Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.066
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 12:03 (SebaOS).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

e to da 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

 ako uzmes odavde i odaberes dhl shipping proci ces bez carine i pdv a jeftinije nego honorbuy, jedino ces cekat 10-14 dana na mobitel http://s.aliexpress.com/7bQzyMfe?fromSns=Copy to Clipboard

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 13:43 (protest431).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Da, na xda i mi forumu navode buduci ota kao glavnu prednost.

U svakom slucaju, instalirao sam sluzbeni global rom, direkt preko leakanog , preko updatera, za sada sve radi dobro. Cak mi se miui cini fluidniji, ali vjerojatno autosugestija :)

Uglavnom , preporucam svima da svoje vendor romove zamjene sluzbenim miuijevim, link na en.miui.com/getrom.php

- ps. Xiaomi izgleda rebrendira svoju zbrku oko note 5, sada ih zove note 5 global, china i india.

Pps. Preporucam kaljeno staklo. Par dana koristenja (nemarnog), i na suncu se vec vide mikro ogrebotine. Gorila moja ki*a :)
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

 ako uzmes odavde i odaberes dhl shipping proci ces bez carine i pdv a jeftinije nego honorbuy, jedino ces cekat 10-14 dana na mobitel http://s.aliexpress.com/7bQzyMfe?fromSns=Copy to Clipboard

 Pada cijena evo 1530 je trenutno 4/64...s nekim kuponom od cirka 5$ ide ispod 1500kn xD...najniza cijena do sada?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

BlackEagle kaže:

imas u additional settings postavke za ledicu. Upali tamo da ti svijetli dok ti se puni pa ga prikljuci na punjac da testiras

 

Radi radi, samo me živcira da mi ne radi za Viber recimo nego moram slušat onu zvonajvu svake poruke 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 22:28 (tarrasque).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni radi za viber, a zvuk na viberu mi je ugasen.
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam ovih dana oduševjen sa note5 ;)  

 

Mana mi je ledica jer dojavljuje samo dvije notifikacije ( kad se puni i kad dobijem notifikaciju). Po meni jeto nedovoljno jer na starom asusu sam imao tri boje. Ako blinka crveno onda znači da je baterija na 15% ili manje. Žuto je kad se puni, a zeleno kad je napunjeno 100%. Zeleno blinkanje je kad dobim poruku neku.

 

Inače primjetio sam da nema opcije "copy link" kada se želi neki sadrzaj dijeliti evo sa facebooka, pogledajte sliku tu bi trebalo biti ta opcija. Mislim da se može naknadno stavit aplikacija copy ali moram nači idealnu ;) 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima tko da se prebacio sa Note 4x na Note 5? Razmišljam i ja samo ne znam da li se isplati? Jer sve mi paše na note 4x, ali ponuđeno mi je 130€ za njega, 10 manje nego što sam ga platio prije 6mjeseci. Još malo nadodam i eto za peticu. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dobrodosel na miui :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...

Mana mi je ledica jer dojavljuje samo dvije notifikacije ( kad se puni i kad dobijem notifikaciju). Po meni jeto nedovoljno jer na starom asusu sam imao tri boje. Ako blinka crveno onda znači da je baterija na 15% ili manje. Žuto je kad se puni, a zeleno kad je napunjeno 100%. Zeleno blinkanje je kad dobim poruku neku. 

 Zanimljivo, na mom starom Redmi Note 4G modelu ima boja da ti pamet stane i to još u 4 kategorije (naravno, još tri različite boje za razinu punjenja). Vidi priložene slike. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Markić7 kaže...

Ja sam ovih dana oduševjen sa note5 ;)  

 

Mana mi je ledica jer dojavljuje samo dvije notifikacije ( kad se puni i kad dobijem notifikaciju). Po meni jeto nedovoljno jer na starom asusu sam imao tri boje. Ako blinka crveno onda znači da je baterija na 15% ili manje. Žuto je kad se puni, a zeleno kad je napunjeno 100%. Zeleno blinkanje je kad dobim poruku neku.

 

Inače primjetio sam da nema opcije "copy link" kada se želi neki sadrzaj dijeliti evo sa facebooka, pogledajte sliku tu bi trebalo biti ta opcija. Mislim da se može naknadno stavit aplikacija copy ali moram nači idealnu ;) 

 mozes napravit mali trik, podijelis grupu s aplikacijom biljeske i dobit ces link samo ga kopiras a biljesku obrises

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
amd freak kaže...
domac5 kaže...

 ako uzmes odavde i odaberes dhl shipping proci ces bez carine i pdv a jeftinije nego honorbuy, jedino ces cekat 10-14 dana na mobitel http://s.aliexpress.com/7bQzyMfe?fromSns=Copy to Clipboard

 Pada cijena evo 1530 je trenutno 4/64...s nekim kuponom od cirka 5$ ide ispod 1500kn xD...najniza cijena do sada?

 

Uzeo sam na kraju na honorbuy-u, samo ne znam otkud vam te cijene. S nekim caseom od 2$ i kuponom od 5, ukupna cijena je 1725kn. 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa imas link sa aliexpressa znaci 236$ *6.3 cca 1500kn

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Snasao sam se, stavio sam ovo i radi odlično ;) pojavilo se među onim apliiacijama

Inače, kako da podesim da dobivam notifikacije od vibera? Ja tek kad pogledam ikonicu da ima broj tek tad skuzim da sam dobio poruku.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
SebaOS kaže...
amd freak kaže...
domac5 kaže...

 ako uzmes odavde i odaberes dhl shipping proci ces bez carine i pdv a jeftinije nego honorbuy, jedino ces cekat 10-14 dana na mobitel http://s.aliexpress.com/7bQzyMfe?fromSns=Copy to Clipboard

 Pada cijena evo 1530 je trenutno 4/64...s nekim kuponom od cirka 5$ ide ispod 1500kn xD...najniza cijena do sada?

 

Uzeo sam na kraju na honorbuy-u, samo ne znam otkud vam te cijene. S nekim caseom od 2$ i kuponom od 5, ukupna cijena je 1725kn. 

 Lol honorbuy je najskuplji..a kaj je najgore imam osjecaj da i oni prvo uzimaju iz kine pa kad njima dode salju tebi. I tu zarade tu razlika koja je poprilicna. Siguran sam u to jer inace imaju na stanju i dode za 3 dana. A sad ces cekat pocetak 6mj da ti uopce posalju.

 

Trebao si uzet preko aliexpresa za 200kn manje i dode ti za 10 dana.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ljudi, koliko vam je trebalo da vam goldway pošalje mob? Meni već 2 dana stoji "the seller is processing your order" a uredno su novci skinuti prije 2 dana. Malo sam nestrpljiv.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
Ljudi, koliko vam je trebalo da vam goldway pošalje mob? Meni već 2 dana stoji "the seller is processing your order" a uredno su novci skinuti prije 2 dana. Malo sam nestrpljiv.

Nije ni meni krenulo odma pa im daj jos 2 dana sanse ako ti neposalju onda ih kontaktiraj. Možda su u velikoj gužvi pa ne stignu obraditi sve pakete.

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
Ljudi, koliko vam je trebalo da vam goldway pošalje mob? Meni već 2 dana stoji "the seller is processing your order" a uredno su novci skinuti prije 2 dana. Malo sam nestrpljiv.

 Pa to ti je super..kad prode 10 dana trazi ih za djelomicni refund zbog kasnjenja, meni je svaki put upalilo. 

 

Vjerovatno su u guzvi pa to ide sporije.

 

Prije 6-og mjeseca ne vjerujem da ce isporuke ici nekom velikom brzinom.

 

Spori su ti kinezi do bola.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa iskreno nije da su spori, vec mislim da imaju masu narudzbi, ali bome da se moglo poceti prije sa isporukama ovog mobitela-moglo se :)

 

 Sjecam se da sam rn2 narucio cca 20.8. na honorbuyu (13.8. je bio predstavljen ), 27-30.8 dostavljen meni. Ovaj rn5 kao da su napravili par testnih verzija pa onda tek bulk, kao tesla :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 13:17 (Deutsch).
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja već polako razmišljam da otkažem narudžbu na geekmaxi. Ništa više nije jeftinije od goldwaya,čak je i goldway sad jeftiniji. Rekli mi da će poslati ovaj tjedan ali ništa, danas vidim da su na stranici na proizvodu pomakli s 31.5. slanje na 8.6. , a kad sam im slao mail pred nekih 2-3 tjedna rekli da će početi slati od 19.5. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Ja već polako razmišljam da otkažem narudžbu na geekmaxi. Ništa više nije jeftinije od goldwaya,čak je i goldway sad jeftiniji. Rekli mi da će poslati ovaj tjedan ali ništa, danas vidim da su na stranici na proizvodu pomakli s 31.5. slanje na 8.6. , a kad sam im slao mail pred nekih 2-3 tjedna rekli da će početi slati od 19.5. 

 Da, to sam i ja primijetio. Jesi dobio kupone kao novi kupac i pretplatom na newsletter (Upon registering you will get a 2% coupon and when you opt in for your newsletter you will get a 4% coupon)? Meni je najveća stavka to što je servis osiguran u Europi, pa tih 100kn razlike i par dana čekanja mi ne smeta. 

 

Inače, svi vi koji naručujete sa aliexpressa, registrirajte se na givingassistant.org i dobijete 6% povrata nakon par mjeseci, nije loše ako dosta naručujete izvana (u ovom je slučaju povrat nekih 95kn za narudžbu od goldwaya). 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
dutkan kaže...
protest431 kaže...

Ja već polako razmišljam da otkažem narudžbu na geekmaxi. Ništa više nije jeftinije od goldwaya,čak je i goldway sad jeftiniji. Rekli mi da će poslati ovaj tjedan ali ništa, danas vidim da su na stranici na proizvodu pomakli s 31.5. slanje na 8.6. , a kad sam im slao mail pred nekih 2-3 tjedna rekli da će početi slati od 19.5. 

 Da, to sam i ja primijetio. Jesi dobio kupone kao novi kupac i pretplatom na newsletter (Upon registering you will get a 2% coupon and when you opt in for your newsletter you will get a 4% coupon)? Meni je najveća stavka to što je servis osiguran u Europi, pa tih 100kn razlike i par dana čekanja mi ne smeta. 

 

Inače, svi vi koji naručujete sa aliexpressa, registrirajte se na givingassistant.org i dobijete 6% povrata nakon par mjeseci, nije loše ako dosta naručujete izvana (u ovom je slučaju povrat nekih 95kn za narudžbu od goldwaya). 

 Da stavio sam te neke kupone. Dobio i neki jos jedan nakon narudzbe na mail ako tko treba mozda...

212 eura mi je bilo sve skupa s shippingom za 64/4.

Kad sam ih par dana prije narucivanja pitao kad salju(11.5. Sam narucio) rekli su da od 19. A istina sto kazes za garanciju ,ali opet neda mi se cekati. Tko zna do kad ce odugovlaciti.

 

edit: evo poslali tracking danas. Mora da čitaju bug forum 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 11:27 (protest431).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
underdog kaže...
Ljudi, koliko vam je trebalo da vam goldway pošalje mob? Meni već 2 dana stoji "the seller is processing your order" a uredno su novci skinuti prije 2 dana. Malo sam nestrpljiv.

 evo ja sam platio prosli petak i jos nisu poslali...poslao im upit jucer i onda on meni odgovara kao zip code nije u redu tj. dhl ga nema u sistemu i nemogu poslat...provjeravam kod dhl-a i kao zip je dobar i imaju ga u sistemu, saljem natrag upit i onda kao nesporazum se desio i nisu stigli poslat danas a salju samo utorkom i petkom...i sada cekaj do sljedeceg tjedna...vjerovatno ide otkaz narudbe i nova sa honorbuya...

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja sam naručio sa Mi Global storea na Aliju 10.05. a sutradan su ga odmah poslali (uhvatio sam dok su imali na stanju) i rekli su mi da pošiljka ide iz Malezije (Singapur) Za sada još nije stigao, moguće u sljedećoj sedmici..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Dopada mi se rn 5 i prešao bih sa xperije z3 koju trenutno imam na xiaomi pa me zanima može li se normalno prebaciti sve sa nje na rn5 (kontakti,slike,aplikacije i sl.)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tomogol kaže...

Dopada mi se rn 5 i prešao bih sa xperije z3 koju trenutno imam na xiaomi pa me zanima može li se normalno prebaciti sve sa nje na rn5 (kontakti,slike,aplikacije i sl.)?

 Da. Iznimno jednostavno, skini aplikaciju Mi Mover na oba i prati upute :)

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
tomogol kaže...

Dopada mi se rn 5 i prešao bih sa xperije z3 koju trenutno imam na xiaomi pa me zanima može li se normalno prebaciti sve sa nje na rn5 (kontakti,slike,aplikacije i sl.)?

 Ja sam prelazio sa Asusa na Xiaomi meni je mislim ponudilo da ponovno instaliram aplikacije koje sam imao prije. U google playu sve piše tj povijest skidanja pa sam ja samo stavljao u mom slučaju micao kvačice sa aplikacija koje ne želim jer su neke bile povezane sa Asusovim aplikacijama koje su mi nepotrebne.

 

U vezi imenika, i to sam dobio ali to već znam otprije bitno je da kada spremate kontakte da ih spremate preko google računa, isti google račun morate upisati u novi mob i on automatski povuče kontakte. Na računalu možete provjeriti tj odlaskom na gmail.google.com i pogledati imenik unutar maila, tamo bi trebali biti i telefonski brojevi ako mob sprema brojeve direktno na google račun. Ako su vam brojevi spremljeni na kartici ali ne na google računu, onda probajte spremiti posebno u google račun, postoji više metoda ali javite ako nemate povezano pa budemo probali to uraditi zajedno :)

 

 

A u vezi slike, ja bi preporučio da ih prebacite u vaš cloud, recimo google drive, ionako budete opet snimali slike pa vam se bude mob zatrpao. Podaci u cloudu su sigurniji od podatak u mobu, recimo ako vam krepa mob onda nemate ništa, ili ako vam krepa kartica opet nemate ništa. Poželjno je da stavite neku aplikaciju ili podesite postoječu aplikaciju da automatski prebacuje u cloud slike čim dođe u dome wifija. Ili vi odaberete datum tj period kada želite da prebacuje slike u cloud. A slikeu cloudu možete opet pogledati evo samo morate uči u "drive" prijevod na hrv "disk" aplikaciju tj među google aplikacijama je.  A na računalu možete gledati preko web stranice drive.google.com :)

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Daj me poslušajte ejjj

Skinete aplikaciju mi mover, na jednom odabereš jesi li recepient ili sender, na drugom ovo drugo. Da ti barkod da očitaš i prebaci sve. Od kontakata do poruka poziva, aplikacija, sve. Najjednostavniji način

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice