Kuciste na zidu

poruka: 19
|
čitano: 16.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kuciste na zidu

Trenutno sam u pocetnoj fazi, ali polako napredujem, imam sve u glavi zamisljeno i trenutno imam dwg crtez koji je pri kraju, nadam se da je dobro napravljen jer je preuzet sa interneta te sam ga napravio za moje potrebe.

 

Kuciste bi islo na zid ili bi napravio i noge da moze stajati i na podu. 

 

Uskoro bi trebao naruciti pleksiglas debljine 8 ili 10mm te bi mi frendICA na cnc masini sve izrezala.

 

Nailazim na problem kako to sve pricvrstiti na pleksi(mbo,gpu,itd...), kako napraviti rupe ili urezati rupe u pleksi pa sa sarafima uvrnuti pa ako imate ideju ili ste vec radili, rado cu saslusati koji savijet. imam super kuciste sa kojim sam jako zadovoljan, al ovo bi probao iz gusta napraviti sa custom vodenim hladjenjem, ako ne uspijem u postojece ide custom vodeno i tjt.

 

Komponente bi isle ove pod moj pc, samo bi graficka isla nova krajem ljeta. koji model i velicina ne znam, tako da ne znam ni kako bi pricvrstio i da li sve grafe imaju iste rupe ko maticne npr.

 

Druga i treca slika su kako bi to izgledalo otprilike ali sa dodanim vodenim.

 

 

Sve savjete i ideje stavljam na uvid.

 

Moj PC  
6 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Kuciste na zidu

Zanimljivo izgleda. Samo me zanima kako ces povezati graficku karticu na maticnu plocu ako bi ti tako stajala. Nekim PCI kabelom ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kuciste na zidu

da isao bi kabel. a ovo bijelo na dwg bi bilo probuseno za kablove, a linije bi malo urezao sad ne znam koliko tocno ovisno od pleksija debljine i sleeved kablove ako bog da :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 21:42 (dennocro).
14 godina
offline
Re: Kuciste na zidu
dennocro kaže...

Trenutno sam u pocetnoj fazi, ali polako napredujem, imam sve u glavi zamisljeno i trenutno imam dwg crtez koji je pri kraju, nadam se da je dobro napravljen jer je preuzet sa interneta te sam ga napravio za moje potrebe.

 

Kuciste bi islo na zid ili bi napravio i noge da moze stajati i na podu. 

 

Uskoro bi trebao naruciti pleksiglas debljine 8 ili 10mm te bi mi frendICA na cnc masini sve izrezala.

 

Nailazim na problem kako to sve pricvrstiti na pleksi(mbo,gpu,itd...), kako napraviti rupe ili urezati rupe u pleksi pa sa sarafima uvrnuti pa ako imate ideju ili ste vec radili, rado cu saslusati koji savijet. imam super kuciste sa kojim sam jako zadovoljan, al ovo bi probao iz gusta napraviti sa custom vodenim hladjenjem, ako ne uspijem u postojece ide custom vodeno i tjt.

 

Komponente bi isle ove pod moj pc, samo bi graficka isla nova krajem ljeta. koji model i velicina ne znam, tako da ne znam ni kako bi pricvrstio i da li sve grafe imaju iste rupe ko maticne npr.

 

Druga i treca slika su kako bi to izgledalo otprilike ali sa dodanim vodenim.

 

 

Sve savjete i ideje stavljam na uvid.

 

Nek ti ureze na CNC jos i rupe za matice u koje ces nasarati spacere za maticnu, graficka ti sigurno ima standardnui bracket za montiranje na kuciste, tako da oko njega nesto skombinirati i jos napravis neke nosace koji ce je dzati s done strane oko pci prikljucka.

16 godina
neaktivan
offline
Kuciste na zidu

Kao što je kolega napisao, ako možeš nek ti na CNC-u to naprave, ja sam naprimjer za 3 mm vijke koristio svrdlo z 2,5mm za drvo jer mi jedino ono nije topilo plexi a i tu se moraš igrati sa okretajima na bušilici, ako možeš radi to na stolnoj bušilici jer imaš bolju kontrolu, onda sam urezao navoje sa nastavcima za metal, dosta je tu igranja pa ti preporučujem da prvo probaš na kakvom otpadnom plexiju, za clean look postoje i plexl matice i vijci pa pogooglaj malo. Što se tiče tvog rada, me malo podsjeća na thermaltake core P3 pa bi ja naprimjer kao kod njega napravio duplo dno za kablove a posljedično i usb-ove itd.. kad vidiš sliku thermaltake-a će ti sve biti jasno :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Kuciste na zidu

mozda ti moj rad malo pomogne, ja sam isao na varijantu thermaltake core P7

nisam koristio pleksi jer ga nisam mogao nabaviti stoga sam malo izmjenio i iskoristio ono sto sam imao

nosac maticne i graficke od starog kucista te ssd i hdd odozada, hdd je postavljen na opruge zbog vibracija

 

mozda ti ovo da neku ideju

 

 

Moj PC  
14 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Kuciste na zidu

hvala na ideji i pomoci. sad cekam da mi frendica naparvi preko masine, ona ima dosta srot djelova od pleksija pa cemo vidit. taman imam jedno kuciste koje je za bacit mogu uzeti za maticnu i grafu. nadam se da tokom iduceg tjedna to napraviti.

 

 

neki djelovi za custom vodeno su naruceni, neke moram jos naruciti.

11 godina
offline
Kuciste na zidu

mali update: Stigao radijator 240mm, mayhem 13/19 crijevo i tekucina mayhem blood red. na putu je ostatak. stavim slike kad sve dodje.

 

u utorak bi trebao ici rezati plexy, nije islo planski, al bitno da plan ide dalje.

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Kuciste na zidu

Ljeto ljudi na godisnjem, al gura se nekako.

 

par novih slika. 

 

https://s12.postimg.org/4dkqhm7lp/20170726_134247.jpg
https://s12.postimg.org/mhnr295a5/20170726_134252.jpg
https://s12.postimg.org/xvaadgfst/20170726_134303.jpg
https://s12.postimg.org/vrzv5sfzx/20170726_134308.jpg

 

Prodajem ova 2 fittinga sto su stigla jer mi ne pasu zbog crijeva. 50kn 2 komada

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 14:03 (dennocro).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Kuciste na zidu

Pazi s tim mayhemsima, jer kao i sve ostale te pastelne tekućine, imaju tendenciju zaštopavanja hladnjaka.

 

Inače, samo naprijed i stavljaj slike :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kuciste na zidu

hvala na upozorenju, sad bas citam za njega Mayhems X1 Coolants
Mayhems X1 Coolants are made from vegetable extract and are the safest and least toxic coolant on the market today. It comes in many colours to suit the needs of everyone. There is no messing around, you just pour the coolant into your systems and that is it. Mayhems X1 includes all the biocides and inhibitors you will need to protect your water cooling system and doesn’t require the user to add anything extra. If you would like to make your own colour Mayhems X1 is fully compatible with all Mayhems Dyes. We do recommend you change your coolant out regularly as over time the coolant will become less effective. Our recommend change out period is every 9 to 12 months.

 

vidit cemo stavit cu je posto sam ju vec kupio, mogu jedino cisto destiliranu vodu staviti pa obojati u crveno.

11 godina
offline
Kuciste na zidu

evo skoro god dana proslo, stavio custom vodeno i tu mayhem boju i nemam nikakvih problema, super sam zadovoljan.

 

Jucer mi stiglo kuciste za zid samo trebam smisliti kako cu to sve usarafati da bude cvrsto, bolje drvo nisam mogao nabaviti niti neki drugi materijal. ovo sam besplatno dobio.

 

 

 

Sad bi trebao nekako ovaj saraf usarafati u drvo za maticnu, sad ne znam jel ovo dovoljna duzina da to drzi maticnu pricvrscenu ili bi trebalo dublje u drvo usarafati.

 

 

 

 

Nacrt u autocadu. Nacrt u autocadu.
Izrezano sa CNC masinom Izrezano sa CNC masinom
Za maticnu vijak Za maticnu vijak
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Kuciste na zidu

Na tvom mjestu ne bih se pouzdao u takav sistem šarafljenja.

Em je šaraf malog promjera, kratak je, drvo je drvo (kad urežeš tak fini navoj ne bude to dugo izdržalo, zapravo ne budeš ni uspio urezat takav navoj).

Najbolje bi bilo upustiti rupe s jedne i druge strane i staviti šaraf koji ima maticu, a to se da lako napraviti a da lijepo izgleda.

 

Edit: ili upustiti samo zadnju stranu da dio postojećeg šarafa prođe i onda maticu s druge strane.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 18:44 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Kuciste na zidu

Estetski najljepse bi bilo uprešati matice(one s klještima ko za pop-nitne) i onda na to spacere i dalje klasika.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kuciste na zidu

kolega sa foruma mi je ovako predlozio jer on ima slicno kuciste

 

https://postimg.cc/image/n583yoy6t/

 

budem najvj ovako napravio nekako izgleda najsigurnije

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Kuciste na zidu

Da, to je isto super ideja.

Btw, pogledao sam, ima u chipoteki i drugim dućanima za kupiti žensko-ženski odstojnik i šarafe, to bi bilo još i bolje.

Odstojnik između drvene ploče i matične, i šaraf sa svake strane, pa kad vadiš matičnu ne moraš skidati ploču sa zida.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Kuciste na zidu

jel moze link ako nije problem? 

 

EDIT:nasao

 

znaci taj odstojnik ide na saraf koji je u drvetu i na to samo stavljam maticnu i sa sarafom prisarafim ako sam dobro razumio na sta mislis?

 

 

brzinski skicirano, ovako si mislio da to napravim?

 

http://prntscr.com/j5h75r

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 11:52 (dennocro).
7 godina
online
Re: Kuciste na zidu

Da, može i tak.

Samo kaj ne znam jel budeš uspio naći takav M3 šaraf da je s jedne strane navoj za drvo, a s druge fini navoj.

Bilo bi lakše onda s druge strane staviti normalni šaraf na fini navoj i ušarafiti ga s druge strane kroz upuštenu rupu.

Odstojnik ovakav i M3 šarafe:

https://www.chipoteka.hr/artikl/21068/odstojnik-z-z-m3-x-10-mm-2630415810

 

 Ovak bi bilo i sigurnije jer šaraf nije ušarafljen u drvo.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 13:15 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Kuciste na zidu
fer-de-lance kaže...

Da, može i tak.

Samo kaj ne znam jel budeš uspio naći takav M3 šaraf da je s jedne strane navoj za drvo, a s druge fini navoj.

Bilo bi lakše onda s druge strane staviti normalni šaraf na fini navoj i ušarafiti ga s druge strane kroz upuštenu rupu.

Odstojnik ovakav i M3 šarafe:

https://www.chipoteka.hr/artikl/21068/odstojnik-z-z-m3-x-10-mm-2630415810

 

 Ovak bi bilo i sigurnije jer šaraf nije ušarafljen u drvo.

 

 

 mogu i tako, od iza ce biti lijepo mada se nece vidit, a od ispred sigurnije, ne moze ispasti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice