Xiaomi Redmi Note 2

poruka: 4.472
|
čitano: 706.345
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Evo ispraznio se skroz, pretpostavljam da je onda baterija otišla... Popodne ću ga otvorit da vidim je li se napuhala.

 

Evo punim ga na taj Samsungov punjač i napunio je 65 % za 15 min. Ja ovo ne kužim. Jesam li ga stvarno zblesio šta sam ga punio na tuđi punjač a ne na baš Xiaomijev ?

HZV
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 14:40 (spilice05).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Možda ti se sjebo i pokazivač potrošenosti baterije
Potrebno ga je kalibrisat
Probaj naguglat proceduru
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Misliš ovako nešto ?

Firstly, battery calibration method without Root phone
1)      Keep the phone turned on, connected to the charger (can use USB and charging cable).
2)      LED light turns green after the battery is already charge full, unplug the phone from the charger.
3)      Turn off the phone, then connect the charger, let the phone charge LED light turns green again.
4)      unplug the phone charger and power on the phone, until the phone is switched on and fully into the system, then rapid shutdown.
5)      Again connect the charger to the phone which has been turned off, wait a few minutes after the LED light will turn green again.
6)      Unplug the phone from the charger, power on the phone and can use normally.

HZV
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
spilice05 kaže...

Misliš ovako nešto ?

Firstly, battery calibration method without Root phone
1)      Keep the phone turned on, connected to the charger (can use USB and charging cable).
2)      LED light turns green after the battery is already charge full, unplug the phone from the charger.
3)      Turn off the phone, then connect the charger, let the phone charge LED light turns green again.
4)      unplug the phone charger and power on the phone, until the phone is switched on and fully into the system, then rapid shutdown.
5)      Again connect the charger to the phone which has been turned off, wait a few minutes after the LED light will turn green again.
6)      Unplug the phone from the charger, power on the phone and can use normally.

 alo Spilice (zena mi sa stasevice btw) skini wakelock detector aplikaciju. napuni mobitel na 100% navecer, skini ga s punjaca, upali app i pogledaj ujutro wakelockove odnosno sto ti budi mobitel iz deep sleepa i trosi bateriju. 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Kako mogu najlakše rootati rmn2, global rom 8
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
SOT danas. Samo wifi, ne kužim ja ovaj mob više stvarno
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Klipson kaže...
SOT danas. Samo wifi, ne kužim ja ovaj mob više stvarno

 a koji ti je preferred network type? da ti nije 4G ukljucen? Lokacijske uluge?

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ma mobilni mi nije upaljen kad sam na wifiju, lokacija sva pogašena, i ona dozvola za sve aplikacije
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Klipson kaže...
Ma mobilni mi nije upaljen kad sam na wifiju, lokacija sva pogašena, i ona dozvola za sve aplikacije

 

Može screenshot battery usagea i graf ?

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Ovo je danas, sinoc sam ga skino sa punjaca, preko noci je otislo jedno 5,6 ℅ a wifi sam izgasio. Ujutro je na 2g
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Nešto od aplikacija ga često budi, zato imaš tako malen SoT.

Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI General Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Klipson kaže...
Ovo je danas, sinoc sam ga skino sa punjaca, preko noci je otislo jedno 5,6 ℅ a wifi sam izgasio. Ujutro je na 2g

 Koji je ovo rom? meni su ikone kockaste na MIUI 8 developer? Probaj s wakelock detector. jedino tako ces otkrit sto ga budi odnosno sto ti papa bateriju. ali upali navecer i wifi i podatkovni promet da provjerimo ima li poveznica. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 20:41 (GuardianOTB).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
A taj wakelock traži root a nije mi rootan, iako ne znam zašt? Svi prijašnji developer romovi su bili prerooted
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Klipson kaže...
A taj wakelock traži root a nije mi rootan, iako ne znam zašt? Svi prijašnji developer romovi su bili prerooted

 svaki put kad updateas novi orm, izgubis root. skini SuperSU i stavi ga u root direktorij. uđi u twrp (JAKO BITNO KROZ TWRP) i instaliraj ga. voila imas root opet. onda probaj s wakelock detectorom.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

pozz ekipa,

moze preporuka MIUI - a? trenutno sam na MIUI 6.3.3 i ima nekih bugova koji me zivciraju . Treba mi neki stabilni koji ne guta bateriju i po mogucnosti bez kineskih gluposti i bugova (na ovom mi ne radi kalendar)

i da li trebam full wipe?

hvala vam

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 2

pa eto probaj sa offical global stable

http://en.miui.com/download-274.html

 

a pod "older versions" skini 7.2.3.0

taj ja koristim i radi ko singerica...tako da NAMJERNO nisam ni htio vršit update

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2016 7:47 (Kulin Ban).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

6.8.25 jedan od bolji dev romova u zadnje vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Pozdrav svima . Naime posedujem pomenuti tel iz naslova   sa kojim sam 10 ak meseci  veoma , veoma zadovoljan . No pre par dana desio mi se peh  , prosulo se malo vode po ekranu i od tada mi ne radi digitizer  - odnosno ne mogu tipkati po toch - u. Ekran vidim radi  , ne razliva boje , sve normalno izgleda , prima pozive  ali naravno  zbog kvara ne mogu prevuci prstom i javiti se . Bio je u servisu i nisu ga uspeli popraviti , rekao mi je da  ne moze nista uraditi i da se mora promeniti touch  sa digitizerom u kompletu  jer  kaze da  ne  zeli reskirati  ,  garantirati i menjati samo digitizer .  

 

Bio je je dva dana u rizi i nije pomoglo , danas sam ga  rasklopljenog stavio u jednu vecu posudu u koju sam stavio zarulju od 75w i planiram to probati ne bi li se Xiaomi mozda eventualno oporavio posle par dana provedenih u toj zagrijanoj posudi

 

Ima li mozda neko kakvih iskustava sto se tice ovog mog problema i moze li mi se nesto savetovati sta dalje ciniti

 

Unapred hvala na odgovorima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 18:26 (suca77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Na xda forumu izašla prva alpha verzija marshmallowa za rn2 :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Lcd sa frejmom i svim oko 150kn na ebayu, zamjenis ga za 10-15 min, dobis sav alat, mislim da bolje i jeftinije ne moze. Ovo ako je umrlo vise nece proradit, ne brini..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
bore1989 kaže...

Na xda forumu izašla prva alpha verzija marshmallowa za rn2 :)

 Ako sam dobro shvatio, pošto je to xda, ovo u biti razvija netko treći, xiaomi s ovim nema veze? Hoće li xiaomi službeno izbaciti update na MM nema veze s ovim?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Upravo tako
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2

Nema da, ali bar se trude ...

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
Koristi li netko možda ovaj rom, nekako brzo bateriju troši? Ima li ko kakvih iskustava, ostalo ok radi?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
bore1989 kaže...

Na xda forumu izašla prva alpha verzija marshmallowa za rn2 :)

 može link?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
1.Lovac kaže...
Meni stvarno nikad nije dosadno s mobom. Skinia sam najnoviji weekly, idem ga prebacit na mob kad ono mob mi uopće ne želi učitat komp. Nekidan sam slike prebacivao skroz normalno, a sad se ne želi ni spojit...
Prekrasno!

 Meni se isto desava, vidim usklicnik u device menageru pored Redmi, pokusao sam reinstalirati onaj MT driver, pokusao sam neke ADB drivere, niti jedno nije pomoglo.

Instalirao sam Mi SUITE, s njim mogu otvoriti slike i kontakte, i nista drugo, ne mogu nis exportati niti importati u mob!

 

Zna li netko rjesenje kako ponovo normalno spojiti mobitel na komp?

 

PS ne mogu updatati software bez toga

11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
tomiotok kaže...
1.Lovac kaže...
Meni stvarno nikad nije dosadno s mobom. Skinia sam najnoviji weekly, idem ga prebacit na mob kad ono mob mi uopće ne želi učitat komp. Nekidan sam slike prebacivao skroz normalno, a sad se ne želi ni spojit...
Prekrasno!

 Meni se isto desava, vidim usklicnik u device menageru pored Redmi, pokusao sam reinstalirati onaj MT driver, pokusao sam neke ADB drivere, niti jedno nije pomoglo.

Instalirao sam Mi SUITE, s njim mogu otvoriti slike i kontakte, i nista drugo, ne mogu nis exportati niti importati u mob!

 

Zna li netko rjesenje kako ponovo normalno spojiti mobitel na komp?

 

PS ne mogu updatati software bez toga

 skini rom s mobitela. kroz file manager prebaci ga u root direktorij pa ga tako updateaj... to mi je ovako iz glave. trajat ce malo.. ali jbga.

pazi kod drivera da si deinstalirao kako treba, ako ostane nesto nece ti radit 100%. imaju tutoriali po netu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 2
GuardianOTB kaže...
tomiotok kaže...
1.Lovac kaže...
Meni stvarno nikad nije dosadno s mobom. Skinia sam najnoviji weekly, idem ga prebacit na mob kad ono mob mi uopće ne želi učitat komp. Nekidan sam slike prebacivao skroz normalno, a sad se ne želi ni spojit...
Prekrasno!

 Meni se isto desava, vidim usklicnik u device menageru pored Redmi, pokusao sam reinstalirati onaj MT driver, pokusao sam neke ADB drivere, niti jedno nije pomoglo.

Instalirao sam Mi SUITE, s njim mogu otvoriti slike i kontakte, i nista drugo, ne mogu nis exportati niti importati u mob!

 

Zna li netko rjesenje kako ponovo normalno spojiti mobitel na komp?

 

PS ne mogu updatati software bez toga

 skini rom s mobitela. kroz file manager prebaci ga u root direktorij pa ga tako updateaj... to mi je ovako iz glave. trajat ce malo.. ali jbga.

pazi kod drivera da si deinstalirao kako treba, ako ostane nesto nece ti radit 100%. imaju tutoriali po netu.

 uspio sam, samo sam dva puta ponovno pokrenuo Mi suite i on se nesto updatao, sabrao i ocitao sve podatke, preko njega ubacio i rjeseno!

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 2

Nakon dugo vremena evo me opet na ovoj temi. Imam EU develop rom 6.5.5 i nemam nikavih problema.

 

Zanima me ima li što bolje da mi se isplati prelaziti na neki drugi rom ili da ostanem na ovom?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice