Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 772.686
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Gledam da si kupim ovaj mobitel pa me zanima koliko su ažurni sa novijim verzijama androida za starije telefone?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Stoja kaže...

Pozdrav ekipa, malo zujam po ovoj temi i mobitel mi je zapeo za oko. trenutno na aliexpressu našao za 185$ sa poštarinom. Da li je zbilja to tako jeftino? Carine i slično dolazi ili ne? Jer za te novce definitivno best buy koliko vidim po svim review-ima i vašim komentarima 

 

Da li imaju oni još neke kupone ili slično za još neki dodatni popust? :D

Ako odabereš da ti pošalju preko DHL onda nema carine.

 

Mislim da dobiš kupon od 4$ ako si novi korisnik, ja sam ga iskoristio, i opekao sam se...Uzeli mi pare i rekli da je zbog kupona kupnja u sustavu viđena kao "opasnost", te su je stopirali. Tjedan i pol čekao povrat novaca, na kraju se odlučio uzeti na Geekmaxi.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sa ovim novim updateom baterija još bolja. Ubijao sam ga sa antutu, raznim testerima, a on sad na 9:10h sota i 26% baterije...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Promster kaže...

Ako odabereš da ti pošalju preko DHL onda nema carine.

 

Mislim da dobiš kupon od 4$ ako si novi korisnik, ja sam ga iskoristio, i opekao sam se...Uzeli mi pare i rekli da je zbog kupona kupnja u sustavu viđena kao "opasnost", te su je stopirali. Tjedan i pol čekao povrat novaca, na kraju se odlučio uzeti na Geekmaxi.

 Aha, onda sa DHL opcijom dođe 208 dolara, dok na geekmaxi je 210€što je ipak dosta razlika u cijeni...

Stoja
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ono što si linkao je kineski sa global rom verzijom, ne global version pa nema LTE bandove)
Na maxigeexu imaš kupon negdje pa cijena dođe nešto niža (ja sam platio 203 €).

Baterija sad na 20% i 10 h sota. Znači komotno može 12 povući sa mojim korištenjem (još da odbijem testiranja jer obično ne igram igrice može i nesto više)..
Nice.. još pola dana je bio na LTE mreži.

3WEC1FSY - geexmaxi za 10€ manje, vrijedi do kraja 8 mj.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 0:05 (Alfa_R).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

2.) Da, definitivno dobar put! Mene samo zanima jeli taj ROM certificiran od Google-a tj. imaš li u Google Play Store-u Certified ili Uncertified, a da ne moraš talambasat s Magiskom?!

Netko provjerio?!

 Pixel experience rom ima certificieano u google play storeu, valjda ima i LOS tak. 

Imam magisk i xposed instaliran

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

To ti je zbog magiska vjerojatno. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Jehonan kaže...

2.) Da, definitivno dobar put! Mene samo zanima jeli taj ROM certificiran od Google-a tj. imaš li u Google Play Store-u Certified ili Uncertified, a da ne moraš talambasat s Magiskom?!

Netko provjerio?!

 Pixel experience rom ima certificieano u google play storeu, valjda ima i LOS tak. 

Imam magisk i xposed instaliran

Ma mene ti od početka "muči" (neš ti, moš mislit što sam ja našao za mučenje ) to što mi je mobitel necertificiran od strane googla!

 

Budući sam i na XDA-u, ono, ista priča, ma to ti je zbog ovoga, ma nije, to ti je zbog onoga, te ovo, te ono, a u biti nitko ne zna točno koji je razlog!

 

Ja sam imam ovo činjenično stanje:

 

1.) mobitel je za Kinesko tržište, dakle onaj što je kao najbolji i najjači, a opet to je do u bobu isti ovom za globalno tržište, samo nisu omogućeni LTE bandovi i drugi je qcn te se mobitel pretstavlja kao Global.

2.) otključao sam bootloader (da bih mogao instalirati globalni ROM).

3.) gore na njemu je oficijelni globalni MIUI ROM, bez custom recovery-a, bez root-a, ono, sve djevičanski čisto i naravno, odeš u Google Play Store, i vidiš Uncertified.

 

Eto, to je to.

Inače, zbog toga sam i tražio qcn od ovakovog mobitela, al' naravno da je za Globalno tržište, a gdje bih onda izmjenio IMEI i ostale potrebne stvari, te ga pretvorio u globalni model.

Naravno, nitko ne želi dati jer se svi boje da ne bih koristio njihov IMEI.

 

Vidjeti ću, još za koji dan, kada se slegne prašina i vidim dojmove od ljudi, koliko su zadovoljni s LOS te ako je sve uredu, puknut ću ga gore.

Osim toga, ja bih željeo odmah zamijeniti u njemu onu qulacomm-ovu foto aplikaciju s gcam aplikacijom, a koliko vidim to se da riješiti s nekom skriptom prilikom instalacije tako da...

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel ima tko problem da na videopozivu sugovornik čuje sebe? Znači kad je telefon na razglasu sugovornik čuje sam sebe, to sam primjetio na Viberu, ne znam kako je na drugim aplikacijama. 

Ima li načina da se to popravi? Na samsungu A5 nisam imao taj problem. 

www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

 Vidjeti ću, još za koji dan, kada se slegne prašina i vidim dojmove od ljudi, koliko su zadovoljni s LOS te ako je sve uredu, puknut ću ga gore.

Osim toga, ja bih željeo odmah zamijeniti u njemu onu qulacomm-ovu foto aplikaciju s gcam aplikacijom, a koliko vidim to se da riješiti s nekom skriptom prilikom instalacije tako da...

 Ajde, ne znam na koju qualyomovu app misliš, ali LOS dolazi sa Snap camera aplikacijom. Imam ju i ja instalirano, nije niš posebno, slike su tak, ok. GCam koji god staviš radi super, ja sam kak se čini imal sreće tak da mi portrait mode na gcam radi i na prednjoj i na zadnjoj kameri. To fakat super ispadnu slike, po meni na puno većoj razini nego kaj ovaj telefon košta.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Jehonan kaže...

 Vidjeti ću, još za koji dan, kada se slegne prašina i vidim dojmove od ljudi, koliko su zadovoljni s LOS te ako je sve uredu, puknut ću ga gore.

Osim toga, ja bih željeo odmah zamijeniti u njemu onu qulacomm-ovu foto aplikaciju s gcam aplikacijom, a koliko vidim to se da riješiti s nekom skriptom prilikom instalacije tako da...

 Ajde, ne znam na koju qualyomovu app misliš, ali LOS dolazi sa Snap camera aplikacijom. Imam ju i ja instalirano, nije niš posebno, slike su tak, ok. GCam koji god staviš radi super, ja sam kak se čini imal sreće tak da mi portrait mode na gcam radi i na prednjoj i na zadnjoj kameri. To fakat super ispadnu slike, po meni na puno većoj razini nego kaj ovaj telefon košta.

Sad si me zbunio!

Ja, koliko sam gledao na youtube-u, na LOS-u je ona qualcommova aplikacija za kameru, a opet vjerujem da odatle i dolazi "Snap"=SNAPdragon Camera.

Ne znam, možda sam u zabludi?!

Nisam probao GCam al' vjerujem da je tako kako kažeš, a i voljeo bih da je tako, jer mi je GCam nekako intiutivniji, ljepši i potpuno uklopljen u OS, a kao što veliš i bolje radi.

Jedino ostaje, što će se dogoditi kada ponudi nadogradnju jer to je nativna google aplikacija, iz njihovog ekosistema jel', a koliko sam shvatio potrebno je tweak-at aplikaciju da bi radila na ovom uređaju, il' sam i tu u zabludi, i to rade samo zbog omogućavanja dodatnih stvari, a inače aplikacija sam po se bi radi?!

Hvala...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
To može biti svašta jer je tu priličan broj varijabli. Od ovoga do onoga. Ja osobno nisam imao takovih problema, nit' na jednom klijentu (Facebookacebook Messenger, Viber (kojega više ne koristim istina i bog), WhatsApp, Telegram). Iako, ako govorimo o razgovoru od kuće tj. kada smo na WiFi mrežu, tu krivac može biti i router! Eto, neka moja iskustva....
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

Ja, koliko sam gledao na youtube-u, na LOS-u je ona qualcommova aplikacija za kameru, a opet vjerujem da odatle i dolazi "Snap"=SNAPdragon Camera.

Ne znam, možda sam u zabludi?!

Nisam probao GCam al' vjerujem da je tako kako kažeš, a i voljeo bih da je tako, jer mi je GCam nekako intiutivniji, ljepši i potpuno uklopljen u OS, a kao što veliš i bolje radi.

Jedino ostaje, što će se dogoditi kada ponudi nadogradnju jer to je nativna google aplikacija, iz njihovog ekosistema jel', a koliko sam shvatio potrebno je tweak-at aplikaciju da bi radila na ovom uređaju, il' sam i tu u zabludi, i to rade samo zbog omogućavanja dodatnih stvari, a inače aplikacija sam po se bi radi?!

Hvala...

 Aha - ma ja opće nisam imal pojma da je "snap" skraćeno od Snapdragon 

 

Neće ponuditi nadogradnju, nije Gcam ponuđen na Play Storeu, tak da nemaš brige s tim.

Maa tweakati...postoji milijun verzija Gcam-a na xda, ima i posebna tema za RN5 gdje uspoređuju različite verzije. Mene je do sad najviše usrećila ona verzija koju sam linkao prije par stranica (koja je inače za Lg uređaje, ali eto, radi bez frke na xiamiju, tak da fakat nema nekog pravila). 

Jedino kaj zasad možeš zaboaviti na Gcam je snimanje u 4k (kaj u biti opće nije važno jer je bolje snimati FHD 60fps, nego 4k 30fps)

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

thebatman kako stojis sa bootloaderom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Jehonan kaže...

Ja, koliko sam gledao na youtube-u, na LOS-u je ona qualcommova aplikacija za kameru, a opet vjerujem da odatle i dolazi "Snap"=SNAPdragon Camera.

Ne znam, možda sam u zabludi?!

Nisam probao GCam al' vjerujem da je tako kako kažeš, a i voljeo bih da je tako, jer mi je GCam nekako intiutivniji, ljepši i potpuno uklopljen u OS, a kao što veliš i bolje radi.

Jedino ostaje, što će se dogoditi kada ponudi nadogradnju jer to je nativna google aplikacija, iz njihovog ekosistema jel', a koliko sam shvatio potrebno je tweak-at aplikaciju da bi radila na ovom uređaju, il' sam i tu u zabludi, i to rade samo zbog omogućavanja dodatnih stvari, a inače aplikacija sam po se bi radi?!

Hvala...

 Aha - ma ja opće nisam imal pojma da je "snap" skraćeno od Snapdragon 

 

Neće ponuditi nadogradnju, nije Gcam ponuđen na Play Storeu, tak da nemaš brige s tim.

Maa tweakati...postoji milijun verzija Gcam-a na xda, ima i posebna tema za RN5 gdje uspoređuju različite verzije. Mene je do sad najviše usrećila ona verzija koju sam linkao prije par stranica (koja je inače za Lg uređaje, ali eto, radi bez frke na xiamiju, tak da fakat nema nekog pravila). 

Jedino kaj zasad možeš zaboaviti na Gcam je snimanje u 4k (kaj u biti opće nije važno jer je bolje snimati FHD 60fps, nego 4k 30fps)

A vidi, moja isprika ako sam ti povrijedio osjećajčiće, to mi NIJE bila namjera već naprotiv čista razmjena informacija, mišljenja, odgovora...

 

Evo, ja sam mislio da je GCam zapravo Google Camera, a ono nije, tako da...

 

Apropo ovoga 4k snimanja, a ono, lijepo, lijepo da idemo naprijed al' brate mili pogledaj samo koliko ti treba prostora za taj jedan video zapis, a baš da moram glumatat Spielberga, a i ne moram. Evo, ja sam snimao djecu na nekom koncertu, ha nekih 3.6 Gb veličina, vremensko trajanje oko 30 min Full HD, pa ti vidi! Inače, i zvuk i slika fantastični! U zatvorenom prostoru, loše svjetlo!

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...
Jehonan kaže...

Ja, koliko sam gledao na youtube-u, na LOS-u je ona qualcommova aplikacija za kameru, a opet vjerujem da odatle i dolazi "Snap"=SNAPdragon Camera.

Ne znam, možda sam u zabludi?!

Nisam probao GCam al' vjerujem da je tako kako kažeš, a i voljeo bih da je tako, jer mi je GCam nekako intiutivniji, ljepši i potpuno uklopljen u OS, a kao što veliš i bolje radi.

Jedino ostaje, što će se dogoditi kada ponudi nadogradnju jer to je nativna google aplikacija, iz njihovog ekosistema jel', a koliko sam shvatio potrebno je tweak-at aplikaciju da bi radila na ovom uređaju, il' sam i tu u zabludi, i to rade samo zbog omogućavanja dodatnih stvari, a inače aplikacija sam po se bi radi?!

Hvala...

 Aha - ma ja opće nisam imal pojma da je "snap" skraćeno od Snapdragon 

 

Neće ponuditi nadogradnju, nije Gcam ponuđen na Play Storeu, tak da nemaš brige s tim.

Maa tweakati...postoji milijun verzija Gcam-a na xda, ima i posebna tema za RN5 gdje uspoređuju različite verzije. Mene je do sad najviše usrećila ona verzija koju sam linkao prije par stranica (koja je inače za Lg uređaje, ali eto, radi bez frke na xiamiju, tak da fakat nema nekog pravila). 

Jedino kaj zasad možeš zaboaviti na Gcam je snimanje u 4k (kaj u biti opće nije važno jer je bolje snimati FHD 60fps, nego 4k 30fps)

 kakva ti je prednja kamera sa gcam? jel hdr+ napravi cudo naspram stock xiaomi aplikacije za kameru? 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Tu im se javi "RMA/Warranty/Return/Complaint: aftersale@honorbuy.com" pa vidiš što dalje. Slati ćeš ga negdje trebati sigurno i platiti sam. Kamo ,ne znam. Oni će ti reći,vjerojatno Kina.  U tom mailu napisati da je napravljen hard reset i sve slično što bi im moglo biti u prvom odgovoru nakon što detaljno opišeš problem. Isto tako neke slike staviti  i još bolje snimiti video ,napisati na komadić papira honorbuy i da se u videu vidi problem. Uploadati ga na recimo streamable.com i onda poslati s tim mailom. 

 

Tu je opis garancije: https://www.honorbuy.com/content/7-warranty  Ono što vidim iz tog njihovog kineskog engleskoga nije baš optimistično.

Probaj i tu pitati da li je tko vraćao što kad : https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/honorbuy/250610.aspx

 

Ukoliko ti ne odgovore za par dana priprijeti im da ćeš pisati po forumima i društvenim mrežama kakva im je garancija . Tu onda lijepo na njihov facebook staviti video i sve dokaze  ako ti ne izađu u susret. Ako se ne i onda ne jave i plaćeno je paypalom rješavaj preko paypala.

 

 

..........

 

Nemojte stavljati 9.5.17.0 jer mi se čini da vuče bateriju dosta jače od prijašnjih.

 

 

Prodala ga za 600kn..

Kupila sam ih bila dva, materi radi od prvog dana sve super, a meni od prvog dana i zvučnik bio tih..sad ne znam da li mob došao sa greškom pa nakon nekog vremena počeo se gasiti ko lud ili zato šta mi pao 100X na pod (i drugi su Xioami mi padali ali nista nije bilo)...

 

Sad razmišljam da si Xiaomi Redmi 6 Pro uzmem

 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ako ti je nezgodno navlačiti se s Kinezima onda uzmi kod nas negdje pa bar možeš lako garanciju ostvariti ako opet naletiš na problematični primjerak po sreći...

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Piše ti ako je bez carine, u protivnom vrlo vjerojatno ćeš platiti pdv od 25% plus 60-tak kuna troškova.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...

 Evo, ja sam mislio da je GCam zapravo Google Camera, a ono nije, tako da...

 

Apropo ovoga 4k snimanja, a ono, lijepo, lijepo da idemo naprijed al' brate mili pogledaj samo koliko ti treba prostora za taj jedan video zapis, a baš da moram glumatat Spielberga, a i ne moram. Evo, ja sam snimao djecu na nekom koncertu, ha nekih 3.6 Gb veličina, vremensko trajanje oko 30 min Full HD, pa ti vidi! Inače, i zvuk i slika fantastični! U zatvorenom prostoru, loše svjetlo!

 Pa to je to, GCam = Google Camera (ovakvo sučelje znači), skračeno samo. Na XDA svi pišu tak skračeno.

 

A ovo za veličinu videa...možeš spreati u h.265 formatu. Nisam probao, ali sam čitao da ljudima radi ok. Samo trebaš imati neki uređaj na kojemu možeš gledati h.265

domac5 kaže...

 kakva ti je prednja kamera sa gcam? jel hdr+ napravi cudo naspram stock xiaomi aplikacije za kameru? 

 E to je ono kaj zahebava, HDR na prednjoj kameri zasad radi samo u doborm osvjeltjenju, to im je bug.

Portrait mode radi.

Nisam uspoređival previše jer ne korisitm tolko prednju kameru, ali slike su čist ok

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Na redmi note 4 je to cudo kakva razlika s prednjom kamerom sve zbog gcam i hdr+

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
domac5 kaže...

Na redmi note 4 je to cudo kakva razlika s prednjom kamerom sve zbog gcam i hdr+

 Onda mora biti isto i tu. Ja sam RN5 jedva i koristio na MIUI-u, tak da imam iskustva samo s Gcam

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Od ponedjeljka i ja vlasnika 4-64 verzije Redmi note 5 :)
Pitanje samo,Pro je za Indiju i isti je kao Redmi Note 5 što se tiče rasporeda zvučnika,ulaza za slušalice itd.radi maski i svega.

Usput,isplati li se rootati ili ostati na org global romu,na redmi note 4x nisam imao potrebe ista dirati te preporuka tanke maske koja dobro štiti cijeli mob i sami ekran
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Trebal bi s njim u kutiji dobiti original Xiaomijevu crnu maskicu. Meni je odlična, tanka, pristaje vrhunski i malo nadigne kameru da ne dira površinu na kojoj leži mob.

Jedino kaj ti preporučam je da si nabaviš kaljeno staklo koje dođe od ruba do ruba. Tu sam se ja zahenao pa slučajno naručio neko kojem sa svake strane ostane koji mm lufta.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Naručio sam sa goldwaya,tamo je neka prozirna maskica upitne kvalitete,ali sam si naručio odmah org kaljeno staklo sa goldwaya pa će valjda pristajati dobro i uzeo sam tpu maskicu samo da se leća kamere ne ošteti pa sam u potrazi za tankom maskicom koja čisto malo zaštiti kameru .

A što se tiče softvera,jel root problem ili se brzo riješi čisto da eventualni bloatware pocistim .
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo i ja naručio i nadam se da ću do kraja idućeg tjedna imati u ruci svoj primjerak :D

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

za root je potreban otključani bootloader i TWRP + Magisk

 

MIUI HR TRANSLATOR
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
doky01akablava kaže...
Naručio sam sa goldwaya,tamo je neka prozirna maskica upitne kvalitete,ali sam si naručio odmah org kaljeno staklo sa goldwaya pa će valjda pristajati dobro i uzeo sam tpu maskicu samo da se leća kamere ne ošteti pa sam u potrazi za tankom maskicom koja čisto malo zaštiti kameru .

A što se tiče softvera,jel root problem ili se brzo riješi čisto da eventualni bloatware pocistim .

 Imaš i za kupiti kaljena stakla za kameru po ebayu.

A ako si kreativan, složiš si i neki skin koji između ostalog čuva i kameru (tak ja imam)

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Znači ima posebno kaljeno staklo za leću stražnje kamere?
A kakav skin to nisam skužio?
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Znači ima posebno kaljeno staklo za leću stražnje kamere?
A kakav skin to nisam skužio?

 Staklo 

 

A kaj se skina tiče, ja sam si naručio ovaj.

Prije Redmija sam imao Xperiju Z3 (staklo + metal), tak da mi ovaj Xiaomijev plastika + neki jeftiniji metal i nije neko dojam ostavil. Sa skinom za tih 7-8 dolara sam riješio i to, izgleda sad puno bolje mob. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice