Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.206
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
sibica kaže...
U prijevodu za nas laike?

Mos se j***t ako nemas source kod od kamere da mozes prouciti detaljnije problem.

Jesi probao reinstall?

Moguce da je nakon update-a nekompatibilna kamera pa ju je potrebno reinstallati da aplikacija primjeni nove settingse.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kad ce vise 9.0.7.0 update, iako ga se moze nabaviti ako se promijeni regija u Tajvan, ali ja ipak cekam za nas update
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Mislim da 9.0.7.0 neces dobit jer vidim nekim korisnicima je pusten 9.2.1.0 update! Snapdragon verzija...

Link za 9.2.1.0 update...mozes skinuti pa rucno nadograditi

Changelog

Ja sam na zadnjem beta rom-u 8.1.18 i radi odlicno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 16:12 (Saky22).
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Da li si mozda azurirao rom? Mozda se onaj persist.hal3 izbrisao iz build.propa

 Koliko vidim, persist.hal3 je i dalje tamo, a svaka instalacija uspije, jedino pri pokretanju se pojavi takva poruka po pogrešci. Po meni, ako bi se root izbrisao, onda ne bi ni bilo moguće instalirati aplikaciju.

Edit: sad vidim kako mi root checker baca poruku kako nije root pravilno instaliran na moj uređaj..

Deutsch, mislim kako ćeš opet imati posla preko Teamviewera :)))

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 17:46 (sibica).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

e samo posalji poruku na viber je nemam vise tvoj broj

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

htio bih napraviti update MIUI-a na svom xiaomiju. Zanima me što sve treba napraviti da se može učiniti taj update. sada kada krenem u update uvijek ne prođe nego dobijem poruku da ne može. pokušavao sam i s fastboot metodom, s updaterom, preko pc-ja s xiaomi flash-om, s MiPC suite... dobio sam kod za otključavanje, ali oćito treba još nešto.

 

molim pomoć od vas koji uredno radite update-ove ;-)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koju verziju MIUI-a imaš sada instalirano?

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
To je uodate za kineski rom (4+64) samo verzija. Jos nista od global stable
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

sada sam na MIUI 7.4by xiaoumi.eu 6.4.28/beta

ma što to značilo

 

mene više muči što nikako ne uspjevam pokrenuti update na bilo koju od novijih verzija

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koji rom staviti? Na 9.0.5.0 baterija dosta loša s obzirom na mogućnosti. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
khneza kaže...

Koji rom staviti? Na 9.0.5.0 baterija dosta loša s obzirom na mogućnosti. 

 O global stable pricamo? SD verzija, jel?

8.2.10.0 je navodno dobra baterija. Lagano puštaju 9.2.1.0 koji po komentarima se cini OK.

Trenutno sam na 8.5.4.0, dan i pol - dva mi traje baterija ovisno o koristenju, 10-11 SOT. Ali GPS mi ne radi kak spada.

 

Ili probaj eu.rom.

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ma da, ev bacio gore 8.1. 18 beta sto je netko spomenuo ali lock screen notifikacije ne pokazuje i ne pali led. Sutra onda stavim neki eu il strpiti se par dana da vidim kakve su reakcije na taj najnoviji. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kupio bih Redmi Note 4, sa snapdragonom, global verziju..koliko sam shvatio to je najbolja kombinacija zbog potrošnje, 4G signala i podrške za nadogradnju. Ovaj mobitel kupujem najviše zbog baterije za koju čitam da je fantastična. Ima li razlike u potrošnji baterije u verzijama 3/32 i 4/64 GB ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Nema..

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
ivica_ursus kaže...

Kupio bih Redmi Note 4, sa snapdragonom, global verziju..koliko sam shvatio to je najbolja kombinacija zbog potrošnje, 4G signala i podrške za nadogradnju. Ovaj mobitel kupujem najviše zbog baterije za koju čitam da je fantastična. Ima li razlike u potrošnji baterije u verzijama 3/32 i 4/64 GB ?

 Tako je, nema. Razlika moze biti ovisno koji ROM bude gore, odnosno koji ces koristit. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Redmi Note 4X ima novi OTA update ,da li je tko updateao ?

3/32 verzija kod mene,rom org iz Goldwaya
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

skinem pa javim za batku kakva je. inače sa početnih 8-9 sati sot-a, baterija sad drži možda nekih 5.5-6 sati... nisam radio hard reset nakon prelaska na miui9, ali svejedno velik pad.

 

edit: kamo su premjestili updater app?

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 16:45 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hornet_93 kaže...

skinem pa javim za batku kakva je. inače sa početnih 8-9 sati sot-a, baterija sad drži možda nekih 5.5-6 sati... nisam radio hard reset nakon prelaska na miui9, ali svejedno velik pad.

 

edit: kamo su premjestili updater app?

 Pogledaj pod settings - about phone - system update

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Baterija na global 9.2. duplo brze prazni. Samo slusanje mjuze i surfanje (bez yt)...
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hornet_93 kaže...
Baterija na global 9.2. duplo brze prazni. Samo slusanje mjuze i surfanje (bez yt)...

 Ne vidim da si postavio i graf, koliko dugo traje. 

Ja bih probao sa factory reset ako nesto drugo ne trosi bateriju. A onda downgrade kao zadnja opcija. 

Meni na 8.5.4.0 dan i po, dva ako manje koristim. SOT 10-11 sati. Ali mi zato GPS koma radi ili bolje reci, ne radi :)

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam kod 9.2.2.0 za MTK primijetio da ručno "ubijanje" aplikacija iz "nedavnih aplikacija" (task managera - ne znam kak se to zove na Androidu), znači kad ih odvučeš prema gore, ne radi! One se time samo "sakriju", a da bi se stvarno ubile, treba stisnuti X na sredini dna ekrana.

 

To sam prvo primijetio na Facebook Liteu - iako je to smeće od aplikacije, nisam htio punokrvni Facebook instalirati. Ne znam kako vama, ali meni se svako malo neće refreshati - jednostavno stoji i stoji i nikamo ne ide. I onda sam ga "ubio", ponovno pokretao i refreshalo se skoro trenutno. Tako mi je to funkcioniralo na MIUI-u 8. Sad sam na 9-ki primijetio da kad to isto napravim, da nakon ponovnog pokretanja Facebook Litea on je i dalje u stanju beskonačnog učitavanja u kojem je i bio. Međutim, ako stisnem X-ić, onda ga ubije i nakon ponovnog pokretanja pokreće se kak treba. Tako da... Jedan od faktora bi i to moglo biti - misliš da ti nije pokrenuta neka teža aplikacija jer si je "ubio", a kad ono - je.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav, paše li ekran sa Redmi note 4 mtk na redmi note 4x

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

ne? mislim jedino ako ne mislis da su oboje helio x20

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Mislim paše li sa Redmi Note 4 MTK na redmi note 4x Snapdragon

Mislim uređaji su isti manje vise i na oglasnicima se prodaju pod jedan te isti model ekrana

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

ne pase, imaju drukciju maticnu plocu.

moras iskljucivo trazit mtk ekran za mtk

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Skype

Prilikom koristenja skypea, xiaomi preko cjelog ekrana pokazuje sliku sa prednje kamere ( tog istog uredjaja , a trebao bi biti video sa prednje kamere od sugovornika ) a u ćošku je profilna slika sugovornika ( staticna profilna slika a trebao bi biti video sa prednje xiaomijeve kamere ) . Jel to skype ima nekih musica na miui-u ili nam je promakla neka postavka ? Na drugom uredjaju ( sugovornik ) je uredno slika ( video ) na ekranu sa xiaomijeve prednje kamere a u ćosku je slika ( video ) sa prednje kamere tog drugog uredjaja. Cackanjem po opcijama nismo doskocili problemcicu....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Koje Xiaomi slušalice uzeti za slušanje glazbe da u kombinaciji sa Note 4X daju kvalitetan i cisti zvuk ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Prije nešto dana sam kupio Xiaomi Redmi Note 4X, sada ažuriran na MIUI 9.2.1 verziju, pa i ja planiram kupiti neke kvalitetnije, ali ipak jeftinije slušalice sa bluetooth povezivanjem, tako da su mi pale za oko Creative Labs, https://www.svijet-medija.hr/art/bezicne-naglavne-bluetooth-slusalice-s-mikrofonom-creative-labs-sound-blaster-jam/72355. Da li je netko do sada probao ovakve ili slične bluetooth slušalice na Xiaomi smartphonima, te kakvi su dojmovi o kvaliteti povezivanja i kvaliteti zvuka?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Malo sam pregledao recenzije i našao za ove slušalice, https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2482160,00.asp

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 20:08 (Jezdimir).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

evo kupih i ja ovaj telefon, snapdragon verzija, 4 gb rama i 64 interne memorije...pa evo utisaka:

 

Sto se samog telefona tice nemam nikakvih zamjerki. Brz je i fluidan, nema nikakvih stopanja, od igrica sam instalisao real racing 3 i takodje tokom igranja nema nikakvog stopanja ili slicno, radi sve glatko i odlicno, bas kako i treba. Upravljanje u igrici putem senzora je najbolje ikada do sada sto sam probao, perfekcija. Dakle, snapdragon 625 sa 8 jezgara na 2.0 radi odlicno posao, slabiji je od mediatek verzije istog telefona, ali tu su neke druge prednosti koje cu kasnije spomenuti.

Iako su govorili da je kamera teski krs ja sam zaista zadovoljan sa njom, kod redmi notea 4 postoje 3 senzora kamere i su soni, samsung i omnivision. Omnivison je najgora varijanta, tako kazu, zatim ide samsung i najbolje sto se moze desiti je vas zadesi je sony senzor. Kako rekoh, ja sam zadovoljan (mene je potrefio samsungov senzor), slike su u normalnoj dnevnoj varijanti dovoljno ostre i sve je super za prosjecnog korisnika koji zeli staviti koju slicicu na FB, instagram i slicno. Prednja tz selfi kamera je takodje pristojna i radi odlicno posao. Takodje sam na internetu nasao da se kamera moze poboljsati nakon sto se otkljuca manuelni mod tj camera2.api. To cu testirati kasnije dok otkljucam bootloader, stavim twrp i rootujem telefon mada ne zurim sa ovim, kako rekoh, telefon odlicno radi sa fabrickim softverom (usput, tel je dosao sa miui 8 i androidom6, a odmah mi je ponudio nadogradnju na miui 9.2 i android 7 koju sam odradio cim sam se prikacio kuci na wifi). PS jedini bag na miui 8 koji sam primijetio je bio taj da nisam mogao iskljuciti spell checker, malo iritatno, ali nakon nadogradnje sam to iskljucio bez problema.

Baterija je "hammer". 4100 miliamper sati. Tu je ta prednost koju sam htio spomenuti, ogromna baterija i stedljivi snapdragon 625 cine idealnu kombinaciju kada je rijec o trajanju baterije. uz pogasene nepotrebne stavke kao sto je vibracija tokom kucanja, vibracija kapacitivnih tipki i jos neke druge stvari (gps, bluetooth i slicno) se bez problema dostize preko 10 sati ekrana. Ja kada sam ga juce prvi put upalio bilo je 88 procenata, nisam skoro silazio sa telefona nekih 7 sati i pred spavanje sam imao 43 procenta. Uz 4 gb rama i interni prostor od 64 gb ovo je takodje jedan i glavnih razloga zasto sam uzeo ovaj telefon. Da dodam da je prednost snapdragon verzije ovog telefona takodje i to sto za njega vec postoji ogromna zajednica gdje se mogu staviti custom romovi, kerneli itd, itd dok ne mediateku je to daleko manje i sa dosta vise bugova. Ako se ne varam mediatek krsi neko open source pravo te developeri imaju problema oko toga da portuju romove i novije verzije androida. To je ujedino i razlog zasto recimo u Indiji uopste nema mediatek verzije ovog telefona, samo snapdragon.

Dalje, ekran...odlican IPS ekran, tu je xiaomi takodje imao dva dobavljaca, BOE i tianma...kazu da je tianma bolji i da se ima manje sanse za mrtvim pikselima i slicno, kod mene je tianma i ja sam zaista zadovoljan ekranom, fine su boje, sve je ok, nemam nikakav prigovor, ekran je zaista odlican. Da napomenem da je gustina pixela 403 po incu tako da nema sanse da se golim okom sa vide pikseli sem mozda ako ne drzite telefon na 3 cm od oka.

Sta jo? Ah, da....GPS...znaci bukvalno u 1-5 sekundi me nadje, bio kuci, napolju ili u kontejneru...govorim o "high accuracy" sa ukljucenim internetom i ostalim, dakle GPS radi odlicno i nema nikakve greske. Tu su jos kompas i fm radio, i to radi sve ok. Ja licno sam zadovoljan i zvukom, kako zvucnika tako i sa slusalicama, imaju eq kada slusate muziku, a moze se i podesiti sta da rade dugmad na slusalicama. Sve u svemu ok. Kvalitet razgovora je odlican, ja sam sagovornika cuo odlicno i on mene, nikakvih problema, zvao sam ih vise cisto da to provjerim jer sam nailazio na internetu da je tu bilo dosta problema. Da napomenem da je ovdje xiaomi napravio pravu zbrku te imaju mali milion modela i razlika je uglavnom u senzorima i rupicama na tleefonu te je lako moguce da su doticni (koji su naveli te probleme) sa neodgovarajucom maskom prekrili drugi (noise cancelling) mikrofon...to je samo moja pretpostavka i nista vise, uglavnom kod mene je sve super bilo sto se toga tice.

To je ukratko to, ako neko ima kakva pitanja slobodno sutajte, a ja ako se sjetim necega cu dopisati. Bice izvjestaj o bateriji i screen on vremenu i ostalo. 

 
7 0 hvala 3
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice