Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.448.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
hrna123 kaže...

Imaš mogućnosti podešavanja po visini i nagibu, ok odabir.

ps. ja i dalje stojim ispred svoje preporuke 27 inčnoga modela.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi rjesio kučište .... Sada imam stari monitor 20" 1680x1050 htio bi novo nesto za moju konfiguraciju cjena do 2300max i ako moze 27 ako ne 24"  jel bitan gsynce ili free sync

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Pozz ljudi rjesio kučište .... Sada imam stari monitor 20" 1680x1050 htio bi novo nesto za moju konfiguraciju cjena do 2300max i ako moze 27 ako ne 24"  jel bitan gsynce ili free sync

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

http://www.m-computers.hr/monitor-led-27-benq-ew2775zh-4ms-vga-hdmi14x2-full-hd-amva-led/EUR49522/product/

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

A jel ima u tom rangu da je ok s gsyncom ili 2k gleda sam.neki aoc 2200 u linksa 2k 60hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

A jel ima u tom rangu da je ok s gsyncom ili 2k gleda sam.neki aoc 2200 u linksa 2k 60hz

Nećeš naći sa GSyncom u tome rangu, da postoj, ja bih ga prvi kupio.

Za 1440P ti je preslaba grafička kartica, ali ako si spreman rezati detalje ponegdje na medium, izvoliš.

 

https://www.uzishop.hr/monitori/4925-hannspree-hannsg-hq271hpg-27-crno-metallic-copper-2k-ultra-hd-gloss.html

 

EDIT: Evo G-Sync modela, 4000 kn i TN Panel, ne hvala.

 

http://www.magazinrs.hr/monitor-acer-predator-xb271hbmiprz-led-g-sync/ACR-1635/product/

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 16:54 (Valentin17).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Volio bi i wide monitor a samo da je od 1500-2300 max max 2500 da je dobra slika prikaz boje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Volio bi i wide monitor a samo da je od 1500-2300 max max 2500 da je dobra slika prikaz boje 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/lg-0579/

 

IPS ekran, tako da nemaš brige.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima ga i u edigitalu za 1785 kn. Jest da je sranje dućan, ali za 500 kn razlike se vjerojatno isplati. Tamo čak možeš dobiti i LG 34UM58-P za 2350 kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 17:09 (Domdom32).
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Ima ga i u edigitalu za 1785 kn. Jest da je sranje dućan, ali za 500 kn razlike se vjerojatno isplati. Tamo čak možeš dobiti i LG 34UM58-P za 2350 kn.

Edigital ja ne bih preporučio, ali ako čovjek želi, samo naprijed.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma znam, čisto da ima na umu, budući da se radi o dosta novca.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
Domdom32 kaže...

Ima ga i u edigitalu za 1785 kn. Jest da je sranje dućan, ali za 500 kn razlike se vjerojatno isplati. Tamo čak možeš dobiti i LG 34UM58-P za 2350 kn.

Edigital ja ne bih preporučio, ali ako čovjek želi, samo naprijed.

 JEDINO ako za LG kod nas postoji ovlašteni servis koji bi u garantnom roku htio srediti robu iz eDigitala...

Ali koliko vidim po iskustu, to obično nije tako.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
augi80 kaže...

Volio bi i wide monitor a samo da je od 1500-2300 max max 2500 da je dobra slika prikaz boje 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/lg-0579/

 

IPS ekran, tako da nemaš brige.

Ovaj http://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-29um68-p-29-uwhd-ah-ips&code=23931ADM dođe 10kn više pretpostavljam da je bolji od ovog kojeg si preporučio barem po nazivu  modela je u višem rangu LG-a ili je noviji od gore navedenog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 19:05 (ale329).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Ima ga i u edigitalu za 1785 kn. Jest da je sranje dućan, ali za 500 kn razlike se vjerojatno isplati. Tamo čak možeš dobiti i LG 34UM58-P za 2350 kn.

Ako se  LG 34UM58-P stvarno može nabaviti za 2350 kn to je odlična prilika. Prije koji mjesec, na Nabavi je najjeftiniji bio 1000kn skuplji! Ja sam na naručio iz vana.

 

Pogledaj dobre i loše strane:

 http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=267&jumpto=5222241&sort=asc&view=flat

 

Koliko vidim, tu gdje sam ga ja kupio raste cijena i već je preko 3000kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, 

 

 

trebao bih preporuku za monitor.

Pročitao sam zadnjih 10-15 strana i nisam ništa pametniji, samo mi se nakupilo hrpa monitora po tabovima.

 

Ukratko, trenutno sam osuđen na laptop, ali kroz koji mjesec kupujem komp. Nadam se već početkom 3./4. mjeseca.

budzet za komp je oko 5000-5500kn.

 

Za monitor sam u početku mislio odvojit i do 2300kn, ali vidim da se da naći brutalnih monitora za cca 1500kn pa je možda bolje da koju kunu više uložim u pc.

 

Što mi treba?

Treba mi monitor za igranje (nisam pro gamer pa mi vjerojatno 1440p na 27" neće igrat neku ulogu) igri tipa BF1, novi Mass Effect, Batman Arkham serijal... Dakle svašta volim odigrat.

Osim toga, definitivno za everyday work. Pisanje skripti za faks, po mogućnosti otvaranje na istom ekranu dva word dokumenta jedan do drugog, otvaranje 100 tabova ujutro kad krenem čitat vijesti po portalima i slične stvari koje na laptopu ne mogu odradit kako treba (zato prvo i kupujem monitor, a tek onda pc).

 

Photoshop every now and then. Tek toliko, nisam grafički dizajner da mi treba monitor za to.

 

E, sad... IPS, TN i ostalo? Pojma nemam. Iznenadite me, I guess? Voljan sam pristat na bilo što.

Volio bih da monitor ima mogućnost da se kablovi kače vertikalno, a ne horizontalno.

Pivot po mogućnosti, iako uz monitor planiram uzeti i držač/ruku za stol pa će bit u zraku.

 

Izgled? Pa... bitan mi je, definitivno ne bih uzeo monitor koji ima glomaznu masku. 

Brutalno mi se sviđa DELL S2415H i recimo LG  24MP68VQ. Možda čak i Dell P2417H. Ne znam razliku, vi se bolje kužite.

 

 

Dakle, može bit i 27" ako mislite da je potrebno za budućnost, a i ne mora. Kažem, nisam pro gamer da ću patit na odaziv od 1ms i 144hz. Igram igre, zato manje više i kupujem komp, ali neću se nasnimavat za yt kanal ili nešto slično.

 

Odužio sam, isprike na dugačkom postu, ali bio bih zahvalan na svakom komentaru koji će mi pomoći.

 

Tnx! 

13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
M3do92 kaže...

Jedna preporuka za gaming, ako ovo uzmeš, svakako gledaj AMD grafičku karticu zbog Free Synca koji ima monitor.

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

 

Moja preporuka, IPS ekran, stalak sa svim mogućim podešavanjima, kvaliteta izrade i ergonomija su vrhunski.

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/u2414h-12/

 

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
crni233 kaže...

Za 1440p 60hz i gtx 1070 hoce li biti ista "screen tearinga"?

 Oce jer ti vecinu igara vrti oko 90-100 FPS-a

Samsung S6 Edge+
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
pasko kaže...
crni233 kaže...

Za 1440p 60hz i gtx 1070 hoce li biti ista "screen tearinga"?

 Oce jer ti vecinu igara vrti oko 90-100 FPS-a

Vrti manje zahtjevne igre tipa Doom..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Molim preporuku za monitor.
Namjena: AutoCAD, 3d modeliranje i vizualizacije.
Obrada fotografija.
Gledanje filmova sa cca 2 metra udaljenosti.
Vrijeme za racunarom: preko 12h/dan.
Cijena: nagodna sam, recimo oko 400€.
Veličina: sve preko 24/25".
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ovaj prvi benq je ok, cjenovno i specifikacijski prihvatljiv.
Dell mi je nešto privlačniji, jedina dilema je da li je mali za qhd, tj da li sve usitnjeno? (Ako neko ima ovaj, voljela bih komentar)
Ovo ostalo, full hd na 27" ne bih nikako.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Moja greška, mislila sam da si preporučio dell 25" U2515H.
Ovaj 27" mi je nažalost preskup, mada i ja mislim da je najbolji izbor.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

21:9 rez podrzavaju igre bf1 npr .. I koju mi grafu onda za2k 1070 ili r9 390x

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala na brzom odgovoru.

 

Očekivao sam nešto po cijeni oko 1500kn, ali ajd, očito ima i boljih monitora od tih za 1500 :D

Ipak se više kužiš nego ja, tako da cijenim preporuku.

 

Za koliko bi se dalo naći 27" monitor sa 1440p? Vidim da ih ima na nabavi od 2100, ali koliko košta onaj koji je okej, a nije preskup? 

Pitam jer razmisljam da se možda isplati iskeširat malo više pa u najgorem slučaju roknut grafiku u igrama na 1920x1080, a za office work je 1440p ipak bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 22:51 (M3do92).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
gnome_mo kaže...
Molim preporuku za monitor.
Namjena: AutoCAD, 3d modeliranje i vizualizacije.
Obrada fotografija.
Gledanje filmova sa cca 2 metra udaljenosti.
Vrijeme za racunarom: preko 12h/dan.
Cijena: nagodna sam, recimo oko 400€.
Veličina: sve preko 24/25".

 ovo bi bilo idealno za tebe

 

http://www.nabava.net/search.php?q=LG+27UD58

 

stavis skaliranje na 150% i imas odlicnu ostrinu a opet nisu mala slova

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

21:9 rez podrzavaju igre bf1 npr .. I koju mi grafu onda za2k 1070 ili r9 390x

 Uglavnom sve igre u zadnjih godinu dvije podržavaju 21:9. A i ove prije se uz neke tweakove mogu igrati.

Ako nije hitno, pričekaj da vidiš kakve će grafe izdati AMD.

Ako je hitno i imaš love idi na GTX 1070.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 E sada, bi li bio bolji taj Benq ili ovaj Samsung koji si mi gore naveo:

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/27plus/sam-ls27f350fhuxen/

 

Gledao sam jos onaj Benq o kojem su se vodile "rasprave":

 

http://www.m-computers.hr/monitor-led-27-benq-ew2750zl-4ms-vga-hdmi14x2-full-hd-amva-led/EUR45938/product/

 

Iskreno, ne zelim zvucati cudno, ali nije mi vazno je li u pitanju npr. 1500 ili npr. 2200 kn (do toliko mogu ici) posto kupujem rijetko monitore pa bi bolje dao par sto kn. vise ako je monitor bolji.

 

Dosta ekipe tu hvali AMVA, shvacam da ima svoje prednosti u odnosu na IPS/PLS, ali realno, koliko je tak glow naglasen kod tih modela od cca 2 k kn (znam da je to malo novca pa zato i pitam)? Vidio sam npr. neke Dell modele koji imaju uistinu naglasen glow, a opet vidio sam neke modele koji ga nemaju ili je ne primjetan.

 

IPS glow sam vidio na sljedecem modelu:

 

https://www.mall.hr/lcd-monitori/dell-lcd-monitor-ultrasharp-u2414h

 

...a taj isti model sam vidio doslovno skoro bez ikakvog glowa tj. izgleda da je sve to lutrija?

 

Onda tu malo "njuskam" i naletim na ovaj video:

 

 

Ne bi volio imati tako nesto...uistinu ne bi. :)

 

Zar je IPS/PLS toliko los? Ako je, kako onda komentirati gornji video na kojemu se vidi Benq, AMVA i kako to izgleda u igrama. Sta reci onda za AMVA panel kada vidimo tako nesto?

Taj video je s BenQ Gw2470H pa me zanima je li bolja slika na npr. BenQ EW2750ZL? Panel je isti, zar ne? Ili...?

 

Bi li situacija onda bila bolja da uzmem gore navedeni PLS Samsung?

 

Meni iskreno nije vazno kupim li Benq, Samsung...AMVA, PLS, IPS....Iskra, Riz, NAD, Rotel, Nakamichi....samo da je dobra slika na monitoru pa zvao se on i Rudi Cajavec.

Dionice nemam u niti jednoj od navedenih firmi pa mi je svejedno, a niti sam sa svojih 35 godina neki "fan boy", samo bi volio kupiti ok monitor do cca 2200 kn.

 

Hvala na razumijevanju i savjetima. ;)

 

P.S.

 

Ne vezano za moj post, a ni vezano za tvoj savjet Valentin (na kojemu sam uistinu zahvalan, btw), ali mozda se malo preuvelicava Benq na BOL-u i neki se ponasaju kao da ne postoje drugi brandovi (da, postoje i drugi ;) ).

 

Imam jos cca sto zadnjih stranica za procitati, ali vidim da su najglasniji ljudi oko Benq-a i zagovaranja istoga (skoro pa da nije vazan ni model, samo da je Benq).

 

Samo me nemojte krivo shvatiti, ako je Benq tako super, onda zakon, ali nemojmo pretjerivati.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
win32 kaže...
 

Dosta ekipe tu hvali AMVA, shvacam da ima svoje prednosti u odnosu na IPS/PLS, ali realno, koliko je tak glow naglasen kod tih modela od cca 2 k kn (znam da je to malo novca pa zato i pitam)? Vidio sam npr. neke Dell modele koji imaju uistinu naglasen glow, a opet vidio sam neke modele koji ga nemaju ili je ne primjetan.

 

 Za IPS glow ovisi kakav te panel pogodi...

Ja sam dobio dobar panel te mi je glow minimalan, (ovdje je brightness na 60% ja mislim)

I onda vidiš kada čovjek kupi ASUS Predator x34 i dobije ovakav panel

*treba napomenut da slike još povećavaj dojam bleeda

 

Ja sam prešo sa SAMSUNG P2470HD TN monitora na LG 29UM68-P IPS i to je bio pravi preporod po pitanju boja!

Evo primjer zelene i plave boje na starom i novom monitoru...

SAMSUNG vs LG

SAMSUNG VS LG

PassMark Master Screen:

SAMSUNG vs LG

 

Dakle, nije monitor samo crna boja i "bleed" šta neki jedino uzimaju u obzir...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 8:36 (doktor1).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz,uskoro slijedi upgrade graficke, no prije toga bih uzeo neki malo bolji monitor od trenutnog.

 

Dvoumim se između 1440p i 4k. Gaming je main za orijentiranje,nakon toga pokoji film itd. Planiram uzeti vegu kada ce biti dostupna.

 

Neznam koliko u igrama vrijede 144hz monitori,freesync mi je must kao i IPS matrica.Velicina nije bitna al neki raspon 23-27". Pa ako može neka preporuka.

 

Hvala!

 

P.S. ako mozete na glasovanju pomoc oko odabira rezolucije.

 

EDIT:Moze i vani,njemacki shopovi.

4 odmah 4k
13 1440p je sasvim dovoljno
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 11:20 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...
...Neznam koliko u igrama vrijede 144hz monitori...

 Kupuješ monitor samo za gaming, a ne znaš prednosti 144Hz, sram te bilo

Ja bi osobno uzeo neku sredinu 1440p i 144Hz.

 

Tko jednom proba 4K, sve ostalo mu je pikslizirano...

Ali, na žalost, i tko jednom proba 144Hz, ne može na niže

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
izvone kaže...
...Neznam koliko u igrama vrijede 144hz monitori...

 Kupuješ monitor samo za gaming, a ne znaš prednosti 144Hz, sram te bilo

Ja bi osobno uzeo neku sredinu 1440p i 144Hz.

 

Tko jednom proba 4K, sve ostalo mu je pikslizirano...

Ali, na žalost, i tko jednom proba 144Hz, ne može na niže

Za 1440p i 144Hz mu po meni treba najmanje jedna gtx1080.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice