Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imam LG 24EA53 uzeo ga prije par mjeseci od kolege Kant, ok je to IPS monitor, ali planiram uzet rx 470/480 i hoću neki freesync monitor do 1500kn, ako ima neki 1440p do 2000kn razmislio bi i o njemu, slabo pratim tržište pa ako može neka preporuka od nekog ko zna šta je sad best buy bio bih zahvalan.

Zaboravio sam napisat za veličinu, što veća dijagonala to bolje, ali za te pare mislim da se može očekivat samo 24 pa zato i nisam pisao, ako ide 27 za te pare super.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 19:22 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
thekeyofdestiny13 kaže...

 Pogledaj ovdje. Samsung je objavio više modela monitora s različitim cijenama.

 CFG70 ima dva modela, 24" i 27", kako sam i napisa. Isto ti piše u članku :) 

 

9 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Karlovsky120 kaže...

Pozdrav!

Razmišlajm o kupnji novog (dodatnog) monitora. Trenutno imam Dell U2414H, i jako sam zadovoljan.


E sad, prva ideja je bila uzeti još jedan U2414H - znam da dobro izgleda, a sam monitor ima jako malu marginu pa bi se lijepo kombinirali. Međutim, primjetio sam da se za sličnu cijenu (do nekih 2200-2300kn) može naći dosta 144Hz monitora.

 

Računalo koristim za svakodnevan rad (surfanje i sl), igranje i programiranje. S obzirom da imam GTX 970, nisam siguran koliko bih se išao igrati na dva monitora (volim ultra details), tim više što mi je linija na centru ekrana, što je dosta nezgodno.

Rezoluciju bih zadržao na 1080p (opet, GTX 970, a i čudno bi izgledala dva monitora jedan do drugoga u različitim rezolucijama), a dijagonalu na varijacijama 24" (23.5", 23.8" i sl.).

 

Ukratko, vrijedi li uzimati neki entry level 144Hz monitor umjesto Dell U2414H, i ako da, koji?

Ako voliš detalje više od odziva/fluidnosti u igrama idi na veću rezu za igre i sl. jer teže je ispucati 140+ fps Fhd nego 60 fps WQHD(1440p) da pri tome ozbiljno ne zakineš detalje na 144hz/gtx 970...

HardcoreOrGohome!
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Silent horror1992 kaže...

Imam LG 24EA53 uzeo ga prije par mjeseci od kolege Kant, ok je to IPS monitor, ali planiram uzet rx 470/480 i hoću neki freesync monitor do 1500kn, ako ima neki 1440p do 2000kn razmislio bi i o njemu, slabo pratim tržište pa ako može neka preporuka od nekog ko zna šta je sad best buy bio bih zahvalan.

Zaboravio sam napisat za veličinu, što veća dijagonala to bolje, ali za te pare mislim da se može očekivat samo 24 pa zato i nisam pisao, ako ide 27 za te pare super.

 

S freesyncom ti je best buy do 1500 vjerojatno LG 24MP68VQ. Ima i 27-inčna FHD verzija, ali ona već košta 2000.

Bez freesynca ima nekih 1440p ekrana do 2000 kn, ali to je sve vjerojatno TN.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav

molim preporuku monitora za cca 1500 +/- KN

ciljam na nekih 24'' i da nije 21:9 i slicnih ratio

 

trenutno sam na 16:10 omjeru pa sto slicnije tome

vise manje za rad, surfanje, filmove, kudikoja igra itd

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pokvario mi se monitor pa bi sad uzeo novi do nekih 1100, 1200 kuna. Koristio bi ga vecinom za surfanje i malo wot ili lol.

Jel je benq gw2470 dobar ili mogu naci nesto bolje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
krikec kaže...

pozdrav

molim preporuku monitora za cca 1500 +/- KN

ciljam na nekih 24'' i da nije 21:9 i slicnih ratio

 

trenutno sam na 16:10 omjeru pa sto slicnije tome

vise manje za rad, surfanje, filmove, kudikoja igra itd

 Zasto odma ne uzmes odlican 27"fullhd benq gw2760hm s va panelom za 1490kn(mcomputers)

razor1234 kaže...

Pokvario mi se monitor pa bi sad uzeo novi do nekih 1100, 1200 kuna. Koristio bi ga vecinom za surfanje i malo wot ili lol.

Jel je benq gw2470 dobar ili mogu naci nesto bolje?

 Bolji nema za te pare!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

krikec

Za 1500kn mislim da 24" ima smisla kupovati, samo ako ti treba podešavanje po visini, Pivot i sl. i onda bih preporučio http://www.nabava.net/search.php?q=BL2420Z kojeg i sam imam. U suprotnome gledaj GW2470H model ili neki drugi best buy. Kaj se tiče 27" kolega je predložio jednog, ja ću spomenuti još ovaj noviji model: http://www.nabava.net/search.php?q=EW2750ZL sa malo kvalitetnijim panelom i tanjim okvirom. U tom rangu imaš i par FreeSync monitora, točnije jedan LGev bliže 1500kn i jedan Samsungov koji mi se čini da ima prepreviše backlight bleeda bliže 1300kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 13:59 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
BeLLicus kaže...

ACER 27 VA model nije Flicker-Free i nema Low Blue Light, a ovi ostali su jednostavno puno preskupi s obzirom na veličinu.Benq HM varijanta je kao i stari HS model, Benq na njemu nije radio uštede dakle tu je DVI priključak pa Vesa opcija itd.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=122&jumpto=4612539&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=163&jumpto=4828887&sort=asc&view=flat

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2760hm-ips-led__5212921

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew2750zl-led-27__16186331

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi...imam jedno pitanje razmisljam izmedu ova dva monitora...vidim da ste ih gore dosta spominjali pa je pitanje koji da uzmem od njih dva?

PS:FreeSync mi nije bitan jer nemam nista od amd-a

 

 

6 BENQ GW2470H
0 LG 24MP68VQ
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Došlo mi je iz dupeta u glavu da bi si mogao uzet bolji monitor, ali već danima browsam po lokalnim trgovinama (ADM, Links, HGSpot) i ne nalazim nešto previše izbora.

 

Ono što tražim je zapravo da monitor bude veći od mog trenutnog 23.5", ali bi se i zadržao na 1080p jer je 1440p prevelik zalogaj za GTX 970.

Tražio sam 27" 1080p ekrane (IPS, ofc) i popričao sam s dosta ljudi i velikom broju njih je 1080p shit na 27" ekranu, a ja nemam pojma jer iskreno nikada nisam ni vidio tako šta.

 

Dakle, molio bih vas za pomoć. želim neki veći monitor (27", 28" itd) koji je dobar za gaming (jer će najviše tome i služit) i na PC-u i eventualno konzoli kroz koji mjesec.

 

Ono što mi je bitno je:

-dobar response,

-dijagonala >25",

-IPS panel

-da mi rezolucija ne poždere GTX 970

 

Budžet 2000-3000kn.

 

PS: ono što mi je do sada zapalo je u suštini samo ASUS VX279H jer su ostali TN panel, a koliko god bi volio imati Dell U2414H, premal je.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 18:36 (buljo781).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Kaj ti ni jedan frend nema 27" 1080p monitor?

Ako ces prolaziti kroz ZG ja ti mogu pokazati koliko zapravo 1080p 27" ima prednosti!

1440p uopce nije "teski" zalogaj za gtx 970 pa ja skoro sve zivo igram na 4k pomocu vsr-a!

1500kn kosta taj monitor sto je van pameti!

Sljedeci a da je malo bolji kosta preko 2500kn...za 2800kn imas takoder benq 27" 1440p(IPS/4ms)! a to je vec znacajan skok u prikazu!

Meni je cak drasticnija razlika 1080p vs 1440p nego 1440p vs 2160p(4k) na 27 koliko god to cudno zvucalo"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 19:08 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Rijetko tko ima 1080p monitor u društvu, a kamoli 27".

 

A što se tiče 1440p vs 1080p, gledam po benčmarcima i u dosta slučajeva u novijim igrama to znači pad od ~20fps odnosno ispod 60fps. Ja ne igram ispod high 

Bubnit 3000kn za 1440p ekran i onda još 5000 za recimo GTX 1070, to je već pretjerivanje.

 

Sad sam naletio na AOC i2781FH, uopće ne izgleda loše, IPS panel i 27", čak je i dizajn puno bolji nego što izgleda na prvu ruku, al ja ne znam više ništa, nisam pametan, tolko sam monitora izrotirao da ne znam više ništa.

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa bencevi se vrte na ultri na 4xaa, samo gasenjem AA na tom monitoru ces dobiti 30+%...imam takoder i gtx 970 pa znam valjda!lp

edit. a i neces sigurno 20g biti na gtx970...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 19:35 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

iskreno razmisljao sam o 27'' i da bi ga bilo zgodno imati
ali imam jednu manu a to je blizina, radni stol mi je cca 60cm dubok pa se bojim da ta rezolucija za blizinu i nije sasvim idealna, s obzirom da volim kvalitetnu sliku, zive boje, vidljivost pixela mrzim jako!

pivot mi nije toliko bitan pa si razmisljam ovaj drugi sto si predlozio GW2470H, jeidno sto su stedjeli na dvi konektoru pa moram i kabel uz njega copit
razmisljao sam i o lg 24MP68VQ-P ako si njega imao na tapeti za prepruku?

sve mi nekako vuce da cu mozda uzeti ovaj EW2750ZL (isprike kolegi koji je predlozio GW2760HM, ovaj mi je ljepsi dizajnom :)
ali bi se prije uvjerio vlastitim ocima dali je to to i dali je ok.

btw, neko iskustva sa navedenim monitorima? posebice lg i EW2750ZL?

16 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
krikec kaže...

iskreno razmisljao sam o 27'' i da bi ga bilo zgodno imati
ali imam jednu manu a to je blizina, radni stol mi je cca 60cm dubok pa se bojim da ta rezolucija za blizinu i nije sasvim idealna, s obzirom da volim kvalitetnu sliku, zive boje, vidljivost pixela mrzim jako!

 Imao sam takav stol i upravo sam ga promjenio iz tog razloga, 27" je preveliko za stolove dubine 60cm, trebaš bar 70cm.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prince-Artas kaže...

 Imao sam takav stol i upravo sam ga promjenio iz tog razloga, 27" je preveliko za stolove dubine 60cm, trebaš bar 70cm.

 Zato kupi 34" UW i bit će "taman" jer eto, 29" UW je otvor za poštanski sandučić....

 

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
doktor1 kaže...
Prince-Artas kaže...

 Imao sam takav stol i upravo sam ga promjenio iz tog razloga, 27" je preveliko za stolove dubine 60cm, trebaš bar 70cm.

 Zato kupi 34" UW i bit će "taman" jer eto, 29" UW je otvor za poštanski sandučić....

 

 

 Pa i kupio bih da imam para. Nemam ja ništa protiv 29" UW ali dok mi nisi dao onaj link imao sam skroz krivu sliku o njima. Za mene to nije, imam nelošu dioptriju i zato mi je 27" FHD idealan i bolji od 24" FHD i 29" UW iliti razvučenog FHD. Ne kužim tvoje negodovanje jer ovaj moj post nije ni imao veze s tvojim monitorom već s činjenicom da stol dubok 60cm po meni premalen za bilo kakav monitor veći od 24"

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma to je išlo na stjepkov komentar o poštama i sandučićima jer je sve ispod 27"16:9 / 34" 21:9 sitno i za ismijavanje...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
krikec kaže...

iskreno razmisljao sam o 27'' i da bi ga bilo zgodno imati
ali imam jednu manu a to je blizina, radni stol mi je cca 60cm dubok pa se bojim da ta rezolucija za blizinu i nije sasvim idealna, s obzirom da volim kvalitetnu sliku, zive boje, vidljivost pixela mrzim jako!

pivot mi nije toliko bitan pa si razmisljam ovaj drugi sto si predlozio GW2470H, jeidno sto su stedjeli na dvi konektoru pa moram i kabel uz njega copit
razmisljao sam i o lg 24MP68VQ-P ako si njega imao na tapeti za prepruku?

sve mi nekako vuce da cu mozda uzeti ovaj EW2750ZL (isprike kolegi koji je predlozio GW2760HM, ovaj mi je ljepsi dizajnom :)
ali bi se prije uvjerio vlastitim ocima dali je to to i dali je ok.

btw, neko iskustva sa navedenim monitorima? posebice lg i EW2750ZL?

Sa te udaljenosti nečeš vidit nikakve piksele, a sve ostalo več sam ranije napisal na dolnjim linkovima.Dakle 27/1080p monitor plati i nosi, to je ipak okvirno jedina logična kupovna opcija u praksi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=94&jumpto=4458583&sort=asc&view=flat

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav Ekipa.

 Došlo je vrijeme da kupim novi monitor. Za oko mi je zapeo LG 24" 24MP68VQ-p. Pošto ja koristim grafičku Gtx 1060 6GB nemam nikakve koristi od freesync opcije . Čitao sam o njemu u prethodnim postovima, ali jedna stvar me jako muči.
Zanima me dali ce monitor raditi na 75Hz normalno i dali ce biti nekakvih trzanja ili smanjenje performansi zbog toga jer nije amd grafička? 
Inače buđet je 1500kn (100+/- ). Ugodan ostatak dana svima! 
 
   

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nemas nikakvih problema niti su moguci, benq 27" 1500kn pogledaj gore par postova vecinom se taj preporucuje jer je cijena van pameti za ono kaj nudi!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dali je to ovaj? : http://www.nabava.net/search.php?q=LED+BENQ+EW2750ZL . Stvarno je cijena van pameti moram priznati.. Po recenzijama vidim da je odličan za video montažu, ali me još zanima kako se ponaša u u gamingu,ima kakvih iskustava?

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vrijedi ovo ubost za 1000kn?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://i.imgsafe.org/0ca728dbb7.jpg

https://i.imgsafe.org/0cabbe1152.jpg
 

Stigao danas, ja sam se odlučio za ovaj od 23.5 incha samsungov 1300kn ima sve što treba imati, ako može molim vas par savjeta od vas, imam ovaj freesync i cijeli pc mi je AMD dal da palim taj freesync? Imam još i game mode, u igri stvarno izgleda lijepo kad se to upali, i kakve vi postavke koristite, svijetlina,oštrina i kontrast, meni je stavljeno tvornički svijetlina 100, kontrast 75, i oštrina 60... Mogu reći da sam se preporodio nakon ACERA iz 2011 i onog ružnog TN panela. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 17:29 (BeLLicus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Nemas nikakvih problema niti su moguci, benq 27" 1500kn pogledaj gore par postova vecinom se taj preporucuje jer je cijena van pameti za ono kaj nudi!lp

 
Dali je to ovaj? : http://www.nabava.net/search.php?q=LED+BENQ+EW2750ZL . Stvarno je cijena van pameti moram priznati.. Po recenzijama vidim da je odličan za video montažu, ali me još zanima kako se ponaša u u gamingu,FPS igre itd, jer vidim da je  AMVA+ vrsta panela. ima kakvih iskustava?

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

vise manje sve ti je to isto VA panel je VA panel! sve sto ti pise u recenziji stoji...uzimaj to i ne vodi brigu! procitaj par postova od ramboxa opcenito za taj panel ako te zanima! ja zamjerki nemam s obzirom na cijenu( svoj sam prije 2.5g platio 1299kn a ti noviji modeli su jos mrvu poboljsani!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 17:46 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio sam benq GW2470h,monitor ima odlicne boje i kontrast jedini minus je lose napravljen drzac monitora koji se ljulja na najmanji pokret.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kupujem monitor do 1500 kn, dali netko zna nesto vise o ovom monitoru benq ew2775zh?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Namjeravam kupiti gtx 1060 6GB grafičku karticu pa me zanima da li se isplati dati 3609kn za monitor 24" LED ACER Predator XB241Hbmipr UM.FX1EE.001, 1ms, 144Hz, 350cd/m2, 100.000.000:1, G-Sync, DP, HDMI? Da li ima koji bolji gaming monitor od ovoga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice