Project E30

poruka: 50
|
čitano: 13.184
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Završio sam s projektom ReBench, pa sam odlučio početi jedan projekt koji mi je u glavi već nekih godinu dana. Nakon šta sam puno razmimšljao o njemu u tih godinu dana, došao sam do kraja. Dimenzije će biti 19x19x19cm, znači kocka i po tome sam došao do imena E30 prema legendarnoj bmw kockici.Biti će dva kata, donji dio micro napajanje i 2.5" HDD/SSD, drugi kat mini itx matična. Između dva kata je plexiglass osvijetljen s crvenom led trakom. Nacrtao sam ga a u autocadu, ali još će biti na gornjoj stranici izrezana rupa za 140mm ventilator, preko toga će biti mrežica koju koristim i za najdonji dio.Otraga će biti napravljene stranice isto od te mrežice, a ostatak od plexiglassa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2013 17:49 (laux).
Moj PC  
19 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Project E30
Izgleda dobro. Jel bi to spojio sa nekim tvom ili? Mislim meni osobno bi bilo glupo kad bi to koristio uz zicnu periferiju i monitor...
We will destroy ourselves as a nation, species and people over time. Respect and value every moment you have, because you wont get another chance.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Project E30

Dobro kaze svenos, to bi bilo super kao Home Theater.

Toni
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Najvjerojatnije će biti HTPC.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Danas sam malo radio na kućištu.

Napravio sam stražnje stranice, ali na njima još moram izretati rupe za matičnu i napajanje. Ostatak stranica sam prvo mislio od lima, ali sam se ipak odlučio da ću napraviti s laserom od bijelog plexiglassa 3mm.

Hardver još neznam kada ću kupiti i oću li ga uopće ikada kupiti. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Project E30

U svom 1. postu si napisao da bi planirao kupovanje hardwera,što je sada bilo da se premišljaš? Inače strava izgleda. Planiraš li to bojati kasnije? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Financije su problem za hardver. Neću ništa bojati, pošto će plexi biti bijeli, boja na mrežici je uredu, L profili se ni nevide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

U petak ću dobiti plexiglass, i vjerojatno kupiti napajanje. A matična će vjerojatno biti ova, ali neznama kada ću ju kupiti.

Našao sam ovu stvarčicu, jel bi mogao stim paliti računalo?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Mali update, postavio sam led traku u rupu za cable magnament, i napravio sam naprijed držač za prednji i bočni plexiglass na donjem katu.Plexiglass bi trebao stići u ponedjeljak.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Nisam stigao ništa raditi do danas i onda naponokon nađem vremena i nemogu nigdje naći svrdla  {#}

Pa sam stavio mrežicu na gornju stranicu i napravio rupe za učvrstiti 140mm ventilator.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Evo update nakon dosta vremena.Počela je skola pa nisam ovaj tjedan bas imao vremena raditi ali je dosao vikend pa sam nesto napravio.

Donji dio je gotov,samo je jos folija na njemu. Jos moram gornji dio riješiti i napraviti otraga rupe za IQ shield i za napajanje.

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Danas sam imao vremena pa sam radio na kućištu. Još moram otraga izrezati rupe za napajanje i matičnu, mislim da ću ipak koristititi napajanje normalne veličine, jer može stati a i micro napajanje je dosta teško nabaviti. I još moram neke stvari srediti i staviti vandal switch.Nisam mogao upaliti led traku jer nemam jos napajanje , mislim da će puno bolje izgledati kada bude svijetlio plexiglass i s svijetlećim vandal switchom. Razmišljao sam da gore iznad mrežice napravim neki grill od crvenog plexiglassa, jer je malo prebijelo kućište. I vjerojatno ću prodati trenutnu konfiguraciju i onda složiti u ovo kućište jednu mini itx konfiguraciju, jer sam prestao s gamingom i netreba mi neka bijesna konfiguracija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 19:55 (laux).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
online
Project E30

Mislim da bi trebao frzenkati te rupe da vijci bolje utonu u njih. (Trebao si reći da ćeš spajati vijcima, mogao sam ti ja to odmah riješiti i izbušiti rupe na CNC-u) Ili stavi neke zaštitne kapice na vijke.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

planiram napraviti to za vijke. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Project E30

Samo budi oprezan da ti kod toga ne pukne plexi, jer su rupe dosta blizu rubovima. Uzmi svrdlo od barem 8 mm i polaaaaaaako s njim, po mogućnosti na stupnoj bušilici.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Project E30

Lijepo izgleda, samo ovi šarafi nisu baš najsretnije riješenje. Ni upuštanje istih nece biti estetski savršeno. Trebao si uzeti malo deblji plexy, urezati navoj u rupe i zašarafiti s unutarnje strane.

Inace svaka čast za trud i ideju. ;)

http://ku-it.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Project E30

Kad sam vidio nacrte, mislio sam da će sve biti lijepljeno iznutra. Nije bilo nikakvih rupa i vijaka. Ovako vijci malo bodu oči, ali nije to ništa neriješivo.

Za sljedeći put, @laux, nabavi silikon i njime polijepi stranice iznutra.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

U stvarnosti se baš i ne primjete, i kada ih upustim unutra bit će još bolje. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Vijci upušteni, na slikama nekako vise upadaju u oči nego  u stvarnosti. Danas je dobio i gumb za paljenje i noge {#}

Prodao sam svoju grafičku i kupiti ću MSI B75IA-E33.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Project E30

Super izgleda, vijci ne smetaju..makar meni.

Dobio si ono sto si planirao a to je uspjeh definitivno.

Bravo!

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Project E30

Ma vijci ni ne smetaju, svaka čast. 

Hoćeš možda stavljati kakvo svijetlo preko te crte u sredini? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Hvala

Već je postavljeno led traka na taj plexiglass u sredini.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Project E30

kada ces napuniti kockicu?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project E30
plug-in kaže...

kada ces napuniti kockicu?

Nadam se uskoro.

Sutra ili preksutra dolazi matična, ram imam,ventilator isto dolazi ovaj tjedan,ssd tražim neki polovni jeftini, procesor isto pokušavam naći neki jeftiniji polovni s hd4000 integriranom grafičkom,a napajanje tražim neko modularno isto jeftino.{#}

Sad znate sta trebam pa ponudite ako imate sta.

14 godina
odjavljen
offline
Project E30

Zamijeni vijke sa inox imbus vijcima (ima ih u buhausu, isto s upuštenom glavom), ovi obični cinčani križni ti narušavaju sveukupni dojam, ne izgledaju baš profesionalno.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Svaka cast majstore, skidam kapu. Jel mozes napisat gdje si nabavio sav potreban materijal?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Project E30
Space Invader kaže...

Svaka cast majstore, skidam kapu. Jel mozes napisat gdje si nabavio sav potreban materijal?

 

Hvala

Plexiglass je na rezao s laserom kolega izith, ove L profile sam kupio u baumaxu, mrežicu sam našao na parkiralištu kada se je gradio konzum {#}, gumb za paljenje je s ebay-a, to je valjda sve.

 

Stigla je matična, navečer ću staviti slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 8:28 (laux).
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Stigla je matična MSI B75IA-E33. Pa sam izrezao rupu za IQ shield.

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Project E30

Što još fali? Procesor? 
Izgleda zgodno, sigurno se uživo ni ne vidi toliko vijaka, a i kad se upale ledice, sigurno se još manje vidi.

Good work mate.  

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Project E30

Da, još procesor i ssd.

I srediti napajanje,morat ću ga malo sniziti i sleevati kablove .Tako da ću izgubiti garanciju, nadam se da se neće pokvariti.

 

Sada si me podsjetio, neki dan sam probao ledice jel rade. 

Moj PC  
21 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice