Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.820
|
čitano: 4.451.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Meni je danas dosao cijenovni alarm za Dell P2414H na ekupi.hr, cijena je 1420kn, a inace najjeftinija cifra za taj monitor je 1360kn. Inace na ekupi.hr mozes vratiti monitor unutar 7 dana ak ti se ne svidi ili ako ima koji mrtvi pixel bez obzira na pixel policy brandova, tako su barem meni rekli jednom prilikom.

 

Bas kao i ti ja sam bio na CRT-u sve dok nisam kupio laptop nedavno sa IPS ekranom i vec tu sam vidio koliko je bolji IPS ekran. Imam tog Della P2414H na stolu jos danas, nebitno kako xD, ali ga nazalost necemo zadrzat (ne jer je los nego zbog drugih razloga..) Uglavnom slika je fenomenalna i bices jako zadovoljan, a dodatni plus je stvarno kvalitetan i cvrst stalak (tu nema konkurencije), opcije rotiranja monitora kako oces, napajanje unutar monitora te flicker-free osvijetljenje (bez onih "crtica" koje tipicno proizvodi CRT monitor, a koje proizvodi i hrpa novih monitora, samo ne u tolikom omjeru kao stari CRT) koje je nazalost rijetko, pogotovo u ovako jeftinom rangu. Nisam probavao igre na njemu, ali prema testovima na tft.central nema niti blura, znaci zamagljenja prilikom brzog pomaka slike u odnosu na neke prosle serije Della tako da bi ti preporucio taj monitor kao nesto kvalitetniji odabir IPS 24" monitora. Matrica ce ti se svidjeti, mozda nije top klasa za neke entuzijaste, npr. na mene nije ostavila WOW dojam (mozda jer sam vec navikao na matricu, brijem da imam slicnu AH-IPS matricu na laptopu), ali se nisam potrudio ni kalibrirat boje i delta zracenja. Meni je puno bolje da su boje prirodnije i da nema flickera nego eto da boje izgledaju koda ce izletit iz ekrana, a monitor daje dost dobre prirodne boje out of the box. Neznam za ostale ali za rad na stolu meni bi 27" ekran bio prevelik i na to bi radje isao ako bi mi trebao monitor samo za zabavu. Sto se tice backlight bleeda i zrnaste slike to su gluposti i ne obaziri se na to. Backlight bleed je minimalan (ima ga u oba donja kuta jako malo, kako kod mene tako i u ostalim reviewima) kao i IPS glow. Znaci rekao bi da je to jedna jaca AH-IPS matrica, ali ne sam vrh kao kod U2414H i slicnima, kako sam cuo po pricama.

Ono sto svakako izdvaja ovaj monitor u odnosu na starije Dell-ove koji su bili u ovom cijenovnom rangu i neke druge konkurentne monitore jeste cvrst i kvalitetan stalak te flicker-free matrica. Znaci to je nesto sto je rijetko, tj. jako rijetko u toj kombinaciji kod drugih monitora cak i skupljeg ranga. Sve ostalo bi bilo tu negdje sa konkurencijom.

 

Edit: Sad sam tek vidio da si iz bosne i da trazis nesto jeftinije i to na ekupi.ba, ali nema veze, eto sad znas barem kakav je ovaj dell... Rambox ti je dao skroz oke prijedloge ako ces ici na jeftinije monitore, pokusaj nac nesto od toga u tim BiH ducanima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 18:26 (The_Fichek).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Problem je sto su u BiH cijene paprene, pa je u BiH 20" Dell skuplji za 100+ kuna nego 22" Dell u HR

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo mene, kupio onaj LG :)

Moze par pitanja i savjeta oko postavki navedenog. Imam osjecaj da su boje bile bolje na starom 17" nego ovdje {#} I nije mi bas nesto ostriji no sto sam mislio da ce biti.

Evo sto me zanima jesam li dobro postavio postavke u ATI CCC-u.

PS: Spojio ga na HDMI

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 20:07 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da li HDMI/DisplayPort konverter smanjuje kvalitetu slike?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Haker_x kaže...

Mislio sam naruciti preko ekupi, jer su jeftiniji u većini stvari koje sam gledao ali kako sada vidim, Imtec ima veću ponudu.
Što je najgore budget mi je vrlo ogranicen, a hocu da se maknem sa CRT-a, cijeli zivot sam na CRT-u, mislio sam da izdvojim do 100€ ali do te cifre nema baš neke ponude sa DVI priključkom

Monitor se ne kupuje svaki dan,Nevinašce pa onda vezano za ovu Imtec ponudu eto to su tri dobra modela za ne previše love. To je jedino isplativo da ne bi u budučnosti bilo, eh trebo sam pričekat pa još malo uštedit i tek onda veči monitor.{#}

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19545-benq-gl2250hm-21-5-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19765-philips-233v5lhab-00-23-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/18658-acer-g236hlbbd-23-led-monitor.html#

Fake_Alert kaže...

Evo mene, kupio onaj LG :)

Moze par pitanja i savjeta oko postavki navedenog. Imam osjecaj da su boje bile bolje na starom 17" nego ovdje{#}I nije mi bas nesto ostriji no sto sam mislio da ce biti.

Evo sto me zanima jesam li dobro postavio postavke u ATI CCC-u.

PS: Spojio ga na HDMI

Sharpness se dodatno podešava kroz monitor Menu a ne u Windowsima tak to ide.Vezano za sliku na tom monitoru, smanji Brightness na 50-60 to je ono osnovno kaj se radi nakon kupnje monitora.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
Haker_x kaže...

Mislio sam naruciti preko ekupi, jer su jeftiniji u većini stvari koje sam gledao ali kako sada vidim, Imtec ima veću ponudu.
Što je najgore budget mi je vrlo ogranicen, a hocu da se maknem sa CRT-a, cijeli zivot sam na CRT-u, mislio sam da izdvojim do 100€ ali do te cifre nema baš neke ponude sa DVI priključkom

Monitor se ne kupuje svaki dan,Nevinašce pa onda vezano za ovu Imtec ponudu eto to su tri dobra modela za ne previše love. To je jedino isplativo da ne bi u budučnosti bilo, eh trebo sam pričekat pa još malo uštedit i tek onda veči monitor.{#}

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19545-benq-gl2250hm-21-5-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19765-philips-233v5lhab-00-23-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/18658-acer-g236hlbbd-23-led-monitor.html#

Fake_Alert kaže...

Evo mene, kupio onaj LG :)

Moze par pitanja i savjeta oko postavki navedenog. Imam osjecaj da su boje bile bolje na starom 17" nego ovdje{#}I nije mi bas nesto ostriji no sto sam mislio da ce biti.

Evo sto me zanima jesam li dobro postavio postavke u ATI CCC-u.

PS: Spojio ga na HDMI

Sharpness se dodatno podešava kroz monitor Menu a ne u Windowsima tak to ide.Vezano za sliku na tom monitoru, smanji Brightness na 50-60 to je ono osnovno kaj se radi nakon kupnje monitora.Cool

Stavio sam sharpness na 10. Sve je OK sada. Odlican mi je monitor naspram koji sam imao :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor bi bio best buy do nekih 2000 kuna? Moze i par stotina kuna vise ako je razlika znatno velika.

24" max,za igranje igrica uglavnom.

 

zka
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti
Prodajem I5 4670K
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

Monitor se ne kupuje svaki dan,Nevinašce pa onda vezano za ovu Imtec ponudu eto to su tri dobra modela za ne previše love. To je jedino isplativo da ne bi u budučnosti bilo, eh trebo sam pričekat pa još malo uštedit i tek onda veči monitor.{#}

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19545-benq-gl2250hm-21-5-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/19765-philips-233v5lhab-00-23-led-monitor.html#

 

http://shop.imtec.ba/monitori/18658-acer-g236hlbbd-23-led-monitor.html#

Onda ću vidjeti da se protegnem nekako do Philips-a(bit će teško jer moram kupiti i SSD) jer mi plaho ne znace 2 DVI porta u Acer-a a Philips mi je nekako draži proizvodjac, a skuplji su za 13€ od 21" BENQ-a

Hvala na preporukama :)

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka nekog do 1500 kn? Koristit će se za rad u photoshopu/gaming, 10-12h dnevno.

Uz napomenu da će se koristiti u prostoriji koja je poprilično osvjetljena.

Hvala.

Ps ako može u Splitu, mada nije presudno {#}

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Crix-2462/hero/5487786
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:50 (EraserHead).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
EraserHead kaže...

Može preporuka nekog do 1500 kn? Koristit će se za rad u photoshopu/gaming, 10-12h dnevno.

Uz napomenu da će se koristiti u prostoriji koja je poprilično osvjetljena.

Hvala.

Ps ako može u Splitu, mada nije presudno {#}

Ja bi isao na Dell P2414H na tvom mjestu, fenomenalan monitor, a jos bolji za tebe kako bi se bavio photoshopom pa bi mogao okretati ekran u slucaju okomitih slika. Okretanje monitora ide bez problema, a sam stalak je super kvalitetan. IPS monitori su tim bolji dok su na svijetlu. Imao sam par dana tog Della, svaka preporuka. Kako monitor kosta 1400kn, sa 100kn kupi DVI-HDMI ili DP-HDMI converter ako zelis sliku preko HDMI-a. Moras kupit i HDMI kabel u tom slucaju. U paketu monitora dobis VGA, DP, usb kablove i kabel za struju.

* Da, navodno je bolji od slicno cijenovno rangiranih proslih Dell serija i u smislu gejmanja. Imas tu review pa pogledaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 12:50 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Pozz ekipa, prije par dana sam na pod forumu "slaganje konfiguracija" tražio savjet za dobar monitor za cjenu oko 1000kn. Pošto sam potpuni laik, što se tiče tog pitanja, mogu samo navest da bi mi služio za igranje igrica, gledaje filmova i čitanje portala/foruma itd. Provodim dnevno oko 6-8h za računalom. Htio bi monitor veličine 20-24 inča.Ovo su predliženi monitori: Monitori u rasponu od cca 900-1150 kn: AOC i2269vwm, Acer V236HLBd, Samsung LS24D390HL. Zanima me vaše mišljenje i savjet :).
Zahvaljujem se i lijep pozdrav!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neznam kakvi su tocno AOC i Acer, al taj zadnji Samsung prema amazonu ima jako nestabilan stalak, al vjerojatno i bolju kvalitetu slike (AD-PLS matrica tu negdje konkurentna sa AH-IPS) u odnosu na acer i AOC. Taj samsung navodno ima i flicker-free matricu zbog cega bi ga prvog razmotrio. I model nema ovo L na pocetku. Review ti je tu: klik

 

Na tvom mjestu ja bih isao na Samsunga ako ga imas stavit negdi na nekakvu policu, a na zid ga nemres stavit jer nema VESA mount kao AOC i Acer. U drugom slucaju bih gledao izmedju AOC i Acera, s time da je puno ljudi hvalilo AOC sto koristi LG-evu matricu iz malo skupljeg ranga i da je slika i sve super, dok za Acera sam vidio da hrpa ljudi preporucuje monitor, al nigdje nac kakvu povratnu informaciju, barem ne na bugu. Mozda sam to samo ja, ali eto.

Btw. mislim da je 23" verzija tog AOC ovaj model: AOC I2369VM ,200kn skuplji u odnosu na prvi, ali za danasnjicu standardnija velicina.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 16:23 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Neznam kakvi su tocno AOC i Acer, al taj zadnji Samsung prema amazonu ima jako nestabilan stalak, al vjerojatno i bolju kvalitetu slike (AD-PLS matrica tu negdje konkurentna sa AH-IPS) u odnosu na acer i AOC. Taj samsung navodno ima i flicker-free matricu zbog cega bi ga prvog razmotrio. I model nema ovo L na pocetku. Review ti je tu: klik

 

Na tvom mjestu ja bih isao na Samsunga ako ga imas stavit negdi na nekakvu policu, a na zid ga nemres stavit jer nema VESA mount kao AOC i Acer. U drugom slucaju bih gledao izmedju AOC i Acera, s time da je puno ljudi hvalilo AOC sto koristi LG-evu matricu iz malo skupljeg ranga i da je slika i sve super, dok za Acera sam vidio da hrpa ljudi preporucuje monitor, al nigdje nac kakvu povratnu informaciju, barem ne na bugu. Mozda sam to samo ja, ali eto.

Imaš li ti kakvu preopruku za budžet od 1000kn ? I hvala na prijašnjem odgovoru

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neznam za neke bolje modele. Mozda neki LG, al to ti dodje ko AOC samo sa losijim stalkom i sa vjerojatno manje konektora.

Mislim da ti je AOC najbolji izbor, bilo 21.5" ili 23" ako nebi imao di stavit Samsunga. Ako ti je komp do zida mislim da bi vrijedilo kakvu policu monitorat na zid samo za Samsung monitor jer se ipak radi o skoro 24", flicker-free, po nekima sa matricom boljom i od konkurentnog dell-a p2414h, neki ga usporedjuju s nekim dellovima preko 3000kn. Ima svakakvih osobnih reviewova na amazonu, neweggu itd., ali svi vele da je stalak katastrofa i da ak se samo tipka po stolu da se monitor pomice.. Ima isti model sa jacim stalkom za koji nije napravljen poseban review, ali taj kosta blize 1400, 1500kn i opet se nezna koliko je bolji taj stalak i je li ista flicker-free matrica ko u ovom modelu o kojem pricamo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 16:30 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Još jednom hvala na savjetu i lijep pozdrav :)
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Samo da se javim, danas mi je stigao Qnix sa ebaya i monitor je savršen. Platio sam ga 310USD i još 700kn PDVa i carinskih troškova tako da me ispao nešto manje od 2500kn. Ima jedan jedva vidljivi stuck pixel koji je lagano crvenkast na crnoj pozadini, ali je toliko mali da se gotovo i ne vidi, backlight bleeda nema i boje izgledaju savršeno. Zbilja sam oduševljen, imao sam velika očekivanja, ali ih je sva nadmašio

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kakav je stalak doticnog Qnixa?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Kakav je stalak doticnog Qnixa?

Nije dobar, ali nije ni tako katastrofalan kao što su pisali. Sličan kao na starom Samsungu 2343NW po stabilnosti, ali je monitor veći i teži. Glavno da se ne trese dok tipkam, za sve ostalo me baš i nije briga.

 

I nisam spomenuo, koliko sam testirao zadnjih 15ak minuta, radi na 120Hz bez problema, sad još čekam R9 290 da ga mogu koristiti i za igre jer sadašnja GTX460 768MB jedva vuče i 1080p

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 20:38 (power_user).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav ekipa 

 

koji je trenutno najbolji monitor/tv na trzistu?naime tija bi kupit tv za u sobu a za par miseci I komp pa bi tija kupit all in one

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
stranac01 kaže...

pozdrav ekipa 

 

koji je trenutno najbolji monitor/tv na trzistu?naime tija bi kupit tv za u sobu a za par miseci I komp pa bi tija kupit all in one

 

 

Ovo ti nije tema za all in one komp, a ako ces kupovati zasebni monitor izjasni se barem koji ti je budzet.

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

neznam dali si me razumija...Zassd bi samo taj monitor/tv kupija pa tek kasnije komp :) 

 

budjet bi bio 2500,po mogucnosti 27" ili vise.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sad sam te malo bolje razumio jer si se izjasnio.

koji je trenutno najbolji monitor/tv na trzistu?naime tija bi kupit tv za u sobu a za par miseci I komp pa bi tija kupit all in one

Nije mi jasno samo mislis li tu na All-in-one kompjutore: klik, ili zelis kupit monitor pa zatim sve ostalo bez monitora.

Sto se tice samog 27" monitora trenutni best buy je BenQ GW2760HS, sada kako ti je budzet dosta fleksibilan sigurno da mozes ici na skuplje modele van 2000kn, al u to se ne kuzim tolko pa pricekaj dodatni savjet.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

 

Sto se tice samog 27" monitora trenutni best buy je BenQ GW2760HS, sada kako ti je budzet dosta fleksibilan sigurno da mozes ici na skuplje modele van 2000kn, al u to se ne kuzim tolko pa pricekaj dodatni savjet.

 

stoka vidjela da se prodalo par komada pa odma nabili cijenu nazad na 1700kn. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 20:32 (neznalica90).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
stranac01 kaže...

neznam dali si me razumija...Zassd bi samo taj monitor/tv kupija pa tek kasnije komp :) 

 

budjet bi bio 2500,po mogucnosti 27" ili vise.

 

Ne treba ti 2500kn za tu kombinaciju,Nevinašce dakle PC monitor+DVB-T prijemnik eto ovaj LG IPS 27 za 1900kn a višak love prebaci na komp i to je to.Cool

 

http://www.protis.hr/products/details/lg-hdtv-monitor-27mt46dpz/84192

 

http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/monitori/lcd-monitori-vise-od-22-/lg-hdtv-monitor-27mt46d-pz_-_CX00312AD8?tab=tst

neznalica90 kaže...
The_Fichek kaže...

 

Sto se tice samog 27" monitora trenutni best buy je BenQ GW2760HS, sada kako ti je budzet dosta fleksibilan sigurno da mozes ici na skuplje modele van 2000kn, al u to se ne kuzim tolko pa pricekaj dodatni savjet.

 

stoka vidjela da se prodalo par komada pa odma nabili cijenu nazad na 1700kn{#}

Nije to ništa nabijena cijena,Izlanuo se jer nekad je koštal 1850kn a do nedavno je bila akcija samo 1560kn i to je trajalo skoro tri tjedna.Dakle ko je kupio po akcijskoj cijeni nema frke, pa do neke druge prilike čekaj novu akciju ili sniženje.Ko nam je kriv jer jedino ED ima taj model na lageru, a ostali hrvatski  dučani nula bodova jer naši domači Benq uvoznici češu guzice kao po običaju kaj drugo.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

hvala...Dali znate u St neku trgovinu koja ima taj monitor ili tribam narucivat?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Preporuke za Full HD monitor od 21,5-23 inch do 170Eura budzeta :D :D :D
Mlada nada
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
stranac01 kaže...

hvala...Dali znate u St neku trgovinu koja ima taj monitor ili tribam narucivat?

Morat češ naručit iz Zagreba,Nevinašce dakle ili kupiš u Protis gdje se prije mora uplatit na račun pa oni onda pošalju monitor.Taj LG monitor moš kupit i pouzečem/platiš dostavljaču ali onda buš moral kupovat preko Centro.hr, znači tamo se prvo registriraš pa onda naruđba te plačanjem pouzečem+cijena dostave.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

mislim se ubost taj benq 2760HS, al sve nesto smrdi da bi kroz godinu dana trebali uvest free sync pa si mislim mozda odgodit kupnju ili jednostavno uzet pa kud puklo. kolko vidim daj benq nece podrzavat upgrade na freesync. sta mislite?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Može preporuka monitora do 1400kn , namjena je web dizajn?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice