Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.450.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebam novi monitor do 22" za otp 1000kn, namjena je internet i pokoja igra.

Trenutno koristim Samsung syncmaster 2232bw ali jedva radi i non stop se gasi(zacrni ekran)

Hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Preporuka bolje idi na 24", tj. 23,8": http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gw2470h

ak bas hoces 22", tj. 21,5" onda: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=gw2270

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Preporuka za monitor do 1500 za gaming da je 24inch ili vise
Gledo sam neki benq rl2455hm pa me zanima misljenje o njeđu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

 

Jel bolje uzeti Dell U2715H ili U2717D ?

 

 Edit : Vidim da ovaj U2715H ima manji input lag (50% manji), posto cu tu i tamo igrati koji FPS.. a nisam neki pro player ili osoba kojoj je do sad ikad smetao input lag na IPS monitorima pri igranju FPS igara.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 17:18 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok, planiram kupnju monitora i dobio sam dojam citajuci temu da je BenQ GW2470H najbolji odabir za te novce.

Vec sam bio skoro uvjeren u kupnju, ali sam naisao na puno negativnih komentara o tom monitora u vezi problema s ghostingom.

Npr.

i neka cudna ponasanja koja mozda imaju veze s konfiguracijom

 

Jesu li takvi problemi slućaj samo kod tog modela ili kod većine monitora sa AMVA panelom?

Trazim 24" Full HD monitor u ovom cjenovnom rangu, ali moze i malo vise, ako se isplati uložiti.

 

Ako netko ima iskustva bio bih zahvalan da mi pomogne.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Isprika na duplom postu, u međuvremenu sam uzeo u obzir i IPS/PLS monitore.

Koliko sam shvatio odluka između AMVA i IPS (PLS) se svodi na to da li mi više smeta ghosting ili backlight bleed. Pretpostavljajuci da ce kontrast, boje i opceniti dojam na oba panela biti podjednako dobar.

 

Jedno glupo pitanje za pocetak  

Zanima me hoće li backlight bleed (ili IPS glow) dolaziti do izrazaja ako koristim monitor u osvjetljenoj prostoriji (ili bar lampicom upaljenom pokraj monitora, jer mi je to navika) ili se primjećuje neovisno o okolnoj rasvjeti.

 

Gledao sam samsunge i pokušavam pronaći neki best buy

Koliko sam shvatio LS24E390HL je novija varijatna LS24D390HL i čini mi se kao najbolji izbor.

Malo skuplji LS24D590PLX se čini podjednako dobar u skoro svakom aspektu, osim par sitnica, pa pretpostavljam da ne opravdava malo skuplju cijenu.
Zaključke temeljnim na recenziji usporedbe starije verzije prvog monitora sa drugim. Inače isti autor ima i par videa o novom modelu.
Nažalost naišao sam i na par negativnih komentara u vezi backlight bleedinga kod LS24E390HL.
Unatoč tome čini mi se kao jedan od boljih modela pa tražim savjet od nekog iskusnijeg.
Ako ste primjetili neku grešku ili znate za neki bolji model cijenio bih pomoć. 
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zna li netko možda zašto ne postoji ni jedan jedini 1080 IPS monitor s refreshom od 144 hz i free/g-sync tehnologijom? To mi je potpuno besmisleno, jer mislim da bi hrpi korisnika to bio najbolji izbor. Doslovno je nakon cca 2000 kn skok u cijeni na 3800 ili kolko jer između nema ništa što bi popunilo taj cjenovni rang (recimo 1080p IPS s visokom frekvencijom). Postoje li neka saznanja hoće li izlaziti takvi monitori? Nigdje ne nalazim ni riječi o tome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 11:44 (Domdom32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
martin999 kaže...

Bok, planiram kupnju monitora i dobio sam dojam citajuci temu da je BenQ GW2470H najbolji odabir za te novce.

Vec sam bio skoro uvjeren u kupnju, ali sam naisao na puno negativnih komentara o tom monitora u vezi problema s ghostingom.

Npr.

i neka cudna ponasanja koja mozda imaju veze s konfiguracijom

 

Jesu li takvi problemi slućaj samo kod tog modela ili kod većine monitora sa AMVA panelom?

Trazim 24" Full HD monitor u ovom cjenovnom rangu, ali moze i malo vise, ako se isplati uložiti.

 

Ako netko ima iskustva bio bih zahvalan da mi pomogne.

Ovaj zadnji video to nema veze s monitorom, ja ne igram igrice ali to je ili do neke igrice ili loših postavki HDMI spojenog monitora.Sve ostale primjere ja ne primječujem, a isto tak imam Benq AMVA monitor dakle nema frke.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

Ghostinga trunku ima na Benq AMVA LCD panelima, ali to su sitnice oko kojih se ne treba opterečivat. AMVA monitori imaju druge puno bitnije prednosti, to je ono najbitnije i to se vrlo lako primjeti.

martin999 kaže...

Isprika na duplom postu, u međuvremenu sam uzeo u obzir i IPS/PLS monitore.

Koliko sam shvatio odluka između AMVA i IPS (PLS) se svodi na to da li mi više smeta ghosting ili backlight bleed. Pretpostavljajuci da ce kontrast, boje i opceniti dojam na oba panela biti podjednako dobar.

 

Jedno glupo pitanje za pocetak  

Zanima me hoće li backlight bleed (ili IPS glow) dolaziti do izrazaja ako koristim monitor u osvjetljenoj prostoriji (ili bar lampicom upaljenom pokraj monitora, jer mi je to navika) ili se primjećuje neovisno o okolnoj rasvjeti.

 

Gledao sam samsunge i pokušavam pronaći neki best buy

Koliko sam shvatio LS24E390HL je novija varijatna LS24D390HL i čini mi se kao najbolji izbor.

Malo skuplji LS24D590PLX se čini podjednako dobar u skoro svakom aspektu, osim par sitnica, pa pretpostavljam da ne opravdava malo skuplju cijenu.
Zaključke temeljnim na recenziji usporedbe starije verzije prvog monitora sa drugim. Inače isti autor ima i par videa o novom modelu.
Nažalost naišao sam i na par negativnih komentara u vezi backlight bleedinga kod LS24E390HL.
Unatoč tome čini mi se kao jedan od boljih modela pa tražim savjet od nekog iskusnijeg.
Ako ste primjetili neku grešku ili znate za neki bolji model cijenio bih pomoć. 

Pa nisi baš dobro shvatio, jer AMVA LCD paneli imaju dvostruko veči statički kontrast i puno bolju crnu boju.To se odma primjeti u praksi, dakle kad imaš na stolu za usporedbu dva monitora jedan IPS/PLS a drugi AMVA.Sve ostalo bitno je na dolnjim linkovima pa čitaj i gledaj, kratko i jasno izaberi AMVA monitor i nečeš požalit to sigurno.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=175&jumpto=4861010&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 13:48 (rambox).
13 godina
online
Koji monitor kupiti

Kakva je kvaliteta monitora BENQ XL2411Z? Vrijedi kupiti?

Battle.net: Doragon#2752
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 15:54 (Putn1k).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Zna li netko možda zašto ne postoji ni jedan jedini 1080 IPS monitor s refreshom od 144 hz i free/g-sync tehnologijom?

 zato jer su onda cjenovno dosta skuplji a tu su 1440p/60hz koji su alternativa brzim tn panelima u tom cjenovnom rangu.

SILA/ZGX@ZGamers
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
Domdom32 kaže...

Zna li netko možda zašto ne postoji ni jedan jedini 1080 IPS monitor s refreshom od 144 hz i free/g-sync tehnologijom?

 zato jer su onda cjenovno dosta skuplji a tu su 1440p/60hz koji su alternativa brzim tn panelima u tom cjenovnom rangu.

Kako je alternativa kad je to skroz drukcija stvar..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Croshadow1234 kaže...

Pozdrav

 

Jel bolje uzeti Dell U2715H ili U2717D ?

 

 Edit : Vidim da ovaj U2715H ima manji input lag (50% manji), posto cu tu i tamo igrati koji FPS.. a nisam neki pro player ili osoba kojoj je do sad ikad smetao input lag na IPS monitorima pri igranju FPS igara.

 Dvoumio sam se istu stvar prije par tjedana i kupio sam U2715H. Zadovoljan sam s njim. Proučavao sam par dana i pročitao hrpu rencenzija. Zaključak: U2715H je bolji monitor zbog laga i puno manje ljudi ima problema s njim. U2717D ima oko 1% kvalitetniji prikaz slike i malo tanje obrube ekrana. Glupo da je stari model bolji i da im je kod nas ista cijena, ali tako ispada.

 

Htio sam kupiti neki 1440p IPS 144Hz G-sync ili Free-sync da bude dobar i za competitive igre, ali nema još jednog modela za koji nema hrpu negativnih recenzija, tako da sam odustao od IPS za igranje. Dok ne dođu bolji modeli.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 18:47 (lordblex).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ansha kaže...
ZGamer kaže...
Domdom32 kaže...

Zna li netko možda zašto ne postoji ni jedan jedini 1080 IPS monitor s refreshom od 144 hz i free/g-sync tehnologijom?

 zato jer su onda cjenovno dosta skuplji a tu su 1440p/60hz koji su alternativa brzim tn panelima u tom cjenovnom rangu.

Kako je alternativa kad je to skroz drukcija stvar..

 dosad bila jer se pod gaming monitor gledao brzi panel(tn) i veci refresh 144hz...ips je u pravilu bio skuplja varijanta@60hz i 1440p...

pod alternativa je za taj cjenovni rang koji bi ga možda i premašio sa 144hz@ips...sad u obzir dolazi i 27"1440p@100+hz TN za možda istu cijenu?! 

SILA/ZGX@ZGamers
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 19:18 (ZGamer).
14 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Cisto za gaming je 144hz TN meni neusporedivo bolje od 60hz IPS, no contest. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

zašto ne oboje 

SILA/ZGX@ZGamers
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

jos da je 4k 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 20:13 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
ansha kaže...
ZGamer kaže...
Domdom32 kaže...

Zna li netko možda zašto ne postoji ni jedan jedini 1080 IPS monitor s refreshom od 144 hz i free/g-sync tehnologijom?

 zato jer su onda cjenovno dosta skuplji a tu su 1440p/60hz koji su alternativa brzim tn panelima u tom cjenovnom rangu.

Kako je alternativa kad je to skroz drukcija stvar..

 dosad bila jer se pod gaming monitor gledao brzi panel(tn) i veci refresh 144hz...ips je u pravilu bio skuplja varijanta@60hz i 1440p...

pod alternativa je za taj cjenovni rang koji bi ga možda i premašio sa 144hz@ips...sad u obzir dolazi i 27"1440p@100+hz TN za možda istu cijenu?! 

 Ma samo mi je čudno što ako želiš 144 hz možeš uzeti 1080 TN panel za cca 2000 kn, a sljedeći ti je izbor 1440 TN za cca 4000 ili IPS za 4600+. Nekako bi mi bilo logično da se negdje između 1080 TN i 1440 TN ugnijezde 1080 IPS.

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Citam ovu problematiku izbora, zasto ne pristupiti na drugi nacin!?

 

Mislim da je dobro prvo smisliti koliko se ima za upgrade i onda viditi sto se najbolje moze naci za te novce a da postoji na trzistu.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Citam ovu problematiku izbora, zasto ne pristupiti na drugi nacin!?

 

Mislim da je dobro prvo smisliti koliko se ima za upgrade i onda viditi sto se najbolje moze naci za te novce a da postoji na trzistu.

Naravno da ću na kraju tako postupiti, postavio sam pitanje čisto informativno jer me je zanimalo zna li netko nešto o mogućnosti izlaska takvih monitora u skorijoj budućnosti.

Budući da mi monitor nije na nekoj listi prioriteta, radije ću pričekati pola godine pa kupiti nešto što mi odgovara, nego žuriti i kupovati nešto što ne odgovara mojim zahtjevima ili što mi je preskupo.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

ma ima dosta nelogičnosti i u cjenama kod nas pa ti se čini da je gap veći nego kaj stvarno je ali ips@100+ hz je relativno nova stvar pa su zato još stvari takve kakve jesu u odnosu na tn.

SILA/ZGX@ZGamers
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

ma ima dosta nelogičnosti i u cjenama kod nas pa ti se čini da je gap veći nego kaj stvarno je ali ips@100+ hz je relativno nova stvar pa su zato još stvari takve kakve jesu u odnosu na tn.

 nelogicnost je tolika da sam benq 27" FullHD prije 2.5g platio 1299kn... danas "isti" takav 1600kn, 1440p nebi smio kostati preko 2000kn, kad k...ono prek 3500kn...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2016 23:55 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@martin999 kod mene je ghosting primjetan samo u nogometnim simulacijama,kod igrača s dužom kosom,u ostalim igrama koje sam igrao nisam ga primjetio

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

Ovaj zadnji video to nema veze s monitorom, ja ne igram igrice ali to je ili do neke igrice ili loših postavki HDMI spojenog monitora.Sve ostale primjere ja ne primječujem, a isto tak imam Benq AMVA monitor dakle nema frke.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=93&jumpto=4457330&sort=asc&view=flat

 

Ghostinga trunku ima na Benq AMVA LCD panelima, ali to su sitnice oko kojih se ne treba opterečivat. AMVA monitori imaju druge puno bitnije prednosti, to je ono najbitnije i to se vrlo lako primjeti.

Pa nisi baš dobro shvatio, jer AMVA LCD paneli imaju dvostruko veči statički kontrast i puno bolju crnu boju.To se odma primjeti u praksi, dakle kad imaš na stolu za usporedbu dva monitora jedan IPS/PLS a drugi AMVA.

 

Sto se tice ovog videa sa witcherom to je do AMVA panela. Dokazano. I sam imam benq 2750ZL. Nije to nikaki problem
do losih postavki, HDMI-a i slicno.
To je mana AMVA panela, da u takim tamnim scenama dolazi do muljanja tamnih boja ili toga sto vidis na videima.
Isto tako igre kao svemirske simulacije dolazi do muloojanja u svemiru, pa one zvijezde (bijele tocke), se 
muljaju i umjesto bijele budu svie i malo se stope sa crnom pozadinom svemira.
Naima brzina VA panela je kao i IPS u nekim slucajevima, ali IPS ima otprilike konstantnu brzinu u svim svcenama. Primjer 
na IPS odziv je 8 do 14 ms, dok na VA panelu je odziv od 8 do 14 ms na normalnim scenama, ali kada dodu tamne scene odziv 
pada i preko 20-30 ms. Kao sto rekoh mana svih VA panela. Osim jednog samsungovog koji navodno nije imao tih problema u
svemirskoj simulaciji, ali ne sjecam se sad koji je model. 

Inace rambox je u pravu da VA panel ima 2 do 3 ili vise cak bolji kontrast, vecinom nemaju bleedinga i imaju bolju crnu, te je  gledanje filmova 
pogotovo mracnih scena je dosta bolji nego na IPS.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kakvo bozje muljanje u tamnijim scenama imam prvu verziju va panela i nikad vidio nesto slicno...primjeti se blur kad se stavi onaj drek(nemrem se sjetiti trenutno) na premium postavku u panelu!, na off je meni najbolje na high se takoder kod scrollanja texsta vidi blur!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa...treba mi novi monitor, Full HD do 24" i do 900kn...rabljeni ili novi nije bitno, ako može ispod još i bolje. Nisam ozbiljan gamer pa mi ne treba ništa posebno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Putn1k kaže...

Kakva je kvaliteta monitora BENQ XL2411Z? Vrijedi kupiti?

To i mene zanima, htio bih 144 hz monitor, a vidim da je u csgo svijetu dosta popularan ovaj model. Ima još neki AOC za sličnu cijenu, al je navodno smeće i ljudi su ga vraćali jer uopće nije bio 144 Hz-a.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja imam taj AOC, 144 Hz je, ali nakon updatea firmwarea (zbog nekih problema sa starim firmwareom nije bio 144 Hz). To ti obavi ovlasteni servis, spada pod garanciju. Meni su monitor vratili dan nakon sto sam ga poslao.
"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Raykip kaže...
Ja imam taj AOC, 144 Hz je, ali nakon updatea firmwarea (zbog nekih problema sa starim firmwareom nije bio 144 Hz). To ti obavi ovlasteni servis, spada pod garanciju. Meni su monitor vratili dan nakon sto sam ga poslao.

Svejedno dati 100 kn više za Benq mi se čini pametnije. Ne kažem da taj AOC ne valja, ali sa obzirom koliko problema je bilo oko njega...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

E ali mislim da taj AOC (ako pričamo o istome) ima freesync, a čini se da ovaj benq nema, tako da i to igra ulogu.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC G2460PF ima, ali je i skuplji. Ja sam bio uspoređivao Benq i g2460Fq koji je ispod 2000. Za taj AOC su svi bili govorili da ga se izbjegava u širem luku jer nije davao 144 Hz. Al brat bratu oba AOC-a su dizajnom duplo ljepši od Benq-a. No dobro, nek nam rađe odgovori netko tko se bolje kuži u monitore, jer smo više puta postavljali pitanje za BenQ XL2411Z i uvijek je izignorirano.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice