Water cooled 4 x GTX 690

poruka: 206
|
čitano: 56.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ma u izložbenu vitrinu i s mirom, možda se isplati još 2-3 puta. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 17:12 (Penryn).
Moj PC  
3 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Da je ovdje stavi i za 20tkn opet ćete vajnat da vam je puno i tražili niže. Čemu uopće komentari kad polovica ovdje žica starce za neku komponentu, itd itd,

Čovjek ima posao koji  se dobro plaća i vjerujem da je komp isplatio jako brzo. 

Što se mene tiće daj bože da proda i za 100tkn. Nisu moji novci, ni iz đepa ni u đep. 

Moj PC  
10 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690
Ma nema nervoze, cemu analize :) ? Haha a lijepo Tako isto kad se ide auto kupovat, recimo fiat Punto; tranziras ga da ima cca 1,2t sto je cca materijala 1250€, ima stkla 5m2 sto je cca 500€, itd.. Da bi dosli na serijski proizvodnu cijenu od cca 4k do 5k € a prodaje se za 8k €
Karlo Babic, product design manager
Moj PC  
7 7 hvala 1
14 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ma nitko nije nervozan samo pokušavam biti realan. Danas šta god kupiš, dođeš kući i već si izgubio minimalno 15-20% na vrijednosti iako još nisi ni otvorio proizvod.

Možeš profitirati jedino ako je nestašica istoga ili cijena ode bolesno gore pa ti prodaš po većoj od one po kojoj si kupio ali ipak po nižoj od te nove "divlje".

Smeta mi samo kad se pokušavaju prodati jaja pod bubrege a barem danas za 30€ poštarine i bez carine naručiš bilo koju komponentu iz EU. Mislim da danas u ovim vremenima ljudi gledaju kako će što jeftinije kupiti što bolji hardware i sretni su što uopće i mogu kupiti nešto pa makar i na pun klinac rata.

A usporedba sa Puntom..... mislim da svaki auto košta puno više da ga kupuješ u dijelovima u ovlaštenoj trgovini a ne obrnuto kako si ti naveo ali nema veze to je {#} i ne uzbuđuje me previše. Ali da mi netko pokuša prodati 690-ku za 9000kn, jer je taman razrađena kako treba, e tu bi ga dobro odmjerio. Daljnji komentar znaš. {#}

Svejedno ti želim sretnu prodaju. Možda naleti ko', ili padne zamjena za Golfa V GTi. {#}

Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Pa sto ne strpas tu mashinu u jedan WC kontejner, cisto da se vidi da se ima? xD

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Barracuda44 kaže...

 Mislim da danas u ovim vremenima ljudi gledaju kako će što jeftinije kupiti što bolji hardware i sretni su što uopće i mogu kupiti nešto pa makar i na pun klinac rata.

 Ali da mi netko pokuša prodati 690-ku za 9000kn, jer je taman razrađena kako treba, e tu bi ga dobro odmjerio. Daljnji komentar znaš. {#}

Svejedno ti želim sretnu prodaju.

 A ja uvijek volim pretumbavati ponude i kombinirati makar za kunu, nebitno koji je novac i koliko ja imam novca.
Daje neki osjećaj kontrole nad situacijom, veću opravdanost investicije, neki lov, procjene... tako da nije nužno stvar financijske prirode.
Vjerujem da je mnogo ljudi ovdje takvo. Čari "muškog" šopinga :) Ponekad se jedino stvarno kresnem po glavi jer se nađem u
situaciji da se ljutim jer sam morao platiti vrećicu jer nisam ponio svoju ili jer je akcija u susjednom dućanu 2 kune jeftinija.
Nesvjestan da sam upravo potrošio tipa 1200 kuna i da je promil tih "akcija" i vrećice totalno zanemariv.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Proslo je godinu dana, pa je vrijeme i za update hardware {#}

 

Promjene;

 

- umjesto ASUS EXTREME V instalirao sam P9X79-E WS ( Extreme Workstation ) plocu koja podrzava PCIe 16x link na svim karticama {#}

- umjesto cetverojezgrenog i7 1155 socket koji je bio maleni bottleneck, zamjenio sam ga i7 4839k extreme hex core procesorom 2011 socket 

- umjesto 32gb na 2133mh, ugradio sam 32gb 2400 mhz

 

Dakako, ociscen je i od prasine koje se skupila po radijatorima...

 

ASUS Extreme V plocu ugradio sam u novo kuciste od coolermastera kao i procesor i7 1155 na kojem sam umjesto vodenog hladnjaka postavio zracni.

U novo kuciste su instalirane dvije 780i kartice ( jedna EVGA, druga PALIT - interesantno je kako PALIT radi na nizoj temperaturi od EVGA ) i radi pristojno i stablino. Periferija je SSD, 32GB ( sa vodenog kompe prebaceno ), 2 TB.. itd..

 

Rezultat render benchmarka

Zaista sam oduševljen jer je renderiranje sada za 1/3 brze nego je bilo prije kao i sam sustav je stabilniji pri renderiranju ( nema vise zapinjanja pri pomicanju prozora na desktopu tokom render procesa ).

 

Uskoro i video rekonfiguracije te benchmarka, nadam se kroz cca 10-ak dana i prije !

 

Pozz

Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 16:34 (997GT3).
Moj PC  
22 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

sori, al ne kužim je li s novom matičnom i procesorom te sa starim 4x690 rezultat bolji ili sa starim procom i dvije nove 780Ti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Asta kaže...

sori, al ne kužim je li s novom matičnom i procesorom te sa starim 4x690 rezultat bolji ili sa starim procom i dvije nove 780Ti ?

Rezultat je bolji sa starim 690-kama koje i dalje kostaju papreno te imaju najvise CUDA jezgri.

 

Dakle novi procesor 4930k i maticna koja supporta 16x PCIe na 4 kartice ( bez da dijeli 16x 8x 8x 8x ) je rezultat bolji za 1/3... sto je na visokim brojkama, ČUDO !

 

Što se tiče "stare ploče" i novih 780Ti - rezultat nije ni približan 4x690 {#}

 

Karlo Babic, product design manager
12 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

sa kojim benchom testiras?

ne bi bilo lose provuci arion benchom, zanima me poredjenje 690 sa titanima, posebno sad kada je ista ploca kao moja. doduse kod mene je cpu 3930k ali nema tu nesto pretjerano razlike.

takodje da li imas neka mjerenja oko temperatura grafickih pri rendanju od barem 5-10 minute po frejmu?

razmisljam ad upgrejdujem svoj sistem sa komplet custom loop vodenim hladjenjem, ali nisam to do sada radio 

pa mi je igranje as titanima malo rizik...

koliko je komplikovan proces, na koje si probleme naisao ako moze mali how tu tips i tricks i na kraju krajeva koliko se isplati komplet zezancija i igrarija. 

ne ptiam za isplativost sto se para tice nego efektnosti hladjenja, rizci i sl :)

eto hvala i nadam se detaljima uskoro.

 

ja trenutno cak razmisljam dali da se bacim na to posto ne planiram sistem mimjanti barem tamo do 2016te a onda bi evntualno cak gledao neke EVGA hydro series graficke koje su vec spremne za WC ali o tom po tom do tada ko ziv ko...

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
mirkoj kaže...

sa kojim benchom testiras?

ne bi bilo lose provuci arion benchom, zanima me poredjenje 690 sa titanima, posebno sad kada je ista ploca kao moja. doduse kod mene je cpu 3930k ali nema tu nesto pretjerano razlike.

takodje da li imas neka mjerenja oko temperatura grafickih pri rendanju od barem 5-10 minute po frejmu?

razmisljam ad upgrejdujem svoj sistem sa komplet custom loop vodenim hladjenjem, ali nisam to do sada radio 

pa mi je igranje as titanima malo rizik...

koliko je komplikovan proces, na koje si probleme naisao ako moze mali how tu tips i tricks i na kraju krajeva koliko se isplati komplet zezancija i igrarija. 

ne ptiam za isplativost sto se para tice nego efektnosti hladjenja, rizci i sl :)

eto hvala i nadam se detaljima uskoro.

 

ja trenutno cak razmisljam dali da se bacim na to posto ne planiram sistem mimjanti barem tamo do 2016te a onda bi evntualno cak gledao neke EVGA hydro series graficke koje su vec spremne za WC ali o tom po tom do tada ko ziv ko...

 

 

Hello,

 

kako sam radio prvi benchmark sa OCTANE RENDEROM i njihovim sluzbenim benchmark projektom, ponovio sam sve isto.

 

TITAN graficke

Imao sam dosta pitanja zasto nisam koristio u sistemu Titan ili Teslu. Pa odgovor je jednostavan, ne koristim vrecu tekstura i nije mi potrebno vise od 1,5 GB memorije graficke kartice.

Sve sto trebam je brzina, sto vise CUDA jezgri. Titan ima 2688 a GTX690 3072 jezgri. Dakle, razlika je vise nego primjetna !

 

ARION

Ne koristim Arion render i iskreno ne znam sa njime raditi. 

 

4930K procesor

Nisam upucen u specifikaciju 3930K procesora ( pretpostavljam da imas ivy bridge ? ) te da li isti podrzava PCIe 3.0 16x ? 

Koliko sam citao zadnje specifikacije hardware-a, 4930K Ivy Bridge Extreme je trenutno medju top procesorima koji podrzavaju PCIe 3.0 16x brzine da radi smooth i stabilno !

 

Vodeno hlađenje i temperature

Kada renderiram, rijetko traje ispod par sati ili mjesec dana ( ukoliko je u pitanju animacija ). Temperature GPU-a po kartici su maximalno do 42C na 100% opterecenju grafickih

po GPU-u ( GTX 690 ima dva GPU-a po grafickoj ). Procesor se krece do 45C ! Vodeno hlađenje je i više nego efikasno ( pogotovo zimi {#} nije ti potrebno grijanje u uredu, dok

ljeti moras paliti klima uređaj kako bi hladio prostor u kojem se nalazi masina ) i korisno. Hardwareu je najbolja temperatura za radni vijek od 40C do 55C što sa zračnim

hlađenjem nikada nećeš postici ukoliko se bavish renderingom. Tips & Tricks = NO RISK NO FUN {#} O vodenom hlađenju imaš puno teorija i naćina. Predlažem ti da progooglaš.

Vidio sam vec puno grafickih kartica sa pripremljenim vodenim blokovima, ali nisam jos naisao da "tvornicki" imaju ugrađene bakrene i inox blokove kao što je to kod mene.

 

Bakar je među boljim materijalima za odvodnju topline !! Do 2016-te imaš vremena na pretek.

 


 

 

Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 3:15 (997GT3).
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Hello,

 

slozio sam video od rekonfiguracije + benchmark test.

Benchmark me odusevio !! {#}

 

Video:

Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 20:06 (997GT3).
Moj PC  
12 1 hvala 1
15 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Uživao sam gledajuci video, vrlo pedantno odrađeno, prava mašina, svaka čast! {#}

Moj PC  
5 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Svaka čast , prava uživancija gledajući takav video {#}

 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ako uhvatis minut ovde ima link direktno da se skine arion bench. samo se pokrene i on odradi matematiku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/arion-bench-cuda-benchmarking/206391.aspx

 

Ja jos pregledam forume i gledam da li da upgrejdujem na 4930k posto mi sa ovim 3930k izgleda defitivno nesto negdje koci, najvjerovatnije na PCIE3.0

E da da li ti je u biosu nastimano GEN3 ili auto za PCIE brzinu i na GPU-z koja je prijavljena brzina?

Na par foruma su ljudi prijavili da cak isa 4930k i p9x79-e ws plocom postoji problem za PCIE3. I takodje da li si pokretao ona force PCIOE3 patch od nvidije ili?

Hvala

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
mirkoj kaže...

Ako uhvatis minut ovde ima link direktno da se skine arion bench. samo se pokrene i on odradi matematiku.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/arion-bench-cuda-benchmarking/206391.aspx

 

Ja jos pregledam forume i gledam da li da upgrejdujem na 4930k posto mi sa ovim 3930k izgleda defitivno nesto negdje koci, najvjerovatnije na PCIE3.0

E da da li ti je u biosu nastimano GEN3 ili auto za PCIE brzinu i na GPU-z koja je prijavljena brzina?

Na par foruma su ljudi prijavili da cak isa 4930k i p9x79-e ws plocom postoji problem za PCIE3. I takodje da li si pokretao ona force PCIOE3 patch od nvidije ili?

Hvala

Sorry na kasnom odgovoru, nije bilo vremena za forum... {#}

 

Isprobavao sam od GEN 1 do GEN 3... rezultat je prakticki isto a GPUZ mi daje fini podatak da sve radi na PCI-E 3.0 16x tako da nisu potrebni nikakvi patch-ovi

i tome slicno. Drzati se zadnjeg firmwarea maticne i nvidia drivera... thats all !

Karlo Babic, product design manager
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Hoće li biti i update ove godine? Prošla je godina dana od zadnjeg updatea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
eXtreme69 kaže...

Hoće li biti i update ove godine? Prošla je godina dana od zadnjeg updatea.

Možda posao propao, nestalo para, PC prodan, tko zna.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
16 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Tko zna, i Porsche se prodaje. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Water cooled 4 x GTX 690
Gas do daske,a kad maknem dasku onda još gasa.
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690

 A sto je s jednim od najjacih rigova u Hrvata, samo ce Bog znati.

Malo velika cijena ovom Porscheu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 19:20 (eXtreme69).
13 godina
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
eXtreme69 kaže...
Malo velika cijena ovom Porscheu.

A di si ti vidio da je na Njuškalu nešto ispod cijene??? Lik stavio, pa ako prođe, prođe.

Prodavao je taj PC za 80 000 kn isto, a nije vrijedio niti pola te cijene.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Re: Water cooled 4 x GTX 690
Valentin17 kaže...
eXtreme69 kaže...
Malo velika cijena ovom Porscheu.

A di si ti vidio da je na Njuškalu nešto ispod cijene??? Lik stavio, pa ako prođe, prođe.

Prodavao je taj PC za 80 000 kn isto, a nije vrijedio niti pola te cijene.

 Vidio sam, najjeftiniji Audi S5 je kod nas 23 000 eura, a u DE ga nemos nac ispod 26 000 eura

11 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

kaj mu je firma propala i sad prodaje porše?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Ma vraga je propala, Porsche je ako prođe prođe pa da uzme valjda nešto novo.

Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Water cooled 4 x GTX 690

Pozdrav,

 

zbog manjka vremena nisam stigao pratiti bug forum, ali kako vidim ima interesantnih offtopic postova 

 

Ontopic: 

Update rig-a nece biti, jednostavno nije potrebno jer je i dalje brzina apsolutno zadovoljavajuca na projektima koje odrađuje.

Svaki naknadni update nebi bila dobra investicija za uloženo-dobiveno. Inace pored vodenog stoji masina sa 3x780Ti na zracno hladnjenje

kao i 2 x 980 takodjer na zracno. No nisam snimao video, nema potrebe.

 

Offtopic:

Porsche nije topic, ali ne nije prodan niti ću ga prodavati u naredno vrijeme jer mu cijena raste ali ovo nije relevantan forum u kojem bi se o tome pisalo. Tko zna sta je zadnji Mezger 3.6L Flat Six 997 GT3,

dovoljno mu je jasno zasto je cijena ta koja je na HR trzistu, dok se u njemackoj krece oko 140k eur. Dakle, ako isti nastave pratiti, neka ih ne iznenadi 200+k eur u narednim godinama 

Sto se tice prodaje porschea pa kupnje neceg drugoga, nije potrebno jer pored njega u garazi stoji odnedavno M6 Competition 003/100 limitirana verzija.

Posao je dobro, u tijeku je izgradnja nove tvornice na 12000m2 - hvala na brizi 

 

 

 

Karlo Babic, product design manager
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 0:32 (997GT3).
Moj PC  
15 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice