Koji 144hz monitor odabrati?

poruka: 20
|
čitano: 9.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?
Bok,

Eto da i ja napokon pređem na 144hz... dugo živio u uvjerenju da je sve marketinški trik te sa ljudsko oko ne vidi razliku ali zaista je očigledna dok se proba :)
24" mi je taman veličina, također mi je bitno da ima relativno dobar kut gledanja za pogledat nešto a da baš ne moram sjedit direktno ispred ekrana (usporedbe radi, moj dosadašnji već prastari Samsung 2370xl (rip :d) mi je bio čak skroz okej u tom aspektu). Autentičnost boja mi nije bitna jer se ne bavim slikama ni video obradom.
Po mogućnosti da ne prelazi ~2500kn cjenovni rang.
Hvala!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?

Ja bi ti preporucio da se drzis izmedju ove dvojice

1.benq xl2411z - 

dobre strane: jako dobar za kompetativne igrice, velika mogucnost modificiranja boja i namjestanja paketa(da se cak i setup skinut sa interneta i istanlirata na monitor).. jako velik bajtnes koji pomaze da vidis neprijatelje u mraku ;)

lose strane: al sa druge strane vidi se manjak boja, za nekog ko ne igra overwatch i csgo previse i voli uplait i igrat neke druge igre kao witcher, xcom, dota ovaj monitor je losiji izbor, nema gsync ni freesync

P.S. - ja sam ga bas danas dobio :D i samo rijeci hvale za sad, sutra cu napravit kompletan setup da vidim koliko mogu priblizit boje ips monitorima pa updejtam post

2.ASUS VG248QE

Ljepse boje, malo bolji panel, "smirenije" i kvalitetnije boje, ne mozes customizirat ni u pola koliko mozes benq, bolji izbor ako mislis bit vise "casual 144hz user" a ne "hardcore fps player" :D, nema gsync, freesync

takodjer cuo sam glasine da jeftiniji asus paneli mogu imati neke cudne zvukove, al to je samo prica koju nisam jos razmotrio do kraja.

 

3.Pixio PX277 (i od ovome razmisli)

jes 27' monitor al ako zelis komodno igranje, 2k rezoluciju, povremeni cs, overwatch u 144hz, mogao bi provati sa ovim monitorom.. iako nije najbolji ni najpoznatiji, panel mu je pre dobar za cijenu dok se vidi da su štedjeli na materijalu i izradi( nema podesavanja visine, kuta ) te ga mozes kupiti samo od njih izravno jer nemaju posrednika nego ih sami oni prodaju. (ima freesync)

 

freesync, gsync - to je "tehnologija" koja sprecava screen tearing ukoliko ti kompjuter ne moze vrtiti predvidjeni fps na zadatoj igrici. Potpuno nepotreban ako ces igrati minecraft, premda ga je uvijek dobro imati (freesync za amd GPU, gsync za nVidia GPU)

              paneli sa gysincom i freesyncom kostaju primjetno vise al su opet dobro osiguranje za buducnost.

 

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
Ništa hardcore gaming, samo lol I csgo povremeno trenutno. Možda i nešto casual od ovog što si nabrojao u budućnosti pa ću onda vjerojatno uzet Asus. 27" mi je preveliko za monitor.
Puno hvala :)
14 godina
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?

Evo iz prve ruke za Asus VG248QE. Bomba od monitora, druge nisam proba, jesam BenQ neki, koji je isto ekstra, ne sjećam se točno modela, ugl 144Hz 1ms. Al za CS GO, koji igram competitive, ma i za sve ostalo, monitor je tip-top. Jedino šta sam napravia nakon šta sam ga uzea je da sam ubacia custom profil za boje, tako da je što se boja tiče za TN panel odličan. Ako još šta zanima pitaj.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
Vidjeh da oba imaju TN panel...što mislite o ovome eventualno koji je Ips?
Acer Predator GH246HL

A csgo sam probao igrat na nekom AOC i naravno da je bio super feeling, čisto zbog 144hz jel :p ali pretpostavljam da su paneli drugih proizvođača bolji a cijene su ionako sve tu negdje pa eto...
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

evo ako vam ista znaci, namjestio sam sve opcije na benq monitoru i mogu reci da su bolje od ocekivanog, premda se vidi nedostatak kvalitete, poprilicno je zahvalan za oci i ujedno ih ne umara. Uglavnom ako volis cs go definitivno uzmi benq.. za sve ostalo asusa :D

p.s. najebo sam se sa benq opcijama ^^''

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 19:45 (illemental).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
illemental kaže...

evo ako vam ista znaci, namjestio sam sve opcije na benq monitoru i mogu reci da su bolje od ocekivanog, premda se vidi nedostatak kvalitete, poprilicno je zahvalan za oci i ujedno ih ne umara. Uglavnom ako volis cs go definitivno uzmi benq.. za sve ostalo asusa :D

p.s. najebo sam se sa benq opcijama ^^''

 Koji model? Po čemu je to u CS GO bolji od Asusa? Pitam jer ne znam, ja sam proba oni XL2411z i nije bolji po ničemu, čak su boje gore :)

7 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

pošto nisam nikad igrao na asusu ne mogu dokazati tvrdnje no, drugi govore, postaju na forume. također gledam sa cime vecina semi-pro i pro cs go playera igra. Ako bi pretpostavljao rekao bi da benq ima brzi prijenos slike i motion blur reduction opciju kao i visoki spektar opcija koje omogucavaju vidjeti zasjenjene djelove mape, premda malo kad udjes u filozoviju ekrana skuzis da sto je manjii ms to ti je tamniji ekran. Uglavnom tesko je skuzit razlike ako ne vidis svojim ocima. ja osobno imam benq xl2411z i mogu ti potvrdit da ima lose boje i da ako zelis imat solide boje na tom monitoru morat ces se potrudit oko opcija te predlazem ga kupit samo ako si zapaljenih za cs i/ili imas drugi monitor za druge igre/posao :D, ja na svu srecu imam drugi ips monitor koji mi pomaze kad imam rad sa bojama(ps, skečap, paint*kappa*) pa sam si mogao priuštiti jedan od ovakvih ljepotica :D.
Također ko god uzima 144hz monitor mora uzet u obzir da mu 144hz nece nista znaciti ukoliko ne moze pokretat igru u 144fps 

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
illemental kaže...

pošto nisam nikad igrao na asusu ne mogu dokazati tvrdnje no, drugi govore, postaju na forume. također gledam sa cime vecina semi-pro i pro cs go playera igra. Ako bi pretpostavljao rekao bi da benq ima brzi prijenos slike i motion blur reduction opciju kao i visoki spektar opcija koje omogucavaju vidjeti zasjenjene djelove mape, premda malo kad udjes u filozoviju ekrana skuzis da sto je manjii ms to ti je tamniji ekran. Uglavnom tesko je skuzit razlike ako ne vidis svojim ocima. ja osobno imam benq xl2411z i mogu ti potvrdit da ima lose boje i da ako zelis imat solide boje na tom monitoru morat ces se potrudit oko opcija te predlazem ga kupit samo ako si zapaljenih za cs i/ili imas drugi monitor za druge igre/posao :D, ja na svu srecu imam drugi ips monitor koji mi pomaze kad imam rad sa bojama(ps, skečap, paint*kappa*) pa sam si mogao priuštiti jedan od ovakvih ljepotica :D.
Također ko god uzima 144hz monitor mora uzet u obzir da mu 144hz nece nista znaciti ukoliko ne moze pokretat igru u 144fps 

 

 Ma to su sve finese koje nemaju veze s realnom uporabom. Ja igram CS:GO competitive, global elite rank, igram ESEU/faceIT svašta. Kažem, taj BenQ kojeg dosta igrača koristi, kao i VG248QE uostalom, šta sam vidia na dosta turnira/LAN-ova i to u zadnje vrime :)

E bas taj monitor sam i proba, i šta se tiče boja, vidia sam da je lošiji, igra sam CS GO sjećam se, cobble, mirage i cache taj dan. Setup koji mi taj prijatelj ima je i7-4790 + GTX 980 i 16GB RAM-a. Znači, igra bi radila 300+ bez problema, nisam skida lock sa 300 jer je tu zakucana bila, a ni inače ne skidam taj lock, nema potrebe. Na tih 300 frameova u CS GO-u na tom BenQ i VG248QE nisam vidia ni osjetia ama baš nikakvu razliku u brzini, osim lošijih boja na BenQ.

Tako da iskreno, na temelju svog iskustva s oba, prije bi uzea VG248QE (kojeg i imam) nego XL2411Z radi boja i kvalitete prikaza. Jer, što se tiče brzine u igrama, i osjeta iste, nikakve razlike nisam vidia.

7 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

evo nisam ni ja prvih tjedan dana konto razlike, al nakon sto sam procackao po opcijama, vidim da su opcije kao blur reduction dosta zahvalne za igranje.. benq je jako dobar ekran ako se zelis zajebavat sa opcijama, mozes dostic visoku kvalitetu boja govoreci za tf panele(al ce ti trebat doooosta kalibriranja :D) . al da sve u svemu, to su sve finese i nebi se trebalo zanemarivat stime previse :D. p.s. vec kad si spomenuuo.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

daj mi molim vas pomozite sta da radim kupio sam monitor acer GN246HL 144hz ali mogu najvise na 60 hz podici refresh rate nekuzim koja majka se dogada probao sam postavke mjenjat svasta nesta i u world of tanks i na windowsima svasta nesta...dali je do kabla ide hdmi samo a komp novi mora ici..ajde hakeri de malo da i ja to dozivim po stare dane XD

hvala unaprijed ako bude sta trebalo dodatno napisat tu sam 

dk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
dado1983 kaže...

daj mi molim vas pomozite sta da radim kupio sam monitor acer GN246HL 144hz ali mogu najvise na 60 hz podici refresh rate nekuzim koja majka se dogada probao sam postavke mjenjat svasta nesta i u world of tanks i na windowsima svasta nesta...dali je do kabla ide hdmi samo a komp novi mora ici..ajde hakeri de malo da i ja to dozivim po stare dane XD

hvala unaprijed ako bude sta trebalo dodatno napisat tu sam 

 Do kabla je, HDMI ne daje preko 60Hz, za 144 trebaš spojit ili DVI ili DisplayPort.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?

hvala puno uspio sam sto bi ja bez vas :D

dk
7 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

Da li tih 144 Hz imaju svrhe za obradu fotografija ili to nije bitna stavka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?

To je jedina stavka koja nije bitna....bitna je izvedba matrice tj. kvaliteta iste koja rezultira sto boljom interpretacijom boje (srgb, 10bit itd.)...takodjer bitan faktor je rezolucija (ppi)

 

Korisnici koji imaju "oko" mogu primjetiti vecu fluidonst kod rada u windowsu...ali kod same obrade slike 144 ne.

 

Ako te zanima kakve se sve specifikacije zahtjevaju za dobar photo editing monitor probaj postavit pitanje u odgovarajucoj temi

7 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

pokusao sam na temi monitor za obradu fotografija ali nema odgovora, hvala svakako i za ovu informaciju...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

Pozdrav!

 

Molio bih vas da mi pomognete u odabiru 144hz monitora do maksimalno 3000kn. Gledao sam Alzashop i recimo da sam odabrao ovaj model https://www.alzashop.com/24-asus-mg248q-gaming-d4225373.htm, no vjerujem da ima i boljih za iste novce ili male razlike pa eto ako mi možete pomoć u odabiru, hvala unaprijed.

Fr4nk_Horrig4n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji 144hz monitor odabrati?

Bump

Fr4nk_Horrig4n
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
Hedrick kaže...

Bump

 Hej :D

 

Odi u temu "Koji monitor kupiti" pa pitaj. Zapravo, čini mi se da je već bilo prijedloga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 18:08 (CyberDemonVZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji 144hz monitor odabrati?
Preporuka za gaming monitor do 2500 kn..da je ugodan oku, 27-28" freesync da ima a moze i do 144hz svejedno, 2k ili 4k, ne bih full hd...
Nes ovako sam vidio pa da li valja to pazarit? Dosta vremena provedem uz tenkove :) pa ocu nesto vau :))), nije velika cifra al eto, znam za onu koliko para toliko mjuze...
Ako netko ima prijedlog hvala, P S. najbolji ste! Nemojte njubu zamjerit

Ovo mi zapelo za oko, jel cemu to:
Samsung U28E570D 28" UHD LED monitor
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice