4xTitan - custom vodeno hladjenje

poruka: 106
|
čitano: 43.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

UPS malo poranio, pa sam ga raspakovao i spojio, naravno kasnije ce da drzi novi comp ali za sad eto ga tu.

Cudo od 50kg.

 

U idle comp drzi na oko 11% opterecenja, a kad rendam sa sve 4 grafike oko 50% opterecenja.

Dovoljno prostora da nakacim i sva 3 monitora, NAS i switch na njega.

 

Pokazuje i potrosnju W, u idle mi je oko 217W, za sad samo sa compom nakacenim uz estimated run time na baterije od 2h.

Nije lose...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
12 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Dok ocekujem danas sutra SSD da dodje, napajanje najavljeno tamo negdje iza 24tog, a za RAM se jos nema pojma kada bi mogao stici... malo sam pravio i plan preuredjenja stola i gdje sve ovo smjestiti. Treba zgurati UPS, 900d, 800d, switch, NAS, 4 monitora, tastatura, tablet....

Evo otprilike kako je sad trenutno stanje i pored toga ideja kako sam zamislio da bude, mala vizualizacija. 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Zašto monitore ne bi na zid okačio? Ljepše će izgledati 

 

Edit: ne bi bilo ni loše ni sakrit kablove panelom nekakvim 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 21:17 (eXtreme69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

Kad pokažem slike svog računala prijateljima i poznanicima najmrže mi je kad me pitaju: "A što će ti to?"

12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

vece mi je maltretiranje kad su na zidu da im stimam ugao gledanja i to sve, ovako ih pomjerim gdje mi odgovara i dobro. 

plus za koju godinu ova soba ce biti od kcerkice pa cu ja negdje sve ovo morati da selim :)

gledao sam i one standove za 4 monitora i sl.. skupi ko sveta zemlja nekih 400tinjak doalra a teski ko tuc tako da jso i dodju ovamo postarina bi izasla velika i na to sve jos 31%

ovih domacih haraca carina i taksi.. ne isplati se.

sa kablovima svakako planiram nesto da uradim. do juce je bilo jos gore sa tri produzna kabla i milion malih kablova sad je jos i rasciceno. 

cim stigne sve sto mi treba za novu masinu smisljam sta cu i sa njima. 

 

 

a tacno to sto kazes, kad neko pita sta ce ti to... ja sam sredcom odavno prestao i slusati i komentarisati uopste takve komentare :)

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

A sjećam se da ste jedno vrijeme na tom stolu imali 6 monitora? Pa gdje su ostala 3 nestala? 

Što se tiče bušenja zidova pa možete samo četvrti monitor na zid okačit da vam polica na kojoj on stoji ne smeta u radu :)

 

Lp

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

3 prodao, naletila dobra ponuda, ova 4 odrade sta mi treba samo da policu rijesim za 4ti.

nemogu 4ti na zid daleko je iza ova tri, poenta police je da 4ti bude direktno iznad ovog srednjeg sto blize naprijed. 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

3 prodao, naletila dobra ponuda, ova 4 odrade sta mi treba samo da policu rijesim za 4ti.

nemogu 4ti na zid daleko je iza ova tri, poenta police je da 4ti bude direktno iznad ovog srednjeg sto blize naprijed

Da li ti OVAJ ili OVAJ nosač dolazi u obzir?

Koliko ti 4. monitor mora biti odmaknut od zida - prvi ide do 50cm, a drugi do 27cm?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

 

sa kablovima svakako planiram nesto da uradim. do juce je bilo jos gore sa tri produzna kabla i milion malih kablova sad je jos i rasciceno. 

cim stigne sve sto mi treba za novu masinu smisljam sta cu i sa njima. 

 

prijedlog za kablove

s donje strane stola prema zidu napraviš kanalicu ili usku dugačku policu u koju ti stane velika produžna letva i ostatak kablova, ništa se ne vidi i možeš uredno pomesti ispod stola

12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

RAM potvrdjen!

 

Corsair Dominator Platinum 32GB kit 2666MHz

 

 stize tamo negdje one sedmice sledece valjda ali uglavnom sredjeno :)

SSD stize ovaj vikend, ostaje onda napajanje koje ce izgleda biti malo veci problem, ali ubacicu privremeno ovo thermal take sto imam pa cekati svoje.

 

 

I jos jedna mala izmjena. 3 komada gigabytovih 980 sa referentnim coolerom narucene takodje. 

e sad cekanje :) u cetvrtak bi trebao ssd stici i do kraja seldece sedmice i ram i grafike i onda konacno paljenje

 

 

I treca izmjena. Vidim neke rezulatee.. ove 980tke su ekstra sa potrosnjom

4 way sli sa OC masinom 5960x i sve poredu ne prelazi 1000W..

Uglavnom otkazao ax1500i i narucio corsair ax1200i, u ovu novu masinu idu 3x 980 koje stizu kad i RAM i napajanje sledece sedmice, kasnije ce ibiti dodana i 4-ta,

dok titani ostaju u trenutnoj masini.

Al potrosnja na 980tkama je ekstra.. 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 0:55 (mirkoj).
Moj PC  
3 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ajmo kada stiže nastavak eheh, svaka čast majstore vidi se da si uložio puno truda i vremena ( i novca) za ovo , samo tako nastavi :)

 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Evo nastavka :)

Stigli SSD i Napajanje

Taman promijenio na 1200 kad mi javi lik da je ipak nasao ax1500 i eto ga po planu :)

 

E sad kable managment, pokusao sam malo toljepse al toliko je kablova da je zajebancija :) ugalvnom dio iza koliko toliko ok je nista ne strci puno sve fino sjedne i zatvori, 900d ima prostora iza milina jedna. 

Sprijeda je isto cini mi se ok tako da bice dobro :)

 Evo i slika.

 

I potvrdjeno da RAM i grafike dolaze do karja sledece sedmice Petak/Subota vjerovatno

Na kraju idu:

Corsair Dominator Platinum 32GB kit 2666MHz

3x Gigabyte 980 referentni cooler

 

Vise sam za asusa i evga ali referentnih coolera nigdje na stanju nema ko zna kada bi cekao a tri ce biti sad kasnije i 4ta stackovane tako da mi je verzije sa evntilatorima da guraju na sve strane malo ne idu uz ovo, referentni su daleko bolji

jer kupe zrak iz kucista i izbacuju nazad. Na titanima se taj sistem dobro pokazao.

Jos to dvoje i gotovo onda idu testovi

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
12 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Kolko je jedna 980 kod vas u Bosni i Hercegovini? Napisi u bilo kojoj valuti :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ovaj moj lik je nabavio za oko 615 EUR po kartici, nkeih 4700 kuna ako se ne varam

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

Ovaj moj lik je nabavio za oko 615 EUR po kartici, nkeih 4700 kuna ako se ne varam

 

Tu negdje +- 200 kn 600 EUR je cca 4200 kn, a 15 EUR je cca 120 kn, ma nije ni bitno uglavnom hvala na info

14 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Koliko si platio napajanje i gdje si ga našao?{#}

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

napajanje je 435 EUR, nasao ovaj moj dobavljac negdje u nekoj bezveze dobavi.

posto je gldao sve svoje vece standardne dobavljace i nigdje nista i taman odustali presli na 1200 kad jacvi da je naletio da ima jedan ovaj i eto...

ne ulazim pun u datelja oko lokacija posto sam prosli comp sastavlajo bukvalno dve godine dio po dio pa upgrejd.. ovaj put sam nasao lika koji se tim bavi mislim prodajom komponenti i to i rekao treba mi to i to

i izvoli trazi :)

 

Otprilike cijene koje sam dobio za sve do sada idu ovako:

 

rampage V extreme - 490 EUR

5960x - 1030 EUR

corsair dominator platinum 32gb 2666 - 920 EUR

smansung 850 pro 512GB - 360 EUR

corsair ax1500i - 445 EUR

corsair 900d - 380 EUR

corsair h100i - 125 EUR

gigabyte 980 ref - 613 EUR kom - 1840 EUR 3 komada

TOTAL - 5590 EUR +-20tak eur neke cijenu su par eura gore dole pa sam zaokruzio

 

Uz to sam dodao apc UPS 2200i - 860 EUR

i par noctua fanova jos doda zamijenio ove u 900d i to bi bi lo to za sad

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 11:45 (mirkoj).
Moj PC  
5 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
eXtreme69 kaže...
mirkoj kaže...

Ovaj moj lik je nabavio za oko 615 EUR po kartici, nkeih 4700 kuna ako se ne varam

 

Tu negdje +- 200 kn 600 EUR je cca 4200 kn, a 15 EUR je cca 120 kn, ma nije ni bitno uglavnom hvala na info

Malo ti kriva racunica, 615Eur ti je 4674 tj malo manje od 4700 nikako cca 4200

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

I naravno da nemoze sve da ide po planu...

lavi mi lik juce da su 3 980tke koje sam rezervisao.. otisle.. prodane.. nula bambija...

kako zasto jebiga aj znaj.. uglavnom neeeemaaa.

takodje sutra bi trebao RAM dodci ali i to nije bas 100%... sad andam se da ce ipak makar ram stici, da prebacim 4 titana u novi sitem i da ga konacno aktiviram.

pare predvidjene aza nove rgafike sam makeo u stranu mislim da cu sacekati sad da vidim da li ce u novembru kao sto se susktra predstaviti 980ti ili novog titana pa da onda procijenim situaciju.

ko zna zasto je to dobro ali eto ako nsita drugo nadam se da ce sutra RAM koancno pa da zazivi novi comp.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ajde kolega da ti bar onda RAM dođe kad si već popušio na grafama,a znaš kako se kaže strpljen spašen hehe

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

I naravno nemoze da bude ako treba tako da ni RAM nije stigao sad u ovoj turi!!!

Znaci isfur teski....
Tako da je start jos uvijek na cekanju.

Ev sad ce za koji dan puna dva mjeseca cekanja i sastavljanja :)

Al dobro sta je tu.. cekam seledecu turu ui nadam se ili vikendu ilisledecoj srijedi. Valjda nema sta vise zeznuti majku mu...

 

Sto se grafika tice doslo je do male izmjene plana.. opet.. pa u nemogucnosti nabavke planiraog ide sledece.

4 titana ubacujam u ovu novu masinu, a nabavljam 5 komada Gainward 970. Isto ima slicno referentnom cooleru da izmacuje zrak vani sto mi je potrebno zbog stackinga kartica... 4 koamda i du u ovu sad masinu sa titanima, 5tu ubacujem u treci comp koji sad ima samo jednu 780tku i za render dosta...

Kad ne ide ne ide :)

Al iam jso snage u titanima tako da.... to ce biti to.

Poruceno potvrdjeno jso samo sad da stigne vise to sve konacno....

Sramota

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

I konacno!

 

RAM je stigao sinoc, resintalacija i sva cuda i sad lagano testiranje.

Bilo je malo i opteskoca jos moram da smislim sta cu sa tim,

 

Konretno titane ada sam gurao na novu plocu donji titan udara na kablove od power reste hdled i to.. malo ih je stisnuo nadam se da nece biti nekih problema ali nije bas glatko taj dio.

Takodje kako je dio sa sarafima za grafike malo uvucen tako reci jaaaako je nezgodno zasarafiti grafike, plus malo sam sinoc probavao i kao da uospte nemogu ovai sarafi sjesti na rupe...

Probam opet mozad je bio samo umor i brzina da sto prije aktviram

Za sad stoje grafike na PCIE slotoviam i sa SLI bridgeom.

I na to sve problem sa win aktvicaijom. Svjeze otpakovana isntlacija win 8. dodjem do aktivacije kaze:

Error Code

0xC004C008

The activation server reported that the product key has exceeded its unlock limit.

 

A nikad iskoristeno svjeze otpakovano..

Zovem sutra MS office, adanas ne rade naravno  da vidim sta je.

 

Uz to sve standardno corsair malo zeza sa win 8 a temp fix koji sam korsitio na starom compu ovde nece jer ova verzija win nema gpedit.mcp neko cudo koje treba za taj fix paaaa.. mroam se snalaziti dalje.

Pravac corsair forumi.

Ali ostalo.. prezadovoljan LETI!

Ev jedan mali screen stanja pa idem dalje.

Odradio sam obicni Asus ovaj optimizaciju sa aisuite3, digao na 4200MHz, ne planiram nsita dalje

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Evo gotov i stolic tako da je sad sve kompletirano. Jos samo cekam ostale graficke da dodju da ubacim u stari comp za rendering i to je to.

 

Nego nesto mi se cudno desava u chrome, kad idem na spedtest.net nema mi mape nigdje imam samo ovako ka o na slici, stim da u interent exploreru radi.

 

Takodje nakon isntalacije avast intenrnet security dosta stranica pogtoovo gmail se katastrofalno sporo ucitava nekad i nece szaglavi.. cim ugasim sve real time shields radi normalno. To cu morati da vidim gdje ga koci.

Inace ostalo sve super.

 

Tri za sad zamjerke aaaali visa sila:

 

1. malo je nezgodno zasarafiti graficke posto je ovaj jedan dio malo izvucen opreko sarafa tako da nemam pristup ravno sarafima sarafcigerom nego mroam prvo rupe potrefiti pa onda sa malim onim sarafcigerom na L sto ide pritegnuti. Naravno ukljucen je sarafciger taj uz kuciste ali opet nezgodno.. nije problem za jednu ali 4 grafike...

 

2. 4ta grafika je prilicno pritisnula ove dole konetore na maticnoj za hd led, power, reset i to.. malo je to nezgodno ali sjelo je na kraju sve

 

3. corsair link program koji prati vodeno i temperature ventlatore i napajanje je smece zivo.

uvijek je imao probleme na win 8 i dan danas to nisu ispeglali tako da je to malo... ali dobro 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
13 0 hvala 3
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Stigle i ostale grafike za staru masinu i treci comp. evo ih veselo svi rendaju. stim da jedan sto sam satvio u mai comp zajedno sa 780tkom mia prilican coil whine.. mislim da je to to posto bas pjeva. ove ostale u ovom compu drugom velikom djeluju dobro

Uglavnom sad je sve kompletirano,

Jos samo da prosirim storage i to je ot:)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2014 17:07 (mirkoj).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje
Imam jedno pitanje...

Ako si vec krenuo na vodeno hladenje grafi zato nisi napravio full vodeno hladenje? je da bi bilo vise para ali bi dobio i vece perfomanse i brze rendanje posto bi cpu mogo dici na vece brzine... (to sam samo ja bi tako :P)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

iskreno jos uvijek se nsiam odlucio tacno u kojem pravcu dalje.

Kao prvo ispucao sam za sad budget sto je jedan odrazloga :)

Trenutno imam prioritet da prosirim prostor na storage, treba mi 5 novih 6tb hardova tako da mi je to sledeca investicija.

 

Druga stvar je sto mi realno ne trba prevelik clock na proc, ovaj h100i je sasvim dovoljan da drzi CPU bez prbolema na 4.2 na koliko je sad.

Onda takodje ako stavim samo za grafike terbalo bi da je dovoljno jedan veci radijator quad i dobra pumpa da hladi sve 4 grafike bez problema plus imaju svoj odvojen loop od CPUa.

 

Uglavnom za sada prvo ide prosirenje storiga, pa onda kad se nakupi malo bdugeta vidjecu sta dalje. u medjuvremenu se mozda pojave i 980tk sa 8gb rama ili titani II pa davidim stanje sa njima. 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

Stigle i ostale grafike za staru masinu i treci comp. evo ih veselo svi rendaju. stim da jedan sto sam satvio u mai comp zajedno sa 780tkom mia prilican coil whine.. mislim da je to to posto bas pjeva. ove ostale u ovom compu drugom velikom djeluju dobro

Uglavnom sad je sve kompletirano,

Jos samo da prosirim storage i to je ot:)

ovo je zanimljivo, ajde probaj tu jednu što "pjeva" zamijeniti s jednom od onih što su ti ok u drugom kompu...

 

čisto da vidimo jel si dobio "pjevajuću" grafu ili je do nečega u tom malom kompu

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 11:03 (picajzla0707).
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

pomisljao sam na to al da znas koji je proces to sve sad rastaviti,  a plus rendaju uveliko sve tako da nemam asd bas kad ebiga.

vidjecu kako ce ici

 

veci problem mi je ova prva od ove 4 u drugoj masini. vdim odjednom ove linije, neam nekog posebno slucjaan nekad ima nekad nema... nisam urpatio dali je samo kad renda ili iance ali evo:

 

 

Sad recimo isto tako rendaju punom parom a nema nstita...

do kabla nije spajao sam na drugi comp sve ok...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 18:17 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ovako moguce su dvije stvari ili neka graficka crepava ili nemaju dosta snage.... Ako imas mogucnos iskljucivanja pcie laneova probaj testirati jednu po jednu pa vidi dali ti se javlja isti problem ako znas sto mislim. Pa ih testiraj u paru pa 3 odjednom pa sve zajedno... Nikad neznas sta bi moglo biti tako da je bolje sprijeciti nego ljeciti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

znaci na kraju ni jedno ni drugo...

 

 

ipak je bio kabal!

 

testirao sam taj isti i na drugom compu i nije bilo linija vratim na taj ima linija...

tman mislio vracati kad skontam... aj da prbaom uzmem akbal koji jedosao sa monitorim i nikakvih prbolema.

inace problematicni je kuljen sa ebaya, malo duzi i definitivno tanji od originalnih, mada je isto dual link dvi potreban za te rezolucije.

a originalni je skoro pa dublo deblji i plus jos ona zadebljanja na oba kraja pa vjervoatno i malo zasticeniji tako da je sve ok.

 

e sad zasto su smetnje bila na tom compu a ne na drugom.. bog te pitaj :)

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice