Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.455.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Mala nadopuna o monitoru. Frend mi je zaboravio rec da ima elitebook koji igrom slucaja ima display port. Ugl. spojio mon preko dpa da vidim kako radi na 144hz. Fluidnost je osjetno veća, ne sad uduplana iako je rijec o 2.4 puta vecem refresh rateu. Osjeti se i u samom surfanju i radu u winsima, probao cs go i lol... stvarno je uzitak. Ne sad da se ne bi mogao vratit na 60 hz, al dok igram na 144 pa vratim na 60, tad se ponajvise osjeti manjak fluidnosti, ne nepodnosljiv, al ono, sa osmijehom alt tabam i vratim na 144... Moja preporuka definitivno. Tearing mi se cini manje uocljiv radi veceg rejta, stuttera nisam osjetio kad padne ispod 144 fps. Sutra se vracam doma pa jedva cekam zavrtit bf4. Sad će se grafe napokon morat rastezat, bit ce toplije, al stvarno mi je dosadilo lockanje frejmova zbog 60hz. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi ;)

Imam u planu kupiti neki monitor za cca 1000 kn da ima HDMI priključak i trenutno me najviše zainteresirao ovaj monitor u Fenix trgovini (https://www.fenix.hr/product.asp?product=monitor-led-22-lg-22m45hq-b2-ms-dvi-vgahdmi&code=F401232) pošto je kod njih najjeftiniji.

Sad me zanima da li je taj monitor dobar za gaming, filmove, surfanje itd? Također me zanima kakva su Vaša iskustva s Fenix trgovinom i njihovom dostavom jer sam vidio da imaju dosta loše ocijene na facebook stranici?

Unaprijed hvala! :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poz hocu da kupim monitor pa se dvoumim izmedju asusa vs278h ili vs278q?koji je bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
yiazmat kaže...

Pozdrav ljudi ;)

Imam u planu kupiti neki monitor za cca 1000 kn da ima HDMI priključak i trenutno me najviše zainteresirao ovaj monitor u Fenix trgovini (https://www.fenix.hr/product.asp?product=monitor-led-22-lg-22m45hq-b2-ms-dvi-vgahdmi&code=F401232) pošto je kod njih najjeftiniji.

Sad me zanima da li je taj monitor dobar za gaming, filmove, surfanje itd? Također me zanima kakva su Vaša iskustva s Fenix trgovinom i njihovom dostavom jer sam vidio da imaju dosta loše ocijene na facebook stranici?

Unaprijed hvala! :)

 Ovo ti je naj best buy http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=acer+g247

 

mirkossam kaže...

Poz hocu da kupim monitor pa se dvoumim izmedju asusa vs278h ili vs278q?koji je bolji?

 Nijedan od ta dva je su to stari TN monitori, koji ti je max buđet i gdje bi kupovao monitor kod nas ili moze i vani?

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pa koji da kupim monitor do 200 eura

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mirkossam kaže...

pa koji da kupim monitor do 200 eura

 27 inchni benq u alzashopu, ja ga danas ubo.

 

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2760hs-d429066.htm

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti



Konacno narucujem svoj GW2760HS. Naravno takoder iz alzashopa.
Pitanje ukoliko nesto ode da li itko zna moze li se servis obaviti kod nas??
Na alzashopovim stranicama pise da moze, ukoliko servis u koji saljemo
prihvati primiti proizvod. Koliko vidim jedino MR servis zaduzen za Benq.
Jel ima tko kakvih saznanja u vezi toga???
Takoder sam naso tajk monitor kod nas  conradu, ali 500 kuna skuplji, 

sto je sramotno. 
Ovi kojisu narucili iz alzashopa za koliko vam je stigao monitor, kakva su iskustva
sa dead pixelima i slicno.Hvala..

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...



Konacno narucujem svoj GW2760HS. Naravno takoder iz alzashopa.
Pitanje ukoliko nesto ode da li itko zna moze li se servis obaviti kod nas??
Na alzashopovim stranicama pise da moze, ukoliko servis u koji saljemo
prihvati primiti proizvod. Koliko vidim jedino MR servis zaduzen za Benq.
Jel ima tko kakvih saznanja u vezi toga???
Takoder sam naso tajk monitor kod nas  conradu, ali 500 kuna skuplji, 

sto je sramotno. 
Ovi kojisu narucili iz alzashopa za koliko vam je stigao monitor, kakva su iskustva
sa dead pixelima i slicno.Hvala..

 ja sam ga kupio 30.3 (baš na rodjendan :), i vidim po trackingu da su ga odma navečer pokupili i prevezli do glavnog skladišta, 31.3 je bio u austriji i danas je stigao u maribor :),  ili sutra ili prekosutra će mi stić.

 

Servis je Mr Servis.

 

Conrad nije normalan.

 

Jedan član odavdje je dobio neispravni monitor (gw2760hs), vratio im je i dobio je novi ispravni.

 

Što se tiče mrtvih pixela mora ih bit 7 (mješano) ili više za reklamaciju ili 5 svijetlih ili 5 crnih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 18:30 (Cryogenic).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kanim ga sad ujutro uzeti i čini se da je poskupio sad...
http://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-g257hlbidx-ips-led__9246871

Čak bi napisao i "slučajnost". :D

 

EDIT: PAR MINUTA NAKON KREPAO MOJ MONITOR! To je nemoguća slučajnost :D .

Ima tu koja tema o tome?

 

Nestala slika, ali monitor radi. Ako ga ugasim i upalim, slika se pojavi na sekundu, i gore desno piše digital i ugasi se.
Ima netko možda neke ideje šta bi moglo biti?

 

Radi se o LG Flatiron, W2242T-PF .

 

Probao sam drugi monitor u svoje računalo, i taj monitor u drugo računalo. I isto sve.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 10:11 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...

Kanim ga sad ujutro uzeti i čini se da je poskupio sad...
http://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-g257hlbidx-ips-led__9246871

Čak bi napisao i "slučajnost". :D

 

EDIT: PAR MINUTA NAKON KREPAO MOJ MONITOR! To je nemoguća slučajnost :D .

Ima tu koja tema o tome?

 

Nestala slika, ali monitor radi. Ako ga ugasim i upalim, slika se pojavi na sekundu, i gore desno piše digital i ugasi se.
Ima netko možda neke ideje šta bi moglo biti?

 

Radi se o LG Flatiron, W2242T-PF .

 

Probao sam drugi monitor u svoje računalo, i taj monitor u drugo računalo. I isto sve.

 Hmm...čudno, znači izgleda onda da nije do monitora ako ti ni na drugom nije radilo. Može biti grafička vrlo lako. Probaj reset CMOS, iako se čini bezazleno, meni je na starom setupu bilo slično - reset cmos je pomogao.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
danny_2 kaže...



Konacno narucujem svoj GW2760HS. Naravno takoder iz alzashopa.
Pitanje ukoliko nesto ode da li itko zna moze li se servis obaviti kod nas??
Na alzashopovim stranicama pise da moze, ukoliko servis u koji saljemo
prihvati primiti proizvod. Koliko vidim jedino MR servis zaduzen za Benq.
Jel ima tko kakvih saznanja u vezi toga???
Takoder sam naso tajk monitor kod nas  conradu, ali 500 kuna skuplji, 

sto je sramotno. 
Ovi kojisu narucili iz alzashopa za koliko vam je stigao monitor, kakva su iskustva
sa dead pixelima i slicno.Hvala..

 ja sam ga kupio 30.3 (baš na rodjendan :), i vidim po trackingu da su ga odma navečer pokupili i prevezli do glavnog skladišta, 31.3 je bio u austriji i danas je stigao u maribor :),  ili sutra ili prekosutra će mi stić.

 

Servis je Mr Servis.

 

Conrad nije normalan.

 

Jedan član odavdje je dobio neispravni monitor (gw2760hs), vratio im je i dobio je novi ispravni.

 

Što se tiče mrtvih pixela mora ih bit 7 (mješano) ili više za reklamaciju ili 5 svijetlih ili 5 crnih.

 Kupio sam Acera G247HLbid preko alze, bio je na kućnoj adresi za 2 dana. Sestra je preuzela monitor i tek kad sam stigao doma sam vidio da kutija ima rupu, a kad sam ga spojio vidio sam nekakve diskoloracije (dio displaya je virio 1-2 mm iz kučišta) i mikro ogrebotinu na displayu u ravnini gdje je bila rupa na kutiji te 3 "mrtva" pixela (greške samo na crnoj pozadini). Poslao sam alzi slike kutije i opisao diskoloracije, novi monitor je bio kod mene za tjedan dana.

 

 

Svaka pohvala alzi ali ove iz overseasa nabijem na japanca. Prvi put je držao kutiju tako da se rupa ne vidi, a sestra je morala potpisati da bi uopće uzela paket u ruke. Drugi put je taj isti vozač dofurao paket i pokušao izvest istu foru ali stara se ovaj put nije dala i odbila išta potpisati prije pregleda paketa. Još se frajer prijetio da će sad uzeti oba paketa i vratiti ih od kud su došli, da nema ona kaj pregledavati prije nego potpiše. Tek nakon što je rekla da će zvati mene ili njegove nadređene pristao je na pregled paketa. Još je izmislio neku laž da je bio dan prije ali "gospođa" koja je bila kod kuće nije htjela preuzeti paket jer ne zna ništa o tome, a po trackingu znam da tad paket uopće nije bio u Hrvatskoj.

 

Eto, na kraju ispalo sve ok, samo potrošio živaca s našima. :P

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
eywa33 kaže...
tigerija kaže...

Kanim ga sad ujutro uzeti i čini se da je poskupio sad...
http://www.nabava.net/monitori__90/acer-monitor-g257hlbidx-ips-led__9246871

Čak bi napisao i "slučajnost". :D

 

EDIT: PAR MINUTA NAKON KREPAO MOJ MONITOR! To je nemoguća slučajnost :D .

Ima tu koja tema o tome?

 

Nestala slika, ali monitor radi. Ako ga ugasim i upalim, slika se pojavi na sekundu, i gore desno piše digital i ugasi se.
Ima netko možda neke ideje šta bi moglo biti?

 

Radi se o LG Flatiron, W2242T-PF .

 

Probao sam drugi monitor u svoje računalo, i taj monitor u drugo računalo. I isto sve.

 Hmm...čudno, znači izgleda onda da nije do monitora ako ti ni na drugom nije radilo. Može biti grafička vrlo lako. Probaj reset CMOS, iako se čini bezazleno, meni je na starom setupu bilo slično - reset cmos je pomogao.

 To nema logike šta si rekao?

LG Flatiron W2242T-PF je imao isti problem na dva različita računala.

Drugi monitor nije imao problema niti na jednom računalo.

 

Evo temu ovdje uradio da ne spamama: http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/lg-flatiron-w2242t-pf/223955.aspx

 

 

 

@Kiseliš

Da, meni su jednom isto tako. Počnu srati ako želiš pogledati prije nego potpisuješ. Meni uskoro možda nešto dopelaju. Pa budem prvo pogledao. Po zakonu smijemo prvo pogledati paket ne? Čitao sam to negdje...

Ima netko neki lik za to? Od sada uvijek provjeravam sve. Baš u truc. I svi bi tako trebali. Jer sam primjetio da se dosta ljudi već bunilo na njih. Pa ne mogu se tako ponašati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 10:58 (tigerija).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Kiseliš kaže...

Svaka pohvala alzi ali ove iz overseasa nabijem na japanca. Prvi put je držao kutiju tako da se rupa ne vidi, a sestra je morala potpisati da bi uopće uzela paket u ruke. Drugi put je taj isti vozač dofurao paket i pokušao izvest istu foru ali stara se ovaj put nije dala i odbila išta potpisati prije pregleda paketa. Još se frajer prijetio da će sad uzeti oba paketa i vratiti ih od kud su došli, da nema ona kaj pregledavati prije nego potpiše. Tek nakon što je rekla da će zvati mene ili njegove nadređene pristao je na pregled paketa. Još je izmislio neku laž da je bio dan prije ali "gospođa" koja je bila kod kuće nije htjela preuzeti paket jer ne zna ništa o tome, a po trackingu znam da tad paket uopće nije bio u Hrvatskoj.

 

Eto, na kraju ispalo sve ok, samo potrošio živaca s našima. :P

 hm, baš mi je drago da sam ovo pročitao da se mogu pripremiti na eventualne pizharije - taman sam jutros dobio mejl da je paket kod dostavljača i da ga očekujem tijekom dana 

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Sa kojim kabelom je najbolje spojiti monitor , HDMI ili DVI ? Logika mi govori HDMI a sad neznam , imate pod moj PC koji je monitor i koja graficka . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sam da javim stigao mi je Benq GW2760HS i uključim ja monitor na hdmi kad kaže NO SIGNAL DETECTED, i prčkam po screen resolution prozoru da prebacim na HDMI kad ono neće i neće, nema slike, već mislio da ću morat slat nazad, i nadjem na internetu da se mora prebacti na HDMI input na samom monitoru i onda je proradio, a prošli gw2760 je radio iz prve kad sam uključio hdmi, tako da ko god da uzima gw2760HS, uključit sve ili ga prvo stavit na vga i prebacit na monitoru input na HDMI. Sad sve šljaka, uuf :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 14:28 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
tigerija kaže...

 

@Kiseliš

Da, meni su jednom isto tako. Počnu srati ako želiš pogledati prije nego potpisuješ. Meni uskoro možda nešto dopelaju. Pa budem prvo pogledao. Po zakonu smijemo prvo pogledati paket ne? Čitao sam to negdje...

Ima netko neki lik za to? Od sada uvijek provjeravam sve. Baš u truc. I svi bi tako trebali. Jer sam primjetio da se dosta ljudi već bunilo na njih. Pa ne mogu se tako ponašati.

 

Nemam link ali isto znam da imaš pravo pregledati paket i ne preuzeti ga ako je oštećen. Tada su oni odgovorni za štetu, a ako si ga preuzeo otkantaju te ko mene kad sam nazvao njihovu službu za pritužbe.

Kaže "vi ste preuzeli paket i time ste garantirali da je sve ok", nije bitno što paket nisam preuzeo ja nego netko iz kućanstva (makar na paketu piše moje ime).

 

Velika glupost je i to da nisam dobio nikakav mail niti poziv da su preuzeli paket, nego se očekuje valjda da sam doma 24/7. Lik me je nazvao kad mi je već bio u dvorištu, a ja naravno na poslu.

 

Frend mi je radio tamo, ta firma je u teškoj banani, vozači su još najmanje krivi...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti


Cryogenic aj molim te nabaci malo za monitor, da li ima ghostinga i tih pizdarija.. 
Kakav je monitor za FPS igre, dovoljno brz??? Malo sam na tft centralu cito,
kao ok je, iako nije 4 ms nego 8 do 12 ms, u nekim grey to black to gray 
cak do 33 ms, iako je dobio odlicnu ocijenu, al vak od korisnika me bas zanima
ima li tog ghostina, koliko je primjetan i sl.. Prije neg ga konacno kupim. Hvalaa.. :)

Inace prijatelj mi oso danas u trgovinu uzeti si GW2760HM te mu trgovci spojili,
monitor na svoj pc, ali uspili su samo 1600x1200 rezu staviti i rekli su mu njih 
dvojica da monitor nije FHD, iako naravno je.. Ali eto kakvi nam ljudi rade u pc

servisima i trgovinama, to je strasno. Naravno lik se pokupio i otiso te narucio neki
samsung sa neta. haha

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 2:55 (danny_2).
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam još uvijek na prastarom acer 19'' 1440x900 monitoru pa bih trebao pomoć pri izboru novog. Koristio bih ga za surfanje, gledanje filmova i serija te igranje. Od 1500 do 2000kn maksimalno.

 

Prvo sam razmišljao o 144hz (TN) ali sam došao do zaključka da nisam toliki gamer da ne bih mogao živjeti bez tog te da bi rađe lijepe boje i kut gledanja, što bi značilo IPS panel ako sam dobro razumio (nemam pojma što je VA panel i koji su njegovi atributi). Nakon toga sam razmišljao o 1440p ekranu ali su mi ipak malo preskupi (Da li uopće ima neki dobar 1440p monitor do 2000kn?) a i ne bih se mogao igrati u toj rezoluciji, već bi morao koristiti 1080p što, pretpostavljam, ne bi izgledalo najbolje. Tom logikom sam došao do zaključka da bi bilo najbolje da kupim 1080p monitor. Ne bih manji od 24 incha, a razmišljam i o 27'' incha, recimo ovaj, jako mi je lijep:

 

AOC i2769vm

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.27BB99B3-7B24-4E2B-BFB7-725344B9BB2D.aspx

 

E sad, vi ljudi koji imate 1080p 27'' monitore, dal je istina što se priča po internetu da ta rezolucija na 27 incha izgleda loše i da je 24'' max velicina za 1080p? Trenutno sjedim negdje 30-40cm od monitora. 

 

Ako je 27'' preveliko i slika izgleda loše možda da uzmem ovaj manji model i ne bacam pare? Kakvi su inače AOC monitori?

 

AOC i2369vm

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/aoc-i2369vm/

 

Ili da uzmem nešto kvalitetnije kao Dell u2414h (jako sexy izgleda). Jel vrijedi dell tih para? 

 

http://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-ultrasharp-u2414h-24-1920x1080-ips-anti-glare-best-buy/U2414H-09

 

Ili... kad bolje razmislim, monitor kupujem na dulje staze, pa možda ipak uzeti 1440p, futureproofing and stuff... a tih pola godine, godinu, dok ne kupim novu grafičku ću izdržati....valjda....

 

Ne znam, kao što vidite jako sam zbunjen, trebam neke savjete, jedino što znam sigurno je da monitor mora izgledati lijepo i sexy, ipak je to nešto što stoji na mom stolu i cijelo vrijeme gledam u njega i ne želim nikakvu samsung ili lg glossy plastiku od koje mi se bljuje..ak me razumijete. 

 

Nije mi bitno gdje kupujem, samo da je cijena što manja. :)

 

Hvala unaprijed onima koji će skupit snage da mi odgovore. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

ja sam u istoj dilemi

trenutno imam sammy 2232BW , i ne zelim vise TN matricu, nego IPS

 

sada neznal koliko se isplati uzimat samo 24" monitor ako se vec nodograduje, a 1080p na 27" monitorima kazu da nije predobro, nego da je idealno 1440p na tu velicinu, a kvalitetan IPS  s 1440ps nemogu dobiti za 2000kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj je cjenovno dosta blizu 2000kn (2300kn), pošto je Dell, pretpostavljam da je kvalitetetan, jedino što je 25'', a ne 27''... al jebiga, ne možeš i ovce i novce

 

http://www.computeruniverse.net/products/90580806/dell-ultrasharp-u2515h.asp

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gemmy kaže...

ja sam u istoj dilemi

trenutno imam sammy 2232BW , i ne zelim vise TN matricu, nego IPS

 

sada neznal koliko se isplati uzimat samo 24" monitor ako se vec nodograduje, a 1080p na 27" monitorima kazu da nije predobro, nego da je idealno 1440p na tu velicinu, a kvalitetan IPS  s 1440ps nemogu dobiti za 2000kn

Ako si do sad imal 22/16-10 monitor, onda kupnjom 24/16-9 monitora(dolnja fotka) baš i nečeš dobit puno veči monitor.No opet moš kupit takav 24/16-9 monitor, eto več za 1100kn moš kupit dobar Acer 24 monitor sa AMVA LCD panelom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=105&jumpto=4528298&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče 1080p rezolucije na 27 monitoru tu je dolnji link.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

Dobar 27/1440p monitor košta minimalno 3000kn, i takav monitor mora imati IPS/PLS/AHVA/AMVA LCD matricu, dakle TN monitori tu otpadaju.Danas za cijenu jednog dobrog 27/1440p monitora, pa komotno moš kupit dva dobra 27/1080p monitora, znači razlika u cijeni je vrlo nezgodna.Ako se ne baviš obradom fotografija, ili nekim sličnim preciznijim poslovima onda ti ne treba 27/1440p monitor.Kratko i jasno dobri 27/1440p monitori oni su još uvijek osjetno preskupi to sigurno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=106&jumpto=4531401&sort=asc&view=flat

keenan kaže...

Ovaj je cjenovno dosta blizu 2000kn (2300kn), pošto je Dell, pretpostavljam da je kvalitetetan, jedino što je 25'', a ne 27''... al jebiga, ne možeš i ovce i novce

 

http://www.computeruniverse.net/products/90580806/dell-ultrasharp-u2515h.asp

Kaj se tiče monitora Dell kao ime nema nikakvu prednost, jer oni ne proizvode apsolutno nikakve LCD panele. Dell kao i velika večina drugih firmi, oni samo koriste tuđe LCD panele koje onda pakuju pod svoje ime.

 

Ja bi rađe izabral neki 27/1440p monitor, nego 25/1440p monitor dakle dodaš još 60eura i eto ipak monitor ne kupuješ svaki dan.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 16:39 (rambox).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...


Cryogenic aj molim te nabaci malo za monitor, da li ima ghostinga i tih pizdarija.. 
Kakav je monitor za FPS igre, dovoljno brz??? Malo sam na tft centralu cito,
kao ok je, iako nije 4 ms nego 8 do 12 ms, u nekim grey to black to gray 
cak do 33 ms, iako je dobio odlicnu ocijenu, al vak od korisnika me bas zanima
ima li tog ghostina, koliko je primjetan i sl.. Prije neg ga konacno kupim. Hvalaa.. :)

Ja sam uber alergičan na ghosting i bleeding. Koji god lcd kupiš naletit ćeš na ghosting, jedino da si kupiš tn matricu sa 1 ms. Prije sam imao gw2760, pa sam ga prodao i kupio Acer g247hlbid, i njega prodao (premali ekran) i jučer mi stigao gw2760hs, sva tri imaju minimalan ghosting koji se u igrama stvarno jako teško primjeti (fps, racing). Najviše se ghosting kuži u rts igrama, sa tamnijim objektima, (gray to gray), sa ostalim bojama nema problema, ghosting se jako teško primjeti. Za ove pare 1550 kn bolji se monitor neće nać, va panel koji nema bleedinga kao ips. A i da daš neznam 5000 kn za va ili ips panel isto ćeš naletit na taj navedeni minimalan ghosting. Sve u svemu ubadaj to i boli te njonja :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 16:44 (Cryogenic).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
danny_2 kaže...


Cryogenic aj molim te nabaci malo za monitor, da li ima ghostinga i tih pizdarija.. 
Kakav je monitor za FPS igre, dovoljno brz??? Malo sam na tft centralu cito,
kao ok je, iako nije 4 ms nego 8 do 12 ms, u nekim grey to black to gray 
cak do 33 ms, iako je dobio odlicnu ocijenu, al vak od korisnika me bas zanima
ima li tog ghostina, koliko je primjetan i sl.. Prije neg ga konacno kupim. Hvalaa.. :)

Ja sam uber alergičan na ghosting i bleeding. Koji god lcd kupiš naletit ćeš na ghosting, jedino da si kupiš tn matricu sa 1 ms. Prije sam imao gw2760, pa sam ga prodao i kupio Acer g247hlbid, i njega prodao (premali ekran) i jučer mi stigao gw2760hs, sva tri imaju minimalan ghosting koji se u igrama stvarno jako teško primjeti (fps, racing). Najviše se ghosting kuži u rts igrama, sa tamnijim objektima, (gray to gray), sa ostalim bojama nema problema, ghosting se jako teško primjeti. Za ove pare 1550 kn bolji se monitor neće nać, va panel koji nema bleedinga kao ips. A i da daš neznam 5000 kn za va ili ips panel isto ćeš naletit na taj navedeni minimalan ghosting. Sve u svemu ubadaj to i boli te njonja :)

 Ako imas tonu love....

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

i linus tech reviews ga je nahvalio...

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cryogenic kaže...
danny_2 kaže...


Cryogenic aj molim te nabaci malo za monitor, da li ima ghostinga i tih pizdarija.. 
Kakav je monitor za FPS igre, dovoljno brz??? Malo sam na tft centralu cito,
kao ok je, iako nije 4 ms nego 8 do 12 ms, u nekim grey to black to gray 
cak do 33 ms, iako je dobio odlicnu ocijenu, al vak od korisnika me bas zanima
ima li tog ghostina, koliko je primjetan i sl.. Prije neg ga konacno kupim. Hvalaa.. :)

Ja sam uber alergičan na ghosting i bleeding. Koji god lcd kupiš naletit ćeš na ghosting, jedino da si kupiš tn matricu sa 1 ms. Prije sam imao gw2760, pa sam ga prodao i kupio Acer g247hlbid, i njega prodao (premali ekran) i jučer mi stigao gw2760hs, sva tri imaju minimalan ghosting koji se u igrama stvarno jako teško primjeti (fps, racing). Najviše se ghosting kuži u rts igrama, sa tamnijim objektima, (gray to gray), sa ostalim bojama nema problema, ghosting se jako teško primjeti. Za ove pare 1550 kn bolji se monitor neće nać, va panel koji nema bleedinga kao ips. A i da daš neznam 5000 kn za va ili ips panel isto ćeš naletit na taj navedeni minimalan ghosting. Sve u svemu ubadaj to i boli te njonja :)

 Aj hvala na odgovoru. Ma znam da uvijek ima taj mali ghosting, samo reko da nije nest puno,
 a kazu daj ips brza matrica i da je manje izrazen taj ghosting, a ja bas pikiro VA panel zbog
 boljeg kontrasta, boljih crni i sto nema ips glow. A ubost cu ga u alzi pa se ndam najboljem.
 U najgorem slucaju se moze vratit, al nadam se da ce sve ok bit..Hvala.. :)
 Inace i imam samsung 24 inca sa TN matricom star nekih 6 godina, pa mislim da je vrijeme
 da promjenim, zato i pitam za taj gopsting, ma samo da ga nema puno i bit ce ok,
 po tft centralu kazu daj monitor dovoljno brz i za fps-e, a bf 4 dostaa perjam.....  :)
 Jos me strah ovih nasih dostavljaca, jer ocito znaju ostetiti robu koju voze, al vidit cemo.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2015 18:30 (danny_2).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

http://www.sancta-domenica.hr/monitor-samsung-lu28d590ds.aspx

 

Kupiti ili ne?

 

Večinom za office korištenje i home korištenje, sa malo cad programa za posao.

 

Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

OK je monitor. Jedino što ja ne bih kupio tamo nego u IT shopu jer možeš uštedjeti puno love.

Pogledaj

OPREZ: Pripremi se na skaliranje jer je to jako mala dijagonala za 4K rezoluciju.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav. kupijem 22"+- monitor za svakodnevnu upotrebu do nekakvih 1000 kuna.

jel ovaj valja il ima što bolje u tom cjenovnom rangu?

https://www.svijet-medija.hr/art/monitor-asus-vs229ha-ips/63395

 

tnx

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
icnah kaže...

pozdrav. kupijem 22"+- monitor za svakodnevnu upotrebu do nekakvih 1000 kuna.

jel ovaj valja il ima što bolje u tom cjenovnom rangu?

https://www.svijet-medija.hr/art/monitor-asus-vs229ha-ips/63395

 

tnx

Opet su trgovci pobrkali tehnikalije, jer trebali su samo navest da taj Asus ima VA LCD panel.Ako ti ne treba HDMI utor na Asusu, onda uzmi Benq GW2255 jer je jeftiniji/isplativiji kaj drugo.

 

https://www.asus.com/Monitors_Projectors/VS229HA/specifications/

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=89&jumpto=4447260&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koliko bi se trebalo potrositi za neki solidan 144 hz a da je bar 24"?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

a ja se taman poveselio ips-u :(

ima kaj za slične nofce, a da ima IPS?

 gledam na alzashopu  LG IPS 22MP55HQ  za 108 eura...kaj misliš?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2015 13:44 (icnah).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice