Vaš Desk

poruka: 4.813
|
čitano: 2.035.704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk
mujog kaže...

Evo mog malog kutka. 
Sve sam radio po 'mjeri'... Na kraju su police viška, bar donja je viška, nemoj da se zeznete kao ja! :-D

 

 

 Digni gore 20-30cm. Ima mjesta.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
9 godina
offline
Re: Vaš Desk
tommmyyy kaže...

Moj kućni office - laptop / docking / monitor / TV.

 

 

 Mali dodatak za kutak 

 

16 godina
moderator
offline
Vaš Desk

Ekipa, radit ćemo sad u srijedu novo live izdanje hard-reporta (https://www.youtube.com/c/bugonlinetv/live).

 

Ako netko želi da uživo prokomentiramo njegov setup, divimo se i potencijalno dadnemo neki savjet, samo linkajte na vaš post u ovoj temi, tako da mogu tamo pokupiti slike. Ili barem recite na kojoj je stranici :) Trebamo slike cijelog setupa i specifikacije stroja, ako želite da prokomentiramo samu "kantu".

 

Naravno, setup može biti i neugledan i loš, nama ne smeta, možemo se malo i našaliti 

 

Eto, ako je nekome takvo što zanimljivo, neka samo odgovori na ovu moju poruku 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 13:04 (Davor).
Moj PC  
14 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Vaš Desk
Davor kaže...

Ekipa, radit ćemo sad u srijedu novo live izdanje hard-reporta (https://www.youtube.com/c/bugonlinetv/live).

Ako netko želi da uživo prokomentiramo njegov setup, divimo se i potencijalno dadnemo neki savjet, samo linkajte na vaš post u ovoj temi, tako da mogu tamo pokupiti slike. Ili barem recite na kojoj je stranici :) Trebamo slike cijelog setupa i specifikacije stroja, ako želite da prokomentiramo samu "kantu".

Naravno, setup može biti i neugledan i loš, nama ne smeta, možemo se malo i našaliti 

Eto, ako je nekome takvo što zanimljivo, neka samo odgovori na ovu moju poruku 

 Bok!

Odlična ideja :D

 

Evo mene:

 

Imam već stariju AMD konfiguraciju.

 

https://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/5300819.aspx

 

Procesor: AMD FX-8320 @4,2Hz, 1,29V
-
Matična: ASUS Sabertooth 990FX R2.0
-
Grafička: MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8G OC
-
Memorija: 16 GB, G.SKILL Ripjaws X series, DDR3 1600MHz, kit 4x4GB
-
Proc. hladnjak: Noctua NH-D14 + NF-P14r + NF P12
-
PSU: EVGA SuperNOVA 750 G3
-
SSD 1: 250 GB SAMSUNG 850 EVO, 
SSD 2: 120.0 GB INTEL Series 520
-
HDD 1: Western Digital Black 2TB
HDD 2: Seagate Barracuda 2TB
-
Case: Fractal Design Define XL R2
-
Monitor: LG UltraWide 34inch 34UM58 2560x1080p @75Hz

 

Nedavno kupljena GTX 1070 i sad mi ostatak konfiguracije zaostaje za grafičkom.

Za promjenu bi prešao na Intel.

Što preporučate? Za kojih 2-3 tjedna ću imati 4000kn na raspolaganju + ono što dobijem prodajom starijih komponenti.

Radim sve, od programiranja, photoshopa, malo isprobavam 3DS Max, al konfiguraciju slažem za gaming 

 

P.S. U budućnosti je plan UltraWide 1440p monitor @100Hz (ili više), ali otom potom, ako ne ulazi u ovu cifru.

 

Hvala unaprijed.

 

Pozdrav!

 

P.S. cijeli desk nije gotov, ali evo i njega.

Još cable management, rasvjeta, promijeniti sliku i malo složiti zvučnike.

I dajte neku ideju kako spremiti slušalice kad se ne koriste na ovom setupu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2018 16:33 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Vaš Desk

Kao CyberDemonVZ imao sam do nedavno isti CPU i MBO te prešao na Ryzen.

Specs:

CPU: AMD Ryzen7 1700x
COOLER: Noctua NH-U12S SE-AM4
MBO: Asus Prime X370-PRO
GPU: Asus Strix GTX1080 Ti OC
RAM: Corsair Vengence LPX 16GB (2x8GB)Corsair Dominator Platinum 16GB (2x8GB)
PSU: Corsair RM1000i
CASE: Corsair 400R
DSP: Asus ROG Swift PG279Q 1440p@144Hz (165Hz OC)

Periferija: Logitech G502, G910, G633, G440 i Z906

 

Najveći upgrade mi je bio prošle godine sa Asus GTX770 na Asus GTX1080Ti i običnog FHD monitora na Asus RoG PG279Q, FX8320 je sve lijepo gurao. Prošli mjesec sam prešao na Ryzen i odmah problemi sa crnim ekranom dok je sve još uvijek pod naponom, za ugasiti sustav pomaže samo prekidač na napajanju. Čitao razne forume i vjerovatno je RAM related jer nisam uzimao po QVL. Vratio RAM i u dolasku mi je Dominator koji je u QVL te nadam se da će sve lijepo raditi. Osobno buraz i ja PC koristimo za gaming dok otac radi foto-video obradu i zbog toga sam išao opet na AMD umjesto Intela. Corsair RM1000i mi je ispala dobra prilika i znam da je overkill za trenutan setup, al' spasio sam ga iz rudnika te sada lakše diše kod mene. Za future upgrade: još jedna Asus GTX1080Ti kad cijene padnu na prihvatljive iznose ili ću prodati trenutnu i uzeti Asus GTX1180Ti , i svakako još jedan PG279Q monitor jer kad jednom odeš na dual-display nikako se naviknuti na single monitor.

 

Što se tiče deska, kablovi su neprimjetni sve dok se ne čučne odnosno zaviri ispod. Tražim savjet za dust-filtere umjesto što koristim od kuhinjske nape (wallet-friendly), ovako to izgleda svakih 6-9 mjeseci.

 
 

LOL: Crobrother
10 godina
online
Re: Vaš Desk
CyberDemonVZ kaže...

Radim sve, od programiranja, photoshopa, malo isprobavam 3DS Max, al konfiguraciju slažem za gaming 

 

 Joj sto lazes...

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Vaš Desk
Najbrži kaže...

 

Najvise mi se svida naljepnica na monitoru.

13 godina
offline
Re: Vaš Desk
CyberDemonVZ kaže...

I dajte neku ideju kako spremiti slušalice kad se ne koriste na ovom setupu.

 probaj sa ovime - https://www.brainwavzaudio.com/products/hengja-headphone-hanger - ili nečim sličnim, može se lako nać na ebay-u raznih

recimo zašarafiš ga na policu na koju je zvučnik, nije previsoko, nije prenisko, a taman je pri rukama

 

ja ga imam i super je stvarčica, jer ga možeš stavit na vertikalnu i okomitu policu

pa bi si ga mogao nekako ukomponirati u stol gdje bi ti najbolje pasalo, a i s obzirom da je stol crni, i nosač crni, bio bi praktički nevidljiv

koristio sam ga sa cloudicama dok je bio u vertikali na polici, a sad je na rubu stola 

slike stavljene sa starim slušalicama i starim setupom (u vertikali za položaj nosača), i trenutno stanje na rubu stola u horizontali (imam na nosač zaljepljeno sa čičak trakom spužvu za izolaciju cjevi, da imam veću površinu kontakta headbanda na nosač, da ne reže jastučić na headbandu)

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 19:01 (matija656).
15 godina
offline
Re: Vaš Desk
CroNk3r kaže...
Najbrži kaže...

 

Najvise mi se svida naljepnica na monitoru.

 sve tako dobro ali stolica? :O :O

...potpis nije potreban...
16 godina
offline
Re: Vaš Desk
DaNiTo kaže....

 sve tako dobro ali stolica? :O :O

 U većini vremena što sam za kompom si dofuram kožnu fotelju, zavalim se te igram ili gledam filmove. Jedino kod igranja BF1 i LOL sjedim na toj stolici. Za Black Friday sam gledao piknuti neku stolicu međutim odustao sam zbog privremene financijske krize (bio sa dragom u to vrijeme u Pragu i trošili se). Većinu godine nisam doma zbog posla te PC većinom stari i buraz koriste, gledam sebi uzeti Asus RoG ili HP Omen laptop sa min GTX1060 za povremeni gaming i većinom gledanje filmova i serija. 

LOL: Crobrother
16 godina
moderator
offline
Vaš Desk

Komentirali smo u današnjoj emisiji konfiguracije i setupove od CyberDemonVZ i Najbrži:

 

 

Ako netko želi da u sljedećoj epizodi učinimo isto za njegov setup i konfiguraciju, neka samo odgovori na ovu poruku (trebamo specifikacije i fotke) 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
11 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Koja je fora s ovim ljubičastim svjetlima na zadnjih par stranica? Jel tema u međuvremenu postala "purple themed" ili svi igraju Planetside2 na strani Vanu?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 15:00 (axos).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš Desk

Mali update mog deska. Maknuo sam drvenu policu na kojoj su bili monitori i stavio VonHaus stalak za duple monitore sa kojim, moram priznati, nisam zadovoljan, ali pošto monitore jednom kad namjestim ne mičem, poslužit će. Ima još dosta posla da bi setup izgledao kako sam zamislio, ali malo po malo napreduje. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 1:39 (Igzy20).
Moj PC  
18 0 hvala 2
15 godina
offline
Vaš Desk

Napokon da i ja postam svoj setup tj Work Desk u ovu temu =)

 

Ovo je tzv poslovni workspace jednog IT admina nakon subotnjeg čišćenja cijelog office spota.

 

U pozadini se vidi: Dell P2417H s računalom pod imenom Poslovni laptop #1 =)

Setup je custom made za ovaj ured, te je cable management work in progress, čekam da prođe Uskrs pa da složim i vodilice za kabel pokraj stola te kojih 50-ak cm ispod stola da sakrijem ovu šumu od kablova.

 

Na to-do listi je dočekati 90x40cm mouse pad iz UK, naručen pred par dana da pokrijem podlogu ispod tipkovnice i miša kako spada.

 

P.S.: Cijeli ured je u bijelom, s 3 Dell P2417H monitora i 3 HP laptopa solidnih specki za rad na njima.

 

Uskoro dolazi i setup od kuće, napokon da ga malo sredim za uživanje i lagani old-school gaming te povremeni 720p video render.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
Moj PC  
18 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: Vaš Desk
midzan21 kaže...

Napokon da i ja postam svoj setup tj Work Desk u ovu temu =)

 

Ovo je tzv poslovni workspace jednog IT admina nakon subotnjeg čišćenja cijelog office spota.

 

U pozadini se vidi: Dell P2417H s računalom pod imenom Poslovni laptop #1 =)

Setup je custom made za ovaj ured, te je cable management work in progress, čekam da prođe Uskrs pa da složim i vodilice za kabel pokraj stola te kojih 50-ak cm ispod stola da sakrijem ovu šumu od kablova.

 

Na to-do listi je dočekati 90x40cm mouse pad iz UK, naručen pred par dana da pokrijem podlogu ispod tipkovnice i miša kako spada.

 

P.S.: Cijeli ured je u bijelom, s 3 Dell P2417H monitora i 3 HP laptopa solidnih specki za rad na njima.

 

Uskoro dolazi i setup od kuće, napokon da ga malo sredim za uživanje i lagani old-school gaming te povremeni 720p video render.

 

Želiš li da pokažemo tvoj poslovni workspace u današnjoj epizodi hard-reporta?  Igzy20, isto pitanje za tvoj setup!

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
12 godina
offline
Re: Vaš Desk
Davor kaže...

 

Želiš li da pokažemo tvoj poslovni workspace u današnjoj epizodi hard-reporta?  Igzy20, isto pitanje za tvoj setup!

 Kad ide?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Evo i moga desktopa koji je ujedno i radno mjesto i rekreacijski centar. Sve je nabacano jer nemam mjesta da propisno rasporedim elemente. Dupli zvučnici su jer jedne koristim za PC druge za HI-FI. Sa velikim kutijama zvučnika nemam gdje pa stoje tu gdje stoje. 

 

Spec:

i7-4930k 4.0GHz,
Msi GF GTX 980TI Gaming 6GB,
ASRock X79 Fatal1ty Champion LGA 2011,
Kingston 32GB RAM,
Samsung EVO 750 SSD 250GB,
Samsung EVO 840 SSD 120GB,
HDD 1TB Caviar Blue,
Seagate Baracuda 2TB,
Corsair H110 Cooling,
ThermaltakeToughpower 850w Modular Gold,
Cougar Panzer MAX
Noctua + Corsair + Segotep fans

 

Periferija:

 

1x LG 27UD58-B IPS 4K
2x 1080p Benq, Samsung
G.Skill Ripjaws KM780 RGB
Logitech Proteus Core g502

 

Odlično..izudarao je šerifovog zamjenika u mjestu gdje svake nedjelje objese jednog čovjeka. Ovo će nam učiniti dan zanimljivim.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.4.2018 13:38 (planety).
Moj PC  
18 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Vaš Desk
CyberDemonVZ kaže...
Davor kaže...

 

Želiš li da pokažemo tvoj poslovni workspace u današnjoj epizodi hard-reporta?  Igzy20, isto pitanje za tvoj setup!

 Kad ide?

  

Danas u 17h :)

 

https://www.bug.hr/tv/danas-u-17h-gledajte-novi-hard-report-uzivo-3634

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
9 godina
offline
Vaš Desk

Davor, može, zašto ne. :) Ako treba još kakav info pošalji PM, pa napišem potrebno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Vaš Desk
Igzy20 kaže...

Davor, može, zašto ne. :) Ako treba još kakav info pošalji PM, pa napišem potrebno.

 

Budem te ostavio za sljedeći tjedan, imam par pitanja. Javim ti se na PM :)

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
6 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Pozz svima evo Davor je rekao da je tema skoro zaživila pa da uspjemo to pokrenut evo moj mali doprinos imam 2 kompa kompletna slikan je samo 1 ako želite ili vas nešto konkretno zanima slobodno mi javite.Pitanje koje bih imao (postavio sam ga već u chatu na live stremu) tražim novi monitor posjeduje 2 komada Dell u3011 ali prvenstveno sam gamer stoga više ovi monitori nisu adekvatni stoga zamolio bih za savjet čekati novog predatora znam da ima mnogo kontraverze ali 30" Dell UP3017Q UltraSharp mi se jako svidio pa je i to opcija ali otvoren sam za savjete i sugestije.Inaće neznam zašto novi sam član foruma iako čitam bug od 1 broja stoga eto svaki dan nešto novo lijep pozdrav svima.

 
13 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Vaš Desk
Davor kaže...
midzan21 kaže...

Napokon da i ja postam svoj setup tj Work Desk u ovu temu =)

 

Ovo je tzv poslovni workspace jednog IT admina nakon subotnjeg čišćenja cijelog office spota.

 

U pozadini se vidi: Dell P2417H s računalom pod imenom Poslovni laptop #1 =)

Setup je custom made za ovaj ured, te je cable management work in progress, čekam da prođe Uskrs pa da složim i vodilice za kabel pokraj stola te kojih 50-ak cm ispod stola da sakrijem ovu šumu od kablova.

 

Na to-do listi je dočekati 90x40cm mouse pad iz UK, naručen pred par dana da pokrijem podlogu ispod tipkovnice i miša kako spada.

 

P.S.: Cijeli ured je u bijelom, s 3 Dell P2417H monitora i 3 HP laptopa solidnih specki za rad na njima.

 

Uskoro dolazi i setup od kuće, napokon da ga malo sredim za uživanje i lagani old-school gaming te povremeni 720p video render.

 

Želiš li da pokažemo tvoj poslovni workspace u današnjoj epizodi hard-reporta?  Igzy20, isto pitanje za tvoj setup!

 S obzirom da danas nije išlo, može why not  Za sve ostalo dostupan sam preko poruka iako se spesci dobro vide od računala u opisu

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
13 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Eo napokon da i ja stavim svoj desk u temu. Bilo proljetno ciscenje pa je sad dovoljno pristojno za slikanje. Fotke su lose but jebiga. Nisam neki fotograf :D
Stol je prek vrata zato kaj ce se to zazidat, a ovaj drveni krs je neka stara kutija od zvucnika koja mi sluzi kao mini stolic za misa dok slusam muziku i dok ne sredim nes drugo (zena ofc nije odusevljena) lol :)

Ovaj jamo set je zenin setup u kuhinji, tak da ne izlazi cesto iz nje 

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
12 1 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Desk

Evo moj desktop setup...

 

Konfa je: 

trojezgreni 1.5 GHz "Typhoon" 

graficka GXA6850

2gb ram

64gb flash storage

3.5mm audio izlaz

 

monitor 9,7" IPS display 2048x1536

 

lokalizirana apple tipkovnica

 

 

cable managment sam rijesio tako da sam izbacio kablove. jos samo bih htio staviti led traku iza, ima kakvih prijedloga?

14 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Novi setup za igranje

Gamers don t die, we respawn
Moj PC  
42 0 hvala 5
6 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Pozdrav ekipa evo nakon po mome skromnom mišljenju jedne iznimno zabavne i edukativne emisije odlučio sam s vama podijeliti jedan build ultra lakog prijenosnika s ciljem da ga oživimo od što starijih komponenti je moguće,bio je izazov ali eto. Kako je Davor pokazao jedan iznimno kreativan wc build mislim da je i  ovaj u toj kategoriji nadam se da će te nastaviti s emisijama i da će sve to skupa biti samo bolje dotad nadam se da sam vas bar nasmijao lijep pozdrav.

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš Desk

PC/laptop setup, pošto stalno switcham pc/laptop nasadio sam hdmi i usb switch na pozadinu stola tako da ne moram stalno izvlačit kabele iz PC-a u laptop i obrnuto. Ima tu dosta kabela, još je i TV spojen, jedan produžni itd. Pozadina gadno izgleda ali s prednje strane je OK.

 

Moj PC  
12 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vaš Desk

Pozz svima evo još jedna super emisija bar meni osobno vidim ima i nekih negativnih komentara nebi se sad na to osvrtao ali nitko ne prisiljava neizanteresirane da gledaju a mi koji želimo imamo samo pohvale. Kao prvo veliko hvala za osvrt na nas municiski case build nadam se da je memory lane za nas koji smo to i doživili (i preživili) bio pozitivan. Davor je naglasio da nisam koristio pravopis imao je pravo, jedno je lijenost a drugo je (dokaz priložen u slici ) 2 tastature Razer Blackwidow koje su unišene tjekom paničnih i tjeskobnih trenutaka igranja i pogibelji vezanih za to.Jedna uopće na radi a drugoj donja dva reda ne rade ali dobro.Kao uvjek momci super ste i osobno imam samo riječi pohvale za vas i vaš pristup streamingu,pogodili ste neku sredinu gdje vas mogu gledati svi oni koji se kuže i oni koji tek to uče. Možda nisam pogodio mjesto za ovo temu ali projekt na kojem trenutno radim je naišao na ozbiljne probleme slikao sam sve pa možete i viditi ukratko otvoren sam za prijedloge i savjete.Ploća još radi, procesori i memorija isto napajanje 1200w je otišlo i jedna grafička.Mislim da je ovo ipak jako neobično slaganje za prosječnog korisnika pa sam mislio da bi moglo biti zanimljivo forumašima nadam se da ne smeta nitkome i lijep pozdrav svim i samo nastavite idete u pravome smjeru.

 
1 5 hvala 1
15 godina
offline
Vaš Desk

Moj kutak

 
26 0 hvala 6
6 godina
offline
Vaš Desk

poslikao malo prije ove tri fotke s novim wooferom kojeg sam nedavno kupio, cisto malo promjene, ali uskoro u petak dolazi nova plata iz IKEE, pa ce komp i sve biti na njoj, malo veci prostor ispod stola za woofer i ovo za noge :) 

 

sta mislite? :) 

kardia mou min anisihis.
Moj PC  
30 0 hvala 5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice