Samogradnja AIO pc

poruka: 8
|
čitano: 5.132
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Samogradnja AIO pc

slikice:

 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZVvKQZlIsBCmhktRjnnv406Mbmczt6ahgy

 

[ ... na dnu posta su project updated photos, ovaj link ne važi ... ]

 

Ekipa evo i mene da dodam svoja 2 centa mudrosti samoizgradnji computera. Nisam neki znanstvenik, ali moj pc je malo drugačiji od većine na sajtu, a komponente nisu ništa posebno. Moja potreba za computerom je otprilike ovako: mora biti brz, mnogo memorije i diskova, tih, sve se komponente moraju mijenjat kad otkažu, mali, sklopiv i prenosiv. Taj jadnik ide svaki dan relacija dvevni - spavaća soba.
Koristio sam metalnu traku 20x3mm, knauf lim profile, vijke, plexiglas, gumu, žice, traku obostranog ljepila, šarnir traku, pop zakovice, šarnire, lemilicu i aparat za varenje.
Napajanje je modificirano da radi preko prekidača i ventilator spušten na 5V.
Monitor je standardni LG 20 inča, samo sam morao birati monitor sa plitkom pozadinom.
Diskove sam uzeo iz notebooka prije - 240gb ssd i 1tb standardni.
Ploča je mala ASRock H61M s1155 sa 6gb rama.
Proc je i3 3,3ghz namjerno biran manje snage 55W radi manjeg grijanja.
Hladnjak sam morao uzet specijalan iz kine bakar - aluminij low profil, a brzinu mu mijenjam u softveru OpenHardwareMonitor i trenutno mi dosta 15% @ 660rpm da temperatura nikad ne prelazi 52 stupnja, a radna temp 42.
Wifi kartica je usb sa pojačalom montirana na način da antena po potrebi izlazi van.
Dodao sam 2 usb kartice od koje jedna ima pojačanu snagu sa 5V s napajanja.
Kabel monitora sam morao sam lemit zbog malo mjesta unutra - samo 46mm je razmak monitor - pozadina.
DVD koristim rijetko pa mi je vanjski sasvim okay.
Konačan je stroj težine 6,4kg. Ne Čini mi se puno.
Ima tu dva dana posla za sve te vragolije spojit.
Stroj je bučan koliko i malo bučniji notebook, vrlo sam zadovoljan rezultatom.
Ovaj stroj se već drugi put vraća u BUG, njegov proc sam dobio na popustu jer je bio na ispitivanju u BUGu. Pa ga sad ispitajte još jednom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 10:26 (six fanatix).
 
18 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja AIO pc

Super si se sjetio to napravit ali mozda malo da na estetici poradiš bilo bi još i bolje,Zavisi za što češ koristit taj pc ali za gaming si mogo dodat komotno i grafičku samo ti je trebo neki adapter koji ide prema dolje i tjt

12 godina
online
Samogradnja AIO pc

Svaka čast, Grunfe.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja AIO pc

bojim se da bi ovakav pc izgubio smisao sa grafickim karticama. 3 ventilatora su buka, topline bi bilo previse za kuciste manje od 5cm sirine. meni to nije bitno, nemam ni jednu igru instaliranu, radim audiodesign i net.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja AIO pc

a dobro ako ti nema smisla ugrađivati i ako ti netreba ,ali moblo bi se neka slabija grafička i oda odlazi prema dolje zrak

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samogradnja AIO pc

uzmi neku pasivnu i daj negdje u blizini ventilator

7 godina
neaktivan
offline
Samogradnja AIO pc

znači ekipa ovako...  zaboravio sam reći da je na makini staklo 3mm zaljepljeno preko monitora transparentnom trakom da protektira monitor. iskustvo sa makinom koja sad radi koji mjesec je super, sve je puška! interesantno bi bilo vidjet da koji majstor napravi ovakav prijenosnik sa tim grafikama tako važnim i stavi slikice. ja probio led pa vi nastavite... samo, da vam dam mali feedback - ako dodajete na ovakav pc još komponenti, treba mislit na toplinu i napravit kućište šire od 46mm sa više otvora zraka. zatim, i na buku treba mislit - ovo je još tiho, ali 3 fan pc na stolu... a onda treba mislit i na snagu - 200w napajanje je okay za pc bez grafičke, a više... zadnje šta se sjećam mislim da sam stao na fanu napajanja negdje oko 3,9V samo da vrti malo jer ionako se ne grije ništa. ajde pa sretno sa grafikama!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Samogradnja AIO pc

evo mene opet ekipa, još mi služi aio pc i još nemam grafičku, još nisam počeo igrat igrice a možda ni neću budući da mi je 40 već ali igraju moja djeca na nekoj drugoj limenoj kutiji grdoj za vidjet, ali zato mi moj pc služi za neke ozbiljnije stvari jako dobro. malo sam neke sitnice sredio još, postolje promijenio u nosač podesivog kuta i tako to. pa pogledajte moju limenu kutiju sad - stavio sam neke updated photos online. pozz...
six
https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZTFWgZKyhBaRijwUHGpSEYt3y03jQAud2X

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 10:47 (six fanatix).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice