Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.663
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Što mislite o monitoru.

Kupio sam ga nedavno za 1303kn i čisto sam zadovoljam.

 

 

EDIT:KUPIO SAM GA U E-DIGITALU,ALI SRECOM SAMSUNG IMAM SERVIS U HRVATSKOJ

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sinapsa kaže...

Koja je razlika između ova dva monitora (osim 150kn) te isplati li se placati tu razliku:

 

AOC I2381FH http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/aoc-i2381fh

AOC I2481FXH (http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/aoc-i2481fxh/)

 

Skuplji ima AH-IPS, par postova prije sam obijasnio razliku i ima veći Hz

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima evo imam monitor Samsung SyncMaster 2233 pa mislim uzeti novi do 1500 kuna, uglavnom za igranje i gledanje videa pa ako može neka preporuka. Hvala svima na pomoći

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Odlucio sam uzet ovaj monitor http://www.lg.com/au/it-monitors/lg-24MP68VQ

 

Dali se moze dobit bolje za 1400kn?

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je najbolje u tom rangu ako tražiš FreeSync.

7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Poz,

 

Razmisljam o kupnji Predator Z35 monitoru, user reviewovi su odlicni, specifikacije odlicne, dizajn mi se svidja... Jedino sto me plasi je "mala" rezolucija... Uglavnom koristim pc za igranje... 

 

Druga opcija je Predator X34A sa kojim dobijam rezoluciju ali gubim herce, skuplji je i tjerat ce me na kupovanje nove grafe... 

 

Jel da si jednostavno uzmem ovaj Z35 i igram i uzivam il da se zamaram dalje sa tim rezolucijama? :) 

edit: Trenutno sam na Samsung 24" curved i zadovoljan sam ali taman bi mi sjeo neki veci monitor na ovaj stol pa eto...

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 0:48 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
@JohnyBlaze
Za sada nema bolje opcije ako kod nas trazis ips freesync monitor. A po meni nema smisla uzimati tn freesync monitor za otprilike istu cijenu (npr onaj AOC) ako ima isti freesync raspon i refresh rate. Jedini drugi ips freesync monitor u tom cjenovnom rangu je samsung s24f350fh, ali je u vise stvari losiji u odnosu na taj lg. Prva je freesync od 48-72hz u odnosu na lg(40-75), druga 6bitni+frc zaslon vs 8bit zaslon kod lga pa bi prema tome trebao imati bolji prikaz boja. Treca stvar, makar po mom dojmu, je veci ips glow/backlightbleed kod samsunga koliko sam skuzio po jednom videu na youtubu u odnosu na lg kojeg sam imao priliku vidjeti kod prijatelja. Iako tu lako moze biti da je kamera naglasila efekt u odnosu na ono sto ti mozes vidjeti sam. Link na video cu jos poslije dodati kad se vratim kuci.

Ako se ne mozes odlucit, a nije ti hitno da kupis monitor sto prije onda sacekaj jos par dana dok meni ne stigne pa cu ga poslikati i napisati kraci osvrt. To bi trebalo biti u cetvrtak ako sve bude po planu.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roxas kaže...
@JohnyBlaze
Za sada nema bolje opcije ako kod nas trazis ips freesync monitor. A po meni nema smisla uzimati tn freesync monitor za otprilike istu cijenu (npr onaj AOC) ako ima isti freesync raspon i refresh rate. Jedini drugi ips freesync monitor u tom cjenovnom rangu je samsung s24f350fh, ali je u vise stvari losiji u odnosu na taj lg. Prva je freesync od 48-72hz u odnosu na lg(40-75), druga 6bitni+frc zaslon vs 8bit zaslon kod lga pa bi prema tome trebao imati bolji prikaz boja. Treca stvar, makar po mom dojmu, je veci ips glow/backlightbleed kod samsunga koliko sam skuzio po jednom videu na youtubu u odnosu na lg kojeg sam imao priliku vidjeti kod prijatelja. Iako tu lako moze biti da je kamera naglasila efekt u odnosu na ono sto ti mozes vidjeti sam. Link na video cu jos poslije dodati kad se vratim kuci.

Ako se ne mozes odlucit, a nije ti hitno da kupis monitor sto prije onda sacekaj jos par dana dok meni ne stigne pa cu ga poslikati i napisati kraci osvrt. To bi trebalo biti u cetvrtak ako sve bude po planu.

 Meni treba do srijede jer mi stize konfa sutra pa bi onda bio bez monitora 3-4 dana i onda jos ide vikend. Uzet cu taj LG.

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mislim da neces pogrijesiti s tim monitorom, pogotovo ako trazis freesync. Jedina realna alternativa su amva monitori ako ti smeta ips glow, a ostatak ips monitora u tom cjenovnom rangu nema znacajnijih razlika da bi pogrijesio ako uzmes jedan umjesto drugog.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roxas kaže...
@JohnyBlaze
Za sada nema bolje opcije ako kod nas trazis ips freesync monitor. A po meni nema smisla uzimati tn freesync monitor za otprilike istu cijenu (npr onaj AOC) ako ima isti freesync raspon i refresh rate. Jedini drugi ips freesync monitor u tom cjenovnom rangu je samsung s24f350fh, ali je u vise stvari losiji u odnosu na taj lg. Prva je freesync od 48-72hz u odnosu na lg(40-75), druga 6bitni+frc zaslon vs 8bit zaslon kod lga pa bi prema tome trebao imati bolji prikaz boja. Treca stvar, makar po mom dojmu, je veci ips glow/backlightbleed kod samsunga koliko sam skuzio po jednom videu na youtubu u odnosu na lg kojeg sam imao priliku vidjeti kod prijatelja. Iako tu lako moze biti da je kamera naglasila efekt u odnosu na ono sto ti mozes vidjeti sam. Link na video cu jos poslije dodati kad se vratim kuci.

Ako se ne mozes odlucit, a nije ti hitno da kupis monitor sto prije onda sacekaj jos par dana dok meni ne stigne pa cu ga poslikati i napisati kraci osvrt. To bi trebalo biti u cetvrtak ako sve bude po planu.

 

Jesi li ga naručio iz Ipona ili ima i negdje drugdje?

7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Narucio sam ga iz magazinrs. Nemaju ga u ponudi na webshopu, ali su mi nakon sto sam ih kontaktirao rekli da ga uvoznik moze nabaviti. Cijena za 24" je 1390kn, a za 23" 1290kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2016 22:46 (roxas).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ok, hvala!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trebai neki dobar 4k 144hz monitor. Moze neka preporuka :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nadam se da trollaš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kopsi1304 kaže...

Nadam se da trollaš.

 Ne

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Onda ce ti trebat još 2 takve grafe da iskusiš tih 144hz u možda par igara, a i vjerujem da nema puno modela 4k 144hz monitora, vjerojatno koštaju kao još par 1080... Uzmi si kvalitetni 4k 60hz ili 1440p 144hz. Moja preporuka

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
D3lBoy kaže...

Onda ce ti trebat još 2 takve grafe da iskusiš tih 144hz u možda par igara, a i vjerujem da nema puno modela 4k 144hz monitora, vjerojatno koštaju kao još par 1080... Uzmi si kvalitetni 4k 60hz ili 1440p 144hz. Moja preporuka

 Ne bih uzimao bas 60hz monitor radi CSGO-a. A i svejedno cu uzimati jos jednu gtx 1080.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dobro ako ti 144hz treba samo za CS go onda ti je ok, ali ostale igre ces jako tesko dogurat tako visoko na 4k

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trazim novi monitor od 24" (idealno), recimo do 1500 kn i da je u zagrebu. Koristio bi se uglavnom za gaming (cs go) i tu i tamo koj film.

U linksu mi je za oko zapeo benq gaming 24" s 1 ms odazivom... Ima li nesto isplativije od toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li netko iskustva s Acerom XZ271?

 

Monitor mi izgleda jako dobro a nema apsolutno nikakvih informacija na netu. Znam da kao 27 inča nije idealno za FHD, ali koliko čitam nije ni toliko strašno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ja  imam 27 incha i full hd i idealno je...

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Sto se tice lcd  televizija ne znam apsolutno nista pa mi treba vaša pomoc. Znaci treba mi lcd za kompjuter kao i za gledanje televizije. Sto se tice kompa trebala bi mi za sve od igrica do filmova pa pa sve do programiranja  i ostalih stvari. Velicina tv mi i nije tolika bitna ali ajmo reci neka srednja velicina . Raspon para od 1 000 do 1 500 kuna. Nadam se da neko moze uletit s nekom korisnom informacijom . Hvala unaprijed . 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Ima li netko iskustva s Acerom XZ271?

 

Monitor mi izgleda jako dobro a nema apsolutno nikakvih informacija na netu. Znam da kao 27 inča nije idealno za FHD, ali koliko čitam nije ni toliko strašno.

 
Vec sam ranije pisao o tome monitoru. Po informacijama sa dosta stranica na netu radi se o 
VA panelu FHD rezulucije, 144 Hz i sa Freesyncom i jos dosta stvarcica na sebi i sa cini se 
jako dobrim postoljem. 

U Hrvatskoj monitora za sada nema, pa sumnjam da je itko ovdje imaop iskustva sa navedenim monitorom.
Ipak, VA panel, 144 Hz i freesync se cini odlicno. Mozda da ima wqhd rezu bi bio savrsen za gaming, ali i sa
FHD rezom se cini kao odlican izbor. 
Moje iskustvo i misljenje je da 27 inca za gledanje filmova i za igranje je dosta dobro. Ja sam ionako malo udaljen od svog monitora
pa mi ta dijagonala i 1080 reza izgledaju sasvim dobro za igranje. Naravno da ces sa vecom rezom dobiti ostriju sliku,
ali i ovo je dobro. Probaj viditi negdje tu dijagonalu i tu rezu pa odluci, ali meni je to sasvim dobro. Plus manje mi se umaraju oci nego
na manjim dijaginalama sa istom rezom. 
Da je bilo tog monitora prije koji mjesec u Alzi kupio bih ga bez ikakvih dvojbi. A i sad se me privlaci da skemijam nesto i uzmem ga. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 23:59 (danny_2).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze neka preporuka za monitor do 2000kn.Koristio bi se za neki srednji gejming...ništa profi i ništa pretjerano i obavezno za gledanje filmova/serija.

Htio bi da je po mogucnosti šta veći znaci..25'+ .. jeli moguce uopce kupiti nešto za te novce?Kupujem iskljucivo u gotovini i nije mi bitno koja je trgovina.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tireN1337 kaže...
Trebai neki dobar 4k 144hz monitor. Moze neka preporuka :D

 To ni ne postoji za kupit... 3440x1440 monitori su po 100 hz, daju se overclockat na 120, mozda maaalo vise, ali 4k monitori su svi redom 60hz i nisam nigdje ni vidio za kupit sa vise hz... 4K nije za gaming, a pogotovo ne CS:GO. Ako hoces performanse u cs go uzmi acer predator 27" 2560x1440 na 165 hz ili Z35 2560x1080 na 200 hz... 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Domdom32 kaže...

Ima li netko iskustva s Acerom XZ271?

 

Monitor mi izgleda jako dobro a nema apsolutno nikakvih informacija na netu. Znam da kao 27 inča nije idealno za FHD, ali koliko čitam nije ni toliko strašno.

 
Vec sam ranije pisao o tome monitoru. Po informacijama sa dosta stranica na netu radi se o 
VA panelu FHD rezulucije, 144 Hz i sa Freesyncom i jos dosta stvarcica na sebi i sa cini se 
jako dobrim postoljem. 

U Hrvatskoj monitora za sada nema, pa sumnjam da je itko ovdje imaop iskustva sa navedenim monitorom.
Ipak, VA panel, 144 Hz i freesync se cini odlicno. Mozda da ima wqhd rezu bi bio savrsen za gaming, ali i sa
FHD rezom se cini kao odlican izbor. 
Moje iskustvo i misljenje je da 27 inca za gledanje filmova i za igranje je dosta dobro. Ja sam ionako malo udaljen od svog monitora
pa mi ta dijagonala i 1080 reza izgledaju sasvim dobro za igranje. Naravno da ces sa vecom rezom dobiti ostriju sliku,
ali i ovo je dobro. Probaj viditi negdje tu dijagonalu i tu rezu pa odluci, ali meni je to sasvim dobro. Plus manje mi se umaraju oci nego
na manjim dijaginalama sa istom rezom. 
Da je bilo tog monitora prije koji mjesec u Alzi kupio bih ga bez ikakvih dvojbi. A i sad se me privlaci da skemijam nesto i uzmem ga. 

 

 Da, specifikacije sam uspio pronaći, samo nigdje reviewa

 

Meni se isto jako sviđa, a čak mi ni ne smeta što nije 1440p jer bi to odmah značilo i barem 1500 kn gore i dosta FPS-a dole, iako bi mi RX480 trebala bez problema vrtjeti sve što ja igram.

Baš mi je ovih dana plan zaletjeti se do linksa pa pogledati malo kak izgledaju ti monitori, ja sam zasad na 23' 1080p.

 

Hvala na pomoći!

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa!

 

Trebao bi mi ekran za komp pa trazim savjet...

 

Nisam toliko spretan sa terminima ekrana tako da neznam koj je dobar među tolikima

Ciljam na neki 27" 2560x1440@144Hz IPS od cca 3-4k

 

Ovo je konfiguracija:

 

    1 x Intel CPU Desktop Core i7-6700K (4.0GHz, 8MB,LGA1151) box
    1 x Matična ploča MSI Z170A GAMING M3 s1151
    1 x SSD Samsung 250GB 850 EVO Basic
    1 x GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 GAMING GDDR5X 8GB
    2 x Kingston DDR4 HX Savage, 8GB, 2400MHz, Black
    1 x Toshiba P300 2TB, 64MB, 7200rpm
    1 x Cooler COOLERMASTER Hyper 212 X, socket 2011-3/2011/1366/1156/1155/1151/1150/775/FM2+/FM2/FM1/AM3+/AM3/AM2+/AM2
    1 x PHANTEKS Enthoo Evolv ATX, Plexy, USB3.0
    1 x Fractal Edison M 650W, 80+

 

Bilo bi mi drago ako moze biti iz future posto tamo slazem cijeli komp.

 

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
D3lBoy kaže...

Dobro ako ti 144hz treba samo za CS go onda ti je ok, ali ostale igre ces jako tesko dogurat tako visoko na 4k

 Koliko ja znam ne postoji 4K monitor koji ima 144Hz refresh rate sa IPS panelom (postoji samo sa TN, na kojeg sigurno ne bi potrošio tolike novce). Svakako nikad neće dobiti tih 144Hz na 4K monitoru bez obzira koju grafu imao kada pričamo o igrama sa AAA naslovima

 

No eto ako je zapeo neka uzme IIYAMA G-Master GB2888UHSU-B1

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 9:57 (Kopsi1304).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Najjeftiniji je MG279Q i to ti je 4600 kn, s tim da ti on ima freesync a ti imaš Nvidiju. Ako želiš g-Sync, mislim da ti je XB70HU najbolja opcija, ali morao bi ga naručiti iz alze, izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 9:59 (Domdom32).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koja je razlika između free i g-synca ukratko?

 

koliko vidim ovaj drugi nije IPS a volio bi da je već kad uzimam novog...

 

Preporuka za neki od ponuđenih na futura it mozda?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice