Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.455.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Robert_84 kaže...

 

 

za igranje i rad kao developer je odličan

developer čega?

 

ne vidim kako bi mi zakrivljeni monitor mogao pomoći u radu s CAD alatima ili pri kodiranju? Vjerujem da bi mi ta zakrivljenost samo smetala.

 

Za igre je sigurno super. a za filmove ipak radije projektor ili 42"+ TV.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 10:34 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hi!

 

velicine su bile 34, a vidi men ise dopalo, opet netko je navikao na dva odvojena monitora....

 

no ja da mogu uzet sebi.... bi.... no 1200 Eura.....

Alienware m17x R4,7970m,16gb ram,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...

 Uzeo frend taj monitor i za sad boje nisu baš naj,malo se poigram s postavkama!!Malo je sve isprano,budem probao prvo sa DVI kabelom,sad je na HDMI!!

 
Ajd prvo probaj sa DVI, pa onda reci kakve su boje. Sto se HDMI tice vec je navedeno, da
se za taj prikljucak treba u postavkama drivera promjeniti Full RGB, pa na monitoru black level.
Minuta posla, ali prvo to napravi ako mislis preko HDMI-a, ako imas DVI upikni u njega i 
onda nemas nikakvih namjestanja u postavkama graficke. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje.

Čemu služi DP 1.2 opcija? Trenutno mi je disejblana, jel ima potrebe za paljenjem?
Dell U2515h+280x.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
volegradele kaže...
rambox kaže...
volegradele kaže...

Frend kupuje monitor ima oko 1300 kn,igra BF3/4 trenutno mu je stari Asus vw222s dopizdija i nekakve smetnje non stop ima po ekranu ,prodao ga je i želi nešto slično mom Dellu (U2312HM),jel ovaj čemu??

24-led-philips-247e6qdad-

Preskoči taj Philips model, pa izaberi ovaj dole Benq, i da za kraj srolaj/pa pročitaj moj prethodni post na ovoj stranici.

 

https://www.links.hr/hr/monitor-24-led-benq-gw2470h-4ms-250cd-m2-20-000-000-1-d-sub-hdmi-crni-100333221

 Uzeo frend taj monitor i za sad boje nisu baš naj,malo se poigram s postavkama!!Malo je sve isprano,budem probao prvo sa DVI kabelom,sad je na HDMI!!

Benq GW2470H nema DVI utora, dakle DVI na HDMI ništa nečeš dobit osim iste video HDMI konekcije.Dakle samo treba podesit HDMI prikaz slike, dakle opet dolnji prvi link i eto rješen problem.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=187&jumpto=4891879&sort=asc&view=flat

 

U ponudi je i AMVA Benq GW2455H, on ima i DVI priključak ali njegov dizajn kučišta je recimo malo pretjerano debeljuškast.Dizajn je ipak manje bitna stavka, a tehnikalije su znatno bitnije=DVI priključak na monitoru je uvijek prednost.

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2455h-led-236-238-24__15855351

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

Molio bih malu pomoć oko kupnje monitora.Imam grafičku ATI R7 260X 2G D5 OC i koji bi monitor pasao uz nju a da je 24"-27" do cca 2500 kuna.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Robert_84 kaže...

 

 

za igranje i rad kao developer je odličan

developer čega?

 

ne vidim kako bi mi zakrivljeni monitor mogao pomoći u radu s CAD alatima ili pri kodiranju? Vjerujem da bi mi ta zakrivljenost samo smetala.

 

Za igre je sigurno super. a za filmove ipak radije projektor ili 42"+ TV.

 Neznam čime se baviš profesionalno no dečki gdje ja radim su koristili 34" ultra wide za razvoj CRM aplikacija.... znači imaju otvoreno jedno 3-4 programska jezika razbacana po kutevima, na windows 7 i 10 se lako prozori pazdjele..... 10ka pogotovo i jako su zadovoljni, sa njima.

Dok ja recimo koji imam otvoren chrome i IE 98% radnog vremena uopće taj monitor za profesionalni rad netrebam, marketing je imao svoju primjenu pogotovo kod pravljenja video materiala..... no opet kažem 1200 eura, jer su ovo odreda vili sve novi modeli, najjeftiniji je bio 800 eura.

a zakrivljenost ekrana nekome paše nekome ne, isto kao što ti recimo kažeš ua projektor gledanje filmova, isto onda tako moraš imat kućno kino da ubiješ buku projektora.... imam Epson 1985WU pa znam o čemu govoriš, no o ukusimo nevrijedi, monitore treba svatko vidjet, a ne sudit tuđim očima

Alienware m17x R4,7970m,16gb ram,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav . Trazim best buy monitor . Monitor potreban uglavnom za komp , filmovi , igre i ostalo vezano za racunalo. Na racunalu je graficka R7 265 2G GDDR5 .  Velicina manje vise nije bitna,  po mogucnosti da je HD. Cijena bi bila do 1,500 ali ukoliko ima neki bas da se isplati dat  2.000 isao bi i do te cifre. Ispricavam se ukoliko je ovakvo pitanje vec postavljeno prije par dana ali jednostavno nisam s vremenom da pretrazujem pa ukoliko mi neko moze uletit s korisnom informacijom bio bih jako zahvalan . Unaprijed Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2016 21:18 (tonihcdu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Robert_84 kaže...

 Neznam čime se baviš profesionalno no dečki gdje ja radim su koristili 34" ultra wide za razvoj CRM aplikacija.... znači imaju otvoreno jedno 3-4 programska jezika razbacana po kutevima, na windows 7 i 10 se lako prozori pazdjele..... 10ka pogotovo i jako su zadovoljni, sa njima.

Dok ja recimo koji imam otvoren chrome i IE 98% radnog vremena uopće taj monitor za profesionalni rad netrebam, marketing je imao svoju primjenu pogotovo kod pravljenja video materiala..... no opet kažem 1200 eura, jer su ovo odreda vili sve novi modeli, najjeftiniji je bio 800 eura.

a zakrivljenost ekrana nekome paše nekome ne, isto kao što ti recimo kažeš ua projektor gledanje filmova, isto onda tako moraš imat kućno kino da ubiješ buku projektora.... imam Epson 1985WU pa znam o čemu govoriš, no o ukusimo nevrijedi, monitore treba svatko vidjet, a ne sudit tuđim očima

Ma ne govorim o ultra-wide. Govorim o zakrivljenosti, nebitno ultra-wide ili ne. Ultra wide ima svojih prednosti naravno.

 

Trenutno radim na 1920x1080 + 1440x900 konfiguraciji a plan mi je prijeći na 2560x1440 + 1920x1080 i još ovaj mali monitor koji imam stavit eventualno kao treći ako uspijem ugurati na stol.

 

A mislim da bi mi najidealnije bilo 2 komada 27" 2560x1440, tu bi stvarno imao mjesta za sve (programiranje, web-dizajn), al generalno volim imati puno prozora otvorenih i volim imati informacije nadohvat ruke, pa nikad dosta mjesta 

 

Pogotovo ako učim nešto. Na jednom ekranu video tutorial, na drugom otvoren visual studio, na trećem se vrti sajt na kojem radim...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 20:05 (lllnuclearlll).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav ekipa.. pomoziteee :))

gaming je u pitanju, mislim da je 3 best buy(asus vg248qe)

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=aoc+g2460fq

ili

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=xl2411z

ili

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=VG248QE

 

Nekakav vas savjet  1080@144hz i volio bi da je gsync, ali svjestan san da je to preskupo :))

best buy nekakav :)) Unaprijed hvala :))

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 2:25 (malac 365).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Gore sam opisao zašto mi treba monitor, na kraju sam uzeo benq gw2470h u Linksu za ~1150 kn (možeš naći i jeftinije, ak ti se da zajebavati s ED-om, ima i drugih ponuda na nabavi) i prezadovoljan sam omjerom uloženo / dobiveno tako da s moje strane preporuka za navedeni. Za razliku novca počasti se još nečim

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 7:40 (Arto).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel postoji G-sync monitor sa 60 hz refresh rate-om ? Dakle, ne više ?

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

ne jer to onda nebi imalo smisla 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

LG 25UM58-P je jeftiniji a specifikacije su iste

8 LG 25UM58-P
0 LG 25UM57-P
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ispricavam se na off topicu
Mladi brat mi je srušio monitor. Sad me zanima ako se isplati popravljat ili bolje kupit novi. Znaci ovaj zaslon izvana je netaknut, samo ovo unutra je osteceno. Hvala

GamingOnline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mihael610 kaže...

Ispricavam se na off topicu
Mladi brat mi je srušio monitor. Sad me zanima ako se isplati popravljat ili bolje kupit novi. Znaci ovaj zaslon izvana je netaknut, samo ovo unutra je osteceno. Hvala

 Da se to popravit. Baci s nebodera pa isprobaj 

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mihael610 ; radje pitaj preporuku za drugi monitor, novi ili rabljeni. Mislim da je tvoj gotov i tesko da se to isplati popravljati. To je netko vec sarkasticno izjavio.

 

p.s. jedan posten kolega na forumu prodaje DELL-a, pa malo vidi.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Mihael610 ; radje pitaj preporuku za drugi monitor, novi ili rabljeni. Mislim da je tvoj gotov i tesko da se to isplati popravljati. To je netko vec sarkasticno izjavio.

 

p.s. jedan posten kolega na forumu prodaje DELL-a, pa malo vidi.

 Ok, hvala na odgovoru

GamingOnline
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
AngryBird kaže...

Jel postoji G-sync monitor sa 60 hz refresh rate-om ? Dakle, ne više ?

 postoji od acera jedan ili dva modela

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mihael610 kaže...

Ispricavam se na off topicu
Mladi brat mi je srušio monitor. Sad me zanima ako se isplati popravljat ili bolje kupit novi. Znaci ovaj zaslon izvana je netaknut, samo ovo unutra je osteceno. Hvala

 
Ne isplati se popravljati. Jer mijenjat ce ti panel, a cijena mu je skoro ko cijeli novi monitor.
Tako da kupuj drugi monitor.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
deckard kaže...
benja kaže...

Pozdrav svima,

 

molim preporuku za 27' IPS monitor. Najviše bi se radio grafički dizajn i obrada fotki, nešto malo igrica ali ništa posebno zahtjevno. Monitor bi bio spojen s laptopom (Acerov Aspire) s ovom grafičkom: NVIDIA GTX 860M 2GB. Obavezno treba imati mogućnost podešavanja po visini. Budžet nije limitiran, no čini mi se da bi za nekih 5000 kn bilo moguće naći što mi treba. Dakle, s obzirom na grafičku, što se isplati uzeti a da nije bacanje novaca?

 

 

Ja sam si za obradu fotografija uzeo Dell UP2716D, 5300 kn mu je bila cijena, wide gamut, fakat fenomenalan monitor, dolazi kalibriran za uniformnost bijele, rad s fotografijama je milina na tome. Samo ne znam da li ti laptop/grafička ima display port pošto monitor ima samo display port ulaze koji podržavaju 1440p rezoluciju. Imaš par stranica ranije moju preporuku za taj monitor, imaš tamo i link na recenziju.

 Pozz,

 

zanima me kupnja monitora ove klase, s tim da, može biti i FHD i 24". Trenutno imam DELL U2414H. Može li se dobiti ovakva slika za manje novaca s parametrima FHD, 24" BENQ ASUS itd. ?!

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

dvoumim se izmedu ova 4 monitora :

Benq xl2411z,

Lg 24gm77,

asus vg284qe,

acer gn246hl,

Najvise za gaming (csgo)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, prijatelj kupuje monitor, pa me zamolio da pitam vas za savjet.

 

Koji 4K IPS monitor preporučujete do 5000kn i koji bi od ova dva bio "bolji":

 

1. Dell monitor P2715Q, IPS, LED, 27", 16:9, 3840x2160, pivot, HDMI, Display port, USB

 

https://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-p2715q-ips-led__10847601

 

2. LG monitor 27UD68-W, IPS, LED, 25"/27", 16:9, 3840x2160, D-Sub, HDMI, Display port

 

https://www.nabava.net/monitori__90/lg-monitor-27ud68-w-ips-led__22232741

 

Unaprijed hvala na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 7:53 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Neki od 42", inače budeš gledao povećalom stvari koje se ne skaliraju dobro. A povećanje prostora nećeš dobiti jer će ti ionako biti presitno.

 

Radije bi išao na 2560x1440 na tu veličinu ekrana od 27", 4K je u redu za 42+"

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 9:40 (lllnuclearlll).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Slazem se do dijela 4K je u redu za 42"+ jer ta dijagonala prakticki vise nije stolni monitor. 4K je po meni ok od 32" na dalje, no svako ima svoje misljenje.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne uzimaj taj dell 4k, plasticno smece, bijela i crna ne postoje na tom ips-u!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Slazem se do dijela 4K je u redu za 42"+ jer ta dijagonala prakticki vise nije stolni monitor. 4K je po meni ok od 32" na dalje, no svako ima svoje misljenje.

To nije moje mišljenje, to su činjenice.

 

4K na 32" ti je 137PPI, a na 27" je 163PPI

 

Trenutno gledam u 1920x1080 22" koji ima PPI 100 i već malo teže vidim slova na ovom forumu za razliku od 23" 1920x1080 koji imam doma i koji je 95PPI

 

Sve iznad 110PPI je presitno bez skaliranja (nekima i sve iznad 100PPI), a skaliranje je još uvijek dosta loše napravljeno i pitanje kad će se popraviti nešto po tom pitanju. Windowsi još i nisu toliki problem koliko je to popratni software.

 

2560x1440 27" ti ima PPI 108 što je još uvijek prihvatljivo bez skaliranja. Na 27" dodatnog prostora nećeš dobiti više od 2560x1440 tako da po meni nema smisla ići na veće rezolucije.

 

4K monitore mislim možeš spustiti na 1920x1080, tad 4 pixela postaju jedan i dobiješ FHD, ali tu opet ne dobiješ nikakav dodatni prostor pa mi to nema previše smisla. 4K ne možeš spustiti na 2560x1440 jer bude mutno.

 

4K na 42" je 104PPI što je idealno.

 

A ti sad kak hoćeš, ali ti prije kupovine preporučam da monitor negdje probaš i da shvatiš da na 4K rezoluciji nećeš moći raditi. Tek kad se software bude skalirao kao što je to slučaj na Androidu će se isplatiti kupiti 4K monitor.

 

Meni bi idealna kombinacija za rad bila 2 komada 2560x1440, dobiješ više mjesta nego na jednom 4K monitoru..

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2016 14:18 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Ne uzimaj taj dell 4k, plasticno smece, bijela i crna ne postoje na tom ips-u!lp

 Imam Della več par godina i vrlo sam zadovoljan,nije 4K,ali je IPS 1080p,frend mi ima 27" 1440p i isto nemam nikakvih zamjerki,igranje je vrh na njemu!!

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imao sam i ja, neki 24" top model od della, bil je odlican, frend ima takoder 24 ali nije ultra sharp, nesto jeftiniji model, takoder dobar monitor, no va panel od benq za manje para ima bolju ponudu, ips je brat bratu vec 10g isti a cijena sve veca i veca...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ja IPS ne mogu preporucit ni najgorem neprijatelju. Od kad sam presao na AMWA+ panel preporodio sam se. Kutovi gledanja odlicni, kontrast isto. Jebes ti IPS i njegove savrsene kutove gledanja kad IPS glow i to sjebe, cim nakrenes glavu vidis  sliku bolje jer se IPS glow ajmo rec izmakne. Tak da bilo da se radi o tv ili monitoru izbjegavat IPS.

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice