Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

poruka: 12
|
čitano: 6.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Ovako, kod nas sam primjetio da ponude ovog tipa uoce nema... tj. ima par 20" 4:3 monitora, ali nigdje nisam nasao nesto bolje.

 

Pa ako zna netko neku trgovinu koja prodaje tako nesto da mi samo tu baci link.

 

Znaci:  4:3 (nikakav widescreen), 22" pa do 24", "brand" mi nije toliko bitan.

 

Thanx,

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Malo sam tražio po netu, i mislim da ćeš tako nešto teško naći. MSan nema nijedan u ponudi, a oni su najveći distributer u Hrvatskoj. Osim toga, izgleda da ni proizvođači više ne mare za 4:3 velike dijagonale. Osobno preferiram 4:3 i imam jedan 20 incha, veći nisam uspio naći, osim jednog 21˝ Samsunga u Mikronisu.


C2D E6750 OC@3.2GHz, P35, FireGL V5600, DDR2 2Gb @960 MHz
16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

I mislio sam si da je tako nesto :(

 

Svi furaju taj widescreen a ja ga prezirem... a opet 20" mi je premalo za 1600*1200...

A nista, morat cu nekako provuc preko granice :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"
Lightning kaže...

I mislio sam si da je tako nesto :(

 

Svi furaju taj widescreen a ja ga prezirem... a opet 20" mi je premalo za 1600*1200...

A nista, morat cu nekako provuc preko granice :D

 Jesi li ikad probao raditi na widescreen monitoru? I meni je prije bilo to nezgrapno, i činilo mi se da će sve biti razvučeno, ali nije tako... Znači, imat ćeš samo više prostora za rad u programima, a ništa ti neće biti razvučeno...
16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Jesi gledo ovdje:

 

http://www.acord-computers.hr/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Postoji 20.1'' ne widescreen monitor 4:3 odnosom

 

ali je ultra skup

EIZO LCD S2000-BK-6100kn-Ve-mil

To je previše za tu veličinu

Za te novce se može kupiti 24'' DELL

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Meni je opet 4:3 glup format. Hvala sto je sve veci ulaz LCD-a na trziste to promijenio. Nadam se da ce za par godina nestat glupog 4:3 osim u slucaju rijetkih (meni nepoznatih) slucaja gdje ce se zadrzat, al tek tolko da zivotari.


Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Pogledaj na http://hardveraj.hr/shop/ , pa kontaktiraj Besthyu dali ti moze nesto nabaviti posebno.

16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Nažalost razlog za izumiranje 4:3 monitora velike dijagonale nije u tome što su nepraktični (dapaće, baš obrnuto) već isključivo ekonomske prirode. Naime, za izradu jednog takvog monitora potroši se duplo više materijala (zbog oblika, od industrijskog panela, ostaje puno škarta, za razliku od 16:9 matrice). To je ujedno jedini razlog zbog kojeg proizvođači, i cijela industrija, tržište bombardiraju tim formatom. Sukladno tome, 4:3 monitori če uvijek biti skuplji, i to puno više nego što zaista efektivno jesu, kako bi se postepeno smanjio broj njihovih korisnika.

Što se tiče praktičnosti, svatko tko radi u recimo VS zna da mu puno više vrijedi visina monitora nego širina, budući se toolboxi i ostali paneli mogu staviti na autohide (te efektivno površinu zauzimaju samo kad se nešto iz njih koristi). S druge strane puno je korisnije imati u jednom trenutku što veći blok koda na ekranu, jer ga je tako lakše kontrolirati, bez non stop skrolanja gore dolje po ekranu. A još uvijek sebe nisam uspio natjerat na ideju pivotiranog 16:9 22" monitora.

Uglavnom, ovo je ljuti OT, ali kako se iz teksta vidi, takav monitor kod nas nečeš naći. Naši distributeri uglavnom idu na sigurno, i naručuju robu za masovnu potrošnju. Rijetko odu u ekstreme i naruče nešto što bi moglo ostati "na lageru"  Sramim se

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2008 13:01 (Cika Jova Zmaj).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

Probao sam onaj link, ali mi ne radi... tako da. nista od toga.

 

Ma sve je super kod 16:10 (9) sta se tice igrica i filmova, ali kad nesto radim, fali mi visina, a taj monitor mi bas treba za nesto korisno radit...

Zanimalo me da li kod nas toga ima, jer si onda mogu na firmu otpisat porez... ali dobro, ocito cu morat trazit vani...

 

Doma imam Dell-a 24" (naravno 16-10) i super mi je za ono sto doma radim,ali ne znam koliko ljudi ovdje koristi CAD-CAM programe, a oni koji da znaju da bas i nije nesto taj widescreen.

 

U najgorem slucaju uzmem 2 x 20"... a vidit cemo,

 

Thanx na informacijama...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"

ja sam prije 2 godine nabavio sebi 21 crt Samsung 1100p plus (polovni) za oko 145 konvertibilnih maraka imao sam na njega garanciju 6 mjeseci, (iz Bih sam) manje od 600 kn, monitor radi pravo dobro, nisam imo nikakvih problema,  cvrcanja, niti bilo kakve druge greske, jos ga imam i radim na njemu i nemogu se pozaliti,  jedina zamjerka je sto ima veliku "zadnjicu" pa moram stol odmaknuti od zida Neodlučan. Inace bila je u mojoj blizini jedna firma koja je nabavljala polovne kompjutere, te monitore iz Njemacke, Svicarske itd , imali su mozda 200 -300 ovakvih i razlicitih modela ove dijagonale flat ili obicne a najskuplji nije prelazio 230 km ili 920 kn neki Sony 21 crt flat... Probaj naci neku firmu ili sta vec koji nabavljaju polovne monitore i mozes jeftino proci ako bas ne ciljas na nesto novo i garanciju, ako nadjes obavezno trazi da ti ga ukljuce i provjeri sliku jer ima i nekih koji i nisu bas najbolji sto se tice ispravnosti...a tesko ces naci nesto preko 21"

16 godina
moderator
offline
RE: Bilo kakav 4:3 monitor od 22" - 24"
Cika Jova Zmaj kaže...
A još uvijek sebe nisam uspio natjerat na ideju pivotiranog 16:9 22" monitora.
Pitanje je koliko ti se to isplati napravit ako imas monitor s TN matricom, zbog jadnog kuta vidljivosti slike kod TN matrica, pogotovo vertiklanog (koji ti kod pivotiranja postaje horizontalni). A opet, upotrebljavati monitor s boljom matricom (samo) za kuckanje koda je bacanje novca.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice