Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool K58

poruka: 6
|
čitano: 2.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pjeskarenje LianLi Lancool K58 casea

Ovak ekipa imam doma bjesnog LianLi Lancool K58,kućište je ogromno(visine 32" tv-a na stalku) teško kao 100 vragova,najbolje do sad koje sam imao no opet "Nije to to".

Pa sam se odlučio na modifikacije s bojom,dakle,prvo želim ispjeskariti kućište no ja ne znam pojma ko u osijeku ima stroj za pjeskarenje,tako da ako netko zna molio bih da mi kaže i otprilike kako se kreču cijene,jer baš i nemamo vremena doma prepravljati gan za farbanje u gan za pjeskarenje.

 

Dakle kućište je iznutra boje kao svi jeftinjaci(sivo),to bih skinuo i sve u crno,limići od PCI slotova u bijelo,kao i još neki manji detalji,kopče za hdd/ssd,optiku i napajanje bih u bijelo(snježno bjela boja),vani metalik crno s bijelim rubovima.

 

Od pjeskarenja bih izlupao samo kućište iznutra i izvana,maske(gornja i prednja) ću sam doma srediti.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 23:49 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool K58

Da se ne zafrkavaš sa pjeskarenjem, jer nemaš potrebe za time, odnesi cijelo kućište na plastificiranje. Naravno rastavi prvo dijelove koje želiš da budu bijeli i njih daj plastificirati u bijelo, a ostatak u crno. Prednja stranica ako je aluminijska bi ti najlijepše izgledala da je daš eloksirati u crno. Jer tim postupkom ostaju vidljive linije brušenja aluminija, kao na HIFI komponentama npr.

 

Nadam se da sam pomogao barem malo.

Core2Duo
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool
dubravkol kaže...

Da se ne zafrkavaš sa pjeskarenjem, jer nemaš potrebe za time, odnesi cijelo kućište na plastificiranje. Naravno rastavi prvo dijelove koje želiš da budu bijeli i njih daj plastificirati u bijelo, a ostatak u crno. Prednja stranica ako je aluminijska bi ti najlijepše izgledala da je daš eloksirati u crno. Jer tim postupkom ostaju vidljive linije brušenja aluminija, kao na HIFI komponentama npr.

 

Nadam se da sam pomogao barem malo.

 E sad gdje bih toga moglo biti?
Nije maske su od plastike.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
12 godina
offline
Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool K58

Pjeskarenje+farbanje bi te moglo izaci skuplje nego da kupis novo.

A niti plasticiranje nije bas jeftino.

Nitko ti nece upaliti stroj za pjeskarenje bez 100KN

 

Zasto sam ne presmirglas i ofarbas?

Ako si "ljen" da to obaviš rucno,mozes kupiti onu zicanu cetkicu sto ide na bušilicu/brusilicu (cc 20-tak KN)

Kupiš sprej u boji (max 30 KN,a nađe se i po 10-tak KN) prespricas i to je to!

Inace,smirgl/brusni papir kosta 0.50-3KN max.

 

Kada sve zbrojis izaci ce te max 50-tak kn,a i biti ces sretniji,ponosniji kada pogledas u njega

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool
Milka30 kaže...

Pjeskarenje+farbanje bi te moglo izaci skuplje nego da kupis novo.

A niti plasticiranje nije bas jeftino.

Nitko ti nece upaliti stroj za pjeskarenje bez 100KN

 

Zasto sam ne presmirglas i ofarbas?

Ako si "ljen" da to obaviš rucno,mozes kupiti onu zicanu cetkicu sto ide na bušilicu/brusilicu (cc 20-tak KN)

Kupiš sprej u boji (max 30 KN,a nađe se i po 10-tak KN) prespricas i to je to!

Inace,smirgl/brusni papir kosta 0.50-3KN max.

 

Kada sve zbrojis izaci ce te max 50-tak kn,a i biti ces sretniji,ponosniji kada pogledas u njega

 Gle ako već radim onda želim napravit nešto što će trajat,pokušat ću još tražiti za pjeskarenje ako ne onda s žičanom četkicom.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
13 godina
offline
Pjeskarenje kućištaPjeskarenje LianLi Lancool K58

Odem sad na facebook i vidim frend objavi sliku s felgama i kaže friško ispjeskarene reko taman meni to treba :)
Javim cijenu koliko će me izać.

 

 

P:S 

Bojat ću kompresorom.

 

Odlićno,on ima svoj aparat za pjeskarenje tak da mi je to jedna free stavka,sutra po boju navjerojatnije i laganini.

Samo nisam siguran dali mat crnu ili metalik crnu s snježno bijelom u kombinaciji plave ledice.

 

 

Dodatak
Frend kad sredi moj case (ispjeskari) onda će odrediti cijenu za koju radi.
Objavit ću tu u komentaru tako da ako tko još bude trebao neka se javi na pm.

 

EDITxxxxxx

 

 

Ovako frend je vidio koliko je tu posla,ispod 350kn nebih radio kućišta kaže.

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2015 2:58 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice