Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.605
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Da li je Philips monitor 24" 1980x1020 243V5LSB/00 ok monitor za uredske poslove?

 

http://download.p4c.philips.com/files/2/243v5lsb_00/243v5lsb_00_pss_.pdf

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 13:45 (West).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dv14 kaže...

Par pitanja..

 

Trenutno imam 18.5" LCD LED i mogu reći da nisam zadovoljan.. Čim je neki drugi kut gledanja, ništa se ne vidi. A i ovako je jedna strana tamnija, a druga svijetlija..

 

Žao mi je što nisam skupio još malo para pa kupio nešto veće..

 

E sad, razmišljam o kupovini nekog većeg monitora.

1. Za koliko para može naći neki dobar IPS monitor od 23"-24"? Bolje 24"..

2. IPS i gaming? Ide li to skupa? 

3. Što je sa 27" ekranom? Mislim da mi nema smisla ni razmišljati o tome kad sjedim na maloj udaljenosti ispred monitora..

 

1. ima monitora za oko 1000kn

2. da, to ide zajedno :)

3. nema smisla ako nisi udaljen minimalno metar - metar i pol od monitora, i opet oni su skuplji malo od 23-24"

WithSkill
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
WithSkill kaže...
dv14 kaže...

Par pitanja..

 

Trenutno imam 18.5" LCD LED i mogu reći da nisam zadovoljan.. Čim je neki drugi kut gledanja, ništa se ne vidi. A i ovako je jedna strana tamnija, a druga svijetlija..

 

Žao mi je što nisam skupio još malo para pa kupio nešto veće..

 

E sad, razmišljam o kupovini nekog većeg monitora.

1. Za koliko para može naći neki dobar IPS monitor od 23"-24"? Bolje 24"..

2. IPS i gaming? Ide li to skupa? 

3. Što je sa 27" ekranom? Mislim da mi nema smisla ni razmišljati o tome kad sjedim na maloj udaljenosti ispred monitora..

 

1. ima monitora za oko 1000kn

2. da, to ide zajedno :)

3. nema smisla ako nisi udaljen minimalno metar - metar i pol od monitora, i opet oni su skuplji malo od 23-24"

 

Hvala!

To drugo, negdje sam čitao kako su IPS monitori sporiji od "standardnih" monitora pa zbog toga nisu baš za gaming..

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što je bitno paziti kod kupnje monitora? Ja u 10. mjesecu želim kupiti novi kompjuter i novi monitor. Za to dvoje ću na raspolaganju imati 4000-4500 kuna, jel se s tim novcem može kupiti kompjuter na kojem ću moći igrati sve nove igrice?

"Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o." - @Tonči
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dv14 kaže...
WithSkill kaže...
dv14 kaže...

Par pitanja..

 

Trenutno imam 18.5" LCD LED i mogu reći da nisam zadovoljan.. Čim je neki drugi kut gledanja, ništa se ne vidi. A i ovako je jedna strana tamnija, a druga svijetlija..

 

Žao mi je što nisam skupio još malo para pa kupio nešto veće..

 

E sad, razmišljam o kupovini nekog većeg monitora.

1. Za koliko para može naći neki dobar IPS monitor od 23"-24"? Bolje 24"..

2. IPS i gaming? Ide li to skupa? 

3. Što je sa 27" ekranom? Mislim da mi nema smisla ni razmišljati o tome kad sjedim na maloj udaljenosti ispred monitora..

 

1. ima monitora za oko 1000kn

2. da, to ide zajedno :)

3. nema smisla ako nisi udaljen minimalno metar - metar i pol od monitora, i opet oni su skuplji malo od 23-24"

 

Hvala!

To drugo, negdje sam čitao kako su IPS monitori sporiji od "standardnih" monitora pa zbog toga nisu baš za gaming..

Osim ako nisi hardcore gamer i ne igraš FPS razliku nećeš ni zamijetiti.. sve je to razlika u par milisekundi, neprimijetno za oko..
Kolege su spominjali VA matrice, pa pogledaj i te, ima i u tom cijenovnom rangu dobrih monitora (pogledaj zadnje 3-4 stranice ove teme)

Naravno ja ti dajem samo prijedloge, jer ne kupujem ja sebi monitor i ne znam kakvo oko ti imaš :)

Pozdrav 

WithSkill
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Skejter2710 kaže...

Što je bitno paziti kod kupnje monitora? Ja u 10. mjesecu želim kupiti novi kompjuter i novi monitor. Za to dvoje ću na raspolaganju imati 4000-4500 kuna, jel se s tim novcem može kupiti kompjuter na kojem ću moći igrati sve nove igrice?

Ovisi na kojoj rezi i s kojim postavkama. Ja nikad nisam komp kupio u dućanu.. Uvijek sam nabavljao rabljeno s minimalno 3-6 mjeseci garancije. Ponuda je puno veća i dobiješ puno bolje komponente.. Istina, desilo mi se da mi je crklo napajanje, ali to je opet 300kn (corsair 650W) i kad se sve zbroji opet ostajem u plusu..

Što se tiče monitora, uvijek sam kupovao nove. Ima ih do 1000kn novih, dobrih. Što znači da ti za komp ostaje ~3500kn.

 

WithSkill
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ponuda poslana,komp gotov u utorak. Dakle,imam 3 dana vremena da se odlučim za moniitor.

 

Asus VS229HR ili VX229H?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj drugi, puno bolji dizajn, tanak, mali bezel i bolje postolje, dva hdmi-a...

Stop reklamerima! http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Molim vas preporuku za kupnju monitora 23-24". Namjena: pregled interneta, office, gledanje filmova..igrice me ne zanimaju. Cijene do 2300 kn....Zapeo mi je za oko Monitor LCD DELL UltraSharp U2412M, 24", 1920x1200, IPS, LED? Hvala!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bill_jobs kaže...

Ovaj drugi, puno bolji dizajn, tanak, mali bezel i bolje postolje, dva hdmi-a...

Kaze se "okvir" na hrvatskom, cisto za info ;) Ak oces na engleskom mozes pisati i "stand" za postolje :D

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj Dell,imam osjećaj da će svi navalit na njega uskoro. Dobre riječi sam čuo o P2414H,sad samo čekam da ga nanjuše. :D

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DuckyYou kaže...

Ovaj Dell,imam osjećaj da će svi navalit na njega uskoro. Dobre riječi sam čuo o P2414H,sad samo čekam da ga nanjuše. :D

Navalili su odavno vec. Da se neki nebi uvrijedili vrijedi samo reci da je moguc efekt zrnaste slike onom ko je prije vec imao kvalitetan monitor. Taj efekt zrnaste slike nekom smeta nekom ne, nekom je izrazen neko ne primjeti, ne dolazi od same AH-IPS matrice vec od malo jace matt prevlake koja ide preko matrice, tzv. hard matt coat. Zasto je to tako, jer se radi o profesionalnoj seriji i nikakvi odbljesci od monitora nisu pozeljni. Unatoc tome sto je to profesionalna serija prema svim reviewevima monitor je skroz dobar i za gaming te poboljsan za tu svrhu u odnosu na starije verzije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 18:41 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DuckyYou kaže...

Ovaj Dell,imam osjećaj da će svi navalit na njega uskoro. Dobre riječi sam čuo o P2414H,sad samo čekam da ga nanjuše. :D

Ajoj, kasniš i to jako, to je best buy odavno i svi to dobro znamo.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Iskreno; mislim da je još uvijek cijena za monitore kod nas previše luda. I samo treba čekati dobre akcije. A to se nažalost obično desi samo ako je nešto na skladištu jako dugo ili kad ne mogu prodati dosta dugo.

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Navalili su odavno vec. Da se neki nebi uvrijedili vrijedi samo reci da je moguc efekt zrnaste slike onom ko je prije vec imao kvalitetan monitor. Taj efekt zrnaste slike nekom smeta nekom ne, nekom je izrazen neko ne primjeti, ne dolazi od same AH-IPS matrice vec od malo jace matt prevlake koja ide preko matrice, tzv. hard matt coat. Zasto je to tako, jer se radi o profesionalnoj seriji i nikakvi odbljesci od monitora nisu pozeljni. Unatoc tome sto je to profesionalna serija prema svim reviewevima monitor je skroz dobar i za gaming te poboljsan za tu svrhu u odnosu na starije verzije.

Puno veća mana Della P2414H je bleeding, vidim po forumima da se svi žale na to, bit će da je skoro svaki primjerak pogođen time, neki više-neki manje, tako da bi ja bolje tražio neke druge alternative kod LG-a i Samsunga.

Stop reklamerima! http://www.pohrani.com/f/1I/hO/1a3dgIsH/capture.png
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bill_jobs kaže...
The_Fichek kaže...

Navalili su odavno vec. Da se neki nebi uvrijedili vrijedi samo reci da je moguc efekt zrnaste slike onom ko je prije vec imao kvalitetan monitor. Taj efekt zrnaste slike nekom smeta nekom ne, nekom je izrazen neko ne primjeti, ne dolazi od same AH-IPS matrice vec od malo jace matt prevlake koja ide preko matrice, tzv. hard matt coat. Zasto je to tako, jer se radi o profesionalnoj seriji i nikakvi odbljesci od monitora nisu pozeljni. Unatoc tome sto je to profesionalna serija prema svim reviewevima monitor je skroz dobar i za gaming te poboljsan za tu svrhu u odnosu na starije verzije.

Puno veća mana Della P2414H je bleeding, vidim po forumima da se svi žale na to, bit će da je skoro svaki primjerak pogođen time, neki više-neki manje, tako da bi ja bolje tražio neke druge alternative kod LG-a i Samsunga.

Ja sam ga doma testiro sa svim zatvorenim roletama i bleeding je minimalan, tj. skroz normalan za IPS matricu, malo u lijevom i desnom kutu u ovom slucaju. Samsung i onaj LG imaju takodjer takav klasican bleeding, ako ne i nest veci, barem kolko sam vidio kod Samsunga (vise kad se gleda sa strane iz kut, to kazem prema youtube, nisam ga imo doma kao Della P2414H) Na youtubeu se sve fino vidi i identicna prica je bila i kod mene tak da nebi mislio da ne idu identicne matrice za svaki monitor. Dobro mozda ne idu bas identicne, ali idu jako jako slicne jer sam i ja na dosta reviewova vidio da drito ima tako bleeding lijevo i desno dole, negdje nesto manje izrazen, negdje sitno vise. Taj bleeding se ne osjeti nista ni po noci ni po danu nego samo kad je cijeli ekran crn i kad se monitor gleda u mracnoj sobi. To je po meni manja "mana" nego ta famozna "zrnasta" slika koja isto velikom broju ljudi nimalo ne smeta. Meni je osobno najveca mana IPS glow, al s tim se covjek mora pomirit kod IPS i ak nekog to bas smeta bolje uzet BenQ AMVA monitor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 21:15 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poz ekipa treba mi monitor za gaming. Jedino mi je bitno da je 24 il vise dijagonale i da refresh rate nije 60 hz jer cu u vecini igrica imati oko 100 fps-a. 

hvala 

 
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Na zahtjev ;-) Asus VG248QE

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

To je preskupo za 24" model i pitanje je vrijedi li taj monitor toliko tj. opravdava li cijenu jer za tu cijenu ima odlićnih 27" modela, a vjerujem da će biti ugodnije igrati na 27"{#} pošto je navedeno da će isti biti upotrebljen za igranje a samim time bit će i duže vrijeme sasvim dovoljan za sve potrebe, osim naravno profesionalne tj. bavljenje nekim zahtjevnijim i ozbiljnijim poslom ali i za to rekreativno i ponekad neće biti problema pa predlažem ovo:

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2760hs-led-27__5284181 a isti je već puno puta preporućivan unatrag par str. pa malo pogledaj

 

Ako već mora biti 24" onda ima super modela za dosta nižu cijenu i neznam zašto radi igara tražiš da mora biti viši refresh rate od 60Hz jer to osobno smatram nepotrebnim i nema veze sa FPS-ovima od cca100 što uvelike ovisi o grafičkoj kartici i ostatku sistema.

 

http://www.nabava.net/monitori__90/aoc-monitor-i2473pwm-ips-led__6301381

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj asus je pobrao odlične nagrade za gaming monitor, svakako ako covjek zeli sto brzi odaziv asus nije bacanje novaca. Druga stvar ako je za posao i grafičku obradu.

 

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/VG248QE/review/

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa,

 

Može li tko pojasniti razliku između ova 2 della (oba 24'' iz U serije):

 

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-u2412m-ips-lcd-led__1515151

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-u2414h-ips-led__5468081

 

Naime, ima li tu ikakve razlike, te koji biste preporučili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ok, kako je tvoj post ikako pomogao mojoj dilemi, ili pitanju za preporuku. Naime, tema se zove 'koji monitor kupiti', što je i jasno vidljivo u mom pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 9:43 (sinkee).
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Glede monitora stvar je barem je moje mišljenje osobne prirode te potreba i bez obzira na "pobrane nagrade i mišljenja" uvijek se pitam koliko mogu dati "nofćeka" za potrebitu stvar gdje je jakooo bitna namjena, a ako se baca akcenat samo i isključivo na igranje mišljenja sam da ima jeftinijih monitora sa odlićnim svojstvima ali svakome svoje naravno"novci nisu moji" te se potrebe i zahtjevi razlikuju, ali sam monitor je tu manje bitna stvar i treba cijeli sistem uravnotežiti(dobar cpu+gpu pa tek onda gledati monitor) a ako se ima novaca onda bez razmišljanja najbolje što se trenutno nudi npr. Benq 24"XL model za gejmanje{#}

 

I sam imam nedoumica glede zamijene svog starog AOC-a 22" cca 5god. koji je iskljućivo služio za igranje i tražim nešto veće 27" do cca 2 tisućice što će također imati namjenu gejmanje kao prioritet, a ostalo manje bitno ali opet da imam mogućnosti i drugih opcija glede možebitnog gledanja TV-a i prikapćanja nekih drugih sustava, dakle što veća vrsta prikljućaka aka štekera{#} razmišljam da sve bude uravnoteženo jer što vrijedi da dam cca 3 tisućice krznaša za 27" i rezom 2560x1440 koja bi bila najoptimalnija kad to onda trenutna grafa nebi mogla pratiti glede rezolucije i traženih zahtjeva glede pristojnog igranja.(znaći ugodno igranje traži poprilićno sredstava i optimizaciju sustava i nesvodi se sve samo na monitor, naravno sve ovo nevrijedi ukoliko se ima neogranićen buđet, ali vjerujem da onda svatko zna biti pametan i izabrati najbolje na tržištu){#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 11:06 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Smille kaže...

ako se ima novaca onda bez razmišljanja najbolje što se trenutno nudi npr. Benq 24"XL model za gejmanje{#}

 

Ima i boljih {#} 

 

Eizo Foris g2421

 

Cijena sitnica - 5.300,00 kod Melcompa.

 

Nego, za kolegu rif_rafa, više-manje sve što uopće postoji od 120+Hz monitora : 120Hz.

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Bok, otac mi je dobio novo kuciste i odlucio je napokon promijeniti svoj monitor star preko 10 godina.

Posto ne pratim to bas u zadnje vrijeme moze li mi netko preporuciti kakav dobar monitor 19,20 inca do 1000 kn.

Ako ima i jeftinije bilo bi dobro, nezna da li se sada isplati uzimati nekakav bez hd rezolucije?

Unaprije hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

kupujem novi monitor do 1500 kn. Po preporukama koje sam citao, sam dosao do dvojbe izmedu samsunga s24d590plx i della p2414h. Cijena im je ista, samo me zanima da li ima nesto bolje od ovoga za te novce i koji je bolji, ili pak necu pogrijsit ni s jednim ni s drugim?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sinkee kaže...

Ok, kako je tvoj post ikako pomogao mojoj dilemi, ili pitanju za preporuku. Naime, tema se zove 'koji monitor kupiti', što je i jasno vidljivo u mom pitanju.

Hoces reci da ti nisam pomogao tako sto sam ti direktno linkao recenzije na pojedini monitor, gdje ces sve u detalje dobiti informacije o monitorima?

 

Gledas tft central i pc monitors stranice za review o monitorima, iscrpne su informacije o svakom detalju.

 

Znaci ja trebam procitati recenzije i onda tebi prevesti sve sto sam procitao zato sto si ti lijen ili si naucen da dobis sve na gotovo? Da te nebi malo.

 

Na koncu 3 godine si na ovom forumu ako nisi skuzio neke stvari nikad ni neces.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Perki kaže...
Smille kaže...

ako se ima novaca onda bez razmišljanja najbolje što se trenutno nudi npr. Benq 24"XL model za gejmanje{#}

 

Ima i boljih {#} 

 

Eizo Foris g2421

 

Cijena sitnica - 5.300,00 kod Melcompa.

 

 

 

{#}molim da se uozbiljite...http://www.asus.com/Monitors/ROG_SWIFT_PG278Q/ {#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice