napravio sta trebam i nakon sto sam htio restorati 6.0.1 android tu je doslo do sranja.. izgubio sam imei, koji god rom da restoram imei-a jednostavno nema, sta sad da radim? I primjetio sam svako malo mi se sam resetira sad.

Imam efs backup u twrp ali kad restoram njega posebno svejedno mi se ne vraca imei

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 21:19 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za stavljanje romova?
Shpiro31 kaže...

Mene je isto mučilo kako i kaj da ne bi nešto bricknuo, pa sam na kraju sakupio informacije sa par linkova i krenuo u akciju. Isti mob, stigao s istim ROMom prije kojih dva tjedna cca.

Unlock mi je bio odobren od prije (Redmi 3), a i imao sam instaliran MiUnlock i ADB drivere.
Probat ću složiti priču korak po korak, kako sam ja radio. Sorry na laičkim izrazima tu i tamo, a i dosta toga pišem po sjećanju (sa posla, nemam foldere/fileove pri sebi).
1. Skinuo sam na laptop sve potrebne file-ove - SuperSU 2.79, TWRP 3.0.2.3xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0 ROM (kao međukorak za prelazak na Nougat) i na kraju EU Stable ROM xiaomi.eu_multi_MI5_V8.2.1.0.NAACNEB_v8-7.0 - linkovi na sve to su dostupni sa Xiaomi.EU foruma.
2. Unlock bootloadera: Rebootao mob u Fastboot i nakon bootanja prištekao na komp.
Prvi pokušaj unlocka mi je stao na 50% - greška "Current account is different from the account info on the device". Napravio sam dvije stvari - prvo je da sam se i na mobitelu i na MiUnlocku logirao u Xiaomi account preko e-mail adrese (čitao sam na nekim forumima da to zna biti uzrok greške), a drugo je da na mobu pod settings - developer options - Bind your approved Mi account under Mi Unlock Status. (to sam napravio i prije ali mi se iz nekog razloga vratilo na default)
Nakon toga mi unlock prolazi (iz Global Stable ROMa).

3. Instalirao TWRP preko Fastboota. To napravio na način da u folder di sam unzipao TWRP 3.0.2.3 sam prebacio i adb fileove, otvorio command prompt u tom folderu i po uputama utipkao "fastboot flash recovery twrp.img" (umjesto twrp.img mora ići cijelo ime .img filea, koje je dosta duže, ili se img file rename-a u "twrp.img"), te nakon toga "fastboot boot recovery twrp.img". Mob se bootao u TWRP.
4. Iz recovery-a (TWRP) napravio wipe (cache, dalvik, data) pa onda flashao prvi ROM - xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0. Pustio da odradi, rebootao (prvi boot trajeee - ne prekidati).

5. Nakon bootanja u taj ROM, reboot natrag u recovery - opet isti wipe pa flash finalnog ROMa xiaomi.eu_multi_MI5_V8.2.1.0.NAACNEB_v8-7.0.

6. Kad je završio flash ROMa, flashao SuperSU2.79.

7. Reboot moba (opet traje, ne prekidati) i sve radi kako spada.

 

Eto, nadam se da pomaže.

 Meni je samo unlock išao bez problema, a onda sve što sam dotakao.. prvo sam stavio zadnji TWRP što je bila greška jer mi nije nije vidio spremljene ROM-ove (tj. nije vidio ništa na storageu) pa traži neki koji vidi (tu je proradio 3.0.2.0)

Stavljam 'xiaomi.eu_multi_MI5_V8.1.6.0.MAACNDI_v8-6.0' bootloop.. na sreću mogu u twrp i pokušavam 'xiaomi.eo_multi_MI5_V8.1.3.0.MAACNDI_v8-6.0.' i opet bootloop, e tu mi više nije htio iz prve u twrp pa pokušaj ADB sideloada drugog ROMa na storage.. na neku čudnu foru uspije (više ni ne znam što sam napravio) i vračanje na 'MI5Global_V8.1.4.' nakon kojeg se napokon boota.. bacam sretan sve i popijem rakiju jer sve to traje cijelo popodne uz kopanje podataka di sam sjb stvar iako sam pratio upute.

Sad sam podesio opet sve na mobu al neće mi vrag dati mira.

Koliko ti je taj prvi boot trajao i uz koji logo na ekranu ako se sječaš? Meni je bilo kao da boota (android s one tri točkice) pa onda opet ona crta učitavanja i tako stalno.

7 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ekipa, moze li neko nakon 2-3 ili vise mjeseci koristenja ukratko reci iskustva s mobitelom? :D

 

Da li je vrijedan tih para sto ste dali za njega i je li vas razocarao u nekim aspektima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za stavljanje romova?
Sik kaže...
Koliko ti je taj prvi boot trajao i uz koji logo na ekranu ako se sječaš? Meni je bilo kao da boota (android s one tri točkice) pa onda opet ona crta učitavanja i tako stalno.

A trajao je jedno 6-7 minuta sigurno, nisam baš pazio jer sam radio neke stvari paralelno. 

Za TWRP nisam siguran da li sam imao ROMove na storage-u ili sam ih prekopirao dok je u recovery-u.

 

Jesi flashao 6.11.10 prije prelaska na Nougat? Ili si išao direkt sa official ROMa?

 

16 godina
offline
Xiaomi Mi5

@Sik

trebao si napraviti format data u TWRP-u, da makneš enkripciju data particije 

zatim reboot u recovery (iz TWRP-a, da)

kopirati multi ROM na mob pa flash

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
domac5 kaže...
znaci ja na wifiju a on sere, cak nema one opcije u dowload manageru da se stavi unlimited size download, sta sad? nijednu apk ne mogu skinut

 Evo i meni se to dešava. Upravo pokušao ažirirati aplikaciju i stalno mi piše waiting for wifi. Nemam ni ja unlimited size u download manager.

Nešto sa zblesiralo, do jučer sve normalno radilo.

 

Evo link. Playstore se updateo i neki bug ima. Hrpa drugih ima taj problem.

 

 

Našo fix privremeni. Postavke/Instalirane aplikacije/Playstore/ obrisati ažuriranja. Nakon toga je proradilo sve.

BF Nick: Xtreme_Switch
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 7:38 (Switch).
13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ima ko kakvu ideju sta da radim sa izgubljenim imei brojem? nemam mreze uopce trenutno, imam u twrp 2 backupa efs-a ali cak i kad to restoram ne vraca mi se imei, jel znate kakav servis koji se bavi takvim stvarima pa da mi vrate imei?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi5
MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
MASVA kaže...

 Ma upalit ga ne mogu vise covjece, imam 2 roma u njemu i koji god da flasham nece, samo dode plava crta u twrp do kraja, u logu pise installing miui update i tako stoji dok ga sam  ne resetiram i ponovo udem u recovery, a kad hocu restorati bilo koji od ta 2 roma iz backupa i rebootam uredaj se samo restarta u krug.. rikavela

Probat cu preko mi flash toola stable rom flashati, nemam drugog izbora a i baterija je na 25% pala. Prvo ga moram vratit u zivot da bi dobio drugu rundu zivciranja oko imei broja..bemti mobitel i sve 

 

Nece ni to, prode 1s i kaze sucess a nije mi flashao nista, oke sad vec ostajem bez ideja..ne mogu flashati novi softwer na njega, ovaj trenutni ne mogu bootati, 2 spremljena mogu restorati ali ih nece bootati, najradije bi ga kroz prozor bacio sad

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:06 (domac5).
16 godina
offline
Xiaomi Mi5

ne vraćaj backup

probaj flešati sa starijom verzijom miflasha kinesku dev verziju sa clean_all opcijom

nakon toga ga stavi na punjač i ostavi ga tako neko vrijeme

ako uspiješ bootati onda probaš vratiti imei

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 12:13 (MASVA).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice