Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.366
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Upravo to, daje 30% deblji a da je jos 500-600mah...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
mstaglicic kaže...
Tritone kaže...

Pozdrav ljudi! Imam xiaomi mi5 mobitel vise od mjesec dana i danas odjednom su mi se javili problemi. Odjednom je prestao raditi double tap za buđenje ekrana i kod poziva zacrni mi se ekran i ne mogu vidjeti nista, niti prekinuti poziv. Napravio sam tvornicki restart, ali nista to nije pomoglo. imam stabilnu verziju softwarea 8.2.2.0. Je li imao netko slican problem i kako to popraviti?

 Problem sa proximity senzorom - probaj kalibrirati . Imao sam slican problem na svom Mi5 i pomoglo mi je rastavljanje uređaja i samo iskopcat/ukopcat flat kabel od tog senzora.

 Evo uspio sam popraviti sve. Pročitao sam tu negdje na forumu da promjenom jezika na engleski i ponovnog vraćanja na hrvatski rješava razne bugove pa između ostalog i to zacrnjenje ekrana tijekom poziva. Mislio sam da je to neka glupos i da se netko zezaz s time, ali ima ona izreka "utpljenik se hvata za slamku spasa" pa sam onda i ja to isprobao i stvarno je proradilo. Očito Xiaomi ima ovakve glupe bugove koji nikada nikome neće biti jasni.  

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Tritone kaže...
mstaglicic kaže...
Tritone kaže...

Pozdrav ljudi! Imam xiaomi mi5 mobitel vise od mjesec dana i danas odjednom su mi se javili problemi. Odjednom je prestao raditi double tap za buđenje ekrana i kod poziva zacrni mi se ekran i ne mogu vidjeti nista, niti prekinuti poziv. Napravio sam tvornicki restart, ali nista to nije pomoglo. imam stabilnu verziju softwarea 8.2.2.0. Je li imao netko slican problem i kako to popraviti?

 Problem sa proximity senzorom - probaj kalibrirati . Imao sam slican problem na svom Mi5 i pomoglo mi je rastavljanje uređaja i samo iskopcat/ukopcat flat kabel od tog senzora.

 Evo uspio sam popraviti sve. Pročitao sam tu negdje na forumu da promjenom jezika na engleski i ponovnog vraćanja na hrvatski rješava razne bugove pa između ostalog i to zacrnjenje ekrana tijekom poziva. Mislio sam da je to neka glupos i da se netko zezaz s time, ali ima ona izreka "utpljenik se hvata za slamku spasa" pa sam onda i ja to isprobao i stvarno je proradilo. Očito Xiaomi ima ovakve glupe bugove koji nikada nikome neće biti jasni.  

Nije glupost i nisam se zezao, jednostavno sam čitajući forume zadnjih 2 godine primjetio da se velika većina bugova koje korisnici MIUI-a prijavljuju odnosi na prijevode. Prvi puta sam se s tim susreo kada mi se ulaskom u jedan od podmenija u postavkama srušila cijela aplikacija, odnosno vraćao me na početni zaslon. Zanimljivo, nisam imao problema s korištenjem istog podmenija ako sam prebacio na engleski jezik. Kasnije sam to isto primjetio na još puno mjesta tako da mi je to sada prvo što probam kad nešta zašteka. :D

 

Ili recimo netko prijavljuje problem s nečim u ROM-u a svi ostali ga uvjeravaju da kod njih to isto radi. I onda se uspostavi da taj koji prijavljuje problem koristi korisničko sučelje na drugom jeziku od ovih kojima radi. Tako da... 2+2=4

 

Inače koristim istu verziju Global stable roma kao i ti i problem sa crnim ekranom kod poziva je i kod mene prisutan. To je vjerojatno greška u toj verziji software-a ali sve drugo mi dobro radi pa neću upgrade raditi do MIUI 9 stabilnog.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 12:49 (display name ivo).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pozdrav,
Moze neki savjet koji rom da stavim da mi imam SOT-a barem 3,5 do 4sata. Nekako mi se prebrzo trosi baterija,evo i screenshotovi.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Ja koristim taj rom i zadovoljan sam trajanjem baterije. Cak koristim sa dvije sim kartice, stalno ukljucen mob. net i wifi, bluetooth, gps... Zavisi kako koristis telefon. Ako ti je dugo na standby onda ne mozes izvuci puno SOT. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

problem sa xiaomi mi5.
Mobitel ne puni i stalno blinka crvena lampica kad je na punjaču. Probao drugi punjač ista stvar. Ne mogu ga upaliti, a pokušao sam i kombinaciju power + vol up/down nista ne radi?
Da li je netko imao sličan problem?

nine
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
jake kaže...

problem sa xiaomi mi5.
Mobitel ne puni i stalno blinka crvena lampica kad je na punjaču. Probao drugi punjač ista stvar. Ne mogu ga upaliti, a pokušao sam i kombinaciju power + vol up/down nista ne radi?
Da li je netko imao sličan problem?

Susreo sam se sa takvim problemom na prijateljičinom Redmi 3 Pro - jednostavno nije htio puniti ni na kojem punjaču/kablu. Nosila ga je u Neutrino, rekli su joj "Neki chipovi otišli, treba nova matična..."
Na kraju sam naručio sa dragon-tt.com zamjenski modul USB konektora sa elektronikom punjenja (8$), zamjenio, i stvar je naravno radila.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
jake kaže...

problem sa xiaomi mi5.
Mobitel ne puni i stalno blinka crvena lampica kad je na punjaču. Probao drugi punjač ista stvar. Ne mogu ga upaliti, a pokušao sam i kombinaciju power + vol up/down nista ne radi?
Da li je netko imao sličan problem?

 Probaj ga spojiti na usb od računala.
Pokušaj na "običan" (2.0), a ne SS (3.0).
Možda se "probudi" slabijom strujom.

Ja sam isti problem tako riješio.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
jake kaže...

problem sa xiaomi mi5.
Mobitel ne puni i stalno blinka crvena lampica kad je na punjaču. Probao drugi punjač ista stvar. Ne mogu ga upaliti, a pokušao sam i kombinaciju power + vol up/down nista ne radi?
Da li je netko imao sličan problem?

 Vidi jel ti ga racunalo uopce prepoznaje, ja sam imao takav problem koji sam na kraju rijesio promjenom power chipa.

Pokusaj i odspojit bateriju na pola sata te ju vratit natrag, nekima je i to rijesilo problem. Nakon toga ga pusti par sati na punjacu ( najbolje ostavit na racunalu u USB 2.0 gdje se puni manjom strujom ).

 

Ako ti racunalo prepozna mob u fastboot modu ( iako na zaslonu mobitela nema nista ) , pokusaj flashat mob, ako ti flash prođe i mob i dalje ne radi - kvar kao i moj, popravak 250kn

12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Evo problem rijesen drugim kablom, isprva nije htio punit ali nakon par minuta je proradilo. 

Ali mob trosi bateriju dosta vise nego prije ovog problema, tako da ce valjda biti red uzet novu bateriju...

 

nine
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Da li netko ima problema s baterijom ispod 20% napunjenosti?Baterija je opcenito ok, ali kad padne ispod 20% prazni se nenormalno. Kod obicnog surfanja se isprazni za 5-10 minuta, postotci padaju po 2 odjednom.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Gdje je trenutno najbolje kupiti Mi5 crnis po mogućnosti s EU skladišta?

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Nix666 kaže...
Da li netko ima problema s baterijom ispod 20% napunjenosti?Baterija je opcenito ok, ali kad padne ispod 20% prazni se nenormalno. Kod obicnog surfanja se isprazni za 5-10 minuta, postotci padaju po 2 odjednom.

Meni se zadnjih par puta događa da se gasi na random postotku baterije. Jednom na 18%, jednom na 8%, jednom na 4%.
Mislim da QuickCharge polako dolazi glave bateriji...
Imam Xiaomi.EU 6.11.10 ROM.

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ne kuzim zasto ne stave opciju da se quick charge moze ukljucivati po potrebi kao na samsungu? ako punim preko noci a punim ga tako svaki dan onda mi ne treba quick charge, ukljucio bih ga jedino popodne na tih pol sata kaj ga stavim kad dodem s posla 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Nasam baš u toku..kad stiže ili je vec tu miui9 za mi5 global stable rom?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
POZNANOVEC kaže...

Nasam baš u toku..kad stiže ili je vec tu miui9 za mi5 global stable rom?

 Nije još stigao, ali kako navode neki članci na internetu trebao bi stići do kraja ovog mjeseca ne samo za mi5, nego i za sve ostalena uređaje koji su na listi za dobiti nadogradnju na miui 9. Sad nadam se da je to istina.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Prvi batch je izašao već za Mi6, Redmi note 4 i Mi max 2. Mi5 bi trebao biti u drugom izbacivanju koje je planirano za sredinu ovog mjeseca. Dakle uskoro, bar se tako priča.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Mi6 još nije dobija. Bar ne moj. Ja sam na 8.5 global stable.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Tako sam čitao po člancima, valjda moraš opet namještat regiju na India ili Russia. Pogledaj po xiaomi forumu za Mi6.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Meni stigao update tokom noći ali nisam ga još pokrenuo jer ne znam gubim li sve podatke s mobitela
Sylar to fall...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ne gubiš ništa ja sam napravio update i sve je normalno ostalo kako je bilo,za sada je sve ok.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Xiaomi Mi5

Jel ti region na croatia ili?

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Kak promjenit uzorak zakljucavanja? mjesecima otkljucavam samo preko otiska i zaboravio sam uzorak

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Indija
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Ja sam sinoć na Mi6 napravio update, ništa se ne gubi. Doduše, nisam primjetio ni neke bitne razlike, al eto...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Je, na Croatia je

Sylar to fall...
15 godina
offline
Xiaomi Mi5

Žena updateala Mi5 jutros na Miui9, stavila na indiju, apdejtala, vratila na HR.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Xiaomi Mi5

Meni ne nudi nista, doduse na 8.5.3.0 sam nedavno napravio update s russia regionom, jel se treba cekati ili sam nesto smrdao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Shaka111 kaže...

Meni ne nudi nista, doduse na 8.5.3.0 sam nedavno napravio update s russia regionom, jel se treba cekati ili sam nesto smrdao?

Nije ni meni nudilo ništa iako sam probao sa India i Russia.

Ostavi na Russia i odi na update gore desno tri točkice, stisni download updates.

Ja upravo skidam.

 

Trebalo bi radit ako si na 8.5.3.0, ko i ja.

 

EDIT: Ipak ništa od ovoga.. skida i reboota ali ostao na 8.5.3.0, hmmm kako nekima nudi a drugima ne?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 17:20 (J1mCarrey).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Evo ujutro kresnem wifi i počelo skidat miui 9.

Pod region mi je croatia, 

Meni se nekako brži čini, šta vi kažete?

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice