AMD Freesync "Not supported"

poruka: 12
|
čitano: 5.097
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Freesync "Not supported"

Pozdrav svima! Danas mi je stigao monitor ( model: Samsung S24F350FHW ),koji sadrži Freesync. Naime,na AMD-ovim stranicama piše da je podržan preko HDMI kabla ( http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/freesync  ). To sam upravo i napravio i odem na "ADM Radeon Settings",pa "Display", i dobijem sljedeći problem ( http://prntscr.com/c9be85 ). Provjerio sam i monitor i grafička kartica su podržani za Freesync,tako da ne znam zašto ne mogu koristiti to. Poskidao sam najnovije drivere i za grafičku i za monitor. Ako imate kakvu soluciju,slobodno predložite! Hvala unaprijed! :)

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"

Probaj namjestiti na OSD izborniku monitora pa bi trebao moći birati između 40 i nešto Hz i 75Hz. Ako to ne upali se bojim da taj monitor ima krivu reklamu i u tom slučaju ga vrati nazad, ali još probaj pa javi kakva je situacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:34 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"

Jesi uključio freesync u postavkama monitora? Fichek me prestigao :D

Probaj to napraviti i onda vidi još u postavkama zaslona u windowsima jel možeš prebaciti na veću frekvenciju od 60hz. Taj monitor bi trebao podržavati freesync od 48-72hz pa obavezno ograniči fps u AMD Radeon settings na 71hz jer ti inače neće raditi čak ni kad ga uključiš te naravno fullscreen mode u igrama bez uključivanja v-synca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:47 (roxas).
8 godina
offline
AMD Freesync "Not supported"

Povećao sam na 72 Hz i omogućio u OSD izborniku Freesync,u tome je caka bila. Hvala obojici na pomoći,može LOCK!

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 13:56 (Peter Griffin).
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"

Prije locka slobodno malo napisi dojmove igranja na FreeSyncu i kakav je osjecaj naspram bez FreeSynca?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 14:12 (The_Fichek).
8 godina
offline
AMD Freesync "Not supported"

Svakako,testirao sam zasad samo na jednoj igri (BF4),pošto sam trenutno u stisci sa vremenom. Inače dojmovi su super,u ovoj  igri nekako u globalu je igra "more smooth",jednostavno je još veći užitak mi zaigrati,pogotovo meni koji nisam preveliki fan FPS igara. Da me netko danas pita hoću li uzeti isti monitor sa Freesyncom,bez razmišljanja bih se složio. Dobro dođe ovaj dodatak,svakako. Nemojte se previše premišljati,uzmite i sami isprobajte! Nećete požaliti! (Ako već imate odgovarajuću GPU,naravno)

You better watch who you are calling a child, Lois. Because if I am a child, you know what that makes you? A Pedophile. And I will be damned if I am gonna be lectured by a pervert.
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
AMD Freesync "Not supported"

Pozdrav ljudi, da ne radim novu temu, imam Freesync problem.

 

Monitor: LG 23MP68VQ-P

Grafička: Sapphire RX 480 NITRO+ 8GB

 

Monitor ima Freesync podršku i do danas sam igrao na integriranoj grafici (od i5 6500) ali Freesync mi je bio upaljen jer daje 75 Hz.

Danas sam kupio navedenu grafičku i kad sam instalirao driver, prepoznao je Crimson da imam Freesync monitor pa je upalio podršku u driverima.

Reko idem malo isprobat igre kaj imam sa Steama.

Svaka se odma crashala kod pokretanja, il neki neopisivi error il nešto tipa dx fatal error.

Ugasio sam Freesync na monitoru i onda sam uspio pokrenuti igru.

Dok sam bio u igri, upalim Freesync na monitoru i odmah se crashala igra.

 

Jel ima netko fix jer puno bi mi značilo?

 

Hvala svima unaprijed na savjetima! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"
Pookie kaže...

Pozdrav ljudi, da ne radim novu temu, imam Freesync problem.

 

Monitor: LG 23MP68VQ-P

Grafička: Sapphire RX 480 NITRO+ 8GB

 

Monitor ima Freesync podršku i do danas sam igrao na integriranoj grafici (od i5 6500) ali Freesync mi je bio upaljen jer daje 75 Hz.

Danas sam kupio navedenu grafičku i kad sam instalirao driver, prepoznao je Crimson da imam Freesync monitor pa je upalio podršku u driverima.

Reko idem malo isprobat igre kaj imam sa Steama.

Svaka se odma crashala kod pokretanja, il neki neopisivi error il nešto tipa dx fatal error.

Ugasio sam Freesync na monitoru i onda sam uspio pokrenuti igru.

Dok sam bio u igri, upalim Freesync na monitoru i odmah se crashala igra.

 

Jel ima netko fix jer puno bi mi značilo?

 

Hvala svima unaprijed na savjetima! 

 

 

Daj ti meni objasni kako i gdje si ti našao/uključio taj freesync jer ja to nemogu naći nigdje. Imam isti monitor i istu grafičku. 

 

Na službenim stranicama kaže da podržava freesync:

 

 

Ali kad odem na postavke grafičke kaže da nije supported :(

 

 

U postavkama monitora nemogu ništa naći :( 

13 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"

Zanemari, našao u postavkama monitora. Nisam pazio 

 

Samo da javim kolegi Pookie da mi sa uključenim freesyncom igre normalno rade. Ništa se ne crash-a. Imam istu grafičku i monitor. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.10.2016 8:34 (quickr).
8 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"
quickr kaže...

Zanemari, našao u postavkama monitora. Nisam pazio 

 

Samo da javim kolegi Pookie da mi sa uključenim freesyncom igre normalno rade. Ništa se ne crash-a. Imam istu grafičku i monitor. 

 

 

 

 Hvala, i ja sam odma bio rješio problem, tj. rješio se sam od sebe :)

 

Jeste možda uspjeli stabilno overclockati karticu? meni najviše na 1350 mHz radi stabilno, a memoriju nedaj Bože da taknem jer odma neće pokrenuti nijednu igru.

Inače sam jako zadovoljan konfiguracijom tj. kombinacijom monitora i grafičke, sve radi savršeno i za The_Ficheka: Freesync se jako primjeti i jako poboljšava općenito iskustvo.

Na RX 480 Nitro+ inače skoro svaki naslov na ultra postavkama idena 60+ fpsa, osim npr. Assassin's Creed Unity koje je poznat da je loše portan na PC i tamo recimo

na medium postavkama dobivam 30-50 fps i jako se vidi razlika kada pređe 40 fps gdje počinje odnosno završava Freesync ako padne ispod 40 fpsa tako da o Freesyncu mogu reći 

samo najbolje.

13 godina
offline
Re: AMD Freesync "Not supported"

Nisam OC ni grafičku ni proc. Trenutno se borim sa nečim drugim. PC mi ipak crasha ali mislim da nije do monitora/grafičke i freesynca već do napajanja. 

 

Iskreno da ti kažem. Veselio sam se mafia 3/deus ex da isprobam grafičku i freesync ali kako su obje igre podbacile čekam nešto novo da izađe. Za sada, najzahtjevnije što sam pokrenuo je CS GO a tu dobijem 300FPS k'o od šale 

 

Za sada nemam potrebu OC grafičku, ostavit ću je stock dok ne naletim na neku igru koju neću moći vrtiti na min 60 FPS

7 godina
offline
AMD Freesync "Not supported"

Imam novi monitor LG 24MP68VQ-P 24 koji je HDMI-om spojen na grafičku AMD R7 265. U driverima mi piše kao i na onoj slici iznad Freesync Not supported. Imam zadnju verziju drivera i na monitoru sam napravio enable freesync.

 

zanima me je li problem u grafičkoj, jer sam na stranici vidio da su ove podržane (moje nema): AMD Radeon R7 260X, AMD Radeon R7 260 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice